Jeśli nie Trampek, to co...

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
Pawel1980
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 312
Rejestracja: 28.04.2014, 18:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Giżycko

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Pawel1980 »

Versys'y jeżdżą u mnie w jednostce i nikt na nie nie narzeka, ale to "mocno" szosowy "endurak"...
Awatar użytkownika
piotreksdz
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 105
Rejestracja: 26.01.2014, 15:49
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Charłupia Mała

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: piotreksdz »

Wpadł mi w ręce numer motocykla z kwietnia 2011 roku i jest zestawiony transalp 700, versys trenera i bmw g 650 . Wygrywa Trampek swoją uniwersalnoscia, wygoda i porecznoscia. Aż dziw że w niemieckim teście nie wygrało bmw :p ale to tylko test w Alpach także nie wiem czy jest choć trochę miarodajny. Transalp rządzi. Też miałem myśl zmianę na cos innego, ale jak ktoś napisał wygrywa porecznosc i to "cos " Trampka !
Awatar użytkownika
martes
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 227
Rejestracja: 07.07.2012, 12:49
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: martes »

Pawel1980 pisze:Versys'y jeżdżą u mnie w jednostce i nikt na nie nie narzeka, ale to "mocno" szosowy "endurak"...
Właśnie takiego funbike'a szukam. :)

Po 3 latach na Transalpie zrozumiałem, że jestem gotów poświęcić właściwości pseudoterenowe na rzecz lepszej jazdy po asfalcie, zachowując jednocześnie wygodę podczas wypadów za miasto i na gorszych drogach. Dlatego polecam TA każdemu początkującego, bo naprawdę to moto jak mało które pozwala spróbować wszystkiego po trochu i w miarę sensownie określić swoje motocyklowe potrzeby.
Awatar użytkownika
TAXL600V
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 259
Rejestracja: 08.06.2012, 22:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: TAXL600V »

Zmacalem blizej deauville 650 i troszke dupowato. Mialo byc pieknie a wyszlo jak zwykle :smile: zbyt plastikowe i nie na moje gabaryty, ni jak nie moglem sie do niej dopasowac.

W tym sezonie skrzywilo mnie troszke w strone offa, choc na typowo asfaltowym ogumieniu to ciezki temat no ale... :D zaintrygowal mnie XTek, cos czuje ze musimy sie zblizyc :)
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: wilq.bb »

TAXL600V pisze:Zmacalem blizej deauville 650 i troszke dupowato. Mialo byc pieknie a wyszlo jak zwykle :smile: zbyt plastikowe i nie na moje gabaryty, ni jak nie moglem sie do niej dopasowac.

W tym sezonie skrzywilo mnie troszke w strone offa, choc na typowo asfaltowym ogumieniu to ciezki temat no ale... :D zaintrygowal mnie XTek, cos czuje ze musimy sie zblizyc :)

W Bielsku stoi ładny w fajnym stanie - miałem okazję powozić zadek na nim. Kolega Marcin BB sprzedaje z tego co wiem (tzn jakiś czas temu chciał sprzedać :tongue: )
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Bosman78 »

A ja podszedłem do tematu od strony psychologicznej.
Jeśli nie trampek to co?.... Takie pytanie raczej zada sobie osoba, która przejeździła już kilka sezonów trampkiem jest zadowolona z jego uniwersalności, ale poszukuje jeszcze fajniejszych doznań. Ktoś, kto nie jest zadowolony z TA, szuka zupełnie innych doznań nie ma takich dylematów bo albo bardziej chce do off-a i wie, że potrzebuje coś w kierunku Tenere lub wręcz crossa, lub do twardego to będzie szukał coś w stylu Vstroma VFR lub klasycznego ulicznika CBF 600/1000. Problem tutaj polga na tym, iż TA jest super uniwersalnym motorem i nie ma dla niego alternatywy jeśli ktoś zadaje sobie pytanie co zamiast ponieważ nie ma drugiego tak uniwersalnego moto bo jeśli wybierze się coś z powyższych to zawsze będzie to mocny kompromis z jedną, albo drugą stronę. Sam posiadam oprócz TA CBF600 i są to kompletnie różne mtocykle i kompletnie różne doznania. TA w porównaniu z CBF brakuje mocy, TA fajnie się jeździ do 130 km/h podczas gdy dla CBF nie ma większej różnicy czy jedziesz 120 czy 180 km/h po prostu sunie jak po szynach nuda ja w pendolino nic się nie dzieje :witch: . Ale wracając do TA, mocniejszy silnik wcale nie rozwiązałby problemu bo po prostu jazda TA z prędkością pow. 130 km/h robi się już mało fajna. Z drugiej strony jazda CBF poza idealnie płaskim asfaltem wymaga sporo samozapracia. Ja osobiście nie bardzo widzę alternatywy dla kogoś kto jest w miarę zadowolony z uniwersalności TA bo tak na prawdę jest on dobrze wypośrodkowany.
DL650A
Awatar użytkownika
delfin697
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 180
Rejestracja: 19.09.2011, 18:43
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: delfin697 »

Jak nie Trampeczek to co najwyżej Królowa :ok: :smile: :blush: czyli AT
WSK 125 kros , WSK 175 kros, M-75, Junak M-10,CB450N klasyk, transalp PD-6 BMW R 1100 GS " MILCZENIE JEST MOWĄ BOGÓW "
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Bosman78 »

Ja czekam na nową AT tylko to wydaje sie sensowna opcja
DL650A
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Nadol »

Ostatnio byłem 2 razy w Honda Motorista i przy okazji pytałem kiedy pojawi się produkcyjna wersja następcy AT. Zdania są sprzeczne, raz padła data prezentacji początek czerwca a od innej osoby usłyszałem że w tym roku nie pojawi się a jak już, to na pewno w Polsce nie będzie dostępna. Szkoda, miałem nadzieje na jazdę próbną w tym roku. Z drugiej strony może ten cały szum i jednocześnie tajemnica to wszystko element marketingu? Czekamy dalej na prezentację, może przyniesie ona coś dobrego (mniej plastiku, więcej motocykla), różnie to bywa gdy księgowi wezmą projekt w swoje ręce. Trzymam kciuki za powodzenie, Honda potrafi robić dobre motocykle!
W Motoriscie podobno są już 4 osoby zdecydowane na zakup nowej afryczki.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Bosman78 »

No to mają piata osobe:-) mam deal z zona :thanks: , ze jak sprzedam cbf to na 40 urodziny moge zamiast jic trampka na inne moto a nie widze innej opcji dla ta jak at :-)
DL650A
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Baran »

delfin697 pisze:Jak nie Trampeczek to co najwyżej Królowa :ok: :smile: :blush: czyli AT
Może ta nowa, bo sprzedawać Trampka, by kupować drugiego, ciut większego Trampka za +30% ceny to słaby deal.

BTW Honda CBF jest świetna, sam zastanawiałem się, czy nie kupić po sprzedaży Trampesa :)
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Bosman78 »

Ja mam swą na sprzedaż, ale po cichu liczę, że moze sie nie sprzeda :lol: moto super ale czasowo nie ogarniam 2 szt. Wiec muszę wybrac, a że trampek jest bardziej uniwersalny to wybór padł na niego ale dalej mam wątpliwości co do sprzedaży bo takich moto juz sie nie robi :swieczki:
DL650A
tdm900
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 194
Rejestracja: 12.02.2011, 21:43
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: tdm900 »

trampek generalnie jest trudny do zastąpienia, motocykl wybitnie uniwersalny i przy tym dość tani. Gdyby Honda dała tam jakiś mocniejszy silnik i trochę unowocześniła konstrukcję to nadal byłby hit. 60KM ostatniej odsłonie trampka to trochę mało, konkurencja przy mniejszej pojemności i spalaniu oferuje więcej.

Może jak wydadzą nową AT to za jakiś czas ktoś wpadnie na pomysł aby wzrobić coś podobnego tylko w wersji budżetowej, z mniejszym silnikiem i ceną? Idę o zakład, że AT o poj. 700cc z mocą 70-75KM i ceną okoo 30 tys. sprzedawałaby się na pniu.
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Bosman78 »

No właśnie bo coś nowa at racze pow.40 tys. Pln będzie sie cenić a to jakby nie patrzec sporo jak na motocykl do offowania
DL650A
tdm900
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 194
Rejestracja: 12.02.2011, 21:43
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: tdm900 »

Bosman78 pisze:No właśnie bo coś nowa at racze pow.40 tys. Pln będzie sie cenić a to jakby nie patrzec sporo jak na motocykl do offowania
40 to by jeszcze było ok, niestety aż 55 tys. ma kosztować. Zanim stanieje do rozsądnego poziomu miną długie lata....
W niższej cenie prawie nic z nowszych konstrukcji nie ma, same kolosy a'la 1200gs wszyscy powypuszczali, drogie, ciężkie.
xv535->tdm900->dl650A->xl650v->dl650xt->gotwayMSX->gotwayMonster
Awatar użytkownika
Bugi
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3271
Rejestracja: 27.06.2009, 09:23
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Bugi »

Trzeba sie z tym pogodzic...takie czasy to nie lata 80-te,90-te ze firmy nie tylko motocyklowe robily rzeczy uniwersalne...mamy XXI wiek.
Pozdrawiam
Bugi
jak cos działa, nie ruszaj bo spier...
był.. Pomarańczowy dzik :)
http://www.youtube.com/user/bugi275
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Bosman78 »

55 to cena zaporowa, bo nie dam 5 razy więcej kasy niż obecnie jest wart moj TA aby miec podobnej klasy moto, to juz wole miec 2 używki np. CBF do latania po twardym i np. Teenerke do lasu i zamknąć sie w 20 tys. PLN za 2 sztuki
DL650A
Awatar użytkownika
fantomas86
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 10.11.2014, 14:57
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wadowice

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: fantomas86 »

Witam bosman widze ze obaj jesteśmy na tych samych forach. Tylko ze ja zmieniłem na trampka swoja CBF ke a Ty widze dwoma śmigasz :tongue:
Awatar użytkownika
Bosman78
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 15.01.2013, 14:38
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wa-wa Mokotow

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: Bosman78 »

No właśnie czasowo nie ogarniam i wstawiłem cbf-ke ale cały czas sie waham czy aby dobrze robie :swieczki:
DL650A
Awatar użytkownika
fantomas86
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 10.11.2014, 14:57
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wadowice

Re: Jeśli nie Trampek, to co...

Post autor: fantomas86 »

Ja na hoonda nawet częsciej jestem tu tylko zerkam bo też nie wyrabiam ale czasowo. Po jezdzie tym i tamtym motocyklem ,to wiem jedno, na transalpie gdy widze polna błotniastą droge od razu na nia wjezdzam a na CBF pozostało westchnąć :dupa:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości