dziwny odglos

Motocykl nie pracuje prawidłowo i nie masz zielonego pojęcia, jaki układ może być niesprawny? Napisz tutaj. ( po zdiagnozowaniu usterki temat zostanie bądź usunięty, bądź przeniesiony do właściwego działu).
Awatar użytkownika
artuxx
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 49
Rejestracja: 28.03.2010, 12:23
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

dziwny odglos

Post autor: artuxx »

sprawa wyglada nastepujaco , zamykajac gaz gdy jest juz w polozeniu off i silnik schodzi z obrotow slychac dziwne syczenie i czuc na podnozkach jakies dziwne jakby slizganie sie (czegos) to samo po odkreceniu gazu - trawa to jakies ulamki sekund i gdy silnik wchodzi na wyzsze obroty sprawa zanika.
Co to moze byc ??
EX-Trampi
LOVE GABI
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: dziwny odglos

Post autor: Jaro-Ino »

Sprzęgło może się ślizgać i może łapać lewe powietrze.
Awatar użytkownika
artuxx
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 49
Rejestracja: 28.03.2010, 12:23
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziwny odglos

Post autor: artuxx »

le ja nie uzywam wtedy sprzegla , no nic trza obadac , wystarczy podciagnac linke czy wieksza zabawa?
EX-Trampi
LOVE GABI
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: dziwny odglos

Post autor: Jaro-Ino »

artuxx pisze:sprawa wyglada nastepujaco , zamykajac gaz gdy jest juz w polozeniu off i silnik schodzi z obrotow slychac dziwne syczenie i czuc na podnozkach jakies dziwne jakby slizganie sie (czegos) to samo po odkreceniu gazu - trawa to jakies ulamki sekund i gdy silnik wchodzi na wyzsze obroty sprawa zanika.
Co to moze byc ??
Sprzęgło to tylko sugestia dotycząca tego, że "coś CI się ślizga". Podejrzewam, że łapie lewe powietrze w okolicach króćców ssących. Jeśli sprzęgło by CI się ślizgało to obroty by rosły nieadekwatnie do prędkości. Co tzn jak wchodzi na wyższe obroty? W trampkach słychać szum powietrza podczas przyspieszania w okolicach 4-5 tys obrotów. Podskocz do kogoś i niech osłucha. Albo powie, że jest inaczej niż u niego, albo jest wszystko ok. Jeśli jest inaczej to po dokładniejszym opisie objawów coś da się zdiagnozować ;)
Awatar użytkownika
tombi2
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 182
Rejestracja: 08.01.2011, 18:43
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: dziwny odglos

Post autor: tombi2 »

Nie chcę zakładać nowego wątku ale może ktoś z posiadaczy XL700 odpowie czy taki odgłos przy przyspieszaniu jakby filtr powietrza był odkryty (lub rozszczelnił się przy kolektorze ssącym) to normalne w tym modelu? Na postoju i przy równomiernej jeździe objaw nie występuje.
beton
romeciarz
romeciarz
Posty: 27
Rejestracja: 04.10.2011, 20:32
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Przeworsk / Wojciechówka

Re: dziwny odglos

Post autor: beton »

tombi2 pisze:Nie chcę zakładać nowego wątku ale może ktoś z posiadaczy XL700 odpowie czy taki odgłos przy przyspieszaniu jakby filtr powietrza był odkryty (lub rozszczelnił się przy kolektorze ssącym) to normalne w tym modelu? Na postoju i przy równomiernej jeździe objaw nie występuje.
U mnie też coś takiego słychać przy przyśpieszaniu. Dźwięk dochodzi tak jakby z okolic filtra powietrza, tzn. gdzieś spod baku i sam nie wiem czy tak ma być czy nie. Może niech się wypowie ktoś kto się na tym zna i powie co to za dźwięk jest i czy w sprawnym moto tak ma być czy nie...
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: dziwny odglos

Post autor: Jaro-Ino »

Jak otwieracie przepustnice na maxa to zwiększa się szybkość i ilość przepływanego powietrza i słychać szum. To normalne. Powinno tak być na każdym biegu przy pewnych obrotach. Napisałem to już kilka postów wyżej.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości