Zgubiony kluczyk z immobilizerem

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
Awatar użytkownika
Sławoń
romeciarz
romeciarz
Posty: 32
Rejestracja: 23.06.2010, 16:54
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Gryfice

Zgubiony kluczyk z immobilizerem

Post autor: Sławoń »

Jak w temacie, zgubiłem kluczyk do moto, nic tylko :banghead:
Miałem zapasowy ale okazało się że jest to kluczyk mechaniczny, i nie mam szans żeby go odpalić.
W jednym sklepie zawołali mi za dorobienie immobilizera 1800 zł - przecież to jakaś masakra jest!!!
Jeżeli ma ktoś jakiś inny pomysł :help:
Awatar użytkownika
mmax
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 13.08.2009, 21:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Łódź, Ujazd, Tomaszów...

Re: Zgubiony kluczyk z immobilizerem

Post autor: mmax »

Hipnotyzer, a odnajdziesz kluczyk.
...wymiana wałków zdawczych i wszystkie inne niewykonalne naprawy...
Awatar użytkownika
Sławoń
romeciarz
romeciarz
Posty: 32
Rejestracja: 23.06.2010, 16:54
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Gryfice

Re: Zgubiony kluczyk z immobilizerem

Post autor: Sławoń »

Idealnie!! Dlaczego wcześniej na to nie wpadłem!!!!!!!!!!!!!! :mad:
Jak dla mnie to nie jest powód do żartów, także jak ma ktoś pisać takie porady to proszę sobie darować.
Awatar użytkownika
mmax
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 13.08.2009, 21:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Łódź, Ujazd, Tomaszów...

Re: Zgubiony kluczyk z immobilizerem

Post autor: mmax »

przepraszam. Ale to prawda. słyszałem że hipnoza pomaga w odnajdywaniu rzeczy... jak coś to mam takie miejsce w łodzi gdzie dorabiają kluczyk z immo. za 250 zł. ale w Twojej sytuacji to nie wiem co poradzić...
...wymiana wałków zdawczych i wszystkie inne niewykonalne naprawy...
Awatar użytkownika
Sławoń
romeciarz
romeciarz
Posty: 32
Rejestracja: 23.06.2010, 16:54
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Gryfice

Re: Zgubiony kluczyk z immobilizerem

Post autor: Sławoń »

Jeżeli już mówisz o hipnozie to pomaga w odnajdowaniu rzeczy które się gdzieś zostawiło, a ja zgubiłem, nie wiem w jaki sposób ale wypadł mi z kieszeni chyba :(
A jeżeli chodzi o dorabianie to nie jest taka prosta sprawa, z samochodami nie ma kłopotu a z motocyklami to już inna bajka, a w moim przypadku jak na razie najtańszym sposobem by było wymienić stacyjkę, moduł i wszystkie zamki z jakiegoś powypadkowego.
Awatar użytkownika
Sławoń
romeciarz
romeciarz
Posty: 32
Rejestracja: 23.06.2010, 16:54
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Gryfice

Re: Zgubiony kluczyk z immobilizerem

Post autor: Sławoń »

Po pierwsze: Nowy?? Za drogi?? W salonie hondy powiedzieli mi że nie ma takiej opcji, trzeba kupować nowy moduł i wszystko z tym związane. Po drugie nie obrażam się, tylko nie bardzo rozumie pojęcie: "...hipnotyzować dorabianego kluczyka..."
Po trzecie: Można dorobić, ale jak ktoś Ci krzyknie 1800zł to potrafi zszokować, no chyba że ktoś nie ma co z kasą robić. Po czwarte: Nie znalazłem podobnego tematu w szukajce (może źle szukam, jak znalazłeś taki temat to podrzuć) Po piąte: Nie "biję piany" a z poczuciem humoru to byś się zdziwił :D, tylko taka sytuacja jakoś mnie nie nastawia na żartowanie, tym bardziej że pogoda ładna a tu trzeba siedzieć w domu i się wk.rwi.ć.
Awatar użytkownika
tropas
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 25.01.2009, 12:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Zgubiony kluczyk z immobilizerem

Post autor: tropas »

Awatar użytkownika
Sławoń
romeciarz
romeciarz
Posty: 32
Rejestracja: 23.06.2010, 16:54
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Gryfice

Re: Zgubiony kluczyk z immobilizerem

Post autor: Sławoń »

To już lepsza propozycja, już nie 1800zł. jeszcze znalazłem coś takiego na allegro
http://allegro.pl/item1172444185_komple ... uczyk.html
Dzwoniłem i sprzedający zaproponował żebym przyjechał na miejsce podłączymy, jak będzie działać to sfinalizujemy transakcje. Cena o połowę niższa :D
Awatar użytkownika
Sławoń
romeciarz
romeciarz
Posty: 32
Rejestracja: 23.06.2010, 16:54
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Gryfice

Re: Zgubiony kluczyk z immobilizerem

Post autor: Sławoń »

Teraz rozumie bardzo dobrze :P , tylko że jeżeli masz kluczyk z immobilizerem to tyle kosztuje dorobienie kluczyka, jeżeli zgubisz "kluczyk matkę" no to z tego co się dowiadywałem to nie jest takie proste :( . No ale jeżeli w łodzi zrobią mi to za 250zł to ja poproszę :D , tylko niech ktoś poda namiary na ten zakład.
Awatar użytkownika
Sławoń
romeciarz
romeciarz
Posty: 32
Rejestracja: 23.06.2010, 16:54
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Gryfice

Re: Zgubiony kluczyk z immobilizerem

Post autor: Sławoń »

Już po sprawie, załatwione, temat do zamknięcia.
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: Zgubiony kluczyk z immobilizerem

Post autor: Bolek »

Sławoń pisze:Już po sprawie, załatwione, temat do zamknięcia.
To może byś napisał jak sobie dałeś rade ,coby na przyszłość ludziska wiedziały.
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Awatar użytkownika
Sławoń
romeciarz
romeciarz
Posty: 32
Rejestracja: 23.06.2010, 16:54
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Gryfice

Re: Zgubiony kluczyk z immobilizerem

Post autor: Sławoń »

Racja, sorki. Zakupiłem moduł wraz ze wszystkimi zamkami i korkiem do paliwa. No ale wymyśliłem coś innego żeby nie przekładać zamków, a mianowicie rozebrałem kluczyk od zakupionego modułu i przełożyłem tego "chip-a" do mojego klucza który nie działał, no i teraz śmiga jak tralala oczywiście z modułem zakupionym. To by było na tyle
Awatar użytkownika
sewer
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 181
Rejestracja: 16.06.2008, 19:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Siedlce

Re: Zgubiony kluczyk z immobilizerem

Post autor: sewer »

dobra rada dorób sobie następny
no i stało sie co się miało stać mam następce
3,3kg---55cm---27.09.2008r ---4,35rano
zapinajcie pasy mniej boli
był tampi jest super tenera
Awatar użytkownika
Sławoń
romeciarz
romeciarz
Posty: 32
Rejestracja: 23.06.2010, 16:54
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Gryfice

Re: Zgubiony kluczyk z immobilizerem

Post autor: Sławoń »

Normalnie, myślę nawet o 2 :D
pawner1
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 218
Rejestracja: 25.06.2012, 19:21
Mój motocykl: XL650V

Re: Zgubiony kluczyk z immobilizerem

Post autor: pawner1 »

Jakby ktoś miał problemy z kluczykami to polecam Pana Adama z Warszawy- piaseczna.

Nie mam już numeru bo zgubiłem, ale trzeba pojechać do serwisu motocyklowego na farbiarskiej( warsztat na tyłach domu) i pytać o magika Adama, on robi dziurki w modułach odczytuje kluczki programuje itp. Usuwa ABS wyłącza błędy .......
Suzuki Sepia --> Yamaha Dt mx-->Honda XR 125-->Honda SHadow 600-->Honda Transalp 650-->Varadero 1000--> Suzuki Freewind-->Honda Silverwing 400-->Honda Transalp 650
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1429
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Zgubiony kluczyk z immobilizerem

Post autor: herni74 »

a tego popie...lonego HISSA wywali może ??
pawner1
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 218
Rejestracja: 25.06.2012, 19:21
Mój motocykl: XL650V

Re: Zgubiony kluczyk z immobilizerem

Post autor: pawner1 »

Mówi ze hisa sie nie da wywalić. Ale problem zwykle tkwi w impulsatorze. Przy zmianie sprzęgła warto zajrzeć, ja miałem garść opiłków (tam jest magnes) które mi skutecznie zaburzały rozruch, teraz jest super. Pozatym kabelki idące do modułu lubią zaśniedzieć.
Suzuki Sepia --> Yamaha Dt mx-->Honda XR 125-->Honda SHadow 600-->Honda Transalp 650-->Varadero 1000--> Suzuki Freewind-->Honda Silverwing 400-->Honda Transalp 650
Awatar użytkownika
liseczek
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 28.03.2012, 03:21
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Zgubiony kluczyk z immobilizerem

Post autor: liseczek »

Ja miałem trochę inny problem, ale też związane z kluczykiem i stacyjką, a w zasadzie z blokadą lub raczej jej brakiem.
Kupiłem niedawno Trampiszona z 2004r. (RD11) - jednym z jego "mankamentów" to jeden kluczyk i uszkodzony korpus stacyjki z zerwaną blokadą.
Jeździłem jakiś czas, ale chciałem z tym zrobić porządek. Obserwowałem różne aukcje, aż do chwili, jak Szparag wystawił komplet wraz z dwoma kluczykami - lepiej być nie mogło. Towar przyszedł pocztą ekspresowo!!!
Najpierw wymiana zamka kanapy - chwila moment i gotowe.
Potem przyszło na korek wlewu - jeszcze prostsze, ale... zakupiony korek jest odrobinę brzydszy niż mój stary hmm... trudno
następnie przyszła pora na stacyjkę. Odkręciłem najpierw z Trampka i mały zgryz :ysz: kupiona stacyjka ma 3 pozycje a ja mam 4 :wacko: i nawet to widać na oznaczeniu HISS - u mnie jest pozycja z "trójkątem" a w zakupionej nie ma!!
Postanowiłem sprawdzić, gdzie jest różnica. Rozkręciłem obie stacyjki na części pierwsze i okazało się, że różnica jest w "bębenku" więc wymieniłem blaszki w bębenku, aby kluczyk pasował w starym bębenku i przekładka się udała i zakupiona stacyjka już ma 4 pozycje.
Skoro ze stacyjką poszło łatwo, to się przyglądnąłem korkowi (w końcu ja mam ładniejszy korek) - trochę męczarni z uszczelką, ale też nie było nic trudnego - przełożyłem wierzch korka i już mam swój korek z pasującym kluczykiem.
Pozostało wymienić moduł i antenkę HISS - zaczynam od modułu. Przekładka poszła szybko i już miałem wymienić antenkę HISS gdy zachciało mi sie sprawdzić raz jeszcze czy stacyjka pasuje itd i zauważyłem, że po zmianie modułu nie potrzebna jest zmiana antenki - i super, bo oznaczenie/naklejka na antence jest z "trójkątem" a na kupionej nie było.
Tak więc operacja na Trampku zakończona a Trampuś jak fabryczny - z dwoma kluczykami i działającą blokadą.

P.S.1 - kabelki stacyjki także zostały stare - nie musiałem się dobierać do wtyczek
P.S.2 - na każdym etapie rozbiórki elementów było dokładne czyszczenie (często w myjce ultradźwiękowej) a następnie smarowanie - ile syfu potrafi się tam zmieścić!! Szok!
P.S.3 - w związku z powyższą operacją poszukuję (najlepiej tanio) stacyjkę, może być bez kluczyka i bez okablowania
P.S.4 - Jak ktoś chce, aby udostępnił jakieś zdjęcia z tej roboty, to kilka zrobiłem, ale nie wiem, czy będzie zainteresowanie :wink:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości