Akumulator- ułamana końcówka

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
Awatar użytkownika
serwer5
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 224
Rejestracja: 24.09.2014, 18:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Radomsko/Łódź
Kontakt:

Akumulator- ułamana końcówka

Post autor: serwer5 »

Witam, dzisiaj postanowiłem odkręcić akumulator i schować na okres zimowy ale wydarzył się oto taki nieszczęśliwy wypadek, że ułamała się końcówka ogniwa ujemnego. :sad: Czy macie jakiś pomysł jak to naprawić gdyż akumulator jest roczny i jeszcze nie chce by kończył swój żywot.

Obrazek
Romet Ogar 200 --> MZ ETZ 250 --> Simson S51 --> MZ ETZ 250 --> Simson S51 --> Honda Transalp XL600V -->Honda Transalp XL600V

www.starytramp.pl
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2689
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Akumulator- ułamana końcówka

Post autor: grad74 »

Owszem , mam bo sam sobie tak ratowałem identyczną sytuację. Założyłem na ułamane końcówki aku przy samej obudowie aku najniżej jak się da , takie metalowe "klipsy" które są w komplecie gumowych chlapaczy od kół samochodowych do mocowania ich do nadkoli. Te klipsy są ząbkowane na końcach. Wystarczy przewierci je wiertłem 5mm , założyć śrubkę z samokontrującą nakrętką i po kłopocie. Możesz do tej śrubki założy przewód a możesz wywierciś powyżej dodatkową i do niej przykręci przewód (kwestia lenistwa lub jego braku :mouthshut:) . Nie mam w tej chwili zdjęć ale chyba wszyscy co zakładali kiedykolwiek chlapacze wiedzą o jaki "klips" mi chodzi. Ja latam tak od wiosny i nic się nie dzieje. To są takie jak te na zdjęciu poglądowym. Obrazek Obrazek
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
serwer5
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 224
Rejestracja: 24.09.2014, 18:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Radomsko/Łódź
Kontakt:

Re: Akumulator- ułamana końcówka

Post autor: serwer5 »

Dzięki za szybką odpowiedź. :thumbsup: Tak myślałem, że chyba nie jestem jedyny z takim problemem :wink: Teraz cała zima przede mną na znalezienie klipsów :smile:
Romet Ogar 200 --> MZ ETZ 250 --> Simson S51 --> MZ ETZ 250 --> Simson S51 --> Honda Transalp XL600V -->Honda Transalp XL600V

www.starytramp.pl
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2517
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Akumulator- ułamana końcówka

Post autor: Artek »

Kiedyś ołów lutowałem elektrodą z baterii podłączoną do dużego prostownika transformatorowego 24v.
Dominator.
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Akumulator- ułamana końcówka

Post autor: KrzysieG »

Z lutowaniem to móże być nie najlepszy sposób, bo ten ulamany kawałek trzeba nagrzać mocno, co by sie spoiwa złączyły a wtedy obudowa może się rozszczelnić.
Jak to ma coś szerokości, to ja bym pomyślał o nawierceniu i wkręceniu jakiejś śrubki z oczkiem. Tego dość dużo wystaje, więc możliwości jest wiele, jak to powiedział pewien aktor.
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Akumulator- ułamana końcówka

Post autor: wilczek »

Wiem, że satysfakcja z własnoręcznego rzeźbienia jest bezcenna, ale są punkty, gdzie wymieniają bieguny .
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Akumulator- ułamana końcówka

Post autor: KrzysieG »

Wilczek, niby racja, ale tak: trza fachowca znaleźć-benzyna, trza zapłacić oczywiście i wyjdzie połowa nowego aku.
Awatar użytkownika
Orc
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 03.09.2015, 19:42
Mój motocykl: XL650V

Re: Akumulator- ułamana końcówka

Post autor: Orc »

ja bym skleił ułamaną końcówkę klejem JB Weld :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości