Odcinka zapłonu?

Motocykl nie pracuje prawidłowo i nie masz zielonego pojęcia, jaki układ może być niesprawny? Napisz tutaj. ( po zdiagnozowaniu usterki temat zostanie bądź usunięty, bądź przeniesiony do właściwego działu).
Mistyczny

Odcinka zapłonu?

Post autor: Mistyczny »

Witam. Dzisiaj z ciekawości postanowiłem zobaczyć jak brzmi odcinka mojego Transalpa. Ku mojemu zdziwieniu silnik przekręcił się poza 9 tys obrotów. Teraz moje pytanie do Was: czy Honda Transalp 600 93' ma w ogóle odcięcie zapłonu?
Awatar użytkownika
Sniki
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 108
Rejestracja: 23.06.2014, 19:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraków

Re: Odcinka zapłonu?

Post autor: Sniki »

Jeśli liczysz na łu, tu, tu, tu, tu, tu... to nie ma.
0 Rh-
Mistyczny

Re: Odcinka zapłonu?

Post autor: Mistyczny »

Sniki pisze:Jeśli liczysz na łu, tu, tu, tu, tu, tu... to nie ma.
Mam z tego rozumieć, że jest niebezpieczeństwo przekręcenia silnika bo silnik może osiągnąć za wysokie obroty?
Awatar użytkownika
Sniki
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 108
Rejestracja: 23.06.2014, 19:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraków

Re: Odcinka zapłonu?

Post autor: Sniki »

Mistyczny pisze:
Sniki pisze:Jeśli liczysz na łu, tu, tu, tu, tu, tu... to nie ma.
Mam z tego rozumieć, że jest niebezpieczeństwo przekręcenia silnika bo silnik może osiągnąć za wysokie obroty?

Już sprobowales i nic nie wybuchło. Natomiast na dłuższą metę silnik bez obciążenia może trafić szlag.

P.s. odcinka też nie chroni przed uszkodzeniami silnika. Często w serwisowkach producent umieszcza stosowne ostrzeżenie. I zdał bym się na ich wiedzę. Widziałem już dziury w bloku i oliwę na asfalcie. Najczęściej na obstawach ślubów ;)
0 Rh-
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Odcinka zapłonu?

Post autor: Adampio »

Jak sie używa glowy nie tylko do noszenia kasku to moim zdaniem nie ma zadnego niebezpieczenstwa. Nigdy w zyciu nie mialem wTrampku obrotow wyzszych niz 7000 bo niby do czego maja sluzyc takie obroty?
Mistyczny

Re: Odcinka zapłonu?

Post autor: Mistyczny »

Odcinka zapłonu ma zapobiec wejściu silnika na zbyt wysokie obroty. Wiadomo, że nikt o zdrowych zmysłach nie będzie tak wysoko kręcił Transalpa... Może się jednak zdarzyć, że przy glebie gaz odkręci się na maksa i problem gotowy. Dziwi mnie, że inżynierowie Hondy nie zastosowali tego patentu w Transalpie. Co do obrotów to najlepsze dla przyśpieszeń są między 6 tys a 8 tys. P.S. Dzięki za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2518
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Odcinka zapłonu?

Post autor: Artek »

Mistyczny pisze:Odcinka zapłonu ma zapobiec wejściu silnika na zbyt wysokie obroty. Wiadomo, że nikt o zdrowych zmysłach nie będzie tak wysoko kręcił Transalpa... Może się jednak zdarzyć, że przy glebie gaz odkręci się na maksa i problem gotowy. Dziwi mnie, że inżynierowie Hondy nie zastosowali tego patentu w Transalpie. Co do obrotów to najlepsze dla przyśpieszeń są między 6 tys a 8 tys. P.S. Dzięki za odpowiedzi :)
Trampek jak upada to i tak nie ma smarowania olejem i go szlag trafia, niezależnie czy ma odcinkę czy nie.
Ostatnio zmieniony 19.10.2014, 16:10 przez Artek, łącznie zmieniany 1 raz.
Dominator.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Odcinka zapłonu?

Post autor: Nadol »

Dlatego wymyślili kill switch. Przy upadku powinno się jak najszybciej jego użyć.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość