mocnejsza żarówka

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: Wolo »

falco pisze:(...)OSRAM Night Breaker +90%. Porównałem moc świecenia z 650, która ma o niebo lepszą lampę i praktycznie nie było różnicy!!

Co do trwałości, to wyjdzie w praniu,(...)
Jeździłem z Night Breakerem ok 2 lat i nic się z żarówką nie stało. Teraz pewnie nadal jeździ w Trampku, więc nie ma problemu z trwałością.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
mad.dog
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 25.01.2009, 12:53
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: mad.dog »

Wolo pisze:Jeździłem z Night Breakerem ok 2 lat i nic się z żarówką nie stało. Teraz pewnie nadal jeździ w Trampku, więc nie ma problemu z trwałością.
Wydaje mi się, że NB dokonał niedawno swego żywota. Ale może niech Zły.Wojtuś się wypowie :roll:
one life. live it.

Tiger T709 '01
Awatar użytkownika
Szary
romeciarz
romeciarz
Posty: 30
Rejestracja: 19.10.2011, 15:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa, Dziki Zachód

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: Szary »

Słuchajcie, odkopuję tego dinozaura żeby nie zaśmiecać forum - chcę w mojej 600 XL (1998) wymienić żarówkę w przedniej lampie na mocniejszą, bo w nocy widzę ledwo na parę metrów do przodu. Znalazłem na forum info o żarówkach Osrama Night Racer Plus, ale w sklepie występują one w dwóch wersjach: H4 i H7. Którą powinienem wybrać? Na elektryce znam się raczej marnie, umiem włączać i wyłączać światło:)
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: falco »

Tylko H4.
Do halogenów najczęściej są H3.
H7 do nowocześniejszych reflektorów, czyli nie dotyczy Trampków. ;)

Podział żarówek
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: wilczek »

H- to oznaczenie żarówki halogenowej. Cyferki 3, 4, 7 oznaczają typ żarówki w znaczeniu rodzaju trzpienia- zapięcia oprawki, rodzaj bańki i ilość, rodzaj włókien żarnika wewnątrz. Zatem H4 i H7 to żarówki halogenowe o innej oprawce ( gniazdo jest dedykowane do konkretnej oprawki) i o innej ilości włókien wewnątrz. H4 ma wewnątrz podwójne włókna ( mijania i drogowe) a np H3 tylko jedno włókno i kabelki wlutowane do zasilania. Żarówka H3 bywa w światłach przeciwmgielnych i dalekosiężnych ( np. w dodatkowym oświetleniu hella ).
Zatem, jeśli masz H4, to inny typ nie będzie pasował. Ale... Philips puścił serię żarówek H4 wzmocnionych ( więcej światła) dedykowanych do motocykli ( większa żywotność).
Mam ( zaczynam 3 sezon) w tigerze , i rzeczywiście dają więcej światła i jeszcze się nie skończyły, w przeciwieństwie do H4 nb +100, które w puszce wytrzymały około 8 m-cy. Teraz w puszcze też założyłem motocyklowe :grin: .
Wada- jak dotąd jedyna- tych motocyklowych, to cena. Są droższe od samochodowych.

Do 600, raczej pomyślałbym nad dodatkowymi halogenami doświetlającymi ( na forum jest sporo postów w tej tematyce), bo z lampy oryginalnej, co byś tam nie wsadził, szału nie będzie a tym bardziej więcej światła.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: falco »

wilczek pisze:...z lampy oryginalnej, co byś tam nie wsadził, szału nie będzie a tym bardziej więcej światła.
Nie zgadzam się i mówię z autopsji.

Miałem zwykłą żarówkę H4 55/60W - świeczka.
Miałem mocniejszą żarówkę H4 Silverstar 55/60W +50% = duża poprawa.
Mam najmocniejszą żarówkę H4 Night Breaker Plus 55/60W +90% = ogromna poprawa.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że lampa w 600 (także nowsza, którą mam) w porównaniu do innych motocykli świeci bardzo słabo.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Szary
romeciarz
romeciarz
Posty: 30
Rejestracja: 19.10.2011, 15:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa, Dziki Zachód

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: Szary »

Piękne dzięki! I wszystko jasne.
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: piotreklodz »

"najt brejkery" bardzo dobrze oświetlają, zdecydowanie lepiej niż zwykłe. Duże znaczenie ma również czy lustro jest czyste i nie "wypalone", reflektor czysty i niezmatowiały i czy jest dobrze ustawiony i świeci tam gdzie powinien.
Uważam że jeśli ktoś nie jeździ wyjątkowo często w nocy, nie ma zaburzeń widzenia zmierzchowego, ma sprawny, czysty reflektor to lepsza żarówka wystarczy w zupełności i nie potrzeba montować dodatkowych lampeczek jak na choince. Chyba że ktoś bardzo lubi takie gadżety.
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: wilczek »

falco pisze:
wilczek pisze:...z lampy oryginalnej, co byś tam nie wsadził, szału nie będzie a tym bardziej więcej światła.
Nie zgadzam się i mówię z autopsji.

.....

Oczywiście nie zmienia to faktu, że lampa w 600 (także nowsza, którą mam) w porównaniu do innych motocykli świeci bardzo słabo.

Falco.... :lol:

Więc nadal mało światła.
Szary,
Może warto pomyśleć nad innym rozwiązaniem skoro jednak mało. Np założenie innej lampy , takiej, jak np u siebie ma Henry, nie trzeba wtedy dodatkowych lampek.
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: robii23 »

To jeszcze mogę polecić jako konkurencję dla Osram-a
TUNGSRAM H4 12V MEGALIGHT ULTRA +90%
Zastrzegam że nie miałem ich jak porównać jednocześnie, ale miałem obie i wielkiej różnicy nie widzę.
Możemy się na zlocie porównywać ponieważ teraz jest Tungsram w kloszu.
Awatar użytkownika
Szary
romeciarz
romeciarz
Posty: 30
Rejestracja: 19.10.2011, 15:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa, Dziki Zachód

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: Szary »

Wilczek, dzięki za sugestię, póki co nie stać mnie na daleko idące zmiany, więc założę Osrama i zobaczymy. Pomysł przyjrzenia się sprawie na zlocie jest bardzo dobry, pewnie będzie to najlepsza okazja, żeby porównać zasięg i jasność i wyciągnąć wnioski :smile:
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: Reindeer »

Do swojego TA 600 założyłem NightBreakera i nie żałuję. Bardzo ładnie radził sobie w nocy, szczególnie na zaciemnionych drogach Słowacji. Na długich było jeszcze fajniej, ale niestety z uwagi na innych użytkowników (i mgłę) za dużo sobie z nich nie pokorzystałem. O żywotności się wypowiem jak (tfu tfu) padnie. Póki co polecam.
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1642
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: luk2asz »

Porównanie zwykłej żarówki H7 do NIGHT RACER PLUS OSRAM. Krótkie i długie. Oczywiście niższe na Osramie.

KRÓTKIE
Obrazek

DŁUGIE
Obrazek
lukskywalker5
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 22.04.2013, 17:48
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Żory

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: lukskywalker5 »

Witam.Pozwólcie że także zadam tu pytanie na temat. Czyli do moto mogę bez konsekwencji założyć h4 osram nightbreaker plus 90 % nawet jeśli wszędzie pisze że to są żarówki do samochodów? Jest to ważne bo są one tańsze od night racerów o połowę.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: zimny »

Spokojnie możesz, ja mam nightbreaker unlimited +110%. or 12tys km i bardzo sobie chwalę.

To że są do samochodów oznacza tylko tyle że szybciej mogą dokonać żywota z uwagi na większe wibracje i wstrząsy na motocyklu..

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: Reindeer »

lukskywalker5 pisze:Witam.Pozwólcie że także zadam tu pytanie na temat. Czyli do moto mogę bez konsekwencji założyć h4 osram nightbreaker plus 90 % nawet jeśli wszędzie pisze że to są żarówki do samochodów? Jest to ważne bo są one tańsze od night racerów o połowę.
Śmiało zakładaj. Ja założyłem co najmniej 15 tys. km temu i nie żałuję.
lukskywalker5
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 22.04.2013, 17:48
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Żory

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: lukskywalker5 »

Powiedzcie mi koledzy i koleżanki, ile maksymalnie mocy mogą mieć żarówki w TA 650 żeby nic nie spaliły. Bo patrzyłem na te osramy night racer 110 i jest tam napisane moc wejściowa 75/68 i moc znamionowa 60/55 nie za bardzo wiem o co chodzi. Pisali że 100w spali odbłyśnik , ile powinna mieć żeby tak się nie stało.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: Nadol »

Kupujesz Osram lub Philips (są do 130%) i po sprawie. Nie jest to większa moc ale zauważalnie lepsza widoczność.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: ArturS »

Ja od kilku lat wszędzie ładuje żarówki polskiej hurtowni Hart z opisem +50%. Kiedyś używałem Philipsów +30%, ale paliły się tak często, że nie nadążałem z wymianą. Właściwie to wszystkie +cośtam będą się szybciej palić, przynajmniej tak czytałem. Niby że przy zachowaniu tego samego poboru prądu można uzyskać różny poziom świecenia po zmianie konstrukcji/długości żarnika. Te lepiej świecące są mniej żywotne. Sprawdzało się to w philipsach, osramach i hartach. Tyle że hart aż tak często mi nie pada, a kosztuje 30% tego co "markowe" produkty.
Różnica jasności jest na tyle duża, że jak ostatnio w hiluxie z ogromnymi lampami musiałem włożyć to co miałem pod ręką (standardowa żarówka z kompletu marketowego), to co chwilę wychodziłem sprawdzać czy świeci H4 czy tyko pozycyjna, bo na drodze widać było praktycznie tylko widmo lampy z żarówką +50%.
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: mocnejsza żarówka

Post autor: Nadol »

Ja z żywotnością nie miałem takich problemów ale też nie jeżdżę hardkorowo po offie co zmniejsza żywotność żarnika.
Próbowałem też żarówek led ale nie leży mi ich świecenie. Fajnie widać wszystko co odblaskowe ale wcale nie dają więcej światła do przodu, po prostu świecą inaczej. Dodatkowo są nielegalne a źle ustawione oślepiają, zrezygnowałem.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości