Brak iskry

Motocykl nie pracuje prawidłowo i nie masz zielonego pojęcia, jaki układ może być niesprawny? Napisz tutaj. ( po zdiagnozowaniu usterki temat zostanie bądź usunięty, bądź przeniesiony do właściwego działu).
artroman
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 05.03.2012, 22:36
Mój motocykl: XL600V

Brak iskry

Post autor: artroman »

Witam wszystkich serdecznie
Po kilkukilometrowej jeździe zaparkowałem TA Po godzinie gdy próbowałem zapalić rozrusznik kręcił a silnik nie zapalał .Paliwo dochodzi ale nie ma iskry na świecy.Nie wiem co mogło się stać. Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Brak iskry

Post autor: Next22 »

1- masz otwartą stopke boczną (zawieszony czujnik)
2- masz wyłączone na kierownicy "off" (zawieszony włącznik)
to tak na początek do sprawdzenia
:)
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
artroman
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 05.03.2012, 22:36
Mój motocykl: XL600V

Re: Brak iskry

Post autor: artroman »

jutro sprawdzę
Dzięki
exuser87

Re: Brak iskry

Post autor: exuser87 »

Next22 pisze: 1- masz otwartą stopke boczną (zawieszony czujnik)
2- masz wyłączone na kierownicy "off" (zawieszony włącznik)
to tak na początek do sprawdzenia
:)
1 mi przy bocznej zapala, gaśnie dopiero przy próbie zapięcia biegu :niewiem:
2 jak jest off to nawet rozrusznik nie kręci, Nic się nie dzieje (tak samo jak gdyby nie był kluczyk przekręcony) :wink:

Jak sprawdziłeś, że nie ma iskry? Wykręciłeś i o obudowę cylindra? Wiesz, że trzeba chwilę pokręcić bo masz 2 cylindry i iskra może na świecy pojawić się dopiero po chwili (tzn. wtedy kiedy ma zapalić drugi cylinder bo podejrzewam, że tą wykręcałeś).
Poczyść świece, sprawdź aku bo może być słaby i kręci ale nie ma siły dać iskry, zobaczy (jak umiesz) czy na pych pali. To na początek.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Brak iskry

Post autor: mirkoslawski »

Tak jak mówi Mazi - przy rozłożonej kosie na wolnym biegu rozrusznik kręci i powinien zapalić. Odcina dopiero przy wbitym biegu. Przy wyłączonym zapłonie rozrusznik w ogóle nie zakręci. Rozumiem, że sprawdzenie iskry polegało na wykręceniu świecy, włożeniu do fajki i przyłożeniu np. do cylindra? Na ilu świecach próbowałeś? Może to przewody od fajki? A odpalałeś na "luzie" czy na biegu? Bo jak na biegu - to spróbuj na "luzie" i wyeliminujesz przynajmniej usterkę "czujnika luzu" przy kosie.
artroman
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 05.03.2012, 22:36
Mój motocykl: XL600V

Re: Brak iskry

Post autor: artroman »

Dziękuję wszystkim za pomoc bo udało się usunąć usterkę i teraz zapala.Pogrzebałem przy czujniku stopki i wszystko już jest dobrze.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość