Tani olej do zawieszeń.

Montaż, demontaż i modyfikacje zawieszenia przedniego i tylnego, łańcucha, zębatek, centralki i bocznej stopki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje napędów, podnóżki, półki.
Awatar użytkownika
tomas3h
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 152
Rejestracja: 31.07.2009, 14:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Tani olej do zawieszeń.

Post autor: tomas3h »

Szukałem,szukałem i się nie doszukałem,więc założyłem ten temat,a pytanie brzmi czy da się zastąpić olej do amortyzatorów jakimś innym przede wszystkim tańszym?
Wiadomo że typowy 'fork oil' posiada dodatki antypienne,ale przecież olej silnikowy również,dlaczego więc nie leje się go do zawiechy?

Zastanawiam się też dlaczego nie Amortyzol,nikt tego nie leje poza simsoniarzami,emzeciarzami.. a przecież technologia produkcji oleju w latach produkcji np mojego trampka tj.92' nie była tak zaawansowana jak dziś i na tamtych gorszych jakościowo olejach trampki spokojnie jeździły,więc taki Amortyzol może też dał by radę..?

Jeszcze jedna alternatywa jaka przychodzi mi do głowy to olej hydrauliczny o takiej samej wartości W jaką wymaga zawias w trampku,też na zdrowy rozsądek powinien dać radę,tylko nie wiem jak z jego ceną..

Więc pytanie do forumowiczów - czy wszyscy lejecie do zawieszenia bądź co bądź drogi 'fork oil' czy niektórzy z Was kombinują z innymi,tańszymi olejami i jeśli są tacy to niech napiszą co leją i jak to się sprawdza.
Pozdro.
XL600V
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w lagach tanim kosztem..

Post autor: pałeł »

z całym szacunkiem 34 zł za litr to drogo ??



tanim kosztem to nie rób nic i sprzedaj motor , hobby ma to do siebie ze zawsze kosztuje
czy to rower, ryby czy w końcu motor
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
tomas3h
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 152
Rejestracja: 31.07.2009, 14:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w lagach tanim kosztem..

Post autor: tomas3h »

pałeł pisze:z całym szacunkiem 34 zł za litr to drogo ??tanim kosztem to nie rób nic i sprzedaj motor , hobby ma to do siebie ze zawsze kosztuje
czy to rower, ryby czy w końcu motor
razy dwa to 78zł i przesyłka to okolice stówki.. dla jednych stówkę w tą czy w tą nie robi różnicy,dla mnie to jednak kwestia pewnych wyrzeczeń i kompromisów,więc jeśli jest alternatywa to wolałbym z niej skorzystać i mieć więcej floty choćby na wahę w danym miesiącu.. :cool:
Dlaczego sugerujesz żeby tanim kosztem nic nie robić,ostatnio tanim kosztem zrobiłem sobie deflektor który działa tak jak "drogim kosztem" jak jakiś firmowy czy choćby forumowy który i tak kosztuje 5 razy tyle co ja wydałem na zrobienie swojego i przez to że nie mam droższego deflektora mam rezygnować z hobby? Jeżeli można taniej nie krzywdząc przy tym motocykla to chyba można zdobyć się na mniej popularne metody,czy będzie to deflektor,olej czy jeszcze coś innego..
XL600V
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: Wymiana oleju w lagach tanim kosztem..

Post autor: Andrzej77 »

tomas3h pisze:ostatnio tanim kosztem zrobiłem sobie deflektor który działa tak jak "drogim kosztem" jak jakiś firmowy czy choćby forumowy
A czy udokumentowałeś to bratku odpowiednio w "zrób to sam"? Bo jeśli nie, to :lanie: :boks:
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w lagach tanim kosztem..

Post autor: pałeł »

dlaczego nie warto oszczędzać bo wlewając byle co nie poprawisz pracy zawieszenia wiec robota z wymiana oleju jest bez sensu
i lepiej nie rób tylko odkładaj do świnki a jak już uzbierasz to będziesz robił
poco masz wydąć dwa razy kasę na to samo

a akurat zawieszenie ma bardzo istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy dlatego tu nie radze stosować półśrodków
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
tomas3h
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 152
Rejestracja: 31.07.2009, 14:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w lagach tanim kosztem..

Post autor: tomas3h »

Andrzej77 pisze:A czy udokumentowałeś to bratku odpowiednio w "zrób to sam"? Bo jeśli nie, to :lanie: :boks:
Ojej przepraszam :thanks: obiecuję że się poprawię :blush:
pałeł pisze:dlaczego nie warto oszczędzać bo wlewając byle co nie poprawisz pracy zawieszenia
Nie "byle co" tylko tańszy olej który nie koniecznie musi być aż taki zły,który jeśli nie dorównuje temu za 35zł to mimo to i tak będzie lepszy niż błotnista maź w lagach która prawdopodobnie pamięta jeszcze lata 90',którą wożę teraz w zawiasie..
Swoją drogą 18lat temu nie było takich technologii jak teraz i na gorszych olejach jakoś trampki spokojnie dawały radę więc jak nie zapłacę stówy a zaleję coś i tak w miarę przyzwoitego i w rozsądnych pieniądzach to chyba i tak lepiej niż to co teraz mam,nieprawdaż.. :grin:
XL600V
Awatar użytkownika
ZiBi
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 07.08.2009, 11:02
Lokalizacja: POŁUDNIE

Re: Wymiana oleju w lagach tanim kosztem..

Post autor: ZiBi »

tomas3h pisze:
pałeł pisze:z całym szacunkiem 34 zł za litr to drogo ??tanim kosztem to nie rób nic i sprzedaj motor , hobby ma to do siebie ze zawsze kosztuje
czy to rower, ryby czy w końcu motor
razy dwa to 78zł i przesyłka to okolice stówki.. dla jednych stówkę w tą czy w tą nie robi różnicy,dla mnie to jednak kwestia pewnych wyrzeczeń i kompromisów,więc jeśli jest alternatywa to wolałbym z niej skorzystać i mieć więcej floty choćby na wahę w danym miesiącu.. :cool:
Dlaczego sugerujesz żeby tanim kosztem nic nie robić,ostatnio tanim kosztem zrobiłem sobie deflektor który działa tak jak "drogim kosztem" jak jakiś firmowy czy choćby forumowy który i tak kosztuje 5 razy tyle co ja wydałem na zrobienie swojego i przez to że nie mam droższego deflektora mam rezygnować z hobby? Jeżeli można taniej nie krzywdząc przy tym motocykla to chyba można zdobyć się na mniej popularne metody,czy będzie to deflektor,olej czy jeszcze coś innego..

Kolego nie wiem w czym masz problem, jakie 78 zł :ysz: , litr oleju FORK kosztuje 27zł brutto w detalu :tongue: (powiedzmy że trzeba 1litr, plus minus)
więc nie rozumiem Twoich przemyśleń (oczywiście masz do tego prawo), ile chcesz zaoszczędzić :egh: , 5 zeta, 10 zeta????
ja rozumiem że czasy są coraz trudniejsze, ale akurat w tym przypadku nie da się oszczędzić na tyle alby się kombinacja opłacała,

no chyba że masz dostęp za darmo :grin: do zwykłego oleju hydraulicznego HLP68, to wtedy będziesz miał po kosztach :wink:
pzdr
Honda The Power of Dreams
gregors79
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 28.11.2009, 13:21
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Cieszyn okolice

Re: Wymiana oleju w lagach tanim kosztem..

Post autor: gregors79 »

Witam :cool: Ja kupiłem olej do amorów szwajcarskiej firmy MIDLAND 10W30 (medium) 1litr za 23zł i jest ok! do jednej lagi wchodzi coś ponad pół litra więc żeby nie kupować drugiej butelki to dolałem po 50ml starego oleju z lagi.Całkowity koszt 23 zł :thumbsup: pozdrawiam
kuki.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 06.01.2009, 18:47
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gierałtowice k. Gliwic

Re: Tani olej do zawieszeń.

Post autor: kuki.pl »

Witam. Kolega zalał lagi w Trampku rocznik 89 olejem hydraulicznym (takim od koparki). Jeździ już na tym drugi sezon i sobie chwali.
Awatar użytkownika
tomas3h
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 152
Rejestracja: 31.07.2009, 14:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Tani olej do zawieszeń.

Post autor: tomas3h »

kuki.pl pisze:Witam. Kolega zalał lagi w Trampku rocznik 89 olejem hydraulicznym (takim od koparki). Jeździ już na tym drugi sezon i sobie chwali.
Właśnie to chciałem wiedzieć,na allegro hydrauliczny do koparek jest co prawda w beczkach,ale wychodzi 5zł za litr,może w takich miejscach jak agroma itp można kupić taki z beczki na litry i byłoby git..A z tego co wiem hydrauliczny jest robiony z takich samych składników jak ten do amortyzatorów,także posiada dodatki antypienne i na necie chodzą o nim dobre opinie..
gregors79 ja tego co mam teraz w lagach od x lat wolałbym nie mieszać z nowym olejem,więc i tak mi potrzeba 1100ml,a że takich butelek nie ma to wychodzi że trzeba kupić 2l,ale olej za 23zł brzmi już nawet kusząco :grin:
XL600V
Awatar użytkownika
Thorgal77
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1342
Rejestracja: 20.06.2008, 22:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Hindenburg (Zabrze)

Re: Tani olej do zawieszeń.

Post autor: Thorgal77 »

Wymienialem olej - czyli pojechalem do Olka M. Kupilem 1L Agipa chyba za 25zł a 100ml mechanik odlał mi z beczki za free.... kwestia podejscia do człowieka...

Kuki...ja mysle ze jak bym wlał kompot z dyni ktory mam w piwnicy to tez bym smigał....
Wymiana uszkodzonych membran gaźnikowych XL600V, XL650, XRV750 RD04, XRV650 RD03 i inne

pancerne mocowania ścienne lub podłogowe do motocykla
viewtopic.php?f=169&t=10135
Częsci motocyklowe
slawecki_m
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 10.11.2009, 16:39
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Tani olej do zawieszeń.

Post autor: slawecki_m »

Za litr Castrola 10W syntetyk zapłacić trzeba 40zł. Cóż lepiej chyba tyle niż miałbyś dwa razy robić bo nie będziesz zadowolony z efektu i oczywiście możliwe że dwa razy zapłacić. Cóż myślę że nie stać nas na rzeczy tanie :smile:
Awatar użytkownika
hynas
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 111
Rejestracja: 18.06.2008, 23:05
Lokalizacja: Poddębice

Re: Tani olej do zawieszeń.

Post autor: hynas »

Z polskiego oleju można kupić Amortyzol, chyba dobrze napisałem, koszt parenaście złoty, różnicy pomiędzy Motul-em Fork oil raczej nie zauważysz, hydrauliczny też się lało kiedyś do starszych sprzętów i nie było problemów.
Triumph Tiger 955i
Awatar użytkownika
cezar
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 147
Rejestracja: 16.06.2009, 23:05
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Białystok

Re: Tani olej do zawieszeń.

Post autor: cezar »

hynas pisze:Z polskiego oleju można kupić Amortyzol, chyba dobrze napisałem, koszt parenaście złoty, różnicy pomiędzy Motul-em Fork oil raczej nie zauważysz, hydrauliczny też się lało kiedyś do starszych sprzętów i nie było problemów.
Tak Amortyzol z Orlenu po 15 pln za 1l dostaniesz na lepszych stacjach Orlenu. Ostatnio tez go zalałem i jest ok.
V -strom 650 -2005
Awatar użytkownika
tomas3h
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 152
Rejestracja: 31.07.2009, 14:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w lagach tanim kosztem..

Post autor: tomas3h »

ZiBi pisze:no chyba że masz dostęp za darmo :grin: do zwykłego oleju hydraulicznego HLP68, to wtedy będziesz miał po kosztach :wink:
pzdr
a ten HLP68 to jaką ma lepkość,ile W-5,10,15..? BO jest taki olej Hydrax HLP68 tylko nie wiem jak z tą lepkością jest..
XL600V
Awatar użytkownika
sewer
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 181
Rejestracja: 16.06.2008, 19:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Siedlce

Re: Tani olej do zawieszeń.

Post autor: sewer »

idz do intercarsu w Wałczu i tam kupisz olej nie kombinuj
MOTO FORK 10W 0,5L------taki indeks (20,19zl za 0,5l)
no i stało sie co się miało stać mam następce
3,3kg---55cm---27.09.2008r ---4,35rano
zapinajcie pasy mniej boli
był tampi jest super tenera
s3R
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 220
Rejestracja: 16.04.2009, 15:13
Lokalizacja: Porąbka

Re: Tani olej do zawieszeń.

Post autor: s3R »

Według manuala do trampka w lagach powinien być olej... ATF :omg:
Więc taki dextron 2 spokojnie powinien się sprawdzić.
paw
romeciarz
romeciarz
Posty: 25
Rejestracja: 10.09.2008, 14:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Tani olej do zawieszeń.

Post autor: paw »

W serwisie Honda Budzyński w Poznaniu dowiedziałem sie, tylko dextron należy stosować do przednich amortyzatorów.
Zastosowałem taki olej firmy Midland i amortyzatory działają wspaniale, po długiej jeździe po kamieniach nie odczuwa się utraty siły tłumienia.
s3R
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 220
Rejestracja: 16.04.2009, 15:13
Lokalizacja: Porąbka

Re: Tani olej do zawieszeń.

Post autor: s3R »

Kod: Zaznacz cały

Oleje do skrzyn automatycznych
W automatycznych skrzyniach biegów stosuje sie praktycznie tylko "czerwone" oleje typu ATF. Ważna
jest w tym wypadku klasyfikacja jakosciowa oleju. Najczesciej okresla sie ja według norm GM - Dexron.
Podstawowa klasa jest Dexron II z kolejnymi rozszerzeniami D i E, oraz Dexron III.
Przecież piszę że ATF więc też i Dextron.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości