Klucz dynamometryczny

Wszystko, co nie pasuje do powyższych.
rort_
romeciarz
romeciarz
Posty: 32
Rejestracja: 09.06.2012, 20:56
Mój motocykl: XL600V

Re: Klucz dynamometryczny

Post autor: rort_ »

Z małego kup sobie TengToolsa do 25Nm 1/4". Większy mam jakiegoś Matadora do 60Nm na 3/8" i do tego przejściówka 3/8 na 1/2 i 1/2 na 1/4. Tymi dwoma obsługuję prawie wszystko. Koła magnesowe i kosze sprzęgłowe regulowanym udarowym.
Vorele i inne Bassy bym sobie darował.
Awatar użytkownika
ant6
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 849
Rejestracja: 17.03.2013, 20:10
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klucz dynamometryczny

Post autor: ant6 »

kainek pisze:
Kristobal pisze:Paczta co znalazłem :smile: klucz dynamometryczny wychylny Vorel 0-200Mn http://allegro.pl/klucz-dynamometryczny ... 72736.html 44zika z przesyłko!
Ciekawe jaka jest dokładność tego :wink:
pewnie nie dorównuje najnowszym "wypasionym", ale to jest dobra i tania alternatywa. W moim manualu jest jedno zdjęcie, gdzie pan dokręca śrubę właśnie takim podobnym sprzętem :-). Zawsze to lepszy taki klucz niż żaden :-)
If nobody hates you, you're doing something wrong
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Klucz dynamometryczny

Post autor: Kristobal »

Obeszło się bez wynalazków elektryczno wychyłowych. Pożyczyłem dwa dyno zwykłe, jeden Corony 5-25 i Vorel 13-103. Ten pierwszy całkiem całkiem, drugi słabej jakości ale też mierzy okej. Odkryłem że mam dobrą miarkę w ręce. Te niutonometry niewiele mi mówiły. Wyobrażałem sobie tak: 12Nm to 1,2kg na metrze czyli jakie 6kg hantelka położona na rurce 20cm :tongue: . Trochę tego jest jednak a 40Nm to już pokaźna siła. Przy stu trzeba się nieźle szarpnąć. Co ciekawe ukręciłem dwa gwinty 12Nm, widać były nadwyrężone. Ale następnym razem wiem, żę przykręcając "na oko" ale czujnie, mam własciwą miarę w łapkach. :blush:
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość