MaJÓWKA

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
mx-wulkan
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 14.07.2008, 01:03
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

MaJÓWKA

Post autor: mx-wulkan »

Może ktoś planuje wypad majówkowy.Chętnie podłacze sie do kogoś.Kierunek obojetny byle pojeżdzić.
10 propozycji tras
http://motovoyager.net/2016/04/gdzie...yagera-top-10/
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: MaJÓWKA

Post autor: Nadol »

Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Pawel1980
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 312
Rejestracja: 28.04.2014, 18:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Giżycko

Re: MaJÓWKA

Post autor: Pawel1980 »

Mazury na samym końcu listy... :sad:
Awatar użytkownika
mx-wulkan
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 14.07.2008, 01:03
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Re: MaJÓWKA

Post autor: mx-wulkan »

Bo Mazury to raczej lipiec,sierpień.
Awatar użytkownika
velmafia
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 06.07.2014, 13:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocek

Re: MaJÓWKA

Post autor: velmafia »

Siema,

jeśli dostanę urlop, to planuję w dniach 30.04-8.05 zrobić trasę Wrocław - Bieszczady, starając się jak tylko się da omijając główne drogi (jadąc jak najbliżej granicy), potem kilka dni w Bieszczadach i powrót zależnie od czasu jaki zostanie. Wyjazd spokojnym tempem, nastawiony na zwiedzanie i górskie widoki, ale bez konkretnych celów i terminów. Jeśli chcesz się dołączyć (lub ktoś inny) to możemy się jakoś dogadać. Nocowanie w namiocie na kempingach.
Paul Theroux pisze:Turyści nie wiedzą, gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą, gdzie będą
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: MaJÓWKA

Post autor: Kristobal »

Ktoś tam niedawno był :). Może się przyda https://picasaweb.google.com/1085642482 ... zen_gr3tAQ .
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
Brysiek
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 123
Rejestracja: 06.09.2015, 13:10
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: MaJÓWKA

Post autor: Brysiek »

velmafia pisze:Siema,

jeśli dostanę urlop, to planuję w dniach 30.04-8.05 zrobić trasę Wrocław - Bieszczady...
się rozmarzyłem , w tym roku jeszcze nie byłem...

Pierwszy etap z Wrocławia zazwyczaj robię różny, w zależności ile mam dni. Możesz przez 94 do Opola potem Krasiejów i ich dinozaury . Potem masz po drodze np "Szlak Orlich Gniazd" , najbardziej okazały zamek w Ogrodzieńcu potem do Olkusza i na Skałę (Ojcowski Park Narodowy) sławna maczuga , zamek itp. Kraków i na Rabkę Zdrój.

Tu najczęstsza kontynuacja;
polecam przez Jabłeczną na Słowację, skręt na 584 potem 537 w Wysokie Tatry, powrót na Bukowinę Tatrzańską i na (patrz mój avatar) Niedzica i znowu myk na Słowację. Wjazd do Polski w Piwnicznej i przez 971 do Muszyny, w Powroźnik skręt na Tylicz / Muszynka i myk na Słowację. Trzymać się 77 aż do Nizna Polianka i powrót do Polski na 992. W miejscowości Krempna odbijasz na Polany / Tylawa. W Tylawie na drogę 897 ciśniesz aż do Cisnej. Możesz z Cisnej polecieć na Buk/Terkę, większość pierwobywaczy robi wow na tej drodze ;). Jak będziesz koło Soliny, wpadnij do Obcego do Myczkowianki na pstrąga albo placki z czosnkiem niedźwiedzim/ nasz forumowicz. W Czarnej masz Bieszczadzką Przystań Motocyklową pod namiot albo domki traperskie ale i tak pewnie zabaniaczysz :drinking: u Obcego... Tak na szybko. Trasa zrobiona kilka razy. Zawsze coś po drodze nowego odkrywam.
Awatar użytkownika
velmafia
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 06.07.2014, 13:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocek

Re: MaJÓWKA

Post autor: velmafia »

Dzięki za propozycję trasy :)
Słowację prawdopodobnie będę musiał odpuścić, bo żona jest w trakcie wyrabiania nowych dokumentów i może się nie wyrobić z paszportem, ale to się zobaczy przed wyjazdem, chociaż droga 537 w Słowacji kusi :)

W samych Bieszczadach szukam jakiejś bazy wypadowej na piesze wędrówki, myślałem o Ustrzykach Górnych, a do BPM pewnie zawitam przed/po pieszych wędrówkach.

Solina też w planach, więc Obcego pewnie odwiedzę, jak dobrze rozumiem to chodzi o: https://www.facebook.com/myczkowianka.biesy ?
Paul Theroux pisze:Turyści nie wiedzą, gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą, gdzie będą
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: MaJÓWKA

Post autor: Nadol »

Velmafia, po Europie jeździmy na dowodzie, także śmiało możecie na Słowację śmignąć.
Do Obcych - obowiązkowo, tak jak i do BPM.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
velmafia
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 06.07.2014, 13:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocek

Re: MaJÓWKA

Post autor: velmafia »

nadol pisze:Velmafia, po Europie jeździmy na dowodzie, także śmiało możecie na Słowację śmignąć.
Pod warunkiem że masz "europejskie obywatelstwo" a moja żona pochodzi ze Lwowa, więc sam dowód jej nie wystarczy ;)
Paul Theroux pisze:Turyści nie wiedzą, gdzie byli, podróżnicy nie wiedzą, gdzie będą
Awatar użytkownika
mx-wulkan
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 14.07.2008, 01:03
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Re: MaJÓWKA

Post autor: mx-wulkan »

No to decyzja zapadła BIESZCZADY
Wyjazd w sobotę.Startuję z Ostrowa Wlkp przez Wieluń,Częstochowę do Ogrodzieńca.Jeżeli jest ktoś chętny to w Ogrodzieńcu bede ok godz 11-tej
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: MaJÓWKA

Post autor: Reindeer »

nadol pisze:Poprawny adres do artykułu:
http://motovoyager.net/2016/04/gdzie-je ... ra-top-10/
Mazury są dobre już początkiem maja, ale to szczegół. Co do samego artykułu to kilka bonusów:

MAZURY
* Wilczy Szaniec w Gierłoży jest mocno przereklamowany. Spokojnie można go sobie odpuścić na rzecz Mamerek. Szczególnie, że tamtejsze obiekty poza sezonem dostępne są za darmo.
* Ciekawy zamek jest również w Barcianach
* Koło Kruklanek jest zrujnowany most kolejowy, wprawdzie nie tak efektowny jak w Stańczykach, ale warto się przy nim zatrzymać.

GÓRY IZERSKIE i KARKONOSZE
* poza Zamkiem Czocha warto zahaczyć o Zamek Grodziec. W końcu to tylko 50 km. ;)
* w swoim czasie zwiedzanie zamku Frydlant możliwe było tylko z przewodnikiem, a i to w określonych godzinach
* jak już jest się przy Zaporze w Pilchowicach, to można też podskoczyć na Zamek Chojnik

GÓRY SOWIE I KOTLINA KŁODZKA
* jak już tam kogoś przywieje, to szkoda nie zaliczyć Drogi Stu Zakrętów i tzw. Autostrady Goeringa

ROZTOCZE i NADBUŻANKA

od siebie dodałbym:
* kościół w Ortelu Królewskim I
* neounicka cerkiew w Kostomłotach
* (jeżeli ktoś nie ma oporów przed odwiedzaniem takich miejsc) dawny obóz zagłady w Bełżcu
* Pomnik Chrząszcza w Szczebrzeszynie

REGION LIPTOWA

i jeszcze:
* Svätý Kríž i tamtejszy kościół
* Liptovský Mikuláš ma świetny bar o nazwie "Chopper Pub" z fajnym wystrojem i dobrym jedzeniem (chyba, że coś się popsuło ostatnimi czasy)
mx-wulkan pisze:No to decyzja zapadła BIESZCZADY
Wyjazd w sobotę.Startuję z Ostrowa Wlkp przez Wieluń,Częstochowę do Ogrodzieńca.Jeżeli jest ktoś chętny to w Ogrodzieńcu bede ok godz 11-tej
Jeżeli nie masz w planach zwiedzania Częstochowy, to może pomyśl nad trasą przez Lubliniec? Przebijanie się przez Częstochowę to średnia przyjemność.
Ostatnio zmieniony 11.04.2016, 20:48 przez Reindeer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Brysiek
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 123
Rejestracja: 06.09.2015, 13:10
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: MaJÓWKA

Post autor: Brysiek »

Jeszcze mi się jeden bajer przypomniał. Będąc w Ogrodzieńcu, lecąc na Ojców jest pustynia Błędowska. :dupa: nie urywa , ale z ciekawostek histerycznych; trenowały na niej oddziały generała Romla przed wysłaniem do Afryki Północnej. Trampkiem można spróbować się kawałek kopsnąć. Ja się połakomiłem moim Dl i po 12m pożałowałem...trochę się :omg: jak zawisłem na wahaczu na moich asfaltowych kapciach. Na całe szczęście pojawiło się dwóch grzybiarzy i :crossy:
Awatar użytkownika
MotoMarcin
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 177
Rejestracja: 08.10.2014, 19:28
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: MaJÓWKA

Post autor: MotoMarcin »

Kristobal pisze:Ktoś tam niedawno był :). Może się przyda https://picasaweb.google.com/1085642482 ... zen_gr3tAQ .
Super się podoba :thumbsup:
Mam 3 pytania - ile dni taka traska ? czy można poprosić większe zdjęcie mapy, bądź ślad ? :P ofiki na legalu czy straż pojawiła się znienacka :p ?
"Nie cel jest ważny, lecz DROGA własnie..."
Mój kanał na YT : https://www.youtube.com/channel/UCU8Wuw ... RUIARE7RLg
Awatar użytkownika
Scyzoryk
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 479
Rejestracja: 02.07.2008, 13:28
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: MaJÓWKA

Post autor: Scyzoryk »

Ja planuje pokręcić się po Mazurach w majówkę.
Jeśli ktoś wybiera się w tamte rejony to możemy się gdzieś złapać.
Pozdrawiam
Scyzoryk


AT CRF1000
Kami
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 111
Rejestracja: 11.08.2015, 22:53
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Re: MaJÓWKA

Post autor: Kami »

Może ja...
Awatar użytkownika
tombi2
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 182
Rejestracja: 08.01.2011, 18:43
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: MaJÓWKA

Post autor: tombi2 »

Prognoza pogody na najbliższą majówkę niestety nie jest łaskawa - zimno i mokro :(
Awatar użytkownika
Scyzoryk
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 479
Rejestracja: 02.07.2008, 13:28
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: MaJÓWKA

Post autor: Scyzoryk »

jeszcze pełne dwa tygodnie więc z pogodą może się dużo zmienić.
Ten weekend na mazurach miał być średni. Byłem od piątku do niedzieli i poza przelotnym chwilowym deszczem w niedzielę na powrocie pogoda była idealna.

Pogodę można sprawdzić w środę za tydzień, będzie w miarę wiarygodna.
Pozdrawiam
Scyzoryk


AT CRF1000
Awatar użytkownika
OBCY
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 13.12.2011, 17:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: BIESZCZADY/WROCŁAW

Re: MaJÓWKA

Post autor: OBCY »

Brysiek pisze:
velmafia pisze:Siema,

jeśli dostanę urlop, to planuję w dniach 30.04-8.05 zrobić trasę Wrocław - Bieszczady...
się rozmarzyłem , w tym roku jeszcze nie byłem...

Pierwszy etap z Wrocławia zazwyczaj robię różny, w zależności ile mam dni. Możesz przez 94 do Opola potem Krasiejów i ich dinozaury . Potem masz po drodze np "Szlak Orlich Gniazd" , najbardziej okazały zamek w Ogrodzieńcu potem do Olkusza i na Skałę (Ojcowski Park Narodowy) sławna maczuga , zamek itp. Kraków i na Rabkę Zdrój.

Tu najczęstsza kontynuacja;
polecam przez Jabłeczną na Słowację, skręt na 584 potem 537 w Wysokie Tatry, powrót na Bukowinę Tatrzańską i na (patrz mój avatar) Niedzica i znowu myk na Słowację. Wjazd do Polski w Piwnicznej i przez 971 do Muszyny, w Powroźnik skręt na Tylicz / Muszynka i myk na Słowację. Trzymać się 77 aż do Nizna Polianka i powrót do Polski na 992. W miejscowości Krempna odbijasz na Polany / Tylawa. W Tylawie na drogę 897 ciśniesz aż do Cisnej. Możesz z Cisnej polecieć na Buk/Terkę, większość pierwobywaczy robi wow na tej drodze ;). Jak będziesz koło Soliny, wpadnij do Obcego do Myczkowianki na pstrąga albo placki z czosnkiem niedźwiedzim/ nasz forumowicz. W Czarnej masz Bieszczadzką Przystań Motocyklową pod namiot albo domki traperskie ale i tak pewnie zabaniaczysz :drinking: u Obcego... Tak na szybko. Trasa zrobiona kilka razy. Zawsze coś po drodze nowego odkrywam.


Brysiu a ja naszykowałem się na Twój przyjazd i w kominkowej sracz z prysznikiem dobudowałem :dupa: A i barek uzupełniony więc :drinking: czekam !!!
Awatar użytkownika
KJU
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 454
Rejestracja: 10.04.2013, 09:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Słojczany

Re: MaJÓWKA

Post autor: KJU »

mx-wulkan pisze:No to decyzja zapadła BIESZCZADY
Wyjazd w sobotę.Startuję z Ostrowa Wlkp przez Wieluń,Częstochowę do Ogrodzieńca.Jeżeli jest ktoś chętny to w Ogrodzieńcu bede ok godz 11-tej
Jak będziesz w okolicy Częstochowy daj sygnała - jako lokers poprowadzę Cię/Was po dróżkach ścieżkach i miejscach w których nie ma w przewodnikach - chętnie sam śmignę gdzieś, bo ostatnio bryndza. Może wieczorem małe ognicho ze stekami i pifkiem? Zapraszam na Jurę.
życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo co się trafi

http://zamiedzaidalej.blogspot.com/
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości