Kierunek ISLANDIA

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Kierunek ISLANDIA

Post autor: Pingwin »

Kupiłem własnie bilet na prom z Dani na Islandię w połowie sierpnia dla siebie i mojego trampka. Mam nadzieję na wpaniałą przygodę na 2 kółkach :smile:
Dawniej gdziala
mishieck
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 532
Rejestracja: 06.06.2011, 10:26
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: O! Pole

Re: Kierunek ISLANDIA

Post autor: mishieck »

Zdradź ile zapłaciłeś? :roll: Islandia mnie kusi, ale to raczej plan na przyszły rok lub dwa.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5564
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Kierunek ISLANDIA

Post autor: wojtekk »

Może będziesz też latał? Jest ciekawa promocja:

http://mlecznepodroze.pl/2012/02/21/isl ... a-wakacje/
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Thorgal77
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1342
Rejestracja: 20.06.2008, 22:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Hindenburg (Zabrze)

Re: Kierunek ISLANDIA

Post autor: Thorgal77 »

Rozwazalem powaznie taki wyjazd na miesiac - ale taki prom mnie zabił cenowo. Daj cene na PW jestem ciekawy.... swoja drogą, rozumie ze tam mieszkasz ? Mam znajomego tam, mieszka od kilku lat wiec chciałem go odwiedzić :)
Wymiana uszkodzonych membran gaźnikowych XL600V, XL650, XRV750 RD04, XRV650 RD03 i inne

pancerne mocowania ścienne lub podłogowe do motocykla
viewtopic.php?f=169&t=10135
Częsci motocyklowe
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Kierunek ISLANDIA

Post autor: Pingwin »

Mieszkam na Islandi 9 miesięcy w roku a wakacje i czas świąteczno-noworoczny spedzam w kraju.Do tej pory mogłem jeżdzić na moim trampku tylko na wakacjach (zwykle był to dwutygodniowy wypad z moją ekipą i kilka jazd koło komina) i cały czas czułem niedosyt .Postanowiłem ,że po wakacjach zamiast lecieć samolotem pojadę na trampku i będę mógł pojeżdzić tu na miejscu całą jesień i wiosnę(o ile pogoda pozwoli) a na wakacje 2013 przyjedze tu moja ekipa, zwiedzimy razem wyspę i popłyniemy do Pl. Taki jest plan ,ale co z tego wyjdzie to zobaczymy.Puki co, kupiłem bilet w jedną stronę za jedyne 1860zł :thumbsdown: (wysoki sezon) na stronie www.promy.pl. Ceny promów można sprawdzić też na http://www.smyrilline.de/ Od 23 czerwca do 14 sierpnia to sezon wysoki i ceny są najwyższe .Po za sezonem jest kilkaset zł taniej. Ja płynę 14 sierpnia i do promu w Dani mam jakieś 1200km. Na promie mam się spotkać z Mykiem z FAT i chłopakami z ADVRider.Oni jadą na 2 tygodnie na lekkich moto na hardkorową trasę po interiorze a ja pojadę grzecznie północną stroną drogą nr1 do Reykjaviku :smile:
Ps.Wojtku, ja zawsze latam do Krakowa lub do Berlina i bilet w jedną stronę kosztuje ok 200Eu
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5564
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Kierunek ISLANDIA

Post autor: wojtekk »

Pingwin pisze:
Ps.Wojtku, ja zawsze latam do Krakowa lub do Berlina i bilet w jedną stronę kosztuje ok 200Eu
A tu masz za 200 EU w dwie strony:) http://mlecznepodroze.pl/2012/02/22/tan ... -maj-2012/
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Thorgal77
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1342
Rejestracja: 20.06.2008, 22:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Hindenburg (Zabrze)

Re: Kierunek ISLANDIA

Post autor: Thorgal77 »

Pingwin pisze: bilet w jedną stronę za jedyne 1860zł :thumbsdown:

kapa, tak myslalem a w dwie strony to juz masz sume "zajebistą"... musze zacząc w euro zarabiac - tzn wogole zaczać zarabiać :P
Wymiana uszkodzonych membran gaźnikowych XL600V, XL650, XRV750 RD04, XRV650 RD03 i inne

pancerne mocowania ścienne lub podłogowe do motocykla
viewtopic.php?f=169&t=10135
Częsci motocyklowe
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Kierunek ISLANDIA

Post autor: Pingwin »

Wojtek ,fajna cena dla kogoś kto może akurat w tym terminie :smile: Iceland Expres to firma taka na 50% tzn. moga lot odwołać albo zmienić godzinę odlotu o 12 godzin i powiadomić na maila na kilka godzin przed odlotem -spotkało mnie i to i to. Ale czasem wszystko gra i jestem zgodnie z rozkładem.
Kajman z FATogłaszał się ,że może zabrać motocykle a PLi podstawić na lotnisko w Keflaviku za 800zł(w 2 strony) Zakładając ,że w 2 strony samolot by kosztował400 euro to już nie jest tak tragicznie. Spanie na Wyspie za darmo lub 7-10 Eu na kampie, 1 Euro to ok.160 ikr , litr paliwa ok.250kr, litr mleka 110kr.. Robiąc na miejscu zakupy w sklepie tragedi nie ma. Tanio to wszystko do kupy nie wyniesie ale tego co można zobaczyć na Islandi nie znajdziemy koło domu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
eneron
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 11.05.2010, 20:24
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Hajnówka

Re: Kierunek ISLANDIA

Post autor: eneron »

Co prawda to nie Islandia tylko wyprawa na Nordkapp ale są podane koszta takiego wypadu :wink:
http://www.staff.amu.edu.pl/~zalmen3/sk ... index.html
był: XL 600V '97 ---> XL 650V '06 ---> XL 1000VA TRAVEL '06 --> zdrada z Suzuki :)
Awatar użytkownika
Mroq
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 375
Rejestracja: 16.06.2008, 09:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kierunek ISLANDIA

Post autor: Mroq »

a nie lepiej pojechać z promu do rejkjaviku południem?, dużo ciekawiej !
AT RD 07a
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Kierunek ISLANDIA

Post autor: Pingwin »

Mroqu,mam kolegę w Akureyri i zapraszał do odwiedzin.A południową stroną pewnie będę wracał, choć może warto najpierw zobaczyć południową jak twierdzisz ciekawszą drogę. Mam 2 dni na dojazd to może jeszcze Myku coś doradzi. :wink: Pozdrawiam.
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
gajos007
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 749
Rejestracja: 17.11.2010, 20:47
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Kierunek ISLANDIA

Post autor: gajos007 »

W prawdzie nie trampkiem ale trochę byłem :) Jeździliśmy LandRoverami (https://picasaweb.google.com/1083023604 ... 4581856242) quadami(zdjęć nie mam bo błoto niesamowite) ale powiem że nurkowanie w parku narodowym najlepsza sprawa (na lądzie https://picasaweb.google.com/1083023604 ... 3562407874 lub w wodzie http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 8721_n.jpg)

Sama wyspa super jest...i powiem wam że nie wiem jak komu ale mi tam wchodziło 2x tyle alkoholu jak w domu...klimat sprzyja :drinking:

https://picasaweb.google.com/1083023604 ... 2/Islandia


btw.odwiedź BlueLagoon koniecznie....bo to jest coś super,a i nie jedz mięsa rekina(sprzedają w centrum w soboty) bo przełknąć się da,ale żołądek po minucie odrzuca z automatu.
XL600V '90r - XTZ750 '90r - XL650V '00r - DL650 '04r - XL650V '01r - XL700V '10r - XRV750 '02r
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Kierunek ISLANDIA

Post autor: Pingwin »

No i nadszedł ten dzień i za chwilę wsiadam na trampka i ruszam do Danii na prom który zawiezie mnie na Islandię. Jak dojadę do Reykjaviku to dam znać :smile: (za około 6 dni)
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Kierunek ISLANDIA

Post autor: Pingwin »

Z mojej mieściny do promu miałem 1200km i postanowiłem podzielić to na 2 dni. Pojechałem przez Berlin i na nocleg zatrzymałem się jeszcze w Niemczech przed granicą z Danią w jakimś sieciowym hoteliku.Rano ruszyłem dalej i kilometry szybko mijały.Na jednym z parkingów odebrałem smsa od Myka z którym miałem się spotkać przed wjazdem na prom.Napisał adres kampingu na którym już na mnie czekali z Łukaszem-MTBikerem z forum ADV.Dojechałem do kampingu ,dzwonię i słyszę-Dawaj na plażę bo tu można wjechać!
CIMG3126.JPG
No to fajnie ,jest morze ,jest plaża są chłopaki
CIMG3127.JPG
Wieczorkiem jeszcze przyjechałem z Mykiem pojeżdzić po plaży-coś wspaniałego!
CIMG3134.JPG
Rankiem ustawiamy się do kolejki na prom
CIMG3136.JPG
Prom płynie dwa dni z małym postojem na Wyspach Owczych gdzie dołączył do nas Przemek.Chłopaki jadą na 2tygodnie na swoją wyprawę a ja jadę do pracy. Na promie jest dużo motocykli z wielu krajów i ponad połowa z nich to duże GSy ,trochę KTMów a trampek tylko jeden.
CIMG3169.JPG
2 dni zleciały bardzo szybko na rozmowach i opowiastkach i integracji z innymi motocyklistami-Super ekipa z Rosji i dopływamy do brzegów Islandii. Widoki z pokładu ładniutkie i gęba mi się cieszy straszliwie ale za pół godziny będę miał łzy w oczach...
CIMG3167.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
Thorgal77
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1342
Rejestracja: 20.06.2008, 22:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Hindenburg (Zabrze)

Re: Kierunek ISLANDIA

Post autor: Thorgal77 »

Zajebiście !
Widzę u jednego z was ( chyba myku) chyba zielony radar na torbie średnicy 65cm :)
Może za rok wybiorę Islandię - tzn trochę wcześniej wybiorę a w następnym roku może zrealizuję jak będzie kasa :) będzie z kim jeździć.
Wymiana uszkodzonych membran gaźnikowych XL600V, XL650, XRV750 RD04, XRV650 RD03 i inne

pancerne mocowania ścienne lub podłogowe do motocykla
viewtopic.php?f=169&t=10135
Częsci motocyklowe
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Kierunek ISLANDIA

Post autor: Pingwin »

Thorgal masz rację, Myku miał wielkie zielone koło i jakoś tak fajnie komponowało mu się z resztą bagażu :thumbsup:
Zaciskaj bracie pośladki i odkładaj każy grosz na wyjazd ,a jak już tu będziesz to stwierdzisz,że to najlepiej wydane pieniądze w życiu....Wiem,że to głupio zabrzmi ale życzę każdemu aby mógł tu przyjechać i zobaczyć to na własne oczy bo zdjęcia,relacje i opowieści niestety nie mogą oddać piękna tej wyspy
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Kierunek ISLANDIA

Post autor: Pingwin »

Zjeżdżamy z promu,wszystko idzie sprawnie i szybko i mijając kolumnę kamperów ustawiamy się przy pani celniczce rozdającej jakies karteczki.Okazuje się ,że karteczki tylko dla tych co zostają na dłużej czyli dla mnie a Myku z ekipą jadą dalej.Wypełniam wszystko wpisując,że chcę zostać aż do czerwca i ruszam do pomieszczenia celników.Biorą mój paszport i dokumenty motocykla i każą czekać.No to czekam i obserwuję jak przeszukują auta :) dobrze,że ja nie mam nic do ukrycia :lol: Jak już wszystkich wytypowanych przeszukali (ok 2 godz)to postanowili jeszcze przeszukać mnie i pies obwąchał wszystko a bagaż musiałem ściagać i do prześwietlenia. Wszystko ok -pakuję manatki i po chwili przychodzi pan wazny celnik z moimi dokumentami i wydrukiem z komputera i oznajmia mi ,że ja motocyklem dalej nie pojadę i pokazuje mi na wydruku ,że ja mieszkam na Islandii kilka lat ,mam islandzki adres,numer pesel i nie ma takiej opcji,że będę tu jezdził na polskich numerach! Mogą jeżdzić tylko turyści. Ja twierdzę,że mogę jeżdzić przez rok bo tak mi powiedziano a oni,że tak ale tylko pierwszy rok po przyjeżdzie a ja jestem dłużej.Ja staram się tłumaczyć ,prosić i już sam nie wiem co mam robić i łzy wściekłości i bezradności podchodzą mi do oczu.Jak to tyle przygotowań,wydanych pieniędzy i co dalej?Prom już odpłyną,następny za tydzień.Ważny celnik patrząc na moją wścieklość i bezradność dzwoni gdzieś jeszcze i po chwili wypisuje mi pozwolenie na wiazd na tydzień czasu i podaje adres w Reykjaviku gdzie mam się zgłosić po dalsze instrukcje. Ok jadę!!!! Myślę sobie,że jeśli miałbym być tu tylko tydzień to muszę to wykożystać i zobaczyć ile się da.Jest czwarteka w pracy mam być w sobotę ....jadę i zaczynam sie rozglądać a jest na co popatrzeć
CIMG3178.JPG
CIMG3179.JPG
Ciepłe lato było tego roku i rzeki lodowcowesąbardzo rwące i mętne
CIMG3183.JPG
Z drogi nr.1 zjeżdżam i jadąc na północ docieram do wodospadu Dettifoss
CIMG3187.JPG
CIMG3190.JPG
Dalej pięknymi szutrami jadę zobaczyć ciekawe formy skalne -Asbyrgi
CIMG3194.JPG
CIMG3196.JPG
CIMG3200.JPG
Chwila przerwy i wyśmienity obiad za 5zł z Biedronki
CIMG3199.JPG
Jadę dalej do Husaviku ,cały czas ogladam piękne widoki
CIMG3209.JPG
CIMG3209.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Kierunek ISLANDIA

Post autor: Pingwin »

Mój cel na dzisiaj to Akureyri więc jadę powoli i chłonę kolejne widoki
CIMG3214.JPG
Drogi po których jadę to sama przyjemność więc trampek i właściciel są bardzo zadowoleni :smile:
CIMG3176.JPG
CIMG3211.JPG
Wieczorkiem docieram do Akureyri i znajduję nocleg na kempingu w mieście za 7euro,rozbijam sie na końcu pod płotem i postanawiam w końcu urzyć mini kuchenki zakupionej od Agathona-POLECAM!! Kawka,jakieś danie z proszku i spać.
CIMG3217.JPG
Rano wstaję o 9 ,pakuję majdan i ruszam na miasto.Jadę najpierw zobaczyć port a potem centrum gdzie jem śniadanko i chłonę klimacik tego uroczego miasteczka.
CIMG3220.JPG
CIMG3221.JPG
Do Reykjaviku mam ok400 km więc jadę ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Kierunek ISLANDIA

Post autor: Pingwin »

Droga nr.1 to główna droga do okoła Islandiii przejezdna dla wszystkich rodzajów motocykli ,tak więc Islandia jest dla każdego motocyklisty a nie tylko dla enduro.I nawet jadąc tą mało wymagającą drogą nie będziemy się nudzić bo widoki nam na to nie pozwolą. Pogodę miałem dobrą i tylko chwilami jechałem we mgle a po klilu kilometrach pojawiło się słońce. Pogoda na Islandii zmienia się bardzo szybko i jest nawet takie islandzkie przysłowie "Jak nie podoba ci się pogoda to poczekaj kilka minut i za chwilę będzie jeszcze gorsza" :wink:
CIMG3224.JPG
CIMG3234.JPG
CIMG3227.JPG
W wielu miejscach śnieg leży cały rok
CIMG3225.JPG
A takich pięknych stworkówmożna spotkać za każdym zakrętem
CIMG3235.JPG
Wieczorkiem dojechałem spokojnie do domu a w poniedziałek udałem się wraz z moim szefem do urzędu celnego w Reykjaviku gdzie pan celnik stwierdził,że mam wracać do Polski albo zapłacić cło(jakieś straszne pieniądze).Szef wykonał kilka telefonów i znalazł dojście do szefa wszystkich szefów(celników)i ten zgodził się abym ściągną numery rejestracyjne z zdeponował je w wydziale komunikacji.Pani w tym wydziale stwierdziła ,że nie ma takiej opcji aby polskie numery leżały w islandzkim wydziale i kazała wysłać do "Ministerstwa Transportu w Warszawie" :lol: Po następnych telefonach tablice zostały wysłane do szefa wszystkich szefów i oddadzą mi je przed wyjazdem (podobno) .Chciałem pojeżdzić sobie i pozwiedzać wyspę a wyszła :dupa: Moto stoi pod nosem a ja nie mogę jeżdzić.... Pozdrawiam z Reykjaviku
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Kierunek ISLANDIA

Post autor: MADRAFi »

Nie mozesz dostac drugie blachy na islandie?
Wedlug nich zapewne mieszkasz na stale w Islandi i dlatego sie czepiaja. Masz niby miec 2 pojazdy ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości