Zycie po Szparagu?

motocyklowo
Awatar użytkownika
Tasak69
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 11.03.2013, 17:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Strzegom -Dolny Slask

Zycie po Szparagu?

Post autor: Tasak69 »

Zostalem wlasnie swiezym trampkarzem.
Moto kupilem tanio ale zapuszczone.
Jestem techniczne 0.
Szukam sensownego wsparcia warsztatowego w mojej okolicy (Strzegom to dawne woj.Walbrzyskie, lezy przy krajowej 5 w polowie drogi Wrocek-Jelenia G.; do Legnicy tez mam niedaleko)
Mialem pod nosem forumowego guru Szparaga (20km rownym asfaltem do Maluszowa) ale doczytalem, ze gdzies wsiakl - jakas wawa ponoc...wie ktos gdzie to je? -zeslanie jakies -pewnie nagrzeszyl sporo ;)
Cy istnieje jakies zycie serwisowe po Szparagu w poblizu dawnej stajni?

Jak biale zejdzie to bardzo chetnie ugoszcze na kawce kogos z okolicy co juz zrobil kilka km na XLi choc zarowke wymienic umie - zaczne poznawac swoje nowe moto.
Pochodze ze swiatka armatury - serwisowo bylem ustawiony ale tam strach sie z trampkiem wychylic...
Awatar użytkownika
Thorgal77
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1342
Rejestracja: 20.06.2008, 22:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Hindenburg (Zabrze)

Re: Zycie po Szparagu?

Post autor: Thorgal77 »

cześć

:) Jeśli centrum górnego śląska nie będzie dla Ciebie daleko to zapraszam ;-) kilka XL-i właśnie stoi i sie reanimuje :)
Wymiana uszkodzonych membran gaźnikowych XL600V, XL650, XRV750 RD04, XRV650 RD03 i inne

pancerne mocowania ścienne lub podłogowe do motocykla
viewtopic.php?f=169&t=10135
Częsci motocyklowe
Awatar użytkownika
Tasak69
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 11.03.2013, 17:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Strzegom -Dolny Slask

Re: Zycie po Szparagu?

Post autor: Tasak69 »

Thx za propozycje ale moj to poki co nie jest chyba w stanie az tam dojechac.
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Zycie po Szparagu?

Post autor: gwardia »

Spróbuj pytać sukcesywnie po kolei co cię niepokoi, a sam się zdziwisz ile potrafisz zrobić sam, albo poczytaj forum. Ważne, należy czytać ze zrozumieniem.
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
Awatar użytkownika
Tasak69
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 11.03.2013, 17:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Strzegom -Dolny Slask

Re: Zycie po Szparagu?

Post autor: Tasak69 »

Tak zrobie choc naiwnie zalozylem, ze idzie wiosna i czasu na smary zal bo lepiej posmigac a tu... zimka trzyma.
Moto wiec rozkladam w drobiazgi, zobacze jak wyglada w srodku a potem moze ktos to kiedys posklada ;)
^maran^
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 102
Rejestracja: 10.07.2010, 10:17
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Zycie po Szparagu?

Post autor: ^maran^ »

Strzała kolego
Tak się składa że ja jestem z Wałbrzycha i potrafie nawet zmienić olej :ok:
Mam kolegów którzy też coś potrafią. Jeden wie jak wymienić żarówkę, a drugi nawet olej w lagach wymieniał :lol: :lol: :lol:.
Myślę że razem jesteśmy wstanie wiele zdziałać.
A tak poważnie to pytaj na grupie napewno ktoś chętnie pomoże.

Strzałeczka
Moto Było : Komarek na dobry początek, Jawa 350 TS, Junak M10 (Jego najbardziej mi żal) Suzuki GS 500E dalekosiężny
Moto Jest : Trampkarz XL 600V zielona mila
: Aprilia Caponord ETV 1000
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Zycie po Szparagu?

Post autor: Adampio »

@Tasak: jak masz zamykane pomieszczenie i nie jesteś debilem to zdobadz tylko manual (Haynesa na ten przyklad) i dzialaj! A my Cie wesprzemy duchowo :ok:
Awatar użytkownika
MISIEK
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 554
Rejestracja: 15.06.2008, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zycie po Szparagu?

Post autor: MISIEK »

"forumowego guru Szparaga" - poplakałem sie :lol:
Nie mam już Transalpa, Supertenery ani nawet Afryki...
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Zycie po Szparagu?

Post autor: pat13 »

Adampio pisze:@Tasak: jak masz zamykane pomieszczenie i nie jesteś debilem to zdobadz tylko manual (Haynesa na ten przyklad) i dzialaj! A my Cie wesprzemy duchowo :ok:
Teraz ratuje Cię tylko brak pomieszczenia ... :haha:
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Awatar użytkownika
Tasak69
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 11.03.2013, 17:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Strzegom -Dolny Slask

Re: Zycie po Szparagu?

Post autor: Tasak69 »

Cholera - mam pomieszczenie i haynesa wiec teraz sie okaze... :ysz:
Zdrówka!
^maran^
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 102
Rejestracja: 10.07.2010, 10:17
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Zycie po Szparagu?

Post autor: ^maran^ »

Tasak69 pisze:Cholera - mam pomieszczenie i haynesa wiec teraz sie okaze... :ysz:
To teraz pora brać sie do roboty puki jeszcze środek zimy jest.
Powodzenia i pamiętaj nie jest to takie straszne.
Moto Było : Komarek na dobry początek, Jawa 350 TS, Junak M10 (Jego najbardziej mi żal) Suzuki GS 500E dalekosiężny
Moto Jest : Trampkarz XL 600V zielona mila
: Aprilia Caponord ETV 1000
Awatar użytkownika
ural2
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 423
Rejestracja: 16.06.2010, 21:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Zycie po Szparagu?

Post autor: ural2 »

Trampek wybacza dożo błędów i lubi nowicjuszy. Jak masz możliwość to rób co możesz we własnym zakresie.
Zawsze można oddać moto do mechanika.
Był "Król"- teraz jest "Królowa"
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Zycie po Szparagu?

Post autor: zimny »

Mam manual, zamykany ogrzewany garaż a motocykl raczej oddaję do mechanika gdy chodzi o coś więcej niż zmianę klocków i oleju....wychodzi że jestem debilem :sad: :omg:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
girgi
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 442
Rejestracja: 19.07.2011, 07:14
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ujazd - OP

Re: Zycie po Szparagu?

Post autor: girgi »

zimny pisze:Mam manual, zamykany ogrzewany garaż a motocykl raczej oddaję do mechanika....wychodzi że jestem debilem :sad: :omg:
Wychodzi, żeś Panie leń jest :) Albo zarobiony jesteś, albo masz nadmiar kasy, albo twoj garaż ci nie pasuje ;) Albo nie masz kluczy :-D
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Zycie po Szparagu?

Post autor: zimny »

girgi pisze:
zimny pisze:Mam manual, zamykany ogrzewany garaż a motocykl raczej oddaję do mechanika....wychodzi że jestem debilem :sad: :omg:
Wychodzi, żeś Panie leń jest :) Albo zarobiony jesteś, albo masz nadmiar kasy, albo twoj garaż ci nie pasuje ;) Albo nie masz kluczy :-D
Opcja pierwsza i druga się jako tako zgadza, natomiast trzecia, czwarta i piąta nie :smile:

A prawda jest po środku - czerpię przyjemność przede wszystkim z jazdy.. i jak już mam czas to wolę jeździć :wink:

Pozdrawiam
zimny

ps. zmieńcie tytuł tego wątku :omg:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Zycie po Szparagu?

Post autor: falco »

zimny pisze: A prawda jest po środku - czerpię przyjemność przede wszystkim z jazdy.. i jak już mam czas to wolę jeździć :wink:
Siema,
zimny - my (leniwi) debile musimy się trzymać razem! :haha:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Zycie po Szparagu?

Post autor: Adampio »

Panowie @falco i @zimny, uprasza się czytać (ze zrozumieniem!) wpis otwierający! @Tasak nie ma w pobliżu mechanika a tez chciałby jeździć :grin:
Awatar użytkownika
Tasak69
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 11.03.2013, 17:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Strzegom -Dolny Slask

Re: Zycie po Szparagu?

Post autor: Tasak69 »

Skoro zamotalem w dyskusji o wyzszosci swiat (a czas ku niej sprzyja ;) to dorzuce:

Dotychczas poruszalem sie w swiecie moto wielkich, blyszczacych no i niespecjalnie jezdzacych.
Serwis tych sprzetow nie jest zbyt prosty bo np. wymaga odp. podnosnikow, doswiadczenia (koszt gratow jest czesto masakryczny i jak cos spier.. to kieszen cierpi duzo mocniej niz przy TA).
Poniewaz jak wspomnialem wczesniej jestem techniczne 0 to nawet nie probowalem sie sam brac za to.
Nie mialem tez takiej potrzeby - byli od tego lepsi pod reka a charakter duzej armatury powoduje, ze sie te sprzeta wzajemnie podziwia, tuninguje no a jezdzi to juz jakby mniej.

Jak pisalem w powitalni dla mnie moto nie jest celem a srodkiem do fajnego sposobu na podrozowanie zwlaszcza w kierunkach jakie mnie pociagaja -poludnie i wschod.
Poniewaz uznalem, ze turystyczne enduraki nadaja sie do tego lepiej od np. yamahy wildstar stad konwersja.
Frajda z bujania sie niekoniecznie musi byc zwiazana z frajda w grzebaniu sie w smarach (choc obie moga dac duzo funu).
Jednak zakladam, ze skoro juz trafie kiedys do tej mongolii np (czy innej bialorusi) i przyjdzie zmienic zarowke to warto wiedziec jak bo wtedy o serwismena moze nie byc latwo - wiec... poki co rozebralem tramka - juz wiem jaki jest w srodku ;)

Zanim zaczne pomalu go skladac (obym do jesien zdazyl to sie moze jeszcze nim przejade w 2013 ;) to bardzo przydala by mi sie pomoc w ogledzinach tego co jest do roboty.
Zrobic zamierzam sam ale chce porobic WSIO co niezbedne zeby bez obaw bujnac sie gdzies dalej.
Jak pisalem trampka nabylem nieco zapuszczonego - sa np. slady wyciekow na silniku itp.
Podstawowy serwis sam zrobie (z haynesem w reku - kiedys i jakos ) - chodzi mi o pomoc w ocenie lozysk, stanu rozrzadu, zaworow itp.
Bo jak juz moto rozebrane i paki z larssona musze slac to fajnie by bylo zrobic co wypada a nie skladac go 4-5 razy (zeby stwierdzic co mu trza jeszcze).
Nie znam osobiscie nikogo doswiadczonego w takim sprzecie.
Znajomi od moto to raczej nie bardzo chca zakladac w taki sprzet (pojemnosc musiala by byc x3 ;)
Moze ktos buja sie czasem po krajowej 5 miedzy wrockiem a jelenia g. i mial by chwilke by wpasc na kawke oraz zerkanc na ta moja biede by wyznaczyc zakres robot :thanks:

ps.Niedawno mialem okazje 'szkolic' mloda Pania fotograf po szkole artystycznej z technicznych podstaw fotografii. Ma swietne oko, spory talent i zaliczyla juz kilka wystaw. Nie przeszkadzalo jej dotychczas prawie wcale, ze nie bardzo zna sprzet foto, zasady jego dzialania a nawet nie jest zbyt biegla w fotoszopie czy LR.
Zdrówka!
Awatar użytkownika
rafcio
Czytacz
Czytacz
Posty: 7
Rejestracja: 28.03.2009, 17:38
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Zycie po Szparagu?

Post autor: rafcio »

zimny pisze:Mam manual, zamykany ogrzewany garaż a motocykl raczej oddaję do mechanika gdy chodzi o coś więcej niż zmianę klocków i oleju....wychodzi że jestem debilem :sad: :omg:
mechanik też człowiek a dzięki Tobie na flaszkę chleba zarobi :zabawa:
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Zycie po Szparagu?

Post autor: Adampio »

Tasak69 pisze:Niedawno mialem okazje 'szkolic' mloda Pania fotograf po szkole artystycznej z technicznych podstaw fotografii. Ma swietne oko, spory talent i zaliczyla juz kilka wystaw. Nie przeszkadzalo jej dotychczas prawie wcale, ze nie bardzo zna sprzet foto, zasady jego dzialania
Tak z ciekwosci, wiedziała coś o głębi ostrosci i jej zależności od ogniskowej i otworu przesłony?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości