Interkom

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Dober
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 775
Rejestracja: 26.08.2010, 22:39
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Interkom

Post autor: Dober »

rafi900502 pisze:5)BT Multi-Interphone http://www.sklep-motocyklowy.com.pl/zes ... p-485.html - na allegro można dorwać za 550zł :)
Ten model na ebay'u mozesz kupic w UK za ok 350zl z przesylka.
Honda TransAlp 1997 => Suzuki V-Strom 650 AK8 => Suzuki V-Strom 650 AL2 => Suzuki GS500 K2 & BMW R1200GS 2009
oraz parę innych przelotnie ;-)
Awatar użytkownika
chankrymski
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 536
Rejestracja: 02.03.2010, 13:44
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Krosno

Re: Interkom

Post autor: chankrymski »

jak już jesteśmy w temacie.
Używam Scala q2. Do tej pory ładowanie odbywało się z gniazdka w ścianie. Znalazłem coś takiego
http://www.moto-akcesoria.pl/ladowarka- ... q2,p,24227
Czy ktoś tego używa? Czy długość kabli pozwala na ładowanie Q2 w czasie jazdy dla dwóch osób jednocześnie? Ma ktoś doświadczenia. Kombinuję tak, żeby stać się kompletnie niezależnym od prądów "z zewnątrz". Aby wogóle nie odwiedzać żadnych kempingów........ BEZ WYRAŹNEJ POTRZEBY
Awatar użytkownika
Cenio
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 200
Rejestracja: 25.03.2010, 11:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Interkom

Post autor: Cenio »

Mam pytanie czy ktoś używa Intercomu BIKE MIKE 4 i coś może o tym powiedzieć, czy jest sens się w to pchać??
Dawniej NotariuS
Awatar użytkownika
Unzagi
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 23.08.2010, 11:36
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Interkom

Post autor: Unzagi »

Też odświeżę temat - używa ktoś Midlanda BT2? Chodzi mi nie tylko o rozmowy z plecaczkiem, ale przede wszystkim z innymi motongami. Sprzedawcy piszą o bezproblemowym zasięgu do 200 m, zastanawiam się czy czasem to ciut nie za mało. Nie jest to mały wydatek, z drugiej już i tak górna półka ew. gotówki którą byłbym w stanie wydać. Ale jeśli okaże się że rozmowy z innymi będą kiepskie to szkoda moich pieniędzy.
Pozdrawiam!
Jeżeli wydaje Ci się, że co drugi Twój pomysł jest genialny - dopij wódkę i idź spać...
Awatar użytkownika
ateneus
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 29.07.2009, 11:54
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom

Post autor: ateneus »

Hej,
mam z innych zastosowań całkiem niezłe PMR'y -> Midland G7. Myślę więc żeby na nich zrobić intercom z plecaczkiem. W ofercie Alana sa zestawy słchawkowe do tego:
- kable z ptt ( http://www.alan.pl/radiokomunikacja/pro ... _ptt_kable)
- sluchawki ( http://www.alan.pl/radiokomunikacja/pro ... _zamkniety).

Pytanie czy ktos z Was to cwiczyl u siebie? I jesli tak, to czy probowaliscie podlaczyc ten zestaw do navi/mp3/GSM?
Awatar użytkownika
Arty1
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 175
Rejestracja: 12.05.2011, 09:18
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Białystok

Re: Interkom

Post autor: Arty1 »

Heja
też się zastanawiałem nad wykorzystaniem PMR'a, ale zrezygnowałem, jedyny plus to zasięg.
Koszty spore 39+33=72X2 = 144
BT z ebaya kupisz za około 300 zł (komplet)
w zamian duża większa funkcjonalność. Dla mnie ważna jest możliwość podłączenia do telefonu i intercom, przy zastosowaniu pmr bez przełączania kabli się nie uda.
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
— Mark Twain
Awatar użytkownika
airwolf
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1521
Rejestracja: 29.04.2011, 00:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław

Re: Interkom

Post autor: airwolf »

poszukaj pmr z fukcja VOX nie bedziesz musial niaciskac przycisku jak bedziesz chcial mowic
XL600v -> XRV 750 RD04 -> CRF1000
parafrazujac mój ulubiony cytat:
"jazda na moto jest jak pudełko czekoladek,
nigdy nie wiesz na co trafisz"
Awatar użytkownika
JanuszCh.
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 401
Rejestracja: 14.02.2009, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Dubiecko

Re: Interkom

Post autor: JanuszCh. »

Cenio pisze:Mam pytanie czy ktoś używa Intercomu BIKE MIKE 4 i coś może o tym powiedzieć, czy jest sens się w to pchać??
Mam właśnie ten model. Jakość sygnału nie jest zła, chociaż nie mam porównania z innymi urzadzeniami. Problem to jakość przewodów. Największy problem to przewód wychodzący z kasku, u mnie po kilku jazdach już ustrojstwo nie działało. Po sprawdzeniu przewodów okazało się że kabelki są bardzo cienki i po prostu się urywają. Rozciąłem przewód wzdłuż i zlutowałem urwany cienki jak nitka kabelek, akurat pierwszym razem to był od jednej słuchawki. Całość szczelnie zawinąłem taśmą izolacyjną, jakiś czas było ok. Pod koniec ubiegłego sezonu znowu wszystko padło. Dopiero wczoraj się zmobilizowałem i kolejny raz było rozcinanie, lutowanie, no i działa tylko jak długo :wink: Kolejny problem to podłączenie urządzeń, niby jest 4 wejścia, czyli kierownik, plecaczek i mp3 + nawigacja. Gdy włączam muzę to nie słychać komunikatów z nawigacji po zatrzymaniu muzy słychać komunikaty, nie wiem czy tak ma być czy jest coś nie tak z centralką..??
Rozmowa kierownika z plecaczkiem raczej przy mniejszych prędkościach.
Awatar użytkownika
zgooras
romeciarz
romeciarz
Posty: 21
Rejestracja: 15.02.2012, 10:36
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: krakoff
Kontakt:

Re: Interkom

Post autor: zgooras »

A czy ktoś z Was korzystał z aplikacji a'la intercom z poziomu smartfona z Androidem? Aplikacji tego typu jest w brud, podłączenie dziecinnie proste, zasięg po BT jak na jednym moto lub po wifi w wiele moto. Koszt /o ile posiadamy "andruta"/ żaden.
Awatar użytkownika
sober
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 191
Rejestracja: 09.07.2008, 22:54
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Interkom

Post autor: sober »

Ostatnio mi chodzi po głowie by kontaktować się jakoś podczas jazdy z pasażerem i ewentualnie z motocyklistami jadącymi obok. Czasem móc sobie posłuchać muzyki podczas nudnej jazdy na trasie.
Nie mam jednak ochoty wydawać na takie cudo kasy rzędu 500-1500zł
Głównie zastanawiałem się nad wykorzystaniem krótkofalówki PMR do tego słuchawki z mikrofonem założone na stałem w kasku (oczywiście takie, które: nie uwierały by w uszy i nie przemieszczały sie podczas wkładania/zdejmowania kasku).
Obrazek Przykładowe słuchawki jakie można było by użyć. 2razy słuchawka 1x mikrofon + przycisk PTT spełniający funkcję nadawania umieszczony np na kierownicy w wygodnym miejscu.
Krótkofalówkę PMR wybrał bym taką by można było ją zasilać za pomocy gniazda motocyklowego 12V lub ewentualnie żeby miała zamiast zamiast akumulatorka bateryjiki AA/AAA (łatwość ładowania w trasie).
Obrazek
I teraz pytanie:
Czy kupując jedną PMR będę mógł się komunikować z pasażerem?
Na chłopski rozum można było by dać przejściówkę z jednego gniazda na dwa mikrofon słuchawka & PTT zakupić drugi zestaw słuchawek.
Co o tym myślicie? Może jakieś sugestie.
Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
ateneus
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 29.07.2009, 11:54
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom

Post autor: ateneus »

sober pisze:
I teraz pytanie:
Czy kupując jedną PMR będę mógł się komunikować z pasażerem?
Na chłopski rozum można było by dać przejściówkę z jednego gniazda na dwa mikrofon słuchawka & PTT zakupić drugi zestaw słuchawek.
Co o tym myślicie? Może jakieś sugestie.
Z góry dzięki.
Nie - potrzebujesz dwóch zestawów

Poza tym pomysł ciekawy - sam chce tak zrobic, bo dwa midlandy mam. Brakuje mi tylko instalacji pod kaski.
Awatar użytkownika
sober
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 191
Rejestracja: 09.07.2008, 22:54
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Interkom

Post autor: sober »

Przekopałem trochę informacji i sprawa wygląda tak:
Zazwyczaj trzeba było by kupić dwa radia PMR no chyba, że kupi się MIDLAND-a G8-XT które ma opcję Interkom-u i jest ono wodoszczelne (koszt radia 169zł-219zł za szt).
Wówczas kontakt z pasażerem przez interkom jest tak jak przez telefon (mogą gadać dwie osoby jednocześnie). Natomiast kontakt z innymi motocyklistami ma tylko kierowca (nie wiem czy pasażer coś słyszy ale na pewno nie słyszą go inni oprócz kierowcy).
Niestety koszt nie jest taki mały bo:
midland g8 + dla kierowcy kabel BHS 300 + kabel
>> do kasku ( chs 300 lub ohs500- w zależności od wersji kasku )
>> + dla pasażera Kabel BHS 303 + kabel do kasku ( chs 300 lub ohs 500)
Powyżej są wypisane skróty kabli Albrecht, ewentualnie zamiast nich można kupić navcomm-a. Gdzieś wyczytałem, że warto kupić zestawy słuchawkowe z mikrofonami różnicowymi M216 (podobno navcomm może to podmienic i jakość jest lepsza).

Cały czas się zastanawiam jaką opcje wybrać...
Poniżej test kilku interkomów, w którym co dziwne wygrywają interkomy przewodowe:
http://www.motorcyclenews.com/upload/Ri ... 20test.pdf
Dobrze wypadł w nim Albrecht AE 600. Obecnie jest w ofercie również Albrecht AE 600S z możliwością rozbudowy o PMR.....
Awatar użytkownika
Krzysiek
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 66
Rejestracja: 06.07.2010, 15:58
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Interkom

Post autor: Krzysiek »

Odświeżam temat by nie zakładać nowego wątku.

Witam wszystkich i od razu kieruje moje małe pytanie do kolegów i koleżanek w temacie interkomu MIDLAND BT nad którym się zastanawiam.
Czy MIDLAND BTX 1 i 2 są następcami MIDLANDA BT1 i 2 ?
Czy warto się pokusić na takowy sprzęt?
I pytanie do użytkowników w/w sprzętów jak to się sprawuje?

Głównie będę używał do kontaktu z plecaczkiem, ewentualnie zastanawiam się też by do tego dołożyć radiotel. MIDLAND G8 BT w późniejszym czasie do kontaktu z innymi moto.
Awatar użytkownika
radzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 428
Rejestracja: 06.06.2012, 10:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław, DW

Re: Interkom

Post autor: radzik »

zgor
romeciarz
romeciarz
Posty: 23
Rejestracja: 20.01.2014, 19:37
Mój motocykl: XL600V

Re: Interkom

Post autor: zgor »

Mam pytanie..

Na allegro można dostać interkom za 30 zł. Nic nadzwyczajnego. Generalnie chodzi mi tylko o porozumiewanie się z plecaczkiem więc coś takiego w zupełności by mi wystarczyło. Pytanie czy da się tego używać? Za te pieniądze nie można oczekiwać niczego nadzwyczajnego ale czy przy 100 km/h da się rozmawiać? :niewiem:
Awatar użytkownika
qbi2
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 444
Rejestracja: 17.01.2009, 18:14
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Torun

Re: Interkom

Post autor: qbi2 »

zgor pisze:Mam pytanie..

Na allegro można dostać interkom za 30 zł. Nic nadzwyczajnego. Generalnie chodzi mi tylko o porozumiewanie się z plecaczkiem więc coś takiego w zupełności by mi wystarczyło. Pytanie czy da się tego używać? Za te pieniądze nie można oczekiwać niczego nadzwyczajnego ale czy przy 100 km/h da się rozmawiać? :niewiem:
Wszystko zależy od kasku. Ja w Miro i żonka w LS2 (szczęka modelu nie pamiętam) możemy pogadać tak do 80 - 90. Powyżej to już trudno coś zrozumieć - mamy Midlanda BT City
był XL 700
jest BMW K 1300 S
Awatar użytkownika
darqs
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 119
Rejestracja: 21.04.2014, 21:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: SO

Re: Interkom

Post autor: darqs »

sober pisze:Przekopałem trochę informacji i sprawa wygląda tak:
Zazwyczaj trzeba było by kupić dwa radia PMR no chyba, że kupi się MIDLAND-a G8-XT które ma opcję Interkom-u i jest ono wodoszczelne (koszt radia 169zł-219zł za szt).
Wówczas kontakt z pasażerem przez interkom jest tak jak przez telefon (mogą gadać dwie osoby jednocześnie). Natomiast kontakt z innymi motocyklistami ma tylko kierowca (nie wiem czy pasażer coś słyszy ale na pewno nie słyszą go inni oprócz kierowcy).
Niestety koszt nie jest taki mały bo:
midland g8 + dla kierowcy kabel BHS 300 + kabel
>> do kasku ( chs 300 lub ohs500- w zależności od wersji kasku )
>> + dla pasażera Kabel BHS 303 + kabel do kasku ( chs 300 lub ohs 500)
Powyżej są wypisane skróty kabli Albrecht, ewentualnie zamiast nich można kupić navcomm-a. Gdzieś wyczytałem, że warto kupić zestawy słuchawkowe z mikrofonami różnicowymi M216 (podobno navcomm może to podmienic i jakość jest lepsza).

Cały czas się zastanawiam jaką opcje wybrać...
Poniżej test kilku interkomów, w którym co dziwne wygrywają interkomy przewodowe:
http://www.motorcyclenews.com/upload/Ri ... 20test.pdf
Dobrze wypadł w nim Albrecht AE 600. Obecnie jest w ofercie również Albrecht AE 600S z możliwością rozbudowy o PMR.....

Witam,
w tym roku testowałem podobny zestaw ale radiami Baofeng 82. Między radiami, zaprogramowane w częstotliwości PMR w górach przeklętych :cool: mieliśmy idealną łączność ponad 3 km -dzieliły nas góry. W Albanii rozmowy telefoniczne są dość drogie, więc zakup się zwrócił podczas jednego wyjazdu. Na trasie swobodna rozmowa przy prędkości 100km/h. Kabelki nie przeszkadzają, radia mieliśmy w pokrowcach na pasie głównym kurtki. Aku. w radiach ładowaliśmy co 3 dni. Jeśli ktoś używa kasku otwartego (na upały super rozwiązanie) można spokojnie używać mikrofonogłośnik. Na RK takie rozwiązanie wykorzystują prowadzący kolumnę i sprawdza się w zupełności.
pozdr.
Trampkarze łączcie się, używajcie - Radio PMR 446
Złom
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 90
Rejestracja: 20.04.2009, 20:31

Re: Interkom

Post autor: Złom »

zgooras pisze:A czy ktoś z Was korzystał z aplikacji a'la intercom z poziomu smartfona z Androidem? Aplikacji tego typu jest w brud, podłączenie dziecinnie proste, zasięg po BT jak na jednym moto lub po wifi w wiele moto. Koszt /o ile posiadamy "andruta"/ żaden.
Hej

Ja korzystam, działa to całkiem poprawnie. Oczywiście zależy to od wybranej aplikacji, ale jakość dźwięku zależy przede wszystkim od zestawu. W zestawie najważniejszy jest mikrofon, musi być specjalny do zastosowań przy dużym hałasie do okólnym albo normalny ale przybrany w odpowiednie nakłądki futrzane, które wygłuszają przede wszystkim hałas od wiatru.

Do podstawowej komunikacji na szybko wystarczą zwykłe słuchawki douszne, tzw. pchełki z wbudowanym mikrofonem na kablu. Mikrofon przyklejam taśmą do wewnętrznej części hełmu. Przy dalszych wyprawach warto jednak założyć do kasku specjalnie do tego przystosowane headset'y.

Radia PMR są znacznie lepsze do Intercom'ów opartych na aplikacjach w smartfonach wykorzystujących Bluetooth czy WiFi. Lepsze przede wszystkim ze względu na zasięg. Ja wykorzystuje radia przy dużych wypadach w określonym składzie. Natomiast na co dzień i doraźnie Intercom na smartfona jest wystarczający. Przede wszystkim nie ma problemu z tym, że ktoś inny musi mieć radio PMR. Wystarczy, że ma smartfona Android czy iPhone i słuchawki z mikrofonem, ściąga apkę i już jest zestaw.
W tym rozwiązaniu nie ma dedykowanego przycisku PTT na kierownicę (oczywiście można sobie taki zrobić dodatkowo) ale apka ma mechanizm włączania nadawania po wykryciu głosu, poziom sterowania głosem ustawia się w samej apce co pozwala dobrać odpowiedni poziom uwzględniający hałas od wiatru.

Ja używam apki na Android'a Intercom for Android, bardzo prosta, funkcjonalna i działa porpwanie: https://play.google.com/store/apps/deta ... rcom&hl=pl
Tutaj nagrałem filmik na którym widać jak proste jest uruchomienie aplikacji i sparowanie urządzeń:

http://youtu.be/gKfMz_T6dAw

Tutaj jeszcze filmik oryginalny od dostawce apki:

http://www.youtube.com/watch?v=J1jYNOEoSoo

i jeszcze filmik jak standardowy mikrofon zmodyfikować aby lepiej wycinał hałas od wiatru:

http://www.youtube.com/watch?v=QIQBJYcUOEM

Szczerze zachęcam do wypróbowania szczególnie, że NIC to nie kosztuje. No może troszkę jeżeli ktoś chce kupić dedykowany zestaw słuchawkowy do kasku, ale to jest wydatek dotyczący wszystkich rozwiązań.
Awatar użytkownika
darqs
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 119
Rejestracja: 21.04.2014, 21:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: SO

Re: Interkom

Post autor: darqs »

Wypróbowałem tą apkę. U mnie niestety bardzo cicha modulacja. W moim przypadku nie do wykorzystania na moto :niewiem:
Zamówiłem przycisk PTT na BT połączenie z radiem PMR po kablu a następnie parowanie PTT z intercomem będzie już po BT.
Zobaczymy jak to wszytko wyjdzie, powinno być to czego mi potrzeba.
PS.
Szukam też intercomu, który miałby możliwość podpięcia PMR po kablu i działałby nawet, gdy intercom się rozładuje, korzystając z energii radia :grin: tylko czy takie są..?
Trampkarze łączcie się, używajcie - Radio PMR 446
Złom
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 90
Rejestracja: 20.04.2009, 20:31

Re: Interkom

Post autor: Złom »

To już nie zależy od apki tylko od ustawień czułości mikrofonu czy poziomu wzmocnienia na słuchawki.
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości