Jeśli nie Trampek, to co...

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Bosman78 »

To prawda cbf na trasie czuje sie jak szczupak w wodzie, ale poza asfaltem lub na kiepskim asfalcie traci grunt pod nogami :-) kiedyś niechcący zapedzilem sie w piaszczysta lesna drogę i ź szczupaka zamienil sie w weza tzn. Jakby tropil weza
DL650A
Awatar użytkownika
fantomas86
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 10.11.2014, 14:57
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wadowice

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: fantomas86 »

haha dokładnie, dlatego zmieniłem na 700 :ok:
Awatar użytkownika
Neverluk
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 10.11.2010, 08:15
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Toruń

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Neverluk »

Koledzy, ja też mam ten mega dylemat. Posiadam Trampka 2003 i chcę zmienić na coś nowszego/mocniejszego tylko właśnie nie mogę się przekonać ponieważ mam na oku (starszy mocniejszy) Varadero 1000 lub Trampka 700(nowszy słabszy). Kumple mawiają, zmieniasz bo trampek jest nudny bo nie ma co przy nim grzebać jest taki twardziel. Fakt mają rację, lecz jednak kusi mnie na mocniejsze moto i jednak rocznikowo młodsze. Tylko pytanie czy nowsze znaczy lepsze ?? Czy Viadro lub XL700 są tak samo trwałe i bezawaryjne jak poczciwa 650. Co o tym sądzicie ?
Awatar użytkownika
pkos
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 54
Rejestracja: 25.10.2012, 15:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: pkos »

Po/przy sprzedaży Transalpa wiele osób mnie pytało: jakie moto teraz wybiorę. Tak się składa, że miałem okazję odbyć w październiku 4500 kilometrową "jazdę próbną" pewnym motocyklem. Muszę przyznać, że się w nim zakochałem. Zapewne nie będzie dla wielu z Was zdziwieniem, że motocyklem tym jest F800GS. Dla mnie jest to najlepsza i najbardziej oczywista kontynuacja tego co lubiłem w Transalpie. Z tą różnicą, że 800GS jest bardziej nowoczesny. Wszystko robi podobnie, ale też wszystko robi lepiej: lepiej przyspiesza, lepiej hamuje (o niebo lepiej), lepiej manewruje przy niskich prędkościach i stabilniej zachowuje się przy wyższych, mniej pali, lepiej zachowuje się w lekkim terenie. No tylko dźwięku nie ma lepszego niż V Twin.
Mam nadzieję, że się na nim nie zawiodę...

To tyle pod tytułem: wyznanie zdrajcy :)
Kymco Downtown 300i 2010 => Honda Transalp XL650V 2001 => BMW F800 GS 2012
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Bosman78 »

a masz go już ?
DL650A
Awatar użytkownika
pkos
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 54
Rejestracja: 25.10.2012, 15:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: pkos »

:grin: Jutro masz szansę się przekonać.
Kymco Downtown 300i 2010 => Honda Transalp XL650V 2001 => BMW F800 GS 2012
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 807
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: mirekm71 »

pkos pisze:...lepiej manewruje przy niskich prędkościach i stabilniej zachowuje się przy wyższych, mniej pali, lepiej zachowuje się w lekkim terenie...
A to ciekawe. W zeszlym roku wzialem udzial w szkoleniu enduro w Gliwicach. W mojej grupie bylo 15motocykli. Jeden moj transalp i pol na pol BMW gs1200 i f800gs. W drugim dniu instruktor zorganizowal zawody wolnej jazdy. Start parami, pozniej wygrany z wygranym, na koniec wygrany z instruktorem. Trampek wygral. Gs'y nie jechaly az tak wolno i czasami gasly a 800ki wszystkie gasly przy tej probie. Na moje oko 800ka wogole nie ma dolu i w terenie trzeba trzymac na wysokich obrotach palac sprzeglo. Tam gdzie v-ka robila "puf, puf, puf" i jechala wolno dalej tam 800ka gasla, przewaznie przewracajac sie po szarpnieciu ;-) Wbrew pozorom GS jak na boksera tez dolem nie powalal przynajmniej z moich obserwacji wynikalo, ze trzymali na wyzszych obrotach niz ja. Nie zmienia to faktu, ze tez przygarnal bym taka 800ke ;-)
Co do nudnosci trampka... Osiagami nie powala ale r1 na prostej autostradzie po chwili tez zrobi sie nudna... Jezeli jazda trampem nudzi to nalezy zmienic droge na kreta i wyboista wtedy nie bedzie nudno. Przewaznie nudny to jest kierownik a nie motocykl :-)
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
Awatar użytkownika
pkos
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 54
Rejestracja: 25.10.2012, 15:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: pkos »

Podtrzymuję moją opinię.
Mnie chodziło o łatwiejsze manewrowanie na niskich prędkościach - środek ciężkości 800gs w moim subiektywnym odczuciu jest położony niżej niż w TA. Dlatego jest mi łatwiej manewrować.
Twoje uwagi dotyczą raczej tego, że na Transalpie można jechać wolniej. Być może, ale ja jeżdżę równie wolno (może nie umiałem jeżdzić bardzo wolno na TA). Owszem 800gs nie ma tak silnego dołu jak V Twin, dlatego trzeba trzymać obroty wyżej i jechać na półsprzęgle. Nie postrzegam jazdy na półsprzęgle na motocyklu jako rzeczy nie dozwolonej lub złej, ostatecznie mamy mokre sprzęgło, a nie suche jak w puszkach.
Nie napisałem, że TA jest nudny. Uważam go za świetny motocykl na pewnym etapie mojej motocyklowej drogi. Wiele się na nim nauczyłem. Teraz czuję, że czas pójść dalej.

Szerokości :thumbsup:
Kymco Downtown 300i 2010 => Honda Transalp XL650V 2001 => BMW F800 GS 2012
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Bosman78 »

pkos pisze::grin: Jutro masz szansę się przekonać.
Hehe właśnie dlatego pytalem :lol:
DL650A
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: grad74 »

mirekm71 pisze:
pkos pisze:...lepiej manewruje przy niskich prędkościach i stabilniej zachowuje się przy wyższych, mniej pali, lepiej zachowuje się w lekkim terenie...
Co do nudnosci trampka... Osiagami nie powala ale r1 na prostej autostradzie po chwili tez zrobi sie nudna... Jezeli jazda trampem nudzi to nalezy zmienic droge na kreta i wyboista wtedy nie bedzie nudno. Przewaznie nudny to jest kierownik a nie motocykl :-)
Nic dodać, nic ująć :thumbsup:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: ArturS »

pkos pisze: Nie postrzegam jazdy na półsprzęgle na motocyklu jako rzeczy nie dozwolonej lub złej, ostatecznie mamy mokre sprzęgło, a nie suche jak w puszkach.
yhmm.. nie do końca. Wjedziesz w off na szosowych przełożeniach, przyjdzie Ci za dużo jechać na półsprzęgle i szybko zwichrują się metalowe przekładki, a nawet wykruszą korkowe tarcze. Jazda na półsprzęgle nigdy nie jest dobra, niezależnie od jego rodzaju.
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Artur
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 17.01.2012, 08:06
Mój motocykl: XL600V

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Artur »

tdm900 pisze: Może jak wydadzą nową AT to za jakiś czas ktoś wpadnie na pomysł aby wzrobić coś podobnego tylko w wersji budżetowej, z mniejszym silnikiem i ceną? Idę o zakład, że AT o poj. 700cc z mocą 70-75KM i ceną okoo 30 tys. sprzedawałaby się na pniu.
Bardzo niebezpieczna ścieżka. Zwiekszanie mocy z danej pojemności= skrócenie trwałości silnika. - tu istnieje dużo ryzyko, że ten kierunek rozwoju mógłby negatywnie się odbić na trwałości maszyn.
A jako że ja zwykle kupuje starsze niż 10 letnie pojazdy, bardzo mi zależy, by pojazd nie tylko ładnie śmigał (jak jest nowy) ale nie poddawał się zmęczeniu materiałowemu.
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Bosman78 »

Ale sztormiak ma wlasnie ok 70 km z 650 CC. taki piecyk w ta byl by super
DL650A
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: zimny »

Bosman78 pisze:Ale sztormiak ma wlasnie ok 70 km z 650 CC. taki piecyk w ta byl by super
I mimo że Sztormiak to świetny motocykl to piec aż takich przebiegów jak Trampkowe nie robi i szybciej się jakichś prac domaga. Przy czym mówimy i tu i tu o przebiegach powyżej 100 tys km więc uważam że moc sztormiaka jest taka akurat, trwałość również..

Ja w ogóle poważnie myślę o zmianie a raczej dokupieniu kiedyś dodatkowo obok TA - V-Stroma 650 lub maxi skutera Silverwing 600 :grin: :omg:
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Nadol »

Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Bosman78 »

Eee to ja bym bardziej skrajnie moto czyli np cbf 600 i teenrka 2 skrajnie różne doznania jak pomiędzy vw golfem i jeepem a różnica miedzy ta a sztormiakiem jest jak pomiedzy dobrym suvem a golfem 4x4 :ok:
DL650A
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: trud »

nadol pisze:Z serii coś fajnego, małego...CSC RX-3
Bliżej, tuż za naszą wschodnią granicą http://minsk-moto.com/en/enduro/trx-300i.html
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Nadol »

trud pisze:
nadol pisze:Z serii coś fajnego, małego...CSC RX-3
Bliżej, tuż za naszą wschodnią granicą http://minsk-moto.com/en/enduro/trx-300i.html
:) to już jakiś czas temu podsłyłałem.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: grad74 »

o kurczę, jaki fajny !!!! :omg: A ile to kosztuje? Hmmm , muszę poszperać :) Dlaczego jest tak że nawet Ruskie potrafią a my nie ? :niewiem:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Pawel1980
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 312
Rejestracja: 28.04.2014, 18:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Giżycko

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Pawel1980 »

trud pisze:
nadol pisze:Z serii coś fajnego, małego...CSC RX-3
Bliżej, tuż za naszą wschodnią granicą http://minsk-moto.com/en/enduro/trx-300i.html
Jeżeli mnie oczy nie mylą to jest to samo...
grad74, my też byśmy potrafili tylko warunków ku temu nie ma - zus, krus, skarbówka, kościół... i inne takie...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości