Poszerzenie stopki do TA 650

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Jacektul
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 28.04.2010, 09:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gorlice

Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: Jacektul »

Witam
Zastanawiam się czy ktoś robi taki bajer jak poszerzenie stopki bocznej do Trampka 650? Szukam takiego elementu, ponieważ sam nie jestem w stanie zrobić - brak umiejętności i sprzętu - a przydałoby się to na wyprawach poza asfaltami. Szukałem w sieci, ale znalazłem do TA 700 i do Viadra. Chyba żadne nie pasuje do stopki, która jest przy 650.
Temat tan poruszałem już kolegą Darkiem, który robi świetne stopki centralne :thumbsup: (już mam) ale jeszcze nie ma w ofercie takich poszerzeń do stopki bocznej.
Z uwagi na używanie Trampka także w mniej utwardzonym terenie poszerzenie takie bardzo by się przydało.

Pozdrawiam

Jacek
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: pałeł »

puszka po piwie, butelka typu pet ,od biedy kamień, patyk deska czy co tam znajdziesz :) a za zaoszczędzone dolary kup sobie wachy :)
co prawda ten sposób nie dodaje do lansu +4 ale za to uczy radzenia sobie w sytuacji :)
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Jacektul
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 28.04.2010, 09:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gorlice

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: Jacektul »

pałeł pisze:puszka po piwie, butelka typu pet ,od biedy kamień, patyk deska czy co tam znajdziesz :) a za zaoszczędzone dolary kup sobie wachy :)
co prawda ten sposób nie dodaje do lansu +4 ale za to uczy radzenia sobie w sytuacji :)


Co prawda to prawda. Wach daje najwięcej radości. Jednak jakby takie ustrojstwo było w rozsądnych pieniądzach to chętnie bym kupił. Może i do lansu dodaje +4 ale z pewnością się przydaję np. na łące w trawie gdzie ciężko znaleźć kamień bądź puszkę po piwie lub inne.
Gdzieś w sieci widziałem bardzo fajne podstawki w kształcie pluszaków – ale chyba z blachą w środku – poszukam to wrzucę fotkę.
Dzięki za radę. Może ktoś takie jednak z naszych formułowych metaloplastyków będzie robił.

Tu są te fajne podkładki:

http://www.kickstandkritters.com/

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1616
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: przeszczep »

Ja sobie sam zrobiłem. Zdjąłem stopkę, przyspawałem do niej kawałek płaskownika i założyłem ;) W między czasie co prawda uwaliłem czujnik stopki, ale za to motór nie zapada się w glebie :D
Awatar użytkownika
lomiarz
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 46
Rejestracja: 21.04.2010, 11:35
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Radomsko

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: lomiarz »

a może niedźwiedzią łapkę ? :)

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1341
Awatar użytkownika
ryve
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 297
Rejestracja: 17.10.2010, 22:45
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: ryve »

według opisu będzie pasowało do 650 - allegro, przedmiot nr 1535833508. sprzedaje motochallenge.pl (polecam). o ile dobrze kojarzę, to nasz forumowy kolega pretor pracuje tam. zapytaj.
Podpis zastępczy. Wyrób sygnaturko-podobny.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: falco »

Siema,

dziś odebrałem blaszkę z nierdzewki, którą zamówiłem u kumpla, co do testów, wypowiem się gdy zamontuję i na miękkim zaparkuję... ;)

Obrazek
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Jacektul
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 28.04.2010, 09:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gorlice

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: Jacektul »

ryve pisze:według opisu będzie pasowało do 650 - allegro, przedmiot nr 1535833508. sprzedaje motochallenge.pl (polecam). o ile dobrze kojarzę, to nasz forumowy kolega pretor pracuje tam. zapytaj.
Faktycznie jest na allegro. Jednak cena trochę spora :omg: . Z przesyłką wyjdzie ponad 100,00 zł. Trochę to za dużo. W tej cenie to bardziej lans niż przydatny dodatek. Szukam dalej w rozsądnych pieniądzach. Pewnie w granicach 40 zł byłoby do zaakceptowania - choć to nadal sporo jak za blaszkę z 3 lub 4 śrubami.
Ostatnio zmieniony 08.04.2011, 20:59 przez Jacektul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
przeszczep
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1616
Rejestracja: 23.04.2010, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: przeszczep »

falco pisze:Siema,

dziś odebrałem blaszkę z nierdzewki, którą zamówiłem u kumpla, co do testów, wypowiem się gdy zamontuję i na miękkim zaparkuję... ;)

foto...
A po co tam te dwie dziurwy? że niby na śrubki będziesz montował?
Nie lepiej przyheftować na stałe?
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: falco »

Pierwotnie taki był zamiar, ale zapewne skończy się na spawaniu, by mocno się trzymało...
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
ryve
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 297
Rejestracja: 17.10.2010, 22:45
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: ryve »

Jacektul: nie napisałeś gdzie mieszkasz. ja w tym samym mieście, w którym oni mają sklep, więc byłoby 88zł. ale i tak nie kupię - nie potrzebuję. zamiast tego będę musiał pokombinować nad dospawaniem jakiegoś kawałka rury do centralki tak, żeby łatwiej moto na niej się stawiało.

a właściwie to chłopaki mają rację - kawałek blachy, spawarka i powinno być po sprawie.
Podpis zastępczy. Wyrób sygnaturko-podobny.
Jacektul
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 41
Rejestracja: 28.04.2010, 09:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gorlice

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: Jacektul »

ryve pisze:Jacektul: nie napisałeś gdzie mieszkasz. ja w tym samym mieście, w którym oni mają sklep, więc byłoby 88zł. ale i tak nie kupię - nie potrzebuję. zamiast tego będę musiał pokombinować nad dospawaniem jakiegoś kawałka rury do centralki tak, żeby łatwiej moto na niej się stawiało.

a właściwie to chłopaki mają rację - kawałek blachy, spawarka i powinno być po sprawie.

Mieszkam trochę daleko od Warszawy - w Gorlicach w małopolsce. Cena 88 zł to jednak i tak sporo. W kwestii centralki to mam taką kupiona niedawno od Darkojaka i jest właśnie z taką rurą "wąsem" do łatwego stawiania. Bardzo przydatny patent. Nie wyobrażam sobie stawiania na centralkę bez tego elementu. A wracając do podstawki bocznej to faktycznie można to przyspawać i będzie ok. Popytam jeszcze na forum afryki - może tam chłopaki to sprzedają za rozsądną cenę - choć kształt niedźwiedziej stopy wygląda odjazdowo to pewnie poszukam jakiejś kwadratowej.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: falco »

Na razie zamontowałem na 2 śruby z płaskimi łbami od spodu, jeśli kiedyś odpadnie, to zrobię wersję spawaną... ;)
Dziś testowałem na miękkim... moto stało jak... dąb... :ok:

Obrazek

Obrazek
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: kko »

Nie przeszkadza jak jest złożona podczas jazdy ?



ps. wygląda jak noga robocopa :lol:
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: falco »

hehehe... w sumie jak patrzę na fotkę, to wygląda potężnie ale tak mierzyłem, aby była ciut szersza, ale dłuższa od oryginału.
Dzięki temu nie zahacza o wahacz jest schowana w linii podczas jazdy i co najważniejsze na razie się nie zapada... :thumbsup: Zrobiona z 3mm nierdzewki.

Zrobię fotki na motocyklu w złożeniu, to powinno wiele wyjaśnić.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
rambo8_w_tv
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 38
Rejestracja: 10.10.2009, 10:45
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Białystok

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: rambo8_w_tv »

ryve pisze:według opisu będzie pasowało do 650 - allegro, przedmiot nr 1535833508. sprzedaje motochallenge.pl (polecam). o ile dobrze kojarzę, to nasz forumowy kolega pretor pracuje tam. zapytaj.
Zamiennik Touratecha robi firma Evoparts, której to wyłącznym dystrybutorem jest właśnie Pretor i MotoChallenge w Warszawie. Wg opisu ma pasować do TA700 i Afryki, ale okazuje się, że do TA650 tyż :smile:
Wygląda toto mniej więcej tak: https://picasaweb.google.com/1046124282 ... nieStopki#
Niestety jest to dość "mientkie" aluminium (przydałaby się jednak nierdzewka, którą podobno ma Touratech), cena jest z gatunku "takich sobie" (59PLN), jak długo wytrzyma - zobaczymy :roll:
Pzdr
XL650-V2 '02
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: falco »

Gdy zamawiałem swoją podstawkę u kumpla, to mówił, że aluminium się nie nadaje, właśnie ze względu na miękkość materiału, dlatego ja zrobiłem z 3-4 mm nierdzewki. Również jestem ciekawy ile wytrzyma, ale wydaje mi się, że prędzej skoroduje cienka oryginalna podkładka stopki niż dod. blacha z nierdzewki.
Jak na razie stawianie na miękkim gdzie wcześniej od razu się zapadał, teraz nie stanowi problemu... :thumbsup:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: falco »

Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: Kristobal »

Również podstawiałem butelki aż zamontowałem swoją blaszkę i nie chcę inaczej. Mam zamocowanie jak falco ale się wyrobiły śrubki i poprawić nada. Jedna uwaga: nie wysuwajcie poszerzenia do przodu motocykla, bo to utrudnia otwarcie stopki na twardej nawierzchni, szczególnie gdy jest wyżej niż poziom kół. Mi wystaje raptem centymetr i już zawadzało. Z tyłu motora i do wewnątrz jest sporo miejsca.
Pospawałbym ale nie mogę odkręcić stopy a boję się że padnie mi ABS i będę musiał zmienić motor :lol: .

off: Nie znajduję tematu: czy ktoś wymieniał śrubę mocującą stopkę? Moja się mocno wyrobiła i powoduje luz stopy a nie chce się odkręcić. Jest w niej wkręcony czujnik stopki od czoła, więc zwykłą śrubę trzeba wiercić i gwintować. Robił to kto?
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
Krzyho
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 563
Rejestracja: 13.11.2008, 18:19
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Siedlce

Re: Poszerzenie stopki do TA 650

Post autor: Krzyho »

A ja kupiłem w sklepie metalowym podkładkę okrągłą coś około 50mm średnicy i grubości 3mm. Przyspawałem, pizdnełem pędzlem czarną farbą i też jest git, Touratech się chowa. Najważniejsze że działa , koszt 70 groszy plus ewentualna farba ( ja swoją znalazłem w czeluściach garażu).
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości