GRUZJA

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3093
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

GRUZJA

Post autor: henry »

Na początku sezonu, ekipa na gruzję liczyła SZEŚĆ Trampiszonów, na dzień dzisiejszy skurczyła się niestety do minimum - zostałem sam :swieczki:
Ponieważ, do wyjazdu pozostało jeszcze trochę czasu ( sierpień ), może znajdzie się ktoś, kto ma czas, trochę kaski, kochającą żonkę i zawsze marzył żeby osobiście zabaczyć Uszguli, Tsminda Sameba, Mcchete czy Gruzińską Drogę Wojenną. :crossy: :crossy: :crossy: :thumbsup:
Start planuję na początek sierpnia ( do ustalenia ) na 20 dni. Dojazd przez Turcję, powrót ew. promem do Kerczu i dalej przez Krym.
Czekam na propozycje ... tylko poważne ...

Hej :thumbsup:
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
zielony67
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 243
Rejestracja: 01.06.2011, 09:37
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Wierzowicw Małe 28

Re: GRUZJA

Post autor: zielony67 »

Witam OSOBIŚCIE miałem w trym roku zamiar robić tą trasę lecz względy finansowo - osobiste mnie wykluczyły, robię inną trasę - koszty niestety mam do wydania ok. 3500 pln w porywach 4000 pln a to za mało - ale znam kolegę który pali się do tego rodzaju wypadu ma ksywkę ,,Sal "jest członkiem Wrocławskiego Stowarzyszenia ,,Wratislawia" można poszukać na forum kontaktu.

PS. Awatar pikny nasz Krasnal widzę sie podoba .Pozdrówka
zielony67
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 243
Rejestracja: 01.06.2011, 09:37
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Wierzowicw Małe 28

Re: GRUZJA

Post autor: zielony67 »

PS.II przypomniałem sobie że w ostatnim numerze Motocykla - czerwiec jakaś grupa wybiera się tą samą trasą może warto zaciągnąć języka.
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3093
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: GRUZJA

Post autor: henry »

Cały czas liczę na to, że na Forum, bądż co bądż podróżniczym gdzie zarejestrowane są 2504 osoby, znajdzie się ktoś, kto będzie mógł i będzie mu się chciało ... :smile: :crossy: Chodzi o to, że na zdjęciach do kalendarza powinny znajdować się wyłącznie Trampki :grin: W ostateczności, będę szukał takich właśnie kontaktów. Dzięki za info :thumbsup:
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
vertus72
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 528
Rejestracja: 16.07.2010, 17:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Litzmanstad

Re: GRUZJA

Post autor: vertus72 »

Mam nadzieję, że uda Ci się zaleźć kogoś na wyjazd i dostarczysz garść świeżych informacji dotyczących tego kierunku,ja planuję to na 2012, teraz niewydolę finansowo skoro 4000 tysie to za mało, nie mówiąc o terminie (urlop mam od 15.08). Tak,że życzę powodzenia, podliczaj, notuj, zapamiętuj dane GPS fajnych miejsc i wracaj cało i zdrowo. :thumbsup:
Prędkość nie zabija, tylko nagłe zatrzymanie.
TROJAN
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3276
Rejestracja: 28.10.2008, 23:26
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: KRAKóW

Re: GRUZJA

Post autor: TROJAN »

My lecimy 17 czerwca :blush: trzymajcie ... :thumbsup:
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3093
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: GRUZJA

Post autor: henry »

Maciek, ze szczególną uwagą będę obserwował Waszą wyprawę i z niecierpliwością czekał na relację :smile:
Tymczasem powodzenia, trzymajcie się dzielnie i szczęśliwego powrotu życzę :ok:

Pozdrawiam Hej :thumbsup:
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
kaplar
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 02.06.2011, 09:21
Mój motocykl: XL650V

Re: GRUZJA

Post autor: kaplar »

henry ,,, oj pokusiłeś tą Gruzją, napisz proszę coś więcej , jakie przebiegi dzienne planujesz, ile mniej więcej szacujesz koszta itd.?
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3093
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: GRUZJA

Post autor: henry »

Ojjj ... widzę, że Gruzja staje się coraz bardziej realna ... jednak, można na Was liczyć ... powoli zbiera się Pospolite Ruszenie :crossy: :ok:
Więcej napiszę wieczorkiem, teraz ... robota, robota ... :smile:

Hej :thumbsup:
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3093
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: GRUZJA

Post autor: henry »

kaplar pisze:henry ,,, oj pokusiłeś tą Gruzją, napisz proszę coś więcej , jakie przebiegi dzienne planujesz, ile mniej więcej szacujesz koszta itd.?
więc tak ... start planuję na 5 - 6 sierpnia, trasa tranzytem przez Turcję ( może Kapadocja po drodze ).
Dzienne przebiegi ? w zależności od sytuacji: pogoda, zmęczenie, sytuacja na drogach. Chodzi o to, żeby bez zbędnej brawury (100 - 120 km/h ) ale i bez opieprzania ( wstawanie o 9oo, 1.5 godz. na przygotowanie do wyjazdu, siku i kawa na każdej stacji, itp ) dojechać możliwie szybko na miejsce.
Mniej czasu na dojazd, więcej na Gruzję i ew. Armenię a zaręczam, TAM jest co zwiedzać. O drodze powrotnej zadecydujemy na miejscu. Dobrze by było popłynąć promem do Kerczu na Krymie i Wracać przez Ukrainę. Prom do Kerczu powinien być znacznie tańszy niż do Odessy. Dzień lub dwa odpoczynku od jazdy dobrze nam zrobi a i paliwo na Ukrainie znacznie tańsze ( 10 Hr )
Koszt - w ubiegłym roku Afrykanerzy zrobili Gruzję w 19 dni za 3900/os. Myślę, że w tym roku 4500 powinno wystarczyć. Paliwo.to koszty stałe, ale resztę można regulować, oczywiście w granicach rozsądku.
Tyle na razie, idę spać bo jutro ... latanko :crossy:

Pozdrawiam Hej :thumbsup:
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5559
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: GRUZJA

Post autor: wojtekk »

henry pisze:
kaplar pisze:henry ,,, oj pokusiłeś tą Gruzją, napisz proszę coś więcej , jakie przebiegi dzienne planujesz, ile mniej więcej szacujesz koszta itd.?
więc tak ... start planuję na 5 - 6 sierpnia, trasa tranzytem przez Turcję ( może Kapadocja po drodze ).
Dzienne przebiegi ? w zależności od sytuacji: pogoda, zmęczenie, sytuacja na drogach. Chodzi o to, żeby bez zbędnej brawury (100 - 120 km/h ) ale i bez opieprzania ( wstawanie o 9oo, 1.5 godz. na przygotowanie do wyjazdu, siku i kawa na każdej stacji, itp ) dojechać możliwie szybko na miejsce.
Mniej czasu na dojazd, więcej na Gruzję i ew. Armenię a zaręczam, TAM jest co zwiedzać. O drodze powrotnej zadecydujemy na miejscu. Dobrze by było popłynąć promem do Kerczu na Krymie i Wracać przez Ukrainę. Prom do Kerczu powinien być znacznie tańszy niż do Odessy. Dzień lub dwa odpoczynku od jazdy dobrze nam zrobi a i paliwo na Ukrainie znacznie tańsze ( 10 Hr )
Koszt - w ubiegłym roku Afrykanerzy zrobili Gruzję w 19 dni za 3900/os. Myślę, że w tym roku 4500 powinno wystarczyć. Paliwo.to koszty stałe, ale resztę można regulować, oczywiście w granicach rozsądku.
Tyle na razie, idę spać bo jutro ... latanko :crossy:

Pozdrawiam Hej :thumbsup:
Plan zacny! Trzymam za Was kciuki i już niecierpliwie czekam na relację, zdjęcia, wspominki. Wtedy będę walił zazdrosnego focha :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
kaplar
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 02.06.2011, 09:21
Mój motocykl: XL650V

Re: GRUZJA

Post autor: kaplar »

henry pisze:Koszt - w ubiegłym roku Afrykanerzy zrobili Gruzję w 19 dni za 3900/os.
tutaj jest ciekawa stronka, para 16-17dni zrobiła traske za 4000tyś /2os
http://radiator-mototurystyka.pl/wypraw ... zakaukazie
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5559
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: GRUZJA

Post autor: wojtekk »

Znalazłem wątek dot. wyjazdu do Gruzji na forum At:

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=7663
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
wlodek_k
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 283
Rejestracja: 10.12.2010, 17:53
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa, Bielany, Wrzeciono

Re: GRUZJA

Post autor: wlodek_k »

Witajcie,
ja właśnie wróciłem z Gruzji... co prawda leciałem airbusem a nie trampkiem, ale zawsze...
Tez pojadę tam kiedyś na TA ale niestety ostatnio padł był mi silnik i jezdze na rowerze...
Chetnie udziele informacji wszelakich bo bywam w Gruzji dość czesto i mam tam ziomali bliskich!
Paliwo niestety podrożało... o ile pamietam to mniejwiecej 2,30-2,50 GEL/litr czyli ok 4 zeta z hakiem...

Jadąc przez Turcję - bardzo polecam tą trase:
http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... F8&t=h&z=8

winkle zajebiste że kopara opada... i różnica wysokości pomiędzy drogą a dnem doliny - na okoko jakieś 500-700 metrów... albo może i więcej...

Mogę dać nr tel do gości co mają w Batumi mieszkania takie że się 5-7 osób mieści za cenę mniejwięcej 15 USD ze śniadaniem

Gruzińska Droga Wojenna - zajebiscie, polecam bardzo wycieczkę do Davit Gareja - przejazd przez pustynię... Odwiedziny w prowincji Kacheti (czyli okolice miasta Telavi) - to tam ludzie zaczęli hodować wino... :-) można się wbić do fabryki na degustację :drinking:


Generalnie polecam i namawiam, chętnie służę radą i wsparciem!

Pozdro
Włodek
--
zielony Trampek 600'92 z silnikiem 650 :-) białostockie numery (BI), srebrny kask, czarne ciuchy
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3093
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: GRUZJA

Post autor: henry »

Dzięki wszystkim za wszelkie wskazówki i informacje :thumbsup:
Kaplar, nie liczył bym na to, że zrobimy Gruzję za 4 tys na dwóch, trzeba założyć 4 - 5 tys/os. Jeżeli coś z tego zostanie, to będzie na zlot jesienny :smile:
Kuszenie było, trochę czasu upłynęło, czekam więc na konkretną deklarację ... albo - albo. Długo czekać nie mogę ,muszę myśleć o planie awaryjnym żeby znowu nie obudzić się z ręką w nocniku :cool:
Włodek, super, każda informacja się przyda, oczywiście namiary na znajomych w Batumi również będą cenne.
Na początek, miałbym kilka pytań:
- czy za wjazd do Azerbejdżanu motocyklem pobierają jakąś kasę
- czy z Azerbejdzanu mogę wjechać do Rosji ( czyli pętla Gruzja-Azerbejdżan-Rosja-Ukraina-Polska )
- czy z Poti (ew. z innego miasta) popłynę promem do Kerczu, czy jest jakiś rozkład i ew. możliwość rezerwacji

Pozdrawiam Hej :thumbsup:
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
kaplar
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 02.06.2011, 09:21
Mój motocykl: XL650V

Re: GRUZJA

Post autor: kaplar »

henry pisze:Kaplar, nie liczył bym na to, że zrobimy Gruzję za 4 tys na dwóch, trzeba założyć 4 - 5 tys/os.
Największy koszt to paliwo więc razem nie dali byśmy rady na pewno, miałem na myśli jadąc z plecaczkiem to może by dało rade.. Jeżeli o mnie chodzi to jest za wcześnie na jakieś większe deklaracje...:/
zielony67
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 243
Rejestracja: 01.06.2011, 09:37
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Wierzowicw Małe 28

Re: GRUZJA

Post autor: zielony67 »

1 - czy za wjazd do Azerbejdżanu motocyklem pobierają jakąś kasę
2 - czy z Azerbejdzanu mogę wjechać do Rosji ( czyli pętla Gruzja-Azerbejdżan-Rosja-Ukraina-Polska )
3 - czy z Poti (ew. z innego miasta) popłynę promem do Kerczu, czy jest jakiś rozkład i ew. możliwość rezerwacji

odp do 1 trzeba zostawić kaucję ok 1500 dolców za motocykl po wyjździe z Azerbejdżanu ponoć zwracają , info od ludzi z Gdańska którzy chcieli tam wjechać i odpuścili.

dop 2 i 3 Rosja- wiza co i tak nie gwarantuje wiazdu na ich terytorium, promy niby są ale nie licz na regularne rejsy i ceny , uzbroić się trzeba w cierpliwość i zaopatrzyć w kasę.
Awatar użytkownika
chankrymski
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 536
Rejestracja: 02.03.2010, 13:44
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Krosno

Re: GRUZJA

Post autor: chankrymski »

Na forum afrykańskim jest informacja, że można wjechać do Rosji od strony Azerbejdżanu. Na Azerskiej granicy nie trzeba zostawiać depozytu jeśli jedziesz tranzytem. Ale wtedy masz 3 dni na opuszczenie terytorium Azerbejdżanu. Tak wyczytałem.... za tydzień jadę sprawdzić :smile:
Awatar użytkownika
Mroq
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 375
Rejestracja: 16.06.2008, 09:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: GRUZJA

Post autor: Mroq »

henry, przez turcję to jest dość droga opcja, koledzy dziś wyjechali do gruzji na krym i z ilczewska promem, za 3 tyg.mogę dać ci świerze i szczegółowe info - pozdro dla ciebie i rodziny
AT RD 07a
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3093
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: GRUZJA

Post autor: henry »

Cześć stary przyjacielu ... miło, że jesteś :ok:
Oczywiście, najtańszym rozwiązaniem jest droga wschodnia, ale jak wiemy, granica Rosja - Gruzja dla nas jest zamknięta. Pozostaje Turcja lub prom.
Ponieważ trudno znależć informację, kiedy promy odpływają ( ceny też podobno nie są małe ) najpewniejsza jest droga przez Turcję.
Oczywiście, każda informacja na ten temat będzie niezwykle cenna.
Przy okazji ... masz może namiary na Piranię z Krakowa ( startuje w interesującym mnie terminie ). Napisałem mu priv, ale na razie milczy.

Pozdrawiam Hej :thumbsup:
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości