Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

kfiad
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 23.07.2010, 11:34
Mój motocykl: XL650V

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: kfiad »

Witam serdecznie.

Piszę na tym forum po raz pierwszy, ale przeglądam je w różnych celach już od dłuższego czasu i sądzę, że jest bogatą kopalnią wiedzy dla transalpowiczów!
Dzięki Waszej pomocy udało mi się wykonać pierwsze "robótki" przy moim trampku, tj. wymianę oleju, ślimaka w przednim kole oraz regenerację przednich hamulców (to ostatnie jest w toku).

Ale piszę tutaj, bo dziś przydarzyła mi się gleba na Pabianickiej w Łodzi, gdzie aktualnie jest bardzo mocno ograniczony ruch uliczny. Pan wyjeżdżając ze stacji i próbując zawrócić tam, gdzie to nie jest dozwolone, wysadził mnie z siodła uderzając solidnie z boku w mą piękną maszynę (podczas jazdy, oczywiście).
Przeżyłem, nic wielkiego mi się nie stało, z czego rad jestem wielce :)
Trampek też odjechał o własnych siłach, ale niestety kilka rzeczy będzie trzeba w nim wykonać. Z Panem, który spowodował szkodę spisaliśmy umowę, policji nie wzywaliśmy, bo wyglądał na uczciwego człowieka (a czy tak będzie, to się jeszcze okaże).

W tym momencie nadchodzi pointa mojego wpisu :)
Otóż będę prawdopodobnie musiał oddać gdzieś Trampka celem jego serwisu, finansując ową naprawę z polisy ubezpieczeniowej tego pana. Czy znacie jakieś dobre i zaufane miejsce w okolicach Łodzi (a ja sam jestem z Pabianic), gdzie można wstawić bezpiecznie maszynę w takich przypadkach?
Niestety, na tą chwilę nie jestem w stanie powiedzieć, co nawaliło ani co powie rzeczoznawca z firmy HDI. Czy w ogóle macie jakieś "know how" dla ludzi w takich sytuacjach? :)
Może np. lepiej/taniej/bezpieczniej będzie samemu podłubać?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
darkomax7
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 48
Rejestracja: 24.04.2010, 09:43
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: łódź/ksawerów

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: darkomax7 »

serdecznie współczuję,ważne że ci się nic nie stało, wszytko zależy od szkód jakie zostały wyrządzone twojemu trampiemu sam jestem z Ksawerowa i swojego robiłem w Pabianicach w razie czego służę pomocą :smile:
i forumowym zwyczajem marsz do powitalni pozdro.
Aktualnie Yamaha Tenere xt660z
Awatar użytkownika
prosperus
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 226
Rejestracja: 18.08.2010, 22:33
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Łódź

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: prosperus »

darkomax7 pisze:...i forumowym zwyczajem marsz do powitalni pozdro.
Słusznie, pozostał tylko marsz bo podjechać to on już biedak nie może. :smile:

Pozdr
Szybko i tanio nie będzie dobrze.
Dobrze i szybko nie będzie tanio.
Dobrze i tanio nie będzie szybko.

--------------------
Lepiej siedzieć cicho i sprawiać wrażenie idioty niż sie odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
kfiad
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 23.07.2010, 11:34
Mój motocykl: XL650V

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: kfiad »

O! Dzięki za te podpowiedzi!!!
Pędzę do powitalni, bo faktycznie w lekko prymitywny sposób zadebiutowałem na forum :)
WOLF - czy ta Gdańska 129 to w Łodzi?

Pozdro :)
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: Next22 »

Nowy sklep w Tomaszowie :

MOTOSQUAD
ul. Warszawska 65
97-200 Tomaszów Mazowiecki
tel. 0 783 787 783

kupiłem u nich spodnie : http://www.retbike.pl/katalog/spodnie_t ... etallround nie wiem czy to był dobry pomysł ale jestem zadowolony :smile:
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
vertus72
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 528
Rejestracja: 16.07.2010, 17:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Litzmanstad

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: vertus72 »

Firma Motodrom Jerzy Sobkiewicz - ksywa paciak Brzeziny ul. Lasockich 30 - NIE KUPOWAĆ, NIE SERWISOWAĆ ZŁODZIEJ, CHACHMĘT

Ps. Działa na allegro
Prędkość nie zabija, tylko nagłe zatrzymanie.
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: Daniel 87 »

co oni ci takiego zrobili ze az tacy do bani są??:P
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
vertus72
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 528
Rejestracja: 16.07.2010, 17:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Litzmanstad

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: vertus72 »

Sprzedali mi bezwypadkowego z oryginalnym przebiegiem TA, którego ujeżdżam, jaki jest dobrze wiesz, cały malowany, a każdy plastik z innej parafii. No chyba, że bezwypadkowy oznacza że nie miał czołowego z tirem, bo dla mnie powinien być w oryginalnym malowaniu na oryginalnych plastikach, przebieg przy zakupie 8500 ktoś już zdążył wymienić napęd i klocki ..... dobre co :lol: , a tak na dodatek kupiłem go UWAGA po znajomości tzn.jest to dobry kolega mojego kolegi, który go prosił o uczciwość, wyraźnie gość nie zrozumiał. Ogólnie wiedziałem,jaki jest, ale nie byłem dla niego anonimowy, to co zrobi taki z obcym??
Prędkość nie zabija, tylko nagłe zatrzymanie.
Awatar użytkownika
tberent
romeciarz
romeciarz
Posty: 32
Rejestracja: 11.04.2011, 20:35
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: EP/EL/ELW

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: tberent »

vertus72 pisze:Sprzedali mi bezwypadkowego z oryginalnym przebiegiem TA, którego ujeżdżam, jaki jest dobrze wiesz, cały malowany, a każdy plastik z innej parafii. No chyba, że bezwypadkowy oznacza że nie miał czołowego z tirem, bo dla mnie powinien być w oryginalnym malowaniu na oryginalnych plastikach, przebieg przy zakupie 8500 ktoś już zdążył wymienić napęd i klocki ..... dobre co :lol: , a tak na dodatek kupiłem go UWAGA po znajomości tzn.jest to dobry kolega mojego kolegi, który go prosił o uczciwość, wyraźnie gość nie zrozumiał. Ogólnie wiedziałem,jaki jest, ale nie byłem dla niego anonimowy, to co zrobi taki z obcym??
dlatego ja swojego brałem od rodziny bo wiele jest wałków ale deopiero forum mi pokazało jak ich szukać
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: Daniel 87 »

vertus72 pisze:Sprzedali mi bezwypadkowego z oryginalnym przebiegiem TA, którego ujeżdżam, jaki jest dobrze wiesz, cały malowany, a każdy plastik z innej parafii. No chyba, że bezwypadkowy oznacza że nie miał czołowego z tirem, bo dla mnie powinien być w oryginalnym malowaniu na oryginalnych plastikach, przebieg przy zakupie 8500 ktoś już zdążył wymienić napęd i klocki ..... dobre co :lol: , a tak na dodatek kupiłem go UWAGA po znajomości tzn.jest to dobry kolega mojego kolegi, który go prosił o uczciwość, wyraźnie gość nie zrozumiał. Ogólnie wiedziałem,jaki jest, ale nie byłem dla niego anonimowy, to co zrobi taki z obcym??


heheh myślałem o zupełnie innym sklepie, przy miasteczku ruchu motodrom :P
resztę historii znam:P
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
braFF
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 317
Rejestracja: 03.07.2008, 10:25
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Łódź

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: braFF »

Hmmm, mam wrazenie że troche przegiąłeś z inwektywami odnośnie gościa z Brzezin. Byłem u niego zrobić zawieszenie i kupowałem później klocki. Wszystko ok. Warsztat może nie powala zapleczem i narzędziami (brak podstawowego podnośnika motycklowego) ale chłopaki którzy to robili nie są rzeźnikami.
Ksywa do niego przylgneła za starych czasów ale teraz z tego co wiem nie odwala już jakiś specjalnych numerów (mam zadowolonych kumpli klientów od niego).
Więc troche pojechałeś. Rozumiem że moto zupełnie niezgodnie z opisem ale to może lepiej próbować zwrócić? Uwierzyłeś zresztą że moto z wymienionym napędem może mieć 8 tyś przelotu?

Pzdr,


"Motocykl? Nie, to nie jest moje życie. To moja wolność."
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: tomekpe »

Kurde, koles go bezczelnie oszukal co do stanu moto, a Ty sie martwisz inwektywami?

No halo... Oszustwo to oszustwo, nawet, jesli oszust odda potem kase. Sprzedawca odpowiada w pelni za jakosc oferowanego towaru.
Awatar użytkownika
vertus72
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 528
Rejestracja: 16.07.2010, 17:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Litzmanstad

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: vertus72 »

No jak widzisz ksywa z dawnych czasów i ma obecnie uzasadnienie, a znam go i z dawnych i z obecnych, ale to samo słyszałem, co ty i zawierzyłem kupując moto (pomijam, że to znajomy mój, i kolega mojego kolegi), co do napędu to powiem szczerze że dla mnie zębatka to zębatka i nie odróżniam czy to jest fabryczna, czy nie, nie wiedziałem też, że w moim roczniku kierunki powinny być białe, dopiero oględziny u mechanika, jednego, czy drugiego obnażyły prawdę. Co do zwrotu to już musztarda po obiedzie, bo moto zostało rozebrane w tym roku, tak, że po całym sezonie wtedy wyszło,że plastiki są każdy z innego rocznika, bolce klejone, licznik przykręcony na jakieś domowe patenty, a stelaż owiewek i zegarów prostowany, jeżeli masz ochotę, możesz gościowi powiedzieć że mu dupę obrabiam jak się czuje dotknięty to chętnie podejmę rękawice w sądzie (powiedz, że Maciek z Łodzi, łysego kolega, ma do mnie nr tel i namiar), naszczęście na ALEGRO będzie opis tego bezwypadkowego cacka. Co do umiejętności jak serwisu, nie oceniam bo nie naprawiałem, a kupowałem, ale widząc podejście do tematu, ja osobiście odradzam, co do wyboru pozostawiam go innym.

Ps. Fakt jest faktem,że zrobili bardzo ładnie i dopiero po sekcji wyszło, że moto leżało i to na obu bokach dobrze że rama jest cała i po dopieszczeniu moto można się cieszyć jazdą.
Prędkość nie zabija, tylko nagłe zatrzymanie.
Awatar użytkownika
gibon
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 12.05.2010, 18:27
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: gibon »

Polecam również tapicera z Pabianic, do którego dostałem kontakt od Darkomax-a. Oto namiar:
Tapicerstwo samochodowe-meblowe
Jarosław Wasilewski
95-200 Pabianice, ul. Zamkowa 51, tel. 512 330 256
Obrazek
Awatar użytkownika
gibon
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 12.05.2010, 18:27
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: gibon »

Dziś już nie jest taka ładna, trochę się poprzecierała tu i tam - chyba od sprzączki buta bo na górnej powierzchni. Może dałoby się użyć lepszego materiału, ale po sezonie stwierdzam że jest nieźle.
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: piotreklodz »

Czy ktoś może polecić dobrego mechanika znającego się na singlach, poza Danielem, który nie ma ostatnio czasu?

Może ktoś wie jak skontaktować się nijakim " Blazą" ? :wink:
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: wilczek »

Wiem.
Awatar użytkownika
dominiq_liq
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 08.10.2012, 19:45
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Łódź

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: dominiq_liq »

A czy ktoś z Szanownych obywateli zna serwis:

Leon Motor Serwis
Marcin Laśkiewicz
tel: 503-551-372
ul. Mierzyńskiego 33
93-425 Łódź

Oddałem do niego Trampka (wiem, że teraz za późno) i chciałem wiedzieć ot tak z ciekawości :niewiem:
Awatar użytkownika
vertus72
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 528
Rejestracja: 16.07.2010, 17:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Litzmanstad

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: vertus72 »

W necie ma dobre opinie, ale zobaczymy bo przecierasz szlaki, ja mu też chcę oddać sprzęt bo gość specjalizuje się w enduro. Jak coś pisz.
Prędkość nie zabija, tylko nagłe zatrzymanie.
Awatar użytkownika
dominiq_liq
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 08.10.2012, 19:45
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Łódź

Re: Warsztaty, sklepy (polecane lub nie)

Post autor: dominiq_liq »

No i odebrałem........................... :swieczki:

Robione było:
- wymiana oleum + filtrum 10W40
- wymiana świec
- czyszczenie + synchro gaźników
- ustawienie zaworów
- wymiana płynu w chłodnicy
- o to się nie prosiłem ale zrobił - mycie i smarowanie łańcucha

Jakość: jak najbardziej :thumbsup:
Czas: no cóż nie spieszyło mi się, 2 tygodnie
Cena: I tutaj zapłakałem i przez to więcej nie skorzystam bo w totolotka nie wygrałem :swieczki: ........ 9stów
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość