zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 480
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: Krzych BBI »

Może ktoś z Was wie gdzie można kupić taki zbiornik za złotówki, na fakturę i dobrze by było w niższej cenie:
http://www.boano.com/archivio/prodotti/ ... 14_ITA.asp
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: wilq.bb »

Napisz do Mikołaja, może Ci przyniesie - a poważnie, to niestety kasa na stół i kupuj podlinkowany....
Jak chcesz inny duży to z afryki RD03 i RD04 pasuje plug and play - tylko pompę założyć trzeba.
Sam miałem zakładać, ale tak się złożyło, że zamiast baku kupiłem całą afrykę :grin:
Na FAT dzis gość wystawił bak w dobrej cenie.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: Adampio »

Co do faktury to podany w stopce numer podatkowy jest aktywny. A fakturę w ojro bez kłopotu płaci się przelewem ze złotówkowego konta.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: tomekpe »

A po co Ci taki zbiornik... serio ? Dość trudno jest znaleźć miejsca, gdzie możliwość zakupu paliwa jest rzadziej niż co ~300-400 km. Prościej kupić kanisterek.. chociaż nie przeczę, duży bak jest fajny i fajnie wygląda.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: falco »

Jak to się ma do środka ciężkości, który w Trampku jak wiadomo i tak jest wysoko i w razie przechylenia sprzęta, (choćby podczas parkingówek) bez krzepy godnej drwala nie ma szans aby utrzymać motocykl... :niewiem:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
giermo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 255
Rejestracja: 13.03.2010, 15:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Chełm

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: giermo »

zbiornik 34 litry może troche przy duży jak do trampka ale ten co jest w pd06-10 to jest jakaś porażka druga po "zawieszeniu" albo o jego braku w tym motocyklu, między innymi dlatego coraz częśćiej myślę o sprzedaży tego jakże fajnego motocykla :ok:
Nie nie nie prędkość była ok tylko zakręt trochę za ciasny ....


Zdjęcia https://picasaweb.google.com/bbtchelm
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: tomekpe »

Możesz rozwinąć "porażka" ? Chodzi o pojemność? wydawało mi się, że 600tka i 650tka mają podobne zbiorniki.
Awatar użytkownika
giermo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 255
Rejestracja: 13.03.2010, 15:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Chełm

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: giermo »

tomekpe pisze:Możesz rozwinąć "porażka" ? Chodzi o pojemność? wydawało mi się, że 600tka i 650tka mają podobne zbiorniki.
tak chodzi mi o pojemność w 600-tkach chyba 17-18 litrów jak na "podróżne enduro" bo chyba tak jest określanym motocyklem uważam za bardzo mało co przekłada się na kiepski zasięg, wiadomo co kto jak jeździ bagaż itp. jeden zrobi 30km więcej drugi mniej
ps. 650 to rd10 o tym się nie wypowiadam
Ostatnio zmieniony 26.11.2014, 18:48 przez giermo, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie nie nie prędkość była ok tylko zakręt trochę za ciasny ....


Zdjęcia https://picasaweb.google.com/bbtchelm
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: tomekpe »

To jest moim zdaniem całkiem normalna pojemność. Jest kilka motocykli, które mają więcej litrów, ale to raptem dodatkowe 100 km zasięgu, a i czasem także wyższe spalanie. Czasem bardzo potrzebne :) ale zazwyczaj nie. U mnie jest ponad 19 litrów i co z tego, jak realny zasięg jest mniejszy - 300 km to wszystko. Ten motocykl i tak nie nadaje się na autostrady gdzie ewentualnie częste tankowanie mogłoby przeszkadzać...
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: Neno »

giermo pisze: tak chodzi mi o pojemność w 600-tkach chyba 17-18 litrów jak na "podróżne enduro"
A co maja powiedzieć właściciele F800GS płacący ostra kapuchę za swoje motocykle? :)
Tak , wiem - zasięg i tak maja większy .
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 480
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: Krzych BBI »

Adampio pisze:Co do faktury to podany w stopce numer podatkowy jest aktywny. A fakturę w ojro bez kłopotu płaci się przelewem ze złotówkowego konta.
Zgadza się ale pozostaje jeszcze kwestia... ceny - stanowczo za wysoka jak dla mnie, poza tym fakturę z języka włoskiego musi jeszcze przetłumaczyć przysięgły tłumacz, następnie faktura wewnętrzna...itd
tomekpe pisze:A po co Ci taki zbiornik... serio ? Dość trudno jest znaleźć miejsca, gdzie możliwość zakupu paliwa jest rzadziej niż co ~300-400 km. Prościej kupić kanisterek.. chociaż nie przeczę, duży bak jest fajny i fajnie wygląda.

Zawsze większy zbiornik, to... większy :smile: W Trampku jest jednak stanowczo za mały i uważam, że trochę przesadziłeś z tymi 400km.
Gdyby cena była choć o połowę mniejsza - można by było kupić :ok: Kanisterek ewentualnie dwa kanisterki zamontowane z tyłu do kufrów - to chyba najlepsze/najtańsze rozwiązanie...
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1644
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: luk2asz »

Krzych pisze:
Adampio pisze:Co do faktury to podany w stopce numer podatkowy jest aktywny. A fakturę w ojro bez kłopotu płaci się przelewem ze złotówkowego konta.
Zgadza się ale pozostaje jeszcze kwestia... ceny - stanowczo za wysoka jak dla mnie, poza tym fakturę z języka włoskiego musi jeszcze przetłumaczyć przysięgły tłumacz, następnie faktura wewnętrzna...itd
A po co te zabawy w tłmaczy, jakieś wewnętrzne faktry :niewiem:

Kupjesz, płaisz, fakture księgujesz i tyle. No chyba że Italia nie jest krajem UE :cool:
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 480
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: Krzych BBI »

luk2asz pisze: A po co te zabawy w tłmaczy, jakieś wewnętrzne faktry :niewiem:

Kupjesz, płaisz, fakture księgujesz i tyle. No chyba że Italia nie jest krajem UE :cool:
Temat przerabiałem wielokrotnie... :smile: i kontrole też... :smile: a nawet przeszukanie biura przez funkcjonariuszy policji komendy wojewódzkiej (tu już chodziło tylko o oprogramowania). Kolego przepisy...i jeszcze raz przepisy... i wszechmocni funkcjonariusze... :smile:
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: tomekpe »

Krzych pisze:
tomekpe pisze:A po co Ci taki zbiornik... serio ? Dość trudno jest znaleźć miejsca, gdzie możliwość zakupu paliwa jest rzadziej niż co ~300-400 km. Prościej kupić kanisterek.. chociaż nie przeczę, duży bak jest fajny i fajnie wygląda.

Zawsze większy zbiornik, to... większy :smile: W Trampku jest jednak stanowczo za mały i uważam, że trochę przesadziłeś z tymi 400km.
Gdyby cena była choć o połowę mniejsza - można by było kupić :ok: Kanisterek ewentualnie dwa kanisterki zamontowane z tyłu do kufrów - to chyba najlepsze/najtańsze rozwiązanie...
300km robisz na paliwie z baku z palcem w nosie (5,5 litra x 3), a pozostałe 100km na kanistrze. Naprawdę... szkoda baku za być może nawet 50% ceny motocykla :) Dopóki nie masz naprawdę super hiper planów podróżnych - to jest Ci zwyczajnie niepotrzebne, przynajmniej myśląc obiektywnie ;) Zobacz wątek o kanistrach Rotopax - to chyba mądrzejsze rozwiązanie, chociaż ja miałem zwyczajny kanister za 20 zł (to niezbyt mądre w teren).

A zmierzałem do tego, że jeśli planujesz coś naprawdę nietypowego, to może zacznij o myśli o zmianie motocykla na małolitrażowy, i wtedy z dużym bakiem będziesz miał na serio solidny zasięg. W trampku dodatkowe 15kg da się odczuć (+1 dla Falco) i nie jest specjalnie potrzebne.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: Adampio »

Krzych pisze:Zgadza się ale pozostaje jeszcze kwestia... ceny - stanowczo za wysoka jak dla mnie, poza tym fakturę z języka włoskiego musi jeszcze przetłumaczyć przysięgły tłumacz, następnie faktura wewnętrzna...itd
Zmień księgowego, faktur anglojęzycznych (a innych w obrocie transgraniczny w zasadzie nie ma) nigdy nie tłumaczyłem, a obowiązek wystawiania faktur wewnętrznych znikł z końcem roku 2013!
Jak ma być taniej to tylko używka na Ebaju, ale @falco przytomnie zwrócił uwagę na środek ciężkości. U mnie czuje się różnicę między rezerwą i pełnym zbiornikiem
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: falco »

tomekpe pisze:(+1 dla Falco)
W tym miesiącu "zarobiłem" już 3 pkt., mam się cie... :yaho: czy jeszcze 3 i wpi... :lanie: ?

Cena za większy zbiornik faktycznie kosmiczna, na szczęśćie na moje penetrowanie PL i okolic spokojnie wystarcza fabryczny, choć... 3 razy już miałem okazję poznać smak sahary. :wink:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 480
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: Krzych BBI »

Adampio pisze: Zmień księgowego, faktur anglojęzycznych (a innych w obrocie transgraniczny w zasadzie nie ma) nigdy nie tłumaczyłem, a obowiązek wystawiania faktur wewnętrznych znikł z końcem roku 2013!
Adampio faktury w języku angielskim musiałem tłumaczyć jeszcze w 2013roku, podobnie jak wypisywać faktury wewnętrzne. Czy zwolnienie z obowiązku tłumaczenia faktur również przestało obowiązywać z końcem roku 2013?
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: Adampio »

Krzych pisze:Adampio faktury w języku angielskim musiałem tłumaczyć jeszcze w 2013roku
Pierwsze słyszę. Był kiedyś obowiązek wystawiania po polsku faktur własnych ale ja to załatwiałem faktura dwujęzyczną. Od I.2013 mam nowe biuro rachunkowe i nikt nigdy niczego nie tłumaczy(ł).
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 480
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: Krzych BBI »

Adampio pisze: Pierwsze słyszę. Był kiedyś obowiązek wystawiania po polsku faktur własnych ale ja to załatwiałem faktura dwujęzyczną. Od I.2013 mam nowe biuro rachunkowe i nikt nigdy niczego nie tłumaczy(ł).
Poważnie...musiałem tłumaczyć, byłem w US :omg: Kupiłem kilka rzeczy za granicą (USA), które wrzuciłem w koszty i oczywiście faktury musiały być przetłumaczone i jeśli się nie mylę (a w tym momencie mogę - muszę sprawdzić) były też faktury wewnętrzne.
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3966
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: zbiornik paliwa XL 600 - 34l

Post autor: ostry »

Taki zbiornik paliwa bez pompy elektrycznej( kolejna rzecz która może nawalić) nie da rady, więc koszty rosną.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości