Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
Murzyn
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 02.07.2014, 14:21
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: Murzyn »

Wilczek, jaka lokalizacja tego moto?
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: wilczek »

tygrys o którym pisałem jest w Łodzi :grin: i nie jest to mój :smile: :wink:
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: wilczek »

Jeszcze raz oglądałem zdjęcia " zielonego" i po rozmowie z mechanikiem napiszę tak : do 2002r silniki 955i miały fabrycznie 86 kucy. W 2002 -do końca modelu 2006 955i miał 105 kucy. silniki te same niby, ale jednak jest różnica. Te wcześniejsze miały alternator zewnętrzny i inna kapę silnika w związku z tym.
I ze zdjęć nie wygląda na to, że to może być ten wariant. Póżniejsze modele na Szwajcarję dławione były tylko elektronicznie.
Tyle ustaliłem z Gościem , który triumpha ma w małym palcu :wink: :smile:
Awatar użytkownika
spaw
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 321
Rejestracja: 10.09.2013, 22:24
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Tychy

Re: Odp: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: spaw »

Kurcza paka... Coraz bardziej napalam się na tygrysa :D
Fajnie byłoby gdybym mógł się do jakiegoś przymierzyć... Nie ma ktoś z okolic świętokrzyskiego? ;)
"When you're traveling, you are what you are right there and then.
People don't have your past to hold against you.
No yesterdays on the road"
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: Baran »

wilczek pisze:Jeszcze raz oglądałem zdjęcia " zielonego" i po rozmowie z mechanikiem napiszę tak : do 2002r silniki 955i miały fabrycznie 86 kucy. W 2002 -do końca modelu 2006 955i miał 105 kucy. silniki te same niby, ale jednak jest różnica. Te wcześniejsze miały alternator zewnętrzny i inna kapę silnika w związku z tym.
To nie tak. Przejście z 885i na 955i miało miejsce w 2001, ale nie od stycznia, tylko jakoś w połowie roku, stąd część z 2001 na 86 kucy (Tiger 885i), część z 2001 będzie mieć 104 KM (Tiger 955i).
Ale bardzo łatwo to odróżnić patrząc na silnik i malowanie baku:

Silnik 955i - dużo śrub i odkręcanych dekielków / okienek inspekcyjnych:
Obrazek

Silnik 885i - dekiel jest jednolity, napis 'Triumph' na cylindrze:
Obrazek

Malowanie 955i (pionowe pasy, napis 'Triumph'):
Obrazek

Malowanie 885i (poziome / skośne pasy, napis 'Tiger'):
Obrazek
Na poparcie tego, co mówię, dodam, że w oficjalnym sklepie Triumph'a, gdzie można m.in. kupić części - www.worldoftriumph.com - sekcja z częściami ,
Tiger 955i występuje tylko w dwóch odmianach - ze szprychowymi kołami i z odlewanymi kołami. Gdyby była jeszcze jakaś trzecia ze słabszym silnikiem, również byłaby wylistowana, a nie jest.
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: wilczek »

Ok, zatem sprobuj kupić kapę silnika 955i. Na oko niby to samo a różnica kilku mm głębokości dekla powoduje ze nie mieści sie alternator. Silnik ten sam, tylko osprzęt inaczej rozmieszczony , chociaż na podobnie. Nie mylimy modeli 855 i 955. Trzeba to przy :impreza: :wink: rozebrać :grin: :lol:
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: Baran »

wilczek pisze:Ok, zatem sprobuj kupić kapę silnika 955i. Na oko niby to samo a różnica kilku mm głębokości dekla powoduje ze nie mieści sie alternator. Silnik ten sam, tylko osprzęt inaczej rozmieszczony , chociaż na podobnie. Nie mylimy modeli 855 i 955. Trzeba to przy :impreza: :wink: rozebrać :grin: :lol:
Dekiel alternatora jest akurat jedną z części zmienionych w silniku między 2004 a 2005... podobnie jak układ zasilania paliwem ,rozrząd i jakieś drobne pierdoły. Nie było zmian w 955i między 2001 a 2002.
Mogłeś mieć alternator kupiony do tego starszego modelu. Np. Electro-Sport sprzedaje alternatory do naszych Tygrychów opisane jako 'do 1050', a jako 'do 955i' widnieją te do starszych silników.
Sprawdziłem jeszcze raz na stronie Triumpha i są tylko te dwa silniki w Tygrychu 955i - 2001-2004 i 2005-2006.
Przy czym zmiana elementów silnika w 2005 również nie miała miejsca na początku roku, dlatego dla naszych modeli (2005-2006) Triumph podaje przy częściach nry silnika, do których pasują. Zerknij sam.
http://www.worldoftriumph.com > Triumph Parts > Porównaj sobie oba Tygrychy 955i, które tam są i zobacz na własne oczy.

Poza tym tak na chłopski rozum - po ki grzyb mieliby w 2001 tworzyć nową nazwę dla motocykla, który:
- wyglądałby identycznie, jak istniejący 885i
- miałby silnik o takiej samej mocy?
Przecież to bez sensu :)

Na koniec - z netu:
- Specyfikacja, model '2001 - http://www.bikez.com/motorcycles/triump ... i_2001.php
- Artykuł z danymi z 2001r. - http://www.motorcycle.com/manufacturer/ ... 16156.html
- Serwisówka z 2001r., strona 21 - http://www.mediafire.com/download/6cf00 ... SS.COM.zip (hasło do archiwum: manualmadness.com)

Rozumiem, że z danymi krążącymi w necie można polemizować, ale z serwisówką made by Triumph i sklepem z częściami do Triumpha made by Triumph chyba nie za bardzo? ;)
wilczek pisze:Trzeba to przy :impreza: :wink: rozebrać :grin: :lol:
To zawsze chętnie :thumbsup:
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Kuzomen
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 28.10.2010, 16:04
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Koszalin/Maszkowo

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: Kuzomen »

A mój Tiger dostał nową mapę i stał się TYGRYSEM :grin: Jest dobrze, naprawdę dobrze. :ok:
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: Baran »

Kuzomen pisze:A mój Tiger dostał nową mapę i stał się TYGRYSEM :grin: Jest dobrze, naprawdę dobrze. :ok:
O, gratulieren! Daj więcej szczegółow :) Która mapa? Coś jeszcze dłubałeś oprócz tego? :)
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Kuzomen
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 28.10.2010, 16:04
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Koszalin/Maszkowo

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: Kuzomen »

Na razie żadnych przeróbek nie robiłem. Tylko filtr powietrza K&N.
Mapa 10120 Adjusted AF. Wgrałem przez Tuneecu. Prosta sprawa tylko trzeba troszkę poczytać żeby nie było problemów.
Generalnie jest OK. Od najniższych obrotów jest jazda. To czego brakowało mi w stosunku do Trampka - podczas powolnej jazdy Tiger czasami szarpał. Teraz jest miodnie, żadnych szarpnięć nawet przy prędkościach minimalnych. No a powyżej to jest naprawdę fajnie. Nie jestem specjalistą żeby to jakoś ocenić ale najbardziej widzę różnicę na 6. biegu. Było dobrze a jest ... po prostu lepiej :grin: Reszta biegów/ zakresów jak to tiger - rwie do przodu tylko z większym ogniem. Nie jakoś dramatycznie większym ale jednak różnica jest i banan też jest ale taki za uszy. :lol:
Już niedługo będzie nowy wydech a potem zawiecha do wymiany. Na razie plany na Explorera oddalają się znacznie. Może kiedyś ale na razie 955 rządzi :yaho:
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: wilczek »

Ciekawe jak zmieni się spożycie Twojego Tygrysa :grin: ,przed złamaniem nogi, tez miałem wgraną nową mapę ( nie znam oznaczeń), wrażenia podobne do Twoich. Zdążyłem zrobić ok 1000km( ze 3-4 tankowania) i bez dokładnego liczenia , z przebiegów do rezerwy, wynikało , ze tygrys potrzebuje wiecej mięsa. Ok 0,8 ;) kg :lol: fakt, ze nowa charakterystyka kusiła i zmieniła deczko styl jazdy :wink: :lol: nie zamieniałem jeszcze filtra- a to przy mapach trzeba ogarnąć. To na marginesie ~ i tak je mniej niż paliła650a :lol: a bananowiec duzo większy :yaho: zajefajne , ze kilka minut :wink: elektroniki i mamy kolejne wcielenie Tygrysa :thumbsup: . Tak pomyślałem , ze moze jakies spotkanie Tygrysów uskutecznimy :grin: :crossy:
Kuzomen
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 28.10.2010, 16:04
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Koszalin/Maszkowo

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: Kuzomen »

Jestem jak najbardziej za :impreza:
A w przyszłym roku kusi mnie Tridays.
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: wilczek »

Oświeć... :niewiem:
Kuzomen
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 28.10.2010, 16:04
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Koszalin/Maszkowo

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: Kuzomen »

Międzynarodowy zlot użytkowników Triumpha. Zobacz w googlu.
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: Baran »

A propos spotkań, Tridays, i ogólnie pojętej integracji Tigermanów.

Kiedyś zacząłem robić forum dla Tygrycha. W zasadzie je ukończyłem, kupiłem domenę i wrzuciłem na serwer, nawet napisaliśmy z Wojsem
kilka testowych postów, działało. Później miałem jakieś inne tematy, straciłem trochę wenę i koniec końców forum umarło nim się jeszcze rozbujało,
ale ciągle mam te pliki i mogę je reaktywować. Niestety pewnie nie będę miał tyle samozaparcia, by siedzieć nad nim dzień w dzień i ogarniać moderację i zgłoszenia, więc jeśli chcemy, to możemy mieć własne forum; potrzebowałbym tylko kogoś do pomocy bo na 100% nie będę mógł nad nim siedzieć dzień w dzień.
Ew. jeśli miałbym to robić sam, zaakceptowania faktu, że zgłoszenia/moderacja nie będą realizowane od razu.

Pytanie brzmi:
- czy chcemy własne forum?
- kto mógłby pomóc w jego ogólnie pojętym ogarnianiu?
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: Baran »

Z innej beczki, ponieważ wiem, że co niektórzy odwiedzający ten wątek szukają Tigera, to uwaga na potencjalną minę:

http://allegro.pl/triumph-tiger-955i-20 ... 24407.html

Niby stan idealny. Niby, bo rzekomo Tiger 955i, a moto z rocznika 2000 (tego roku nie produkowano jeszcze 955i).
Malowanie w żadnym z kolorów, które wtedy były dostępne. Do tego wisienka na torcie - silnik 885i.
Jednym słowem Tiger 885i przemalowany na 955i albo jakiś składak. Odradzam.
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Awatar użytkownika
hynas
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 111
Rejestracja: 18.06.2008, 23:05
Lokalizacja: Poddębice

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: hynas »

Obejrzałem już dwa i jestem trochę zawiedziony.
@wilczek dzieki za tigera w Łodzi, jest już w ogłoszeniach, postawiłem jednak że chcę kupić coś z rocznika 2004-2006
Jutro jade obejrzeć najdroższego ze stawki : http://olx.pl/oferta/triumph-tiger-955i ... 7fb7d7dd4c
Triumph Tiger 955i
Awatar użytkownika
souler
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 442
Rejestracja: 27.05.2011, 09:52
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: souler »

Baran ma rację z tymi silnikami i rocznikami. Przesiadłem się z Trampka 600 na Tigera 955i z 2001 (104KM) i powiem tak: Wszystko zostało już w tym wątku napisane i znakomita większość to prawda :grin: . Jestem z metra cięty (170 cm) i jeździ się zajebiście. Porównania z trampkiem nie ma żadnego, bo Triumph to zupełnie inne moto. Ale za to jakie zajebiste :ok: . Z Tygrysa nie chce się zsiadać i tyle :crossy: . Do tego kupiłem go w okazyjnej cenie z gmolami i stelażami + centralny, od gościa, który mieszka 1 km ode mnie :ok:. I powiem jedno - następnym moto na 90% będzie Triumph, zapewne któryś explorer :grin:

Edyta: Jeździłem też mniejszym DLem i prawdę mówiąc Tiger wypada dużo lepiej.
Kuzomen
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 28.10.2010, 16:04
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Koszalin/Maszkowo

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: Kuzomen »

Forum Tigera fajna sprawa ale nie wiem czy będzie zainteresowanie. Moto mało popularne (na razie). Nie znam się na tym ale jakby co to pomogę :impreza:
Awatar użytkownika
ryve
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 297
Rejestracja: 17.10.2010, 22:45
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tiger 955i (lub zbliżony) a Transalp

Post autor: ryve »

Co do wyszukiwania ofert motocykli, to mam jedną sugestię: poszukajcie też w ofertach/aukcjach zakończonych - niektóre z nich mogą być nadal aktualne. Na przełomie maja i czerwca szukałem dla siebie następcy Transalpa i widziałem, że niektóre motocykle (mowa oczywiście o Tigerach) wystawiane były po kilka razy a pora roku taka, że mało kto sprzedaje/kupuje moto, to i zainteresowanie było niewielkie. Ja osobiście pewnie po 3 ogłoszeniach bez odzewu odpuściłbym sobie sprzedaż i poczekał do jesieni lub nawet kolejnej wiosny.

Sporo ofert było takich, że już po zdjęciach wiedziałem, że nie chcę tych maszyn oglądać, ale kilka było całkiem nieźle rokujących.

Można też z Tomkiem pogadać, czy by z niemcowa dla odmiany Tigera nie ściągnął - "podminowanych" Transalpów nie przywoził, to i pewnie Tigera jakiegoś sensownego w końcu wypatrzy.


Edit: Cena podejrzanie niska, ale jeśli facet faktycznie taki zarobiony jak pisze a na dodatek ma drugie moto (takie informacje podawał we wcześniejszych wersjach tego ogłoszenia), to może warto go sprawdzić - o ile aktualny oczywiście: http://allegro.pl/triumph-tiger-955-i-e ... 10719.html
Podpis zastępczy. Wyrób sygnaturko-podobny.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości