imigranci a bezpieczeństwo

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
kanuj
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 281
Rejestracja: 01.10.2013, 18:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Majdan Mętowski/Makoszka

imigranci a bezpieczeństwo

Post autor: kanuj »

Temat może wydać się śmieszny bo o imigrantach ale nurtuje mnie temat bezpieczeństwa przejazdu przez Węgry i BiH do Czarnogóry... nigdzie nie mogę znaleźć info. na ten temat.
Może ktoś z forumowiczów przemierzał tamte rejony ostatnimi czasy i zauważył jakieś utrudnienia?
"Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty"
Awatar użytkownika
Roland
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 271
Rejestracja: 30.08.2011, 12:12
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa

Re: imigranci a bezpieczeństwo

Post autor: Roland »

Wczoraj wróciliśmy z Albanii.
Przejazd w tamtą stronę przez Słowację, Węgry, Serbię i Czarnogórę. Powrót przez Macedonię, Serbię, Węgry, Słowację.
W zasadzie to tylko przy jednej granicy (jeśli dobrze kojarzę to węgiersko-serbskiej - ale głowy sobie nie dam uciąć - być może serbsko-czarnogórskiej) było kilka namiotów rozstawionych - wyglądały jak uchodźców.
NIGDZIE nie spotkaliśmy ich na drogach. NIGDZIE nie było widać ich śladów bytowania (poza tymi kilkoma namiotami przy któreś z granic).
Nawet w Macedonii gdzie byliśmy stosunkowo blisko granicy z Grecją (objechaliśmy jezioro Ohrydzkie) nie było najmniejszych problemów z tym związanych.
Awatar użytkownika
kanuj
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 281
Rejestracja: 01.10.2013, 18:34
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Majdan Mętowski/Makoszka

Re: imigranci a bezpieczeństwo

Post autor: kanuj »

Roland pisze:Wczoraj wróciliśmy z Albanii.
Przejazd w tamtą stronę przez Słowację, Węgry, Serbię i Czarnogórę. Powrót przez Macedonię, Serbię, Węgry, Słowację.
W zasadzie to tylko przy jednej granicy (jeśli dobrze kojarzę to węgiersko-serbskiej - ale głowy sobie nie dam uciąć - być może serbsko-czarnogórskiej) było kilka namiotów rozstawionych - wyglądały jak uchodźców.
NIGDZIE nie spotkaliśmy ich na drogach. NIGDZIE nie było widać ich śladów bytowania (poza tymi kilkoma namiotami przy któreś z granic).
Nawet w Macedonii gdzie byliśmy stosunkowo blisko granicy z Grecją (objechaliśmy jezioro Ohrydzkie) nie było najmniejszych problemów z tym związanych.
dzięki za informacje :) pozdrawiam
"Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty"
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: imigranci a bezpieczeństwo

Post autor: HarryLey4x4 »

miesiąc temu wróciłem z Bałkanów (jechałem przez Węgry ,Macedonię,Serbię, Albanię, Czarnogórę i tylko raz przejeżdżałem przez policyjną blokadę- na Węgrzech, szukającą zapewne uchodźców. Sprawdzali auta , motocykli nawet nie zatrzymywali.
Awatar użytkownika
velmafia
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 06.07.2014, 13:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocek

Re: imigranci a bezpieczeństwo

Post autor: velmafia »

W tamtym roku pod dworcem w Belgradzie było ich pełno i na tym koniec, po prostu tam byli, nic więcej.

Co do bezpieczeństwa to po co mieli by Cię ruszać? jaki mieliby w tym cel? Różne grupy wykorzystują imigrantów do kreowania swojej polityki (zarówno z lewej jak i prawej strony), ale zamiast mediom ufałbym bardziej polskiemu MSZ: http://polakzagranica.msz.gov.pl/ a tam nie ma żadnych ostrzeżeń dla BiH, Czarnogóry i Węgier.
Nie chcę się w dawać w dyskusje na temat imigrantów, ale nawet jeśli jakaś ich grupa szuka problemów, to raczej nie w połowie drogi do celu, więc (według mnie) nie ma co się bać.
Paul Theroux pisze:Turyści nie wiedzą, gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą, gdzie będą
Awatar użytkownika
jajamam
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 175
Rejestracja: 03.03.2016, 19:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: B-B/Żywiec

Re: imigranci a bezpieczeństwo

Post autor: jajamam »

Trochę ponad tydzien temu wróciłem z Chorwacji, jeździłem drogami zwyklymi (nie autostrady) przez Słowację, Węgry i zadnych niepokojących zjawisk nie stwierdziłem.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1430
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: imigranci a bezpieczeństwo

Post autor: herni74 »

Miesiąc temu byłem w Rosji (Murmańsk) i problem z imigrantami nie występuje w ogóle w Federacji Rosyjskiej.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: imigranci a bezpieczeństwo

Post autor: wilq.bb »

herni74 pisze:Miesiąc temu byłem w Rosji (Murmańsk) i problem z imigrantami nie występuje w ogóle w Federacji Rosyjskiej.
Czyżby akcja gdzie "ciapaci" wpadli i Murmańska na jakąś dyskotekę, żeby dziewczyny poubogacać i dostali słowiański towar eksportowy(tzw. wpier....) podziałał w tamtej okolicy :grin:

Jakby ktoś chciał poczytać (po anglikańsku): http://dailycaller.com/2016/02/04/refug ... t-morning/
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1430
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: imigranci a bezpieczeństwo

Post autor: herni74 »

wilq.bb pisze:
herni74 pisze:Miesiąc temu byłem w Rosji (Murmańsk) i problem z imigrantami nie występuje w ogóle w Federacji Rosyjskiej.
Czyżby akcja gdzie "ciapaci" wpadli i Murmańska na jakąś dyskotekę, żeby dziewczyny poubogacać i dostali słowiański towar eksportowy(tzw. wpier....) podziałał w tamtej okolicy :grin:

Jakby ktoś chciał poczytać (po anglikańsku): http://dailycaller.com/2016/02/04/refug ... t-morning/

i tak ma być !! to Rosja sam decyduje kto i kiedy może wjechać i co może robić !!!
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: imigranci a bezpieczeństwo

Post autor: HarryLey4x4 »

Do Rosji to raczej uciekają tylko bogaci
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1430
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: imigranci a bezpieczeństwo

Post autor: herni74 »

HarryLey4x4 pisze:Do Rosji to raczej uciekają tylko bogaci
Oj zdziwiłbyś się....
plebi
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 213
Rejestracja: 02.10.2010, 16:07
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: imigranci a bezpieczeństwo

Post autor: plebi »

3 tygodnie temu - Trasa Slowacja, Wegry, Serbia, Macedonia, Albania - brak aktywnosci imigrantow. Jechalem autostradami.
Na jednym przejsciu granicznym (chyba Serbia - Wegry, ale nie pamietam juz bo troche przejsc po drodze bylo) - kilka osob podchodzilo do okien (w tym dzieci) samochodow z wyciagnietymi rekami. Ale doslownie kilka i nie nachalnie.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1430
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: imigranci a bezpieczeństwo

Post autor: herni74 »

Tak jak pisałem w Rosji się nie pier...lą z ciapatymi................. http://prawicowyinternet.pl/w-rosji-sie ... itw-wideo/
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: imigranci a bezpieczeństwo

Post autor: Reindeer »

Och, cóż za nagły przypływ miłości do Rosji. Wystarczyła informacja o kilku akcjach przeciwko Muzułmanom i nagle wszyscy klaszczą w rączki.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1430
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: imigranci a bezpieczeństwo

Post autor: herni74 »

Reindeer pisze:Och, cóż za nagły przypływ miłości do Rosji. Wystarczyła informacja o kilku akcjach przeciwko Muzułmanom i nagle wszyscy klaszczą w rączki.
Podobnie jak wystarczył jeden zamach we Francji i tym samym mnóstwo ludzi nagle stało się Francuzami :lol:
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: imigranci a bezpieczeństwo

Post autor: wilq.bb »

Żadna miłość do Rosji - tylko pochwała tego, jak podchodzą to tej "zarazy". Krótko i na temat, a nie tak jak w Szwecji czy za naszą zachodnią granicą.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1430
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: imigranci a bezpieczeństwo

Post autor: herni74 »

wilq.bb pisze:Żadna miłość do Rosji - tylko pochwała tego, jak podchodzą to tej "zarazy". Krótko i na temat, a nie tak jak w Szwecji czy za naszą zachodnią granicą.

Dokładni tak jest jak napisałeś ! :ok:
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5559
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: imigranci a bezpieczeństwo

Post autor: wojtekk »

wilq.bb pisze:Żadna miłość do Rosji - tylko pochwała tego, jak podchodzą to tej "zarazy". Krótko i na temat, a nie tak jak w Szwecji czy za naszą zachodnią granicą.
Może nie wchodźmy na tematy światopglądowe , co?
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości