[650] Olej cieknie od gaźnika po cylindrze

Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.
Awatar użytkownika
Sal
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 136
Rejestracja: 05.11.2016, 18:50
Mój motocykl: XL650V

[650] Olej cieknie od gaźnika po cylindrze

Post autor: Sal »

Objaw jak na zdjęciach.
Z króćca gumowego od gaźnika drugiego cylindra leje się olej po cylindrze. Powyżej króćca jest sucho.
Nie jest to paliwo ani płyn. Kolor zielony, bo taki mam olej wlany (Xado). Organoleptycznie potwierdzone, że olej. Szmatką da się zetrzeć. Mycie wodą tego nie rusza.
Byłem w Bieszczadach, przejechałem ponad 1200 km. Średnie spalanie to 4,8 czyli nie katowałem sprzętu. Oleju po tej wycieczce ubyło kilka mm na miarce.
Motocykl miał regulację zaworów itp. generalnie jesienią był przygotowany do sezonu.
Podczas jazd "wokół komina" pojawiało się delikatne sączenie ale ta podróż ujawniła już wyciek.
Obrazek z Dysku Google
Zdmuchuje wyciek do tyłu
Obrazek z Dysku Google
Co to za wyciek? Jak trampka wyleczyć?
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2689
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: [650] Olej cieknie od gaźnika po cylindrze

Post autor: grad74 »

Nic złego się nie dzieje. Ja bym nie ruszał. Ewentualnie dokręć obejmę króćca.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
chuck
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 88
Rejestracja: 24.04.2016, 07:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: DTR

Re: [650] Olej cieknie od gaźnika po cylindrze

Post autor: chuck »

Może się okazać że trzeba będzie wyciągnąć tulejkę dystansową która jest na śrubie spinającej opaskę i dopiero dociągnąć
chyba że już króciec kończy żywot
Awatar użytkownika
browar
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 371
Rejestracja: 04.08.2013, 21:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Pruszków

Re: [650] Olej cieknie od gaźnika po cylindrze

Post autor: browar »

Jeżeli to olej to ciekawe skąd się wziął w kròćcu.Obstawiam jednak przeciek na dekielku inspekcyjnym od regulacji zaworòw.
Awatar użytkownika
kulfon
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 119
Rejestracja: 30.05.2017, 14:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Re: [650] Olej cieknie od gaźnika po cylindrze

Post autor: kulfon »

Króćce nic do tego nie mają, szukaj przyczyny przy arteriach olejowych. Z tego co kojarzę są jakieś nad króćcami.
Awatar użytkownika
kier85x
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 40
Rejestracja: 25.08.2015, 11:16
Mój motocykl: XL650V

Re: [650] Olej cieknie od gaźnika po cylindrze

Post autor: kier85x »

miałem to samo od około 80tys.km i nigdy tego nie ruszałem.zapewne to jakaś nieszczelność,popatrz mocowanie króćcy i same króćce.
Awatar użytkownika
Sal
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 136
Rejestracja: 05.11.2016, 18:50
Mój motocykl: XL650V

Re: [650] Olej cieknie od gaźnika po cylindrze

Post autor: Sal »

Dziękuję za podpowiedzi.
Ponieważ najprościej było coś z króćcem zrobić, to od niego zacząłem. Ledwo dotknąłem śrubokrętem, to już się obrócił zacisk. Luźno tam było.
Zatem rozkręciłem, usunąłem tulejkę, mała podkładka na wszelki wypadek, dokręcenie. I po przejechaniu 300 km suchutko!
Ale z tego wynika, że odmą musi sporo oleju w dolot lecieć, skoro potrafił luźnym króćcem lać się po cylindrze.
jozwa121
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 52
Rejestracja: 30.10.2017, 16:03
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Krosno

Re: [650] Olej cieknie od gaźnika po cylindrze

Post autor: jozwa121 »

Sal pisze:Ponieważ najprościej było coś z króćcem zrobić, to od niego zacząłem. Ledwo dotknąłem śrubokrętem, to już się obrócił zacisk. Luźno tam było.
Zatem rozkręciłem, usunąłem tulejkę, mała podkładka na wszelki wypadek, dokręcenie. I po przejechaniu 300 km suchutko!
Ale z tego wynika, że odmą musi sporo oleju w dolot lecieć, skoro potrafił luźnym króćcem lać się po cylindrze.
Mam podobny wyciek , czy ta operacja rozwiązała problem czy po jakimś czasie nie zaczęło znowu cieknąć??

Czy wymiana tych króćców jest skąplikowana?
Awatar użytkownika
Sal
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 136
Rejestracja: 05.11.2016, 18:50
Mój motocykl: XL650V

Re: [650] Olej cieknie od gaźnika po cylindrze

Post autor: Sal »

jozwa121 pisze: Mam podobny wyciek , czy ta operacja rozwiązała problem czy po jakimś czasie nie zaczęło znowu cieknąć??
Czy wymiana tych króćców jest skąplikowana?
Wymiany nie robiłem. Dopóki nie są popękane, nie ruszaj tej twardej gumy. Patrząc jak to jest upakowane, wymiana na pewno będzie upierdliwa.

Dokręcenie pomogło. Problem zniknął. Kilka tysięcy km przejechanych i żadnych zacieków.
Za to ciekawostki się dowiedziałem - to jest V-ka i się telepie, a jak do tego telepania dołoży się jazdę po polu, na którym też wytelepie, to należy później nad każdą śrubką się pochylić, bo mogła zacząć się odkręcać. Przypuszczam, że te króćce właśnie od wibracji się luzują. Można się ratować Loctite średnim. Mnie zaczęło ostatnio kapać płynem z okolicy termostatu. Poluzowały się obejmy węży.
jozwa121
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 52
Rejestracja: 30.10.2017, 16:03
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Krosno

Re: [650] Olej cieknie od gaźnika po cylindrze

Post autor: jozwa121 »

Dzięki za odpowiedź. Dokręcę tylko :smile: :grin: Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość