Hyde Park Warmia i Mazury

Awatar użytkownika
gajos007
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 749
Rejestracja: 17.11.2010, 20:47
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Hyde Park Warmia i Mazury

Post autor: gajos007 »

moje pytanie.... czy remontować mojego trampa (tj.wymiana felgi lagów kierownicy itd za jakieś 700-800zł) sprzedać w takim stanie jak jest i szukać nowszego rocznika :egh:
XL600V '90r - XTZ750 '90r - XL650V '00r - DL650 '04r - XL650V '01r - XL700V '10r - XRV750 '02r
Awatar użytkownika
marecki999
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 543
Rejestracja: 08.09.2008, 18:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo-Kal-Giżycko

Re: Hyde Park Warmia i Mazury

Post autor: marecki999 »

NAMIESZAM CI teraz-
jak chcialbys juz zmieniac to czy na trampka??? :niewiem: ja w takim przypadku nie szukalbym juz w pl ,a rozgladna sie za niemieckimi<maja na prawde pikne sztuki> jak np ten -
Obrazek
albo pomislal o jednocylindrowce - prosta i trwala - < Piórek mial taka i :ok: >
Obrazek

a moze z Malym jak braty :smile: - Obrazek

pomysl czy jak zrobisz jedno nie poleci nastepne i tak w kolko . Caly czas inwestycja - nie oszukuj sie - trampek ma juz swoje lata :wacko:
a z drugiej strony jak zrobisz to wiesz co masz :grin: takze wybor trudny :niewiem: twoja decyzja :swieczki: na pewno do jazdy z bagazami i z plecaczkiem lepiej miec pare kucy wiecej :crossy: a po szutrach i tak nie zapinasz po 140km/h :witch:
nie namawiam Cie na KTM'a :grin: bo wrazie 'W' koszty napraw sa duuuzo wieksze niz w trampku - ale cos za cos - :witch:
chocby lc4 adv - Obrazek
a jeszcze Ci powiem ,ze Mareczek wolal swoja 600v niz nowego trampiszona :tongue:
Awatar użytkownika
gajos007
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 749
Rejestracja: 17.11.2010, 20:47
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Hyde Park Warmia i Mazury

Post autor: gajos007 »

myślałem o tej borowikowej teresie,ale sam mówiłeś że będzie trzeba tam duuuużo włożyć żeby jeździć :sad:

trampek dla mnie styka jeżeli chodzi o moc...ja tam po szutrach wiesz jak jeżdżę ,bardziej asekuracyjnie...
XL600V '90r - XTZ750 '90r - XL650V '00r - DL650 '04r - XL650V '01r - XL700V '10r - XRV750 '02r
Awatar użytkownika
marecki999
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 543
Rejestracja: 08.09.2008, 18:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo-Kal-Giżycko

Re: Hyde Park Warmia i Mazury

Post autor: marecki999 »

gajos007 pisze:myślałem o tej borowikowej teresie,ale sam mówiłeś że będzie trzeba tam duuuużo włożyć żeby jeździć :sad:
nie wiem co dzialal borowik ale pare rzeczy trzeba zrobic - zainwestowac jeszcze z tysiaka trzebabybylo na pewno :mouthshut:
krynek
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 533
Rejestracja: 22.08.2011, 20:39
Mój motocykl: nie mam już TA
Kontakt:

Re: Hyde Park Warmia i Mazury

Post autor: krynek »

Hola hola - czegos nie wiem? Jeszcze wczoraj jak tu zaglądałem była do wymiany tylko felga; dzisiaj juz cały motong? Poszukaj na allegro tych co hienują na klamoty ale nie wystawiają poszczególnych części zadzwoń zamów cały przodek i po ptakach (tłumik z kolektorami kupiłem za 150zł) - teraz marna koniunktura na części bo wszyscy juz porobili i latają więc ci sprzeda tanio .Jeśli się dobrze orientuję to początek sezonu sprzedaży motocyklli wróży raczej wyższej niż niższej cenie ( i tak się sprzeda :) ) więc kupowanie motonga teraz to chyba złe fengszui. Jest na allegro ktoś kto ma dwa trampki do pogonienia bez modułów i owiewek po 1250zyli - jak trzeba mogę się dozucić cos mi się zawsze przyda.
Ja tam mało wiem ale szybko się uczę - gdybym dzisiaj kupował to bym się za dużą teresą rozglądnął i jeśli tylko dosięgnę nogami do ziemi tak chyba zrobię jesienią-serwis jak robisz sam jest do ogarnięcia i wcale nie taki trudny; minus to mało sztuk rokujących i dużo mniej klamotów; a jak masz jakąś znajomą to może warto pomyśleć i policzyć??????
pozdr
http://allegro.pl/2x-honda-transalp-i-i ... 88354.html
Transalp PD06 EVO II 650 -był, są kamertony....,teraz LC8
Awatar użytkownika
gajos007
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 749
Rejestracja: 17.11.2010, 20:47
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Hyde Park Warmia i Mazury

Post autor: gajos007 »

Panowie,felga felgą,krzywe lagi swoją drogą,ale to że opona ma bicie znalazłem dziś po dokładnych oględzinach,a to że połamana postawa kufra dopełniała dzieła mnie zszokowało...

Zdemontowałem kufer i już było inaczej,później zacząłem szpącić przy oponie,przyjechał malY i po dokładnych oględzinach wychodzi na nią.Jak siedzie z większym naciskiem na przód to zaczyna się lekki zarzucanie,jak się przesiądę na miejsce pasażera ustępuje zupełnie.
Znalazłem kompletną felgę za 200zł,tarcza za 100zł,lagi 250zł,kierownica z zaciskami 100zł....od biedy komplet mam za 550zł bo koleś powiedział że jak wezmę to wszystko to za tyle mi wyśle z przesyłką,więc na razie nie ma mowy o zmianie motóra za to sobie zeserwisuje sam :grin:

Jutro w każdym razie lecę na Straduny :thumbsup:
XL600V '90r - XTZ750 '90r - XL650V '00r - DL650 '04r - XL650V '01r - XL700V '10r - XRV750 '02r
Awatar użytkownika
Mixajlo
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 12.04.2012, 07:28
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Olsztyn

Szukam garażu

Post autor: Mixajlo »

Mam pytanko do rajderów z Olsztyna: czy ktoś z was ma do wynajęcia garaż/miejsce w garażu (wynajem na spółkę) albo zna kogoś kto ma do wynajęcia podobny lokal.
Chodzi oczywiście o garaż dla motocykla. Motocykl jak i właściciel spokojny, bezkonfliktowy, niepalący :)
Termin wynajmu: najbliższe pół roku (przynajmniej). Dzięki za informacje!
Awatar użytkownika
gajos007
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 749
Rejestracja: 17.11.2010, 20:47
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Hyde Park Warmia i Mazury

Post autor: gajos007 »

Garaż mam ale trochę daleko od Olsztyna ;)
btw. ktoś coś słyszał o takich laczkach? http://allegro.pl/buty-obuwie-fly-maver ... 49814.html warte to to coś?
XL600V '90r - XTZ750 '90r - XL650V '00r - DL650 '04r - XL650V '01r - XL700V '10r - XRV750 '02r
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Hyde Park Warmia i Mazury

Post autor: Remi »

Czy ktoś byłby chętny na profesjonalne szkolenie pierwszej pomocy?
mam sponsora wyprawy i zgodził się zrobić szkolenie dla neno i jeszcze kilku osób
szczegóły tutaj
oczywiście za free
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=42&t=9689
Awatar użytkownika
marecki999
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 543
Rejestracja: 08.09.2008, 18:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo-Kal-Giżycko

Re: Hyde Park Warmia i Mazury

Post autor: marecki999 »

Remi pisze:Czy ktoś byłby chętny na profesjonalne szkolenie pierwszej pomocy?
mam sponsora wyprawy i zgodził się zrobić szkolenie dla neno i jeszcze kilku osób
szczegóły tutaj
oczywiście za free
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=42&t=9689
jesli chodzi o szkolenie to ja odpuszczam <zbieram punkty do ksiazeczki w pracy caly czas :wink: > ale napisz mi kilka slow o tej wyprawie :thumbsup:
kiedy, jak, gdzie, jakie koszta .... bo nie mam "fejsbuka" :pob:
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Hyde Park Warmia i Mazury

Post autor: Neno »

Postaramy się coś niebawem więcej napisać , i na FB, i na forum .
MZebro
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 187
Rejestracja: 18.10.2011, 18:32
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warmia

Re: Hyde Park Warmia i Mazury

Post autor: MZebro »

Panowie, ja bym się wstępnie pisał na szkolenie. Najbardziej podoba mi się integracja wieczorna :-) :impreza:
Awatar użytkownika
substi
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 211
Rejestracja: 07.01.2012, 14:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Hyde Park Warmia i Mazury

Post autor: substi »

Ja się też piszę na szkolenie, co jakiś czas trzeba przypomnieć zasady pierwszej pomocy i RKO.
Transalp XL 600 V
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Hyde Park Warmia i Mazury

Post autor: torak »

Witam brać.
Jest tak: Czas najwyższy zaplanować urlop. Wybór padł na wasz region :grin: .
Zamiast szukać po omacku, poproszę was o pomoc w zaplanowaniu traski.
Więc. W zakresie moich zainteresowań są zamki (chętnie też ruiny), szeroko rozumiana II w.św, ciekawa inżynieria dróg, mostów itepe.
Na razie mam na liście: zamek w Szczytnie, Kętrzyn, most w Stańczykach.
Coś jeszcze polecicie? Acha, czas do 10 dni w lipcu.
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Abram
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 87
Rejestracja: 14.11.2010, 17:48
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Hyde Park Warmia i Mazury

Post autor: Abram »

Tak na szybko to po drodze z Kętrzyna do Stańczyk polecam obejrzeć niszczejący pałac w Sztynorcie, śluzy na kanale mazurskim (w szczególności śluzę Guja-jedyna ukończona w 100%), piramidę w Rapie. Jak będziesz chciał to możesz sobie odbić z Kętrzyna na Korsze i skręcić z drogi 592 w prawo na miejscowość Warnikajmy (tzw. Mały Malbork, niestety na teren nie da się wejść można obejrzeć tylko z zewnątrz). Z tematów II wojny to pod Kętrzynem jest kwatera Hitlera Wilczy Szaniec, w Mamerkach jest była kwatera dowództwa wojsk lądowych (OKH Wehrmacht) a w Pozezdrzu była kwatera Himmlera.
Awatar użytkownika
gajos007
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 749
Rejestracja: 17.11.2010, 20:47
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Hyde Park Warmia i Mazury

Post autor: gajos007 »

jak będziesz leciał na urlop,daj znać kilka dni wcześniej chętnie pokaże okolice Węgorzewa/Giżycka - tak trasy jak i zabytki....myślę że jeżeli nie będzie młynku w robocie to spokojnie mógłbym poświęcić ze dwa dni :smile:
XL600V '90r - XTZ750 '90r - XL650V '00r - DL650 '04r - XL650V '01r - XL700V '10r - XRV750 '02r
Awatar użytkownika
bathory
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 635
Rejestracja: 20.12.2011, 15:48
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Hyde Park Warmia i Mazury

Post autor: bathory »

Lecąć ze Szczecina to i przez moje rejony będziesz jechał. Polecam ruiny zamków w Pieniężnie (między Braniewem a Lidzbarkiem Warmińskim) oraz w Szczytnie pod Iławą. W Pieniężnie jest również najwyższy czynny most kolejowy w Polsce. W Fiszewie pod Elblągiem ciekawe ruiny gotyckiego kościoła. Tuż pod Ornetą stary, nieczynny most kolejowy nad Pasłęką. Znajdzie się też kilka zrujnowanych pałaców i folwarków na drodze właśnie z Młynar do Ornety i Dzierzgonia do Iławy. To na razie tyle ale pewnie coś sobie jeszcze przypomnę. Jedno jest pewne przyjechać w nasze rejony warto. Ja na urlop myślę spenetrować trochę dalszą część naszego województwa i parę jeszcze innych miejsc w kraju :)
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Hyde Park Warmia i Mazury

Post autor: torak »

Dzięki za sugestie. Plan będzie dopiero się tworzył, więc nie żałujcie sobie jeszcze z tymi propozycjami :grin:
Jeszczeeee
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
marecki999
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 543
Rejestracja: 08.09.2008, 18:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo-Kal-Giżycko

Re: Hyde Park Warmia i Mazury

Post autor: marecki999 »

zobacz temat - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=3&t=9007 - jest tam wspomniane o kilku miejscach moze cos Ci podpasuje :wink:
Awatar użytkownika
gajos007
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 749
Rejestracja: 17.11.2010, 20:47
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Hyde Park Warmia i Mazury

Post autor: gajos007 »

No dobra...skończyło się i odechciało się budowy i montażu olejarki do łańcucha...jakoś nie mam pomysłu i nerwów do poprowadzenia tych przewodzików...mam stopkę centralną i hipol będę się "męczył"

Kupiłem PCV'kę i myślę jak z niej stworzyć takie cudo :

Obrazek
XL600V '90r - XTZ750 '90r - XL650V '00r - DL650 '04r - XL650V '01r - XL700V '10r - XRV750 '02r
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości