MOTOPOZYTYWNI.PL

motocyklowo
tango
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 17.11.2011, 15:15
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: tango »

Raz przy potraceniu pieszego zatrzymalem sie, byla juz grupka osob, pytam czy potrzebna jest pomoc i po malo konkretnej odpowiedzi sprawdzam stan pieszego. Przytomny, pijany, lekkie zadrapanie (upadl w szklo) i wielki siniak na glowie. Karetka juz wezwana, Policja takze powiadomiona. Policja przyjechala pierwsza i po przekazaniu informacji o poszkodowanym policjant podziekowal i sami sie zajeli ofiara zdarzenia. Pogotowie przyjechalo po chwili – wsiadajac do samochodu juz nadjezdzala na miejsce.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5564
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: wojtekk »

Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Roland
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 271
Rejestracja: 30.08.2011, 12:12
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: Roland »

Na innym forum znalazłem całkiem fajną aplikację przygotowaną przez Playa i WOŚP - UCZYMY RATOWAĆ

Aplikacja dostępna na Androida i iPhone'a

Obrazek

Link do App store: http://itunes.apple.com/pl/app/uczymy-r ... 37615?mt=8

Link do Android marketu: https://market.android.com/details?id=p ... ymyratowac

Aplikacja darmowe - oczywiście jest tam jakaś reklama Playa ale nie jest nachalna więc da się przeżyć.

Właśnie zainstalowałem sobie wersję na Androida i generalnie jest to taki wyciąg z tego jak się zachować w przypadku gdy trafiamy na wypadek/kogoś nieprzytomnego. Opis jak na moje laickie oko jest zgodny z tym co ratownicy nam opowiadali na zajęciach organizowanych przez Krzyśka/Wojtka. Dodatkowo są zdjęcia co szczególnie się przydaje przy np. pozycji bocznej.
W zakładce "Wezwanie pomocy" mamy od razu 4 numery alarmowe więc nawet jak zapomnimy gdzie jaki jest to tu mamy od razu gotowca.

Brakuje paru rzeczy typu SAMPLE, jak reagować przy innych wypadkach ale za to jest opis jak używać AED (jedyne co by się przydało szczególnie dla osób "zielonych" to info gdzie takie AED zazwyczaj można znaleźć).

Generalnie pomysł super. Wykonanie też niczego sobie. Moim zdaniem dla osób z telefonami z Androidem/iPhonów aplikacja obowiązkowa. W stresie zawsze można się wspomóc takim mini-przewodnikiem.
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: krzysimirn »

rpp pisze:Na innym forum znalazłem całkiem fajną aplikację przygotowaną przez Playa i WOŚP - UCZYMY RATOWAĆ

Aplikacja dostępna na Androida i iPhone'a

Obrazek

Link do App store: http://itunes.apple.com/pl/app/uczymy-r ... 37615?mt=8

Link do Android marketu: https://market.android.com/details?id=p ... ymyratowac

Aplikacja darmowe - oczywiście jest tam jakaś reklama Playa ale nie jest nachalna więc da się przeżyć.

Właśnie zainstalowałem sobie wersję na Androida i generalnie jest to taki wyciąg z tego jak się zachować w przypadku gdy trafiamy na wypadek/kogoś nieprzytomnego. Opis jak na moje laickie oko jest zgodny z tym co ratownicy nam opowiadali na zajęciach organizowanych przez Krzyśka/Wojtka. Dodatkowo są zdjęcia co szczególnie się przydaje przy np. pozycji bocznej.
W zakładce "Wezwanie pomocy" mamy od razu 4 numery alarmowe więc nawet jak zapomnimy gdzie jaki jest to tu mamy od razu gotowca.

Brakuje paru rzeczy typu SAMPLE, jak reagować przy innych wypadkach ale za to jest opis jak używać AED (jedyne co by się przydało szczególnie dla osób "zielonych" to info gdzie takie AED zazwyczaj można znaleźć).

Generalnie pomysł super. Wykonanie też niczego sobie. Moim zdaniem dla osób z telefonami z Androidem/iPhonów aplikacja obowiązkowa. W stresie zawsze można się wspomóc takim mini-przewodnikiem.


Nie sciągałem ale zawsze to fajna rzecz która może od czasu do czasu pomóc w powtórzeniu schematów działania. Ale w sytuacji stresowej to tylko i wyłącznie rutyna i to co wbiliście do głowy wam się przyda, a nie podręczniki czy takie aplikacje;-)
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5564
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: wojtekk »

Czołem obecni wczoraj na szkoleniu! Dajcie proszę znać co sądzicie? plusy, minusy? :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Irys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 23.10.2011, 14:25
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: Irys »

Byłam pierwszy raz na szkoleniu Motopozytywnych i już czuję, że nie będę opuszczała żadnego następnego.
Miałam okazję uczestniczyć w kilku tego typu szkoleniach innych "firm", ale tylko to było zorganizowane w tak przyjaznej atmosferze i co najważniejsze: było ciekawe i zdecydowanie pouczające. Oby tak dalej :)
Awatar użytkownika
Skorpionka
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 715
Rejestracja: 09.01.2011, 14:31
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: Skorpionka »

Wrażenia bardzo pozytywne :) Mimo, że sporo informacji było powtórzyonych z wcześniejszych szkoleń, a raczej dzięki temu, można było sobie sporo rzeczy utrwalić, np. z zachowania na skrzyżowaniu, przedstawionego na konkretnych przykładach sytuacji kolizyjnych i wypadków, bo zdecydowanie warto, żeby bardziej zapadły w pamięć. I ani przez sekundę nie było nudno!

Myślę też, że ogromne znaczenie miała osoba prowadzącego - p. Marcin po pierwsze prowadził ciekawie, a po drugie, sam świetnie znając temat i nierzadko mając w niego wgląd jeszcze szerszy i bardziej wnikliwy niż my sami, mówił dokładnie te rzeczy, które wiedzieć (i stosować!) potrzebujemy. Do tego rzeczowo, na temat, bez zbędnych upiększaczy i przegadywania. Rewelacja!

No i świetny pomysł z losowaniem ciuchów ;)
Awatar użytkownika
Sham_Janesky
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 22.07.2010, 12:18
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kałuszyn
Kontakt:

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: Sham_Janesky »

Ręcami y nogamy podpisuję się pod Skorpionką- rzeczowo, z dystansem, same konkrety na równie konkretnych przykładach. No i to nieodłączne grupowe darcie łacha ze wszystkiego :roll:
Produkcja audiowizualna, fotografia- może nie najtaniej, ale jako tako.
Awatar użytkownika
Chili
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1649
Rejestracja: 12.10.2010, 18:45
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: Chili »

Nie mogę przeboleć, ze nie udało mi się dotrzeć :( Umierałam na głowę :(
T.A.Suka rządzi! (cyt.falco)

jeśli czegoś nie wolno, ale bardzo się chce... to można ;)
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5564
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: wojtekk »

Baran chyba kiedyś zażartował, że jak wychodzę z domu to mam ostrzegać... Chyba zacznę.

Wczoraj - wyjście z metra Politechnika. Leży duuuży człowiek (tak z półtora Przeszczepa), nad nim dwóch strażników miejskich, którzy próbują go postawić na nogi. Podchodzę i dowiaduję się, że człowiek upadł na schodach ruchomych, stracił przytomność, karetka jedzie. No to próbuję sampla i.... tu pierwszy zgrzyt... Trzeba go powtarzać. Jak zrobiłem część to widzę, że jest ok. Facet sam stoi, drgawek nie ma, krwawienia z uszu też, źrenice ok i tej samej wielkości etc. No to se poszedłem bo karetka dojeżdżała a facet okazał się pijany w sztok.

Dzisiaj - jakaś godzina temu już niedaleko mojego domu... Na wirażu na wiadukcie obróciło samochód i walnął w wewnętrzną barierkę. Postawiło go w poprzek drogi. Miejsce nieciekawe bo duży ruch i człowieka nie widać. Podjechałem, wstrzymałem ruch na chwile by zrobił się mały korek (by ludzie nie wjeżdżali na dużej prędkości), pogadałem z kierowcą (był ok) to i dalej pojechałem bez wzywania bo sam on już wzywał kawalerię policyjno - holowniczą...
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1616
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: przeszczep »

Warto przeczytać i podać dalej ;)

http://kryzysowo.pl/?p=3488
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5564
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: wojtekk »

Chyba smutny wstęp do naszego najbliższego szkolenia

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0mFkDJ0rpWA[/youtube]
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
bathory
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 635
Rejestracja: 20.12.2011, 15:48
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: bathory »

wojtekk pisze:Chyba smutny wstęp do naszego najbliższego szkolenia

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0mFkDJ0rpWA[/youtube]
cytując klasyka polskiego kina:

dżizus ku...a ja pier...lę!
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: falco »

Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
JeZZoo
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 83
Rejestracja: 06.11.2011, 15:41
Mój motocykl: XL600V

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: JeZZoo »

Człowiek sobie nawet sprawy nie zdaje, że to tak wygląda z pozycji kierowcy TIRa, ciekawy materiał poglądowy
A learning experience is one of those things that say, "You know that thing you just did? Don't do that." [DA]

JeZZoo
http://rejch.pl

XL600V->F800GS :)
JeZZoo
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 83
Rejestracja: 06.11.2011, 15:41
Mój motocykl: XL600V

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: JeZZoo »

Na ulicach już się zaczynają kontrowersyjne sytuacje, które dobrej prasy użytkownikom 2oo nie przynoszą.
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... 37609.html
A learning experience is one of those things that say, "You know that thing you just did? Don't do that." [DA]

JeZZoo
http://rejch.pl

XL600V->F800GS :)
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5564
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: wojtekk »

Jutro idę przetestować pomysł na zajęcia z "ratownictwa" dla ... sześciolatków. Dam znać jak rezulaty. Ale rodzi mi sie pomysł na takie zajęcia - dlaczego wielu z podstaw nie uczy się już w tak młodym wieku?
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: krzysimirn »

wojtekk pisze:Jutro idę przetestować pomysł na zajęcia z "ratownictwa" dla ... sześciolatków. Dam znać jak rezulaty. Ale rodzi mi sie pomysł na takie zajęcia - dlaczego wielu z podstaw nie uczy się już w tak młodym wieku?
Wojtek, my w naszej OSP na Ursynowie mamy ekipę strażaków z KPP którzy jeżdżą i szkolą dzieci oraz nauczycielki. Jak chcesz to coś porządnego da się nakręcić.
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: airwolf »

mam pytanie czy wiecie cos na temat motopozytywnych we wroclawiu? bo na stronie cos tam bylo napisane ale akcja jakby ucichla
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5564
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: MOTOPOZYTYWNI.PL

Post autor: wojtekk »

krzysimirn pisze:
Wojtek, my w naszej OSP na Ursynowie mamy ekipę strażaków z KPP którzy jeżdżą i szkolą dzieci oraz nauczycielki. Jak chcesz to coś porządnego da się nakręcić.
Koniecznie! Jutro testuję pewien pomysł nie tyle na samo ratownictwo (bo sam specem nie jestem), ale na rzeczy związane z profilaktyką (to mi już bliższe), budowaniem chęci do pomocy innym i bezpieczeństwem. By dzieci uczyły rodziców. Chcę zobaczyć jak to wyjdzie i potem ze specjami obgadać ze specami, bo może warto coś takiego włączyć.
airwolf pisze:mam pytanie czy wiecie cos na temat motopozytywnych we wroclawiu? bo na stronie cos tam bylo napisane ale akcja jakby ucichla
Czekamy... Jak tylko coś będzie wiadomo na 100% od raz dajemy znać. Nie chcemy wprowadzać zamieszania póki nie ustalimy kilku kwestii
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość