Islandia 2016- na dwa motocykle.

Relacje i zdjęcia z zagranicznych wypraw.
Awatar użytkownika
pieter
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 74
Rejestracja: 01.01.2013, 17:12
Mój motocykl: XL700V

Re: Islandia 2016- na dwa motocykle.

Post autor: pieter »

Na koniec mojej relacji załączam kilka fot z drogi , fiordów i kampingów. To właśnie krajobrazy Islandii zachwycają. Szczególnie polecam drogę 917 na wschodzie oraz 61 i 60 na zachodzie. Trudy przejazdu windują adrenalinę a widoki zapierają dech w piersiach, to trzeba zobaczyć, żadne foty tego nie przekażą.
Tak najczęściej wygląda kamping.
Obrazek
czyli kontener z toaletą, gorącym prysznicem (nieraz dodatkowo płatnym na automat) i wnęką ze zlewem i miejscem na posiłki, podładowanie telefonu. Zawsze przyjedzie ktoś skasować opłatę.
Obrazek

Typowy fiord SEYDISFJORDUR (stąd płynie prom)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedziemy, gdzieś po drodze
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Typowy widok w fiordzie:troche zieleni,farmy,owce,góry, lodowiec
Obrazek

a jak spojrzysz w drugą stronę to
Obrazek

Gdzieś przy drodze, przygotowanie do obiadu
Obrazek

niekiedy zbocza fiordów są bajecznie kolorowe np. kwitną wrzosy, piękny zapach
Obrazek
Awatar użytkownika
pieter
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 74
Rejestracja: 01.01.2013, 17:12
Mój motocykl: XL700V

Re: Islandia 2016- na dwa motocykle.

Post autor: pieter »

lub pokryte borówkami: 3 rodzaje
Obrazek

Duże przestrzenie pokryte są mchem
Obrazek
Obrazek

To szutrowy fragment drogi nr 1 gdzieś na południowym wschodzie
Obrazek

A teraz polecana droga 917, czytam że droga nie jest monitorowana, jadę na własne ryzyko, nie należy wjeżdżać jak pada i jak wieje powyżej 100km/godz.
Obrazek

sporo znaków o nachyleniu 15, 17 stopni , serpentynach, - nie ma pobocza, kawałki na jeden samochód, no i przepaść raz z jednej strony raz z drugiej. Super adrenalina i krajobrazy, łał.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Islandia to bardzo trudny kraj do życia przez cały rok . Deszcze, zmienność pogody, ciągła możliwość wybuchu wulkanu i totalnej powodzi. W drugiej połowie sierpnia była ciemna noc jedynie od 22 do 6 rano, ale w zimie jest tylko dwie godziny szarego dnia k. 12-tej. Pomimo, że ludzie bardzo dobrze zarabiają, mają wysokie dodatki na każde dziecko, wysokie świadczenia dla nie pracujących, tanie ciepło, najlepsze ryby na świecie, najlepszą wodę mineralną w kranach , ciepło i elektryczność bardzo tanio, żyją najdłużej na świecie, to trzeba się tam urodzić albo być bardzo zdeterminowanym, żeby żyć na Islandii na stałe. Kobiety które nie urodziły dziecka mają małe szanse na karierę w administracji, polityce itp. To niesamowity kraj warty wyprawy i zwiedzania ale trudno określić Islandię słowem „piękna” i porównywać jej urodę np. do piękna Polski. Surowy klimat, ulotność chwili, protestantyzm itd. odegrały olbrzymi wpływ na ukształtowanie cech Islandczyków, potem dołożyli swoje geny amerykańscy żołnierze z baz wojskowych, rewolucja seksualna w krajach skandynawskich a teraz imigranci zarobkowi w tym prawie 20 tysięczna fala z Polski. Nasza pozytywna „pracowitość” jest niwelowana przez kombinatorstwo i wybuchowość „po alkoholu”. Pierwsze morderstwo od dwudziestu lat na Islandii, - Polak pchnął nożem innego Polaka w knajpie, gwałt –Polak zgwałcił koleżankę żony to przykłady krzyczących tytułów w gazetach z 2016 roku. I jeszcze jedna uwaga, społeczeństwo Islandzkie jest dość hermetyczne, wszyscy są ze sobą jakoś spokrewnieni. Kobieta wychodząc za mąż za Islandczyka pozostaje przy swoim rodowym np: Ragnhildur Alda María Vilhjálmsdóttir to córka Vilhjamsa a jego syn to Ófeigur Páll Vilhjálmsson. Vilhjams to imie ojca a nie nazwisko rozumiane po polsku.

Pytajcie, chętnie odpowiem .
Jednym zdaniem o forsie, Islandia kosztowała mnie 8 tysięcy złotych (bilet, benzyna, kampingi, jedzenie, laguna).
Termin zwiedzania motocyklem :lipiec, sierpień ze względu na przejezdność w interiorze i drogami wokół fiordów. A takim pojazdem to chyba przez cały rok.
Obrazek
Awatar użytkownika
coreball
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 374
Rejestracja: 04.03.2012, 10:59
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Koziegłowy

Re: Islandia 2016- na dwa motocykle.

Post autor: coreball »

Super relacja, naprawdę fajnie się czytało. Dzięki.
pete17
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 556
Rejestracja: 23.08.2016, 08:18
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Pabianice

Re: Islandia 2016- na dwa motocykle.

Post autor: pete17 »

Dzięki pieter! Fajna relacja.Trochę ta kwota w ostatnim wpisie ostudziła moje plany(kurde,zara bym jechał...) nistety tyle dutków nie mam :swieczki: Niemniej :resp: dla Was koledzy...
Lubię motory...wszystkie.
Awatar użytkownika
JL79
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 239
Rejestracja: 08.06.2015, 13:14
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: wAw/ sokołów podlaski

Re: Islandia 2016- na dwa motocykle.

Post autor: JL79 »

Ciekawa relacja i ciekawy kraj. :thumbsup:

ps. niektóre zdjęcia mi się nie wyświetlają.
Awatar użytkownika
pieter
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 74
Rejestracja: 01.01.2013, 17:12
Mój motocykl: XL700V

Re: Islandia 2016- na dwa motocykle.

Post autor: pieter »

Witam,
dzięki za dobre słowo.
Istotnie , przy pierwszym otwarciu na drugiej stronie nie wyświetlały się 4 zdjęcia ale jak zalogowałem się drugi raz to wszystkie są widoczne.

pozdrawiam
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1525
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Islandia 2016- na dwa motocykle.

Post autor: Sylwek »

Cześć.
Dłuższą chwilę nie byłem na forum, a tu taka relacja.
pieter pisze:Trudy przejazdu windują adrenalinę a widoki zapierają dech w piersiach, to trzeba zobaczyć, żadne foty tego nie przekażą.
Dziękuję za zwięzłą w treści i bogatą w domysły formę relacji. Świetne podsumowanie życia codziennego, na tej wyjątkowej wyspie.
Niedawno słyszałem w radiu wypowiedź osoby, że władze Islandii mają ochotę na ograniczenie masowej turystyki. Czas zatem na koń, póki jest możliwość :lol: .

I odrobina prywaty. Dla mnie najlepsze zdjęcie:
pieter pisze:Image
Jest jakby to ująć, hamerykańskie :cool: .

Edycja. Wklejanie zdjęć mi nie działa (lub nie wychodzi), mam na myśli kolejne po obrazującym zakręty i ograniczenie prędkości do 30 km/h.
Dużo przestrzeni, błękit nieba, góry na horyzoncie, szutrowa droga. Wspaniały widok.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości