mocnejsza żarówka

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
Awatar użytkownika
sqmir
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 20.04.2009, 10:38
Lokalizacja: piastów pruszków centrum wawy

mocnejsza żarówka

Post autor: sqmir »

czy taką żarówkę h4 ktoś testował? czy moc 100W nie uszkodzi odbłyśnika? również czy kable i złączki wytrzymają prąd większy o 40%?
http://www.allegro.pl/item714492138_zar ... white.html

BTW
czy to zgodne czy nie zgodne z prawem średnio mnie obchodzi więc "stróżów prawa" informuje :grin: że wszelakie wywody w tym temacie mam w :dupa:
XL 1000- |'02| kiedy nie wystarcza siła argumentów - konieczny jest argument siły.
Awatar użytkownika
graphia
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 655
Rejestracja: 18.06.2008, 23:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: graphia »

Kup se Motovision od Philipsa. Dobrze świeci... i kosztuje 20 zł i nie spali odbłyśnika !
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: Thorin »

Albo Osraną Nightbreaker - tys piknie świeci!

BTW dla mnie największe zmartwienie w nocy to zbyt miękki widelec - przy hamowaniu przed zakrętem przód tak nurkuje, że i tak g... widać.
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
sqmir
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 20.04.2009, 10:38
Lokalizacja: piastów pruszków centrum wawy

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: sqmir »

zastanawiam się nad Hella micro DE
lub takie cuś:
http://www.boxer-parts.eu/halogen_przec ... ,2193.html

wyglada dobrze.
jedynie co mnie jeszcze powstrzymuje to fakt, że halogeny będą musiały być po zewnętrznej część gmoli i wrazie polożenia moto...przyjmą cały impet :bija:

dzisiaj strzele fote..może forum podpowie jakiś ciekawy sposób montażu.
XL 1000- |'02| kiedy nie wystarcza siła argumentów - konieczny jest argument siły.
Pablo
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 284
Rejestracja: 13.06.2008, 11:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: Pablo »

Thorin pisze:Albo Osraną Nightbreaker - tys piknie świeci!

BTW dla mnie największe zmartwienie w nocy to zbyt miękki widelec - przy hamowaniu przed zakrętem przód tak nurkuje, że i tak g... widać.
Thorin, to może wymień olej w lagach...? U mnie zdecydownaie lepiej jest teraz (wymiana z 5 na 10) :thumbsup:
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: Thorin »

Pablo pisze: Thorin, to może wymień olej w lagach...? U mnie zdecydownaie lepiej jest teraz (wymiana z 5 na 10) :thumbsup:
Coś muszę zrobić, bo jeszcze jeden wypad na wertepy i gmolem rozbiję przedni błotnik... :egh: Myślę też o zaworkach i dołożeniu powietrza (patrz patent Lapy). No ale to nie ten wątek - sorry za OT.
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: Wolo »

sqmir pisze:zastanawiam się nad Hella micro DE
lub takie cuś:
http://www.boxer-parts.eu/halogen_przec ... ,2193.html

wyglada dobrze.
jedynie co mnie jeszcze powstrzymuje to fakt, że halogeny będą musiały być po zewnętrznej część gmoli i wrazie polożenia moto...przyjmą cały impet :bija:

dzisiaj strzele fote..może forum podpowie jakiś ciekawy sposób montażu.
sqmir, większość zakładanych przez Ciebie tematów to duble, podobne zagadnienia przewijały się kilkakrotnie, zanim założysz temat, warto przejrzeć forum.
Np. sposoby montażu znajdziesz po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła "halogeny".

Pozdrawiam
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
sqmir
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 20.04.2009, 10:38
Lokalizacja: piastów pruszków centrum wawy

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: sqmir »

Wolo. ale konkretnie proszę. gdzie masz opisany sposób montażu na gmolach Givi?
albo tych halogenów które w linku podałem????
"Wiekszość" to ile chłopie, 10, 20, 35???
XL 1000- |'02| kiedy nie wystarcza siła argumentów - konieczny jest argument siły.
Fryzjer
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 789
Rejestracja: 16.06.2008, 23:43
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: Fryzjer »

Sqmir temat żarówek jak słusznie zauważył kolega Wolo był poruszany wielokrotnie :lanie: i nie on (temat) jeden :tongue:

Żarówka o mocy 100W.. hmm a te Waty mocy gdzieś muszą się podziać :pob: . Przy sprawności nawet 5-10% reszta to ciepło oddawane do "zewnątrz" w tym wypadku do reflektora (tworzywo) i jego części.
Dodam, że temp. początku płynięcia tworzywa ABS to ciut ponad 180 st.
Tak więc może narobić się bigos.

W temacie żarówek wolałbym zaufać markowym produktom w kolejności:
1. Osram
2. Reszta :wink: np. philips
3. Produkty firm "x" made in china

Aaa i jeszcze jedno: osobiście uważam, że podejście typu "opinia stróżów prawa mnie nie interesuje" przedstawia skrajnie aspołeczne podejście bo co w kwestii oślepiania innych? Mnie osobiście oślepianie wqrwia strasznie.

W tym temacie wolałbym zdać się na fabrykę a nie na przysłowiowe "polak potrafi" :pob:
Capo RR "Wyzwanie jest dla tych, którzy wyruszają w drogę. Marzenia są dla tych, którzy zostają z tyłu" T.Sabine
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: Wolo »

sqmir pisze:Wolo. ale konkretnie proszę. gdzie masz opisany sposób montażu na gmolach Givi?
albo tych halogenów które w linku podałem????
"Wiekszość" to ile chłopie, 10, 20, 35???
Odczuwam onetowe wibracje... wrzuć lepiej na luz, bo forum TA to nie miejsce na dziecinne utarczki.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
sqmir
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 20.04.2009, 10:38
Lokalizacja: piastów pruszków centrum wawy

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: sqmir »

k***a chlopie. nie wal komunałów. są konkretne ptania powyżej. szukam odpowiedzi. piszesz, że inormacji mnóstwo..ułomy jestem chyba i nie potrafie odszukac, a szukam. wiec od czego jest forum? bo to, że o żarówkach, halogenach i gmolach było to się zgadza.
ale fajnie by bylo gdyby znalazł sie ktoś kto przerabiałe TE halogeniki, montowal do TAKICH gmoli itp. czaisz czy jeszcze nie?
patrz post przed twoim postem Fryzjera i znajdź róznice.

edit
patrz, są dwa pytania.
.... gdzie masz opisany sposób montażu na gmolach Givi?
albo tych halogenów które w linku podałem????
piszesz kolejnego posta nie odnosząc się do mojej opdowiedzi na poprzedniego w którym Tobie odpowiadam.
Odczuwam onetowe wibracje... wrzuć lepiej na luz, bo forum TA to nie miejsce na dziecinne utarczki.
jestes lepszy niż J.Kurski I Bracia razem wzięci. jeżli wiesz o czym mysle i skąd to porównanie wogóle.
XL 1000- |'02| kiedy nie wystarcza siła argumentów - konieczny jest argument siły.
Awatar użytkownika
dandan
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 398
Rejestracja: 13.06.2008, 07:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: dandan »

Kup sobie dobrą żarówkę h4, np. Osram Nightbreaker o normalnej mocy lub jak chcesz na niej dłużej pojeździć to Osram Silver +50 i nie kombinuj. Philipsy +30, +50 szybko padają.

Jak zamontować halogeny z Twojego linka: wziąć uchwyt hydrauliczny do rur, kawałek płaskownika, wygiąć, powiercić i przykręcić tam gdzie Ci pasuje. Albo dospawać kawałek płaskownika do gmoli i po problemie. Do tego instrukcji nie trzeba. Zastanów się nad Hellą FF50, będzie mocniej świeciło, ale w normalnej dziennej jeździe tego nie używaj, chyba że skierujesz je w ziemię.
Transafricalp beta
T7
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: Wolo »

sqmir pisze:k***a chlopie. nie wal komunałów. (...)
Uspokój się chłopaku i już lepiej nic nie pisz, bo z każdym kolejnym postem tracisz w (nie tylko) moich oczach.
EOT
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
sqmir
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 20.04.2009, 10:38
Lokalizacja: piastów pruszków centrum wawy

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: sqmir »

faktycznie. nie ma sensu. :fuck:
XL 1000- |'02| kiedy nie wystarcza siła argumentów - konieczny jest argument siły.
Awatar użytkownika
seba1980
romeciarz
romeciarz
Posty: 24
Rejestracja: 04.11.2008, 21:52
Lokalizacja: Pruszków

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: seba1980 »

ja polecam tylko i wyłącznie takie żarówki naprawdę rewelacja

http://www.allegro.pl/item720388461_osr ... 90_h4.html
Awatar użytkownika
grzesieks103
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 20.01.2009, 18:29
Lokalizacja: Sochaczew

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: grzesieks103 »

To i ja sie podlacze do tematu. Nie dalej jak tydzien temu koledze spalila sie obudowa zarowki dlatego ze mial za mocna,pojezdzil na 100 watowej moze z miesiac.Wiec chyba nie warto kombinowac z mocniejsza zarowka
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sqmir
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 20.04.2009, 10:38
Lokalizacja: piastów pruszków centrum wawy

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: sqmir »

i to jest konkret. jeszcze nie zmieniłem, uff :roll: ale chyba tylko dlatego że te wszystkie o wiekszych mocach wygladały dosc trefnie..taki no name w stylu "super niemickie" itp.
to jednak halogeny ..ale pewnie zima lub wiosna zamontuję.
Ostatnio zmieniony 03.12.2009, 10:39 przez sqmir, łącznie zmieniany 1 raz.
XL 1000- |'02| kiedy nie wystarcza siła argumentów - konieczny jest argument siły.
Paulus
Czytacz
Czytacz
Posty: 5
Rejestracja: 15.02.2009, 10:09

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: Paulus »

Jak kupiłem swojego trampka to miał biksenony zamontowane.W sumie to chyba prosta sprawa.A widoczność nieporównywalna.
Agathon
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 277
Rejestracja: 20.06.2008, 16:30
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: Agathon »

Paulus pisze:Jak kupiłem swojego trampka to miał biksenony zamontowane.W sumie to chyba prosta sprawa.A widoczność nieporównywalna.
czyli te w miejsce zwyklek H4? Sorry ale jak widze ludzi, ktorzy maja xenony w miejsce H4 zamontowane to podobnie jak Fryzjer jestem wk....

Zgodnie z przepisami Xenony musza miec mechanizm samopoziomujacy - i to nie sa brewerie - wolalbys chyba nie nadziac sie na wkurzonego kierowce z naprzeciwka w okolicach zakretu, ktory pociagnie Ci dlugimi po oczach?
Nie mowiac juz o sytuacji ze strozami prawa - gdzie np. bedziesz mial stluczke bo ktos Ci wymusil, ale gosc powie ze go oslepiles - przegrana sprawa, a jak udowodnia ze sprzet nie mial dopuszczenia to z OC nici i bedziesz pokrywal z kieszeni...
Popatrzcie jak np. Touratech sprzedaje rzeczy typu - oslona na lampe przednia, xenony dodatkowe - wszedzie adnotacja, ze nie jest dopuszczone do ruchu i tylko do uzytku w miejscach niepublicznych.

Zarowki 100-150W odpadaja - juz Fryzjer pisal dlaczego - tylko Osram badz Philips +XX%. Jednak te zarowki maja slaba zywotnosc - szczegolnie przy wstrzasach - w zeszly roku na wypadzie na Ukraine po 4000km spalil mi sie Osram Nightbreaker - takze jezeli je zalozysz to lepiej wozic zapas ze soba.
NIe testowalem zarowek reklamowanych przez Philipsa jako specjalne dla motocykli - jakas seria Heavy Duty.

Co do Helli micro DE - mam taka pare, TA 600 i gmole Givi - i od pewnego czasu leza z braku sensownego pomyslu...
Najlatwiej przy pomocy uchwytu do rur - badz jeszcze kawalka rurki i plaskownika dac je z "przodu" gmola - ale jest wtedy cien od kola. Mocowanie na zewnatrz gmoli - przy glebie zostana szczatki a moze jeszcze wejsc w plastiki.
Prawdopodobnie zaloze je z gory gmola - tzn. dorobie kawalek rurki do ktorej zamocuje halogen tak zeby wszedl w wyciecie w plastiku troche (mam '94 rocznik) i palak z plaskownika zeby oslonil przy glebie.
Tylko jak bedziesz rzezbil to sensownie je ustaw - wszystko zalezy czy masz przeciwmgielne czy dalekosiezne.
Awatar użytkownika
visuz
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 20.06.2008, 09:24
Lokalizacja: Kraków

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: visuz »

Jeśli chodzi o montowanie dodatkowego światła do gmoli to polecam mostki rowerowe. To te elementy za pomocą których mocuje się kierownice w rowerze do rury widelca. Rodzajów mostków jest od groma. Wystarczy się przejść do rowerowego i wybrać odpowiedni pod względem długości ramienia i średnicy otworu. Sam zamocowałem w ten sposób halogen do gmola, Jedyne co musiałem zrobić to spiłować trochę jeden koniec. Zapewniona regulacja w pionie i poziomie. Służy już ponad rok.
http://p1.bikepics.com/pics/2009%5C05%5 ... 3-full.jpg
Jeden Trampek z '96 i jedna Babcia z '81.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości