Wypalony odbłyśnik

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
Awatar użytkownika
Piter!!!
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 360
Rejestracja: 24.10.2015, 16:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Wypalony odbłyśnik

Post autor: Piter!!! »

Trampek 600, 94r.
Na światłach mijania, z żarówki h4 cały snop światła idzie do góry, w trampku górna część odbłyśnika jest płaska i ta właśnie część jest żółta, jakby była bez warstwy odblasku, tylko warstwa miedzi, reszta odbłyśnika jest normalna.
Czy ta część odbłyśnika jest wypalona, czy w trampkach tak jest?
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3967
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Wypalony odbłyśnik

Post autor: ostry »

Z taką sytuacją że część odbłyśnika jest żółta/wypalona się nie spotkałem ale na pewno jest różnica jeśli chodzi o jakość powłoki w starszych modelach (pd 06/10). Jest bardziej matowa. Stąd też gorsza jakość odbijanego światła. Być może w Twoim przypadku ktoś zaszalał z mocniejszą żarówką np. 100/90 Watt ? Teoretycznie można by pewnie zregenerować i napylić w jakiejś firmie tym się pałającej ale czy warto to już kwestia osobista.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
Piter!!!
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 360
Rejestracja: 24.10.2015, 16:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wypalony odbłyśnik

Post autor: Piter!!! »

Hmmm, trampek jest od tomkav4, ma 22tyś i jest jeszcze żarówka made in japan. Coś mi tu nie pasuje. Muszę wyciągnąć lampę i ją obejżeć. Reszta odbłyśnika jest w idealnym stanie, tylko ta płaska powierzchnia.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2517
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Wypalony odbłyśnik

Post autor: Artek »

Piter! chyba piszesz o tej blaszce co siedzi między między żarówką a szkłem?
Coś kiedyś ktoś pisał na forum, że lepiej tą tę blaszkę usunąć ALE lepiej doczytać i popytać tych co robili/mięli...
Dominator.
jacek79
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 108
Rejestracja: 17.06.2018, 14:42
Mój motocykl: XL650V

Re: Wypalony odbłyśnik

Post autor: jacek79 »

Firma hc-regeneracja robilem nie jedna lampe, moge smialo polecic

Wysłane z mojego S41 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości