Poszerzenie stopki do TA 650

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: evoluzione »

Kristobal pisze:
off: Nie znajduję tematu: czy ktoś wymieniał śrubę mocującą stopkę? Moja się mocno wyrobiła i powoduje luz stopy a nie chce się odkręcić. Jest w niej wkręcony czujnik stopki od czoła, więc zwykłą śrubę trzeba wiercić i gwintować. Robił to kto?

U mnie w XL 600 demontaż stopki wygląda tak:

Odkręcasz set, ostrożnie żebyś nie urwał kabli od czujnika stopki. Kluczem nasadowym 8 odkręcasz czujnik położenia, zabierasz stopkę na imadło, odkręcasz nakrętkę śruby głównej stopki i na koniec odkręcasz tę śrubę i stopka zdjęta.
UWAGA! Achtung! Pozor! Wnimanie! Stopka ma gwint, więc nakrętka głównej śruby jest tylko kontrą. U mnie poszło łatwo, i wydaje mi się, że tak powinno iść, bo jest tam zawsze sporo oleju z łańcucha, więc śruby nie zamarzają :-)
pawner1
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 218
Rejestracja: 25.06.2012, 19:21
Mój motocykl: XL650V

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: pawner1 »

Ta blaszka wyglada raczej nie estetycznie, ja zrobiłem tak że wymontowałem nóżke, uciąłem na dole ten ochłap powywjany, przyspawałem elipse ze stali 4mm, pomalowałem wszystko podkładem czarnym błyszczącym. Wygląda jak oryginał. Wrzuce fote za godzinke.

Efekt, w lesie stawiasz i nie boisz sie odejść od motocykla. Zrezygnowałem z pomysłu robienia centralki, zrobiłem centralkę stacjonarną, wsuwaną od boków w tulejki, tylko do serwisu.
Suzuki Sepia --> Yamaha Dt mx-->Honda XR 125-->Honda SHadow 600-->Honda Transalp 650-->Varadero 1000--> Suzuki Freewind-->Honda Silverwing 400-->Honda Transalp 650
pawner1
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 218
Rejestracja: 25.06.2012, 19:21
Mój motocykl: XL650V

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: pawner1 »

Obrazek
Suzuki Sepia --> Yamaha Dt mx-->Honda XR 125-->Honda SHadow 600-->Honda Transalp 650-->Varadero 1000--> Suzuki Freewind-->Honda Silverwing 400-->Honda Transalp 650
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: Kristobal »

Ładnie, tylko poszerzenia brak :wink: . Powinno być 2x większe.
Mam tak: http://imageshack.us/photo/my-images/54 ... rzenie.jpg Śruby się poluzowały to wymieniłem i skontrowałem. Blaszka podgięła się lekko sama do góry. Zapada się tylko w luźnym piachu.
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
kasztanak
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 16.08.2012, 17:17
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: kasztanak »

Hej
A próbowałeś wpisać w allegro
OXFORD magnetyczna podstawka pod nózkę boczną
Podobno daje rade
Pozdrawiam
Nigdy nie pytaj o drogę człowieka, który ją zna, ponieważ nie dane ci będzie pobłądzić
Awatar użytkownika
radzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 428
Rejestracja: 06.06.2012, 10:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław, DW

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: radzik »

kasztanak pisze:Hej
A próbowałeś wpisać w allegro
OXFORD magnetyczna podstawka pod nózkę boczną
Podobno daje rade
Pozdrawiam
A na jakiej zasadzie miałoby to działać? Bo jeździć z tym na nóżce to bym się raczej bał, a wozić w kieszeni, wyciągać, męczyć się z podkładaniem pod nóżkę stojąc w błocie to średnio zachęcająca opcja... I równie dobrze sprawdzi się w takim wypadku cokolwiek, więc po co płacić?

Też pokombinuję z blaszką...
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: Kristobal »

Przykręcana stopka stopki odpadła w Rumunii więc pospawałem sę na fest kawał zbrojonej blachy.
https://dl.dropboxusercontent.com/u/186 ... 20867m.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/186 ... 20868m.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/186 ... 20871m.jpg
Jednocześnie się ugięła bom w koleinie postawił. Odprostować się nie dało nawet rurką w imadle. Więc usztywniłem chwyt stopki szlifując U-uchwyt i wkładając tam zeszlifowaną podkładkę fi 12.
Nie kumam jednego - wadziła mi stopka, a konkretnie cybant dolny do trzymania sprężyny bocznej o drucianą otwierajkę centralki widoczną na 1ej focie. Tera po uszytwnieniu wadzi na tyle, że muszę najpierw złożyć centralkę i potem boczną, na odwrót przy rozkładaniu. Inaczej nie ma współpracy. O co kaman ? :sad:
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: andy237 »

Ja wykombinowałem sobie takie poszerzenie, jakby miało się odkręcać pomyślę o przyspawaniu.
Ktoś napisał że złamała się mu stopka i podejrzewał że przez ślizganie po podłożu, postanowiłem się zabezpieczyć :grin: dlatego od spodu dospawałem kilka śrub.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: Nadol »

andy237, świetna robota !
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: Pingwin »

Andy a teraz zrób jeszcze kilka i nam sprzedaj :grin: . W Touratech bardzo podobne poszerzenie kosztuje 110zł
http://shop.touratechpolska.pl/kick-sta ... n-750.html
Jak Byś był"atrakcyjny cenowo" to na pewno trochę by się sprzedało -ja bym kupił :grin:
I dziwię się ,że nikt z forumowych "złotych rączek" jeszcze tego nie robi bo ludzie mają sprzęt,materiał i możliwości a chyba takie poszerzenie nie wymaga kosmicznych technologi :wink:
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: andy237 »

Dzięki za słowa uznania :smile:
Ja wzorowałem się na tym http://shop2ride.istore.pl/pl/poszerzenie-stopki.html.
I prawdę mówiąc nie bardzo jestem nastawiony na działalność zarobkową. A to dlatego że nie mam warunków i odpowiednich narzędzi, jedynie zdolności manualne i zacięcie :grin: no i kuchnia jako warsztat :grin:
Właściwie to cena touratecha jest całkiem do rzeczy, pod warunkiem że mają do transalpów.
Awatar użytkownika
jakmor
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 524
Rejestracja: 20.03.2011, 10:52
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: jakmor »

Odważni może nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale ...
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: Pingwin »

To jest to samo co w moim linku :wink:
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: grad74 »

jakmor pisze:Może nie najtańsze ale działa:

http://shop.touratechpolska.pl/kick-sta ... n-750.html
Za taki kawałek blaszki i kilka srubek tyle kasy? Toż to złodziejstwo :omg: . Tu kolega fajnie zrobił (mam podobnie) :
Kristobal pisze:Przykręcana stopka stopki odpadła w Rumunii więc pospawałem sę na fest kawał zbrojonej blachy.
https://dl.dropboxusercontent.com/u/186 ... 20867m.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/186 ... 20868m.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/186 ... 20871m.jpg
Jednocześnie się ugięła bom w koleinie postawił. Odprostować się nie dało nawet rurką w imadle. Więc usztywniłem chwyt stopki szlifując U-uchwyt i wkładając tam zeszlifowaną podkładkę fi 12.
Nie kumam jednego - wadziła mi stopka, a konkretnie cybant dolny do trzymania sprężyny bocznej o drucianą otwierajkę centralki widoczną na 1ej focie. Tera po uszytwnieniu wadzi na tyle, że muszę najpierw złożyć centralkę i potem boczną, na odwrót przy rozkładaniu. Inaczej nie ma współpracy. O co kaman ? :sad:
, tylko że ze starego klocka hamulcowego od jakiegoś auta i jeszcze z naciętą gumówką w 3-4 rowki okładziną hamulcową od spodu. Efekt jest taki że stopka nie slizga się na gładkie kostce granitowej . A mi się Kristo tak samo kolejność składania układa , inaczej się nie da, zawsze centralka pierwsza bo inacej jak złoże pierwszą boczną to się o nią centralka "opiera" i można się "zawiesić" na byle krawężniku i wyp... :mouthshut: :lol: .
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
tdm900
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 194
Rejestracja: 12.02.2011, 21:43
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: tdm900 »

przejrzałem cały temat, na motochallenge w zakładce poszerzenia stopek widnieje: "Aktualnie brak produktów" - chyba zaprzestali dystrybucji. Czyżby wychodziło na to, że z gotowych poszerzeń na stopki to albo przepłacony Touratech albo nic.... ?
Nie chce mi się wierzyć żeby na tylu krajowych producentów różnych dodatków nikt tego nie robił..
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: Pingwin »

Ja też czekam na jakiś lokalny produkt bo ten z TT nie dość ,że drogi to podobno szybko się deformuje i rozwala -takie info otrzymałem od kolegi który kupił i używał. Zabronił mi tego kupować :lol:
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: Nadol »

Dla mnie to co zrobił Andy237 to rewelka. Pomysły i wygląd super, nie wiem jak się sprawuje po dłuższym czasie. Ponieważ Andy nie ma warunków oraz mocy przerobowych to fajnie byłoby aby po prostu ktoś skopiował to rozwiązanie (o ile Andy się zgodzi) i zrobił parę sztuk. Ja też chętnie bym zakupił w rozsądnej cenie (1/2 TT) a myślę, że więcej osób byłoby zainteresowanych.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: Kristobal »

Poszerzenie z podwyższeniem stopki we Frirajcie 350 https://dl.dropboxusercontent.com/u/186 ... stopka.jpg . Działa wykwintnie. :grin: Materiał: prostokątna rurka w ilości: kawałek.
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
andy237
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1013
Rejestracja: 17.06.2010, 11:20
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Prawie Warszawa :)

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: andy237 »

nadol pisze:Dla mnie to co zrobił Andy237 to rewelka. Pomysły i wygląd super, nie wiem jak się sprawuje po dłuższym czasie. Ponieważ Andy nie ma warunków oraz mocy przerobowych to fajnie byłoby aby po prostu ktoś skopiował to rozwiązanie (o ile Andy się zgodzi) i zrobił parę sztuk. Ja też chętnie bym zakupił w rozsądnej cenie (1/2 TT) a myślę, że więcej osób byłoby zainteresowanych.
Nie mam czasu iść do biura patentowego :grin: . Więc brać, kopiować i niczym się nie przejmować. Będzie mi miło że w jakiś sposób przyczynię się do zmniejszenia ilości wywróconych maszyn :ok:.
Awatar użytkownika
Sniki
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 108
Rejestracja: 23.06.2014, 19:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraków

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: Sniki »

Trochę odgrzeję... Z nierdzewki http://zmniejszacz.pl/zdjecie/173/98815 ... 094019.jpg za 52 (40+ listonosz polecony priorytet) już z przesyłką na terenie PL. Mogę pomóc w zakupie...
0 Rh-
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości