Bąbelki w zbiorniczku wyrównawczym

Montaż i demontaż elementów układu chłodzenia: termostat, pompa wodna, wiatraki, chłodnice, prowadzenie przewodów
saper
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 108
Rejestracja: 31.05.2011, 20:56
Mój motocykl: XL600V

Bąbelki w zbiorniczku wyrównawczym

Post autor: saper »

Witam! Dzisiaj przeglądałem forum zastanawiając się czy mój trampek nie łapie za szybko temperatury... Znalazłem temat w którym ktoś pisał ze podczas przygazówki płyn zaczyna "wrzeć" przy okazji przejażdzki sprawdzilem to u siebie i niesttey jest podobnie;/ Przy mocnym odkręceniu gazu tak przy 6,5/7tyś obrotów płyn chłodzący w zbiorniczku zaczyna wrzeć :swieczki: Mam w związku z tym trzy pytania:
1) czy to na pewno uszczelka?
2) jak sprawdzić której głowicy?
3) czy jazda z pękniętą uszczelka około 1000km jeżeli żadnych innych objawów nie ma (silnik odpala bez problemu na zimno i ciepło, pracuje na dwóch garach, ma moc, olej czysty) może uszkodzić mocniej silnik??
Bo wiecie jest zlot później Bieszczady jakieś by zrobił:D Proszę uwzględnić, że jest to niezniszczalny transalp i nie będę go piłował:D i to że muszę w końcu jechać na ten zlot :drinking:
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Bąbelki w zbiorniczku wyrównawczym

Post autor: ArturS »

Kilka razy w samochodach miałem crash UPG i były nie tyle bąbelki, co wywalało płyn ze zbiorniczka. Czy przypadkiem to, co opisujesz, to nie jest zwykłe zjawisko związane z ruchem pompy cieczy?
Ostatnio zmieniony 19.09.2013, 20:12 przez ArturS, łącznie zmieniany 1 raz.
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
saper
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 108
Rejestracja: 31.05.2011, 20:56
Mój motocykl: XL600V

Re: Bąbelki w zbiorniczku wyrównawczym

Post autor: saper »

myślałem nad tym bo do 5/6tyś obrotów nic nie widać ani jednego bąbelka.. ale znajomy spec mnie zasmucił bo powiedział że nie powinno być takich rzeczy(ale powiedział że to transalp i żebym nie srał po gaciach i jechał :ok: ) I napewno pojade bo juz spakowany jestem tylko na przyszłość chce wiedzieć czy coś rozbierać jeśli tak to co? Podczas jazdy asfaltem od 70km/h w gore temp jest bardzo ok jak zwalniam w korkach wędruje na ok 3/4skali załącza się wiatraczek i temp spada w mgnieniu oka;)
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Bąbelki w zbiorniczku wyrównawczym

Post autor: ArturS »

Na moje oko, to wszystko jest ok :niewiem:
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
saper
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 108
Rejestracja: 31.05.2011, 20:56
Mój motocykl: XL600V

Re: Bąbelki w zbiorniczku wyrównawczym

Post autor: saper »

dobra jutro :drinking: a grzebiemy po sezonie;) do jutra :thumbsup: i dzięki za tak szybką pomoc ArturS
Awatar użytkownika
Pilgrim
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 137
Rejestracja: 10.07.2013, 12:01
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bąbelki w zbiorniczku wyrównawczym

Post autor: Pilgrim »

W innym wątku opisywałem moje problemy z chłodzeniem. Jedną z rzeczy, jakie badałem były bąble w zbiorniku wurównawczym (w 600) i powiem Ci jedno; wibracje od silnika są takie, że nie idzie odróżnić czy to bąble, czy poprostu drga zbiorniczek. Zresztą, czy w układzie otwartym w ogóle może bąblować ciecz w zbiorniku?

Jeżeli płyn nie śmierdzi spalinami i benzyną, z rur idzie normalny dym, a oleju nie przybywa, to bym nie panikował:)

pzdr.
Honda, głupcze!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość