Zdławiony transalp

Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.
Awatar użytkownika
MustangVW
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 15.04.2012, 19:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Mysłowice

Zdławiony transalp

Post autor: MustangVW »

Witam wszystkich serdecznie i od razu przepraszam jeśli źle umieściłem temat w tym dziale. Mam Transalpa 600V rok produkcji 1996 szwajcar. Mam pytanko, moto jest zdławione przez szwajcarów ustrojstwem znajdującym się po lewej stronie moto. Czy jest możliwie ściągnięcie tej blokady bądź odblokowanie trampka w inny sposób?? Pytam dlatego bo stan silnika jest w bardzo dobrym stanie ma na liczniku niecałe 50000 tyś. a poruszam się z wózkiem bocznym wahliwym i troszkę mi to przeszkadza bo moto nie ma takiej dynamiki niż inni koledzy Europejczycy. Z góry dziękuje za odpowiedzi i podpowiedzi:) :thanks: Pozdrawiam Daniel
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2518
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Zdławiony transalp

Post autor: Artek »

Skąd informacja, że akurat przez to masz zdławiony motocykl? Zwykle króćce dolotowe mają zwężkę.
No i fotki jakie wrzuć całości 3-kołowej. Coś za coś. :grin:
Ostatnio zmieniony 13.12.2014, 22:12 przez Artek, łącznie zmieniany 1 raz.
Dominator.
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Zdławiony transalp

Post autor: evoluzione »

MustangVW pisze:Witam wszystkich serdecznie i od razu przepraszam jeśli źle umieściłem temat w tym dziale. Mam Transalpa 600V rok produkcji 1996 szwajcar. Mam pytanko, moto jest zdławione przez szwajcarów ustrojstwem znajdującym się po lewej stronie moto. Czy jest możliwie ściągnięcie tej blokady bądź odblokowanie trampka w inny sposób?? Pytam dlatego bo stan silnika jest w bardzo dobrym stanie ma na liczniku niecałe 50000 tyś. a poruszam się z wózkiem bocznym wahliwym i troszkę mi to przeszkadza bo moto nie ma takiej dynamiki niż inni koledzy Europejczycy. Z góry dziękuje za odpowiedzi i podpowiedzi:) :thanks: Pozdrawiam Daniel
To po lewej to zapewne recylkulator spalin, i można to wywalić tylko trzeba zaślepić króćce na wyjściach do kolektorów, a samo dławienie (taj jak pisze Artek) powinno być na zwężonych króćcach gazników.
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
MustangVW
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 15.04.2012, 19:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Zdławiony transalp

Post autor: MustangVW »

Artek pisze:Skąd informacja, że akurat przez to masz zdławiony motocykl? Zwykle króćce dolotowe mają zwężkę.
No i fotki jakie wrzuć całości 3-kołowej. Coś za coś. :grin:
Może źle się wyraziłem dławienia nie ma tylko jest słabszy i tyle. Co do tego recylkulatora to możliwe że przez niego jest słabszy?? I czy zaślepienie w czymś pomoże. Czy podmiana króćców gaźnika rozwiąże sprawę. Co do fotek na pewno wrzucę ale w przyszłym roku bo wózeczek się teraz będzie malował. Najlepiej aby ktoś wpadł albo ja mogę przyjechać i zobaczył o co chodzi z moim moto bo skończyły mi się pomysły. Dzięki za odp.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2518
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Zdławiony transalp

Post autor: Artek »

Nie musisz zmieniać-pomierz wew. średnicę. Może po VIN dojdziesz czy zdławiony fabrycznie. :niewiem: Na początek sprawdź króćce, potem dysze a potem to tylko fazy rozrządu. Pestka :grin:
Dominator.
Awatar użytkownika
Fihu
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 329
Rejestracja: 21.02.2013, 20:13
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Zdławiony transalp

Post autor: Fihu »

Zakładam, że bez wózka równiez nie grzeszy mocą ;)
Niektóre motocykle seryjnie miały recylkulację ... nie zmniejszało to ich mocy. Zdejmij, sprawdź, niczego raczej nie zepsujesz.
Sprawdzałeś jakie masz przełożenia? Może tam ktoś przekombinował
RD03 + XL 250 S
Lecz ja na moim kutrze sam sobie sterem wędkarzem i rybą
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2518
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Zdławiony transalp

Post autor: Artek »

Jeszcze coś starego znalazłem w temacie: http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=14&t=237
Dominator.
Awatar użytkownika
MustangVW
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 15.04.2012, 19:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Zdławiony transalp

Post autor: MustangVW »

Panowie jestem bezradny, moja wiedza Transalpowska się już skończyła, powiem krótko i spytam zarazem może jest jakiś dobry spec na forum co rzuci okiem na mój moto?? Oczywiście odwdzięczę się czym będę mógł:) Strasznie mnie to boli bo zaczynam wolno myśleć nad zmianą moto a nie chce. Tymbardziej że mechanicy motocyklowi zawodowi dużo nie umieją mi poradzić. Wiem że motocykl nie jest zajechany :swieczki: Koledzy liczę tylko na Was :thanks:
Awatar użytkownika
MustangVW
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 15.04.2012, 19:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Zdławiony transalp

Post autor: MustangVW »

Artek obiecuje że podeśle fotki z wózkiem :) Pzdr.
Awatar użytkownika
Fihu
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 329
Rejestracja: 21.02.2013, 20:13
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Zdławiony transalp

Post autor: Fihu »

Napisz co było robione/sprawdzane ... będzie łatwiej ;)

Ciśnienie sprężania mierzyłeś? Jakie masz przełożenia zębatek? W króćce ssące zaglądałeś? Możę podmiana gaźników od innej 600? Zdejmowałeś wydech? Podmień cały wraz z kolankami od innego TA 600? Filt powietrza, tłoczki ham, łożyska, nowe świece (sprawdź również cztery przewody WN + cztery zewki zapłonowe czy działają), synchroniacja gaźników, zwykły serwis motocykla, myśle że takie rzeczy były robione więc o nich nie pisze ;). Wspomnieć można o sprawdzeniu luzów zaworowych, może zawory są nieco podparte? Gniazda wypalone?
Po prostu sprawdziłbym wszystko po kolei, zaczynając od dobrze zrobionego pomiaru sprężania ;)
Motocykl nie ma żadnych innych bolączek? Silnik pracuje, pali (zimny i ciepły), jeździ bez żadnych problemów? Jaki jest pobór oleju? Od dawna masz motocykl (ile km zrobiłeś?) ?
RD03 + XL 250 S
Lecz ja na moim kutrze sam sobie sterem wędkarzem i rybą
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2689
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Zdławiony transalp

Post autor: grad74 »

MustangVW pisze:Artek obiecuje że podeśle fotki z wózkiem :) Pzdr.
Hej, ja też chcę, ja też!!!! A najlepiej jakby kolega "opstrykał" dokumentację forograficzną i zwymiarował co i jak bo też znabyłem wózek i poszukuję pomocy i "Know How" jak to to zamocować. A właśnie czaję się na takie mocowanie jak Ty masz. Mógłby kolega? Plizzzzz, będę bardzo :thanks: . A może kiedyś przyjdzie okazja , to się odwdzięczę :impreza: :zabawa:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
MustangVW
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 15.04.2012, 19:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Zdławiony transalp

Post autor: MustangVW »

grad74 pisze:
MustangVW pisze:Artek obiecuje że podeśle fotki z wózkiem :) Pzdr.
Hej, ja też chcę, ja też!!!! A najlepiej jakby kolega "opstrykał" dokumentację forograficzną i zwymiarował co i jak bo też znabyłem wózek i poszukuję pomocy i "Know How" jak to to zamocować. A właśnie czaję się na takie mocowanie jak Ty masz. Mógłby kolega? Plizzzzz, będę bardzo :thanks: . A może kiedyś przyjdzie okazja , to się odwdzięczę :impreza: :zabawa:

Hej wszystko udokumentuję ci na zdjęciach, teraz troszkę mam ciężko z czasem ale obiecuje że jak się odkopie ze wszystkiego to powysyłam Ci fotki . Pzdr :thumbsup:
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2689
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Zdławiony transalp

Post autor: grad74 »

MustangVW pisze:
grad74 pisze:
MustangVW pisze:Artek obiecuje że podeśle fotki z wózkiem :) Pzdr.
Hej, ja też chcę, ja też!!!! A najlepiej jakby kolega "opstrykał" dokumentację forograficzną i zwymiarował co i jak bo też znabyłem wózek i poszukuję pomocy i "Know How" jak to to zamocować. A właśnie czaję się na takie mocowanie jak Ty masz. Mógłby kolega? Plizzzzz, będę bardzo :thanks: . A może kiedyś przyjdzie okazja , to się odwdzięczę :impreza: :zabawa:

Hej wszystko udokumentuję ci na zdjęciach, teraz troszkę mam ciężko z czasem ale obiecuje że jak się odkopie ze wszystkiego to powysyłam Ci fotki . Pzdr :thumbsup:
Hej, oki fajnie, nie ma pośpiechu, bo to temat "nie na już" , będę czekał cierpliwie. Nie chcę spierniczyć "tematu" a po co mam na nowo "wymyślać koło" .
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2689
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Zdławiony transalp

Post autor: grad74 »

Hej, podbijam temat. CZy kolega ma już chwilkę na sporządzenie dokumentacji? :smile:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
mikah
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 116
Rejestracja: 29.03.2014, 19:50
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Nysa

Re: Zdławiony transalp

Post autor: mikah »

Fotki jak fotki, ale byś napisał czy problem rozwiązany. A jeśli tak to co było nie ok?
pozdr.
MirekH
------------------------------------------------------------------------------------------
TA600V, NX250, FJ1200ABS -ten ostatni oddam w dobre ręce
zeromag
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 11.06.2015, 08:21
Mój motocykl: XL700V

Re: Zdławiony transalp

Post autor: zeromag »

Witam od niedawna jestem posiadaczem TA700 jest to mój pierwszy motocykl, w papierach jest 48KM Trampek miał być zdławiony na lince gazu przez ogranicznik a jego demontaż miał się odbyć bardzo prosto,jednak po dłuższej analizie fotek z netu i stanu faktycznego w moim moto żadnego ogranicznika tam nie ma :-(, moto sprowadzone w 2014 z GB , oprócz polskich dokumentów nic więcej nie dostałem :-( może ktoś poradzi jak się do tego zabrać.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość