Piaskowa(jasna) Kurtka Motocyklowa

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
marek79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 464
Rejestracja: 29.06.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Piaskowa(jasna) Kurtka Motocyklowa

Post autor: marek79 »

Zastanawiam się czy nie kupić piaskowej (jasnej ) kurtki motocyklowej.
To co udało mi się znaleźć :
http://www.retbike.pl/katalog/kurtki_te ... limitowana

http://modeka.pl/pl/produkty/12/discovery%20s.html

http://modeka.pl/pl/produkty/173/finn.html

Szukałem jeszcze w kurtkach Hein Gericke ale nic w takich kolorach nie znalazłem .

Czy ktoś z was posiada taką lub podobną kurtkę w takich właśnie barwach ?
Czekam na wasze opinie ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5564
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Piaskowa(jasna) Kurtka Motocyklowa

Post autor: wojtekk »

NIe posiadam, ale zerknij również do felksa. Jak kupowałem u nich jesienne ciuchy to widziałem piaskowe / na upały (jechała jakaś ekipa do Turcji)> Szyją na zamówienie, więc nie da się zobaczyć w necie i wisi w sklepie w wawie.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Piaskowa(jasna) Kurtka Motocyklowa

Post autor: Driverd2 »

Odnośnie kurtek jest sporo tematów w "Akcesoriach - Dla motocyklisty" i tam też powinno być to pytanie :) i jest też kurtka POLO Pharao Tibet.
tramp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 21.01.2010, 20:11
Mój motocykl: XL650V

Re: Piaskowa(jasna) Kurtka Motocyklowa

Post autor: tramp »

marek79 pisze:Zastanawiam się czy nie kupić piaskowej (jasnej ) kurtki motocyklowej.
To co udało mi się znaleźć :
http://www.retbike.pl/katalog/kurtki_te ... limitowana

http://modeka.pl/pl/produkty/12/discovery%20s.html

http://modeka.pl/pl/produkty/173/finn.html

Szukałem jeszcze w kurtkach Hein Gericke ale nic w takich kolorach nie znalazłem .

Czy ktoś z was posiada taką lub podobną kurtkę w takich właśnie barwach ?
Czekam na wasze opinie ?

Pozdrawiam
Co do Retbike - daruj sobie. Ich ciuchy są dość marnej jakości (mam to wiem niestety), w dodatku za tą cenę to jakaś totalna pomyłka.
Co do jasnej kurtki - na upały fajna natomiast minusem jest to, że się mocno syfi. Znajomy ma (nie pamiętam już jakiego producenta) taką jasną kurtkę to po trasie musi ją czyścić z trupów much i komarów głownie;)
marek79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 464
Rejestracja: 29.06.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Piaskowa(jasna) Kurtka Motocyklowa

Post autor: marek79 »

Tu nie chodzi o brud , tylko żeby lato aż tak bardzo się nie pocić .
Osobiście mam kurtkę RetBika ale czarna RETVOYAGE 2009 , kurtka nie jest aż taka zła , pewnie że są lepsze .
Tu bardziej chodzi o wykonanie , kurtka się pruje , uważam że jest niestarannie wykonana , a w dodatku gwarancja roczna porażka .
Mnie udało się porozmawiać z szefem i pomimo w 15 miesiącu przysłałem im kurtkę to naprawili mi ją za darmo .
Ale nie mam jakiegoś ciśnienia żeby druga kurtka była retbika , po prostu nie chcę tego lata znowu się pocić .
Takie jest moje zdanie .
Zresztą każdemu polecam jakąś szarą kurtkę zamiast czarnej .
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Piaskowa(jasna) Kurtka Motocyklowa

Post autor: Driverd2 »

To może aby się nie spocić wypiąć membranę ;) i zainwestować w dobrą bieliznę termoaktywną która odprowadzi ciepło i pot na zewnątrz, a żeby nie śmierdzieć to podobno te z jonami srebra są dobre.
tramp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 21.01.2010, 20:11
Mój motocykl: XL650V

Re: Piaskowa(jasna) Kurtka Motocyklowa

Post autor: tramp »

marek79 pisze:Tu nie chodzi o brud , tylko żeby lato aż tak bardzo się nie pocić .
[...]
Ale nie mam jakiegoś ciśnienia żeby druga kurtka była retbika , po prostu nie chcę tego lata znowu się pocić .
Takie jest moje zdanie .
Zresztą każdemu polecam jakąś szarą kurtkę zamiast czarnej .
Wiesz - w białej 'ciężkiej' kurtce też się będziesz pocić latem w mieście i nie ma siły żeby było inaczej.
Nago się będziesz pocić, a co dopiero w kurtce:)
Zależy do czego ta kurtka ma być - jak tylko na miasto to kup sobie coś typowo na lato z tzw. mesh - tkanina z dziurkami, cienka. Jeżeli turystyk, który głównie w trasie będzie jeżdzony to IMHO bardziej niż kolor liczy się jakość wykonania i materiał danej kurtki.
Reasumując - w mieście latem sprawdzi się zdecydowanie lepiej kurtka typowo letnia lub (sam tak jeżdze) buzzer + bluza.
Turystyka - tu kolor moim zdaniem nie jest tak ważny bo jak jedziesz to i tak powietrze Cię chłodzi, a minusem białego jest jego łatwa 'brudliwość'.
Aczkolwiek kurtki białej/piaskowej nigdy nie miałem więc bazuje tylko na opiniach znajomych.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5564
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Piaskowa(jasna) Kurtka Motocyklowa

Post autor: wojtekk »

Driverd2 pisze:, a żeby nie śmierdzieć to podobno te z jonami srebra są dobre.
Zdecydowanie polecam, ale to już off top :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
chankrymski
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 536
Rejestracja: 02.03.2010, 13:44
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Krosno

Re: Piaskowa(jasna) Kurtka Motocyklowa

Post autor: chankrymski »

Kupiłem jakiś czas temu Polo Pharao Tibet na niemieckim jebeju. JEst pomarańcowo-biało-czarna. W takiej właśnie kolejności.Jak coś pośmigam to napisze, ale to pewnie dopiero latem. Na moje oko jest lekka. Materiał do Kordura, pod spodem cienka siateczka. Ma też wypinaną podpinkę. Zastanowiła mnie jedna sprawa. Niema wogóle żadnego systemu wentylacji. Może nie jest potrzebny. Myślę żeby nawet podoszywać zamki w odpowiednich miejscach i zrobić taki system wentylacyjny własnej produkcji. :grin: Ale może cuduje. Lato pokaże.
Pozdro
Kuzomen
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 28.10.2010, 16:04
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Koszalin/Maszkowo

Re: Piaskowa(jasna) Kurtka Motocyklowa

Post autor: Kuzomen »

Ja kupiłem taką:
http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de_ ... Track-0004
Niestety zakup nowy i jeszcze nie przetestowany ale wygląda solidnie. Wypinana membrana , podpinka i "boczki". No i kolor jasny - taki jak chciałem.
Awatar użytkownika
Fresh
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 353
Rejestracja: 24.08.2008, 09:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piaskowa(jasna) Kurtka Motocyklowa

Post autor: Fresh »

Nie mam wypasionej kurtki. W lecie zakładam koszulę z krótkim rękawem na to buzera kompletnego i kurtke wiatroszczelna bez cudowania z membranami, jak trochę ziębi to bieliznę termoaktywną pod spód. Pod szyję arafatke i heja.
Jak gorąco to tylko kuszula i buzer :ok:
Ta moda to za bardzo ludzi rozpieszcza i dzieli :haha:
Pozdrówka
Wciąż jadę tędy, pierdolę czyjeś względy, przykro mi, lecz jestem z tych, którzy popełniają błędy .
bialypawel
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 27.12.2010, 14:32
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Poznań i okolice

Re: Piaskowa(jasna) Kurtka Motocyklowa

Post autor: bialypawel »

Bardzo fajna ta kurtka @Kuzomen. Właśnie taka jasna na wyprawy na południe. I ten pomarańcz taki widoczny.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Piaskowa(jasna) Kurtka Motocyklowa

Post autor: falco »

tramp pisze: Zależy do czego ta kurtka ma być - jak tylko na miasto to kup sobie coś typowo na lato z tzw. mesh - tkanina z dziurkami, cienka.
Siema,

dokładnie tak!
Sam latem płynę w upały, dlatego dłuższy czas szukałem rozwiązania, by połączyć ochronę i jednocześnie nie topić się w słońcu.
Kupiłem kurtkę Adrenaline Air Flo, która okazała się strzałem w 10!!
Idealnie przewiewna, do tego stopnia, że gdy zdarzało się wracać późnym wieczorem, to... marzłem... ;)
Ma wstawki ze skóry jako wzmocnienia newralgicznych miejsc oraz protektory i różne kieszenie. Cena (zwłaszcza na wyprzedażach) bardzo niska (widziałem już od 150 a normalnie ok. 350).
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Siefo
Czytacz
Czytacz
Posty: 5
Rejestracja: 24.10.2010, 20:52
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Staw I

Re: Piaskowa(jasna) Kurtka Motocyklowa

Post autor: Siefo »

Witam.
Chyba Alpinestars wypuszcza jakiś komplet w kolorach piaskowych, chociaż cena podejrzewam będzie nie mała.
Ja właśnie przywiozłem komplecik hakuna matata od helda . Biała kurtka i czarne spodnie. (pewnie odpokutuję ten biały kolor, ale też szukałem jasnego). Komplecik za kwotę 1930zł, kilka fajnych patentów wentylacji, tyle co mogę stwierdzić po przymiarkach w domu na spokojnie to całkiem wygodny.
Awatar użytkownika
Scyzoryk
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 481
Rejestracja: 02.07.2008, 13:28
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: Piaskowa(jasna) Kurtka Motocyklowa

Post autor: Scyzoryk »

poszukaj Akito Desert lub BF Desert w kolorze piaskowym

http://www.offroadexplorer.com/Products ... _front.jpg

http://www.motorcyclenews.com/upload/25 ... 5K0025.jpg

Jak na to co oferuje komplet nie jest drogi. Z tego co pamiętam to jest 3w1 czyli z wypinaną membraną i osobno podpinką ale dokładnego info musisz poszukać w necie.
Pozdrawiam
Scyzoryk


AT CRF1000
Awatar użytkownika
Vocatio
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 360
Rejestracja: 11.03.2010, 10:51
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Piaskowa(jasna) Kurtka Motocyklowa

Post autor: Vocatio »

Scyzoryk pisze:poszukaj Akito Desert lub BF Desert w kolorze piaskowym

Z tego co pamiętam to jest 3w1 czyli z wypinaną membraną i osobno podpinką ale dokładnego info musisz poszukać w necie.
Potwierdzam, że jest to 3w1 bo dość mocna się tym tematem interesowałem
_____________
XL 600VN '92r (kiedyś)
tramp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 21.01.2010, 20:11
Mój motocykl: XL650V

Re: Piaskowa(jasna) Kurtka Motocyklowa

Post autor: tramp »

Vocatio pisze:
Scyzoryk pisze:poszukaj Akito Desert lub BF Desert w kolorze piaskowym

Z tego co pamiętam to jest 3w1 czyli z wypinaną membraną i osobno podpinką ale dokładnego info musisz poszukać w necie.
Potwierdzam, że jest to 3w1 bo dość mocna się tym tematem interesowałem
A używałeś? Ciekaw jestem jak w praktyce sprawdza się wypinana membrana p. deszczowa.
Wydaje mi się, że w trasie zdecydowanie łatwiej kondona założyć na ubranie niż taką membranę ale chciałbym posłuchać opinii posiadaczy.
Awatar użytkownika
Vocatio
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 360
Rejestracja: 11.03.2010, 10:51
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Piaskowa(jasna) Kurtka Motocyklowa

Post autor: Vocatio »

tramp pisze: A używałeś? Ciekaw jestem jak w praktyce sprawdza się wypinana membrana p. deszczowa.
Wydaje mi się, że w trasie zdecydowanie łatwiej kondona założyć na ubranie niż taką membranę ale chciałbym posłuchać opinii posiadaczy.
Niestety nie dane mi było dozbierać kasy a tym samym zakupić taki komplecik. Aktualnie posiadam kurtkę modeka challenger również z wypinaną podpinką i membraną. praktycznie całe lato membrana jeździła na początku w kufrze, a później na krótkie trasy to w ogóle jej nie brałem.
Osobiście na krótkich trasach jak mnie złapał deszcz to nie wpinałem membrany bo spokojnie kurtałka wytrzymywała bez niej (trasy do 5k w słabym deszczu), później kupiłem sobie xxl ubranko przeciwdeszczowe i w mocnym deszczu naciągałem na siebie. Ogólnie nie widzę możliwości w mocnym deszczu wpięcia membrany, chyba że pod mostem ;-)
jak zrobiło się chłodniej poniżej 10st. to wtedy membranę wpiąłem na stałe.
Osobiście traktuję membranę jako element kurtki na chłodne dni, lub w przypadku gdy wyjeżdżam i za oknem leje. Choć wtedy i tak wolę wciągnąć kurtkę przeciwdeszczową (mam komplecik wedkarski wartości 40PLN). Na pewno nie do wpięcia w momencie gdy deszcz mnie złapie w terenie. Wypięcie membrany w letnie dni jest bardzo dobrą sprawą. Osobiście nie wyobrażam sobie w lecie zestawienia kurtka z membraną.
Jeśli kupujesz to albo membrana wypinana, albo kurtka bez membrany + komplet przeciwdeszczowy. - Dla mnie kurtka z wszytą membraną to pomyłka - chyba że jest to jedna z kilku jakie ma się do dyspozycji.
Zresztą na forum masz sporo rozważań w tym temacie, wystarczy wrzucić w szukajkę hasło membrana i ... milej lektury
_____________
XL 600VN '92r (kiedyś)
tramp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 21.01.2010, 20:11
Mój motocykl: XL650V

Re: Piaskowa(jasna) Kurtka Motocyklowa

Post autor: tramp »

Vocatio pisze:
tramp pisze: A używałeś? Ciekaw jestem jak w praktyce sprawdza się wypinana membrana p. deszczowa.
Wydaje mi się, że w trasie zdecydowanie łatwiej kondona założyć na ubranie niż taką membranę ale chciałbym posłuchać opinii posiadaczy.
[...]
Jeśli kupujesz to albo membrana wypinana, albo kurtka bez membrany + komplet przeciwdeszczowy. - Dla mnie kurtka z wszytą membraną to pomyłka - chyba że jest to jedna z kilku jakie ma się do dyspozycji.
Zresztą na forum masz sporo rozważań w tym temacie, wystarczy wrzucić w szukajkę hasło membrana i ... milej lektury
Nie kupuje póki co bo mam - tak po prostu jestem zainteresowany jak w praktyce wygląda używanie wypinanych membran. I jak trwałość takiego rozwiązania (bo membrana wypięta ma większą szanse się uszkodzić).
Co do membrany wszytej - wystarczy mieć dobrą (Gore) i Ci nie przeszkadza. A na poważne upały w mieście to i tak żadna ciężka kurta turystyczna się nie nada.
Poza tym na dlugotrwałą jazdę w ulewie komplet p.deszczowy moim zdaniem rządzi - przynajmniej ciuchy nie nasiąkają (materiał zewnętrzny).
Dzięki tak czy inaczej za odpowiedź.
marek79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 464
Rejestracja: 29.06.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Piaskowa(jasna) Kurtka Motocyklowa

Post autor: marek79 »

Znalazłem taką kurtkę KURTKA MOTOCYKLOWA LEOSHI MĘSKA FRONTIER
Jestem ciekaw co to za wynalazek .
http://allegro.pl/kurtka-motocyklowa-le ... 03937.html
Może ktoś ma niedaleko do Namysłowa żeby zobaczyć kurtałke .

Powiem wam że kiedyś przymierzałem Modekę Discovery i czy ja wiem jakośmi nie leżała .
Ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość