Huczenie w 700-tce w okolicach przedniej zębatki

Motocykl nie pracuje prawidłowo i nie masz zielonego pojęcia, jaki układ może być niesprawny? Napisz tutaj. ( po zdiagnozowaniu usterki temat zostanie bądź usunięty, bądź przeniesiony do właściwego działu).
lesny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27.07.2008, 08:31
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Kobyłka

Huczenie w 700-tce w okolicach przedniej zębatki

Post autor: lesny »

Witajcie
Po początkowej euforii po nabyciu nowej maszynki (trochę to trwało ;)) zacząłem bardziej wsłuchiwać się w odgłosy dobiegające z otoczenia silnika i coś mnie zaniepokoiło. Przy prędkości w okolicach 55-60 i 110-120 z okolic przedniej zębatki dochodzi odgłos w rodzaju huczenia. Brzmi to jak odgłos uszkodzonego łożyska tylko że pojawia się przy określonej prędkości. Występuje po wyrzuceniu na luz i na postoju (testowana tylko niższa harmoniczna ;)) Zgłaszałem w serwisie (sprzęt jeszcze na gwarancji) ale nie stwierdzili jakiegokolwiek nieprawidłowego działania.
Co to może być? Czy to jest normalne? W moim poprzednim sprzęcie TA600 z 1998 nic takiego nie słyszałem.
Może jakieś doświadczenie innych użytkowników 700-tki?
Pozdrawiam.
lesny
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Huczenie w 700-tce w okolicach przedniej zębatki

Post autor: mirkoslawski »

a na jakich oponach latasz? może to opony? bo rozumiem, że miejsce huczenia diagnozowałeś z siodła, a więc możliwe, że tylko takie złudzenie, że to z tego miejsca dochodzi ten hałas. Sprawdź łożyska w kołach.
lesny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 27.07.2008, 08:31
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Huczenie w 700-tce w okolicach przedniej zębatki

Post autor: lesny »

Opony Bridgestone, ale raczej to nie opony, one hałasują inaczej. Co do łożyska w kole też odpada bo wykonywałem test na postoju z podniesionym tyłem i wycie wystąpiło. Może się czepiam ale trochę mnie to wkurza.
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Huczenie w 700-tce w okolicach przedniej zębatki

Post autor: MADRAFi »

ja u siebie czegos takiego nie slysze zreszta powyzej 100 malo co slychac :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości