Szprychy CC - czy ktos montowal ?

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
Awatar użytkownika
mariusz1984ktw
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 109
Rejestracja: 20.06.2015, 13:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Orzesze

Szprychy CC - czy ktos montowal ?

Post autor: mariusz1984ktw »

Czesc,

Czy ktos mial okazje wymienic szprychy na CC w Transalpi'e ? - jezeli tak to jak sie sprawuja ?

Jakis czas temu bylem w BB u pana Pawla Krola - stanowczo odradzal mi wymiane szprych na te produkowane w Polsce (Bartnik), sugerowal natomiast ze na e-Bay'u mozna kupic dobre zamienniki w cenie okolo 350-370 zl,

W zeszlym roku tych szprych CC nie bylo na rynku - przynajmniej nie zauwazylem,

Jezeli nie CC - czy znacie jakies zrodlo szprych w rozsadnej cenie do TA 600 ?

Mariusz
Awatar użytkownika
Draco Fisher
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 251
Rejestracja: 24.06.2008, 07:56
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Szprychy CC - czy ktos montowal ?

Post autor: Draco Fisher »

mariusz1984ktw pisze: ...Jakis czas temu bylem w BB u pana Pawla Krola - stanowczo odradzal mi wymiane szprych na te produkowane w Polsce (Bartnik)...
Nie wiem jakie doświadczenia ma pan Paweł ze szprychami od Bartnika, ale ja montuję je w swoich weteranach i jestem bardzo zadowolony. Może i ceny wysokie, ale adekwatne do jakości.
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące. Zaś ceną za zrealizowane marzenia jest zaprzedanie duszy diabłu.
Smoki trzeba akceptować takimi, jakie są, gdyż inne nie będą.
Awatar użytkownika
mariusz1984ktw
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 109
Rejestracja: 20.06.2015, 13:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Orzesze

Re: Szprychy CC - czy ktos montowal ?

Post autor: mariusz1984ktw »

W sumie to powtarzam jedynie opinie która usłyszałem - że przy wadze powyżej 200kg i mocy (chociaż te 50 KM, to niewiele jak na motocykl) to te szprychy po prostu pękają,

... pękają - nie oznacza że po 200 km jedna szprycha pęknie ... a po 1000 koło nie będzie miało już połowy - a jedynie tyle że mogą jeździć przez wiele setek kilometrów a nie wytrzymają "awaryjnego" hamowania,

Tak jak powiedziałem - to jest jedynie opinia którą usłyszałem będąc w BB,

Draco - napiszesz coś więcej na temat tych szprych od Bartnika ?
Awatar użytkownika
emek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 237
Rejestracja: 02.08.2017, 18:20
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Szprychy CC - czy ktos montowal ?

Post autor: emek »

Kup Excela i będziesz miał spokój.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość