Co to się tu porobiło ?

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: tomekpe »

Fajnie jednak byłoby nieco rozluźnić atmosferę, szczególnie w stosunku do nowych osób na forum. Fakt, że ten kolega wcale nie zachęcał do bycia miłym wobec niego.. ale to nie jest wyjątkowy przypadek. Nietrudno załapać się na krytyczny lub złośliwy komentarz, zatem nad formą naszej komunikacji można trochę popracować :)

Bez napinki i na luzie - uwagę można zwracać w różny sposób, o ile oczywiście jest to niezbędne.

Wróćmy do podstaw :dupa: :dupa: :dupa:
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: mr bulwa »

tomekpe pisze:Fajnie jednak byłoby nieco rozluźnić atmosferę, szczególnie w stosunku do nowych osób na forum.
Popieram w 100%
tomekpe pisze:Fakt, że ten kolega wcale nie zachęcał do bycia miłym wobec niego.. ale to nie jest wyjątkowy przypadek.
Nie rozumiem - przeczytałem wszystkie 11 postów człowieka i nie znalazłem niczego niemiłego ani obraźliwego.
tomekpe pisze: Wróćmy do podstaw :dupa: :dupa: :dupa:
Popieram w 200% :thumbsup:
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
ant6
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 849
Rejestracja: 17.03.2013, 20:10
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: ant6 »

Chłop zadał pytanie i kilka osób nawet odpowiedziało, ale jak dla mnie:
1. powinien użyć szukajki - ileż można wałkować, powielać te same tematy, jakby poszukał to by znalazł odpowiedź, ewentualnie jakby chciał nowszych danych mógł podnieść temat. Tutaj np. ma lekturę na cały wieczór http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... lanie+2002
2. zmienić temat na temat pasujący do treści jego pytania
3. kwestie językowe jak dla mnie, jak nie są rażące są do zaakceptowania :-)
If nobody hates you, you're doing something wrong
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: mr bulwa »

ant6 pisze:Chłop zadał pytanie i kilka osób nawet odpowiedziało, ale jak dla mnie:
1. powinien użyć szukajki - ileż można wałkować, powielać te same tematy, jakby poszukał to by znalazł odpowiedź, ewentualnie jakby chciał nowszych danych mógł podnieść temat. Tutaj np. ma lekturę na cały wieczór http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... lanie+2002
2. zmienić temat na temat pasujący do treści jego pytania
3. kwestie językowe jak dla mnie, jak nie są rażące są do zaakceptowania :-)
ad. 1. Może to było jego pierwsze forum w życiu, wspominał coś że nie za bardzo jest zaprzyjaźniony z komputerem, a potrzebował po prostu informacji.
ad. 2. Patrz ad. 1.
ad. 3. Reakcje forumowiczów były moim zdaniem nieadekwatne do tych błędów.

Proponowałbym aby nowych ludzi witać podaniem ręki i uśmiechem, a nie zjebką, listą pouczeń i wytykaniem błędów językowych. To pozostawia niefajne wrażenia.
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
ant6
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 849
Rejestracja: 17.03.2013, 20:10
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: ant6 »

mr bulwa pisze: Proponowałbym aby nowych ludzi witać podaniem ręki i uśmiechem, a nie zjebką, listą pouczeń i wytykaniem błędów językowych. To pozostawia niefajne wrażenia.
to może ustalmy, że jak się trafi "taki pierwszak" to delikatnie poinstruujemy go o zasadach forum: szukajka, temat, ortografia...
a może była by możliwość aby taka informacja pokazywała się przy logowaniu: kilka zasad w pigułce ujętych w bardzo krótkich komunikatach :-)?
If nobody hates you, you're doing something wrong
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: Baran »

nadol pisze:Baran, ja nikogo nie zbanowałem a nikogo też nie obraziłem. Przeczytaj proszę jeszcze raz dokładnie odpowiedź Jacka i to w jaki sposób on się w stosunku do mnie zachował. Ja prosiłem o poszanowanie dla języka polskiego. Mógł to zignorować, nie odpowiadać i pisać dalej.
Przeczytałem ten jego post - odpowiedź do Ciebie - moim zdaniem, wcale Ci jakoś nie pocisnął (jasne, biorę pod uwagę, że każdy odbiera inaczej).
Wiesz, to, że odpisał - nigdy nie wiadomo, na kogo się trafi. Jeden się bardziej wkurzy za taką odpowiedź, inny za zignorowanie. Ale nie uważam, żeby była to odpowiedź zasługująca na bana.
Teraz kwestia samej merytoryki, jeszcze raz napiszę - temat spalania jest wałkowany tyle razy, że już więcej nic sensownego raczej nie da się napisać. To nawet jest mało logiczne pytanie bo każdy ma inny styl jazdy, inaczej ustawiony motocykl, inne wyposażenie, inne opony itd. Różnice będą duże a wskaźniki są do znalezienia na forum.
Tutaj się z Tobą zgadzam w 100% i dlatego również uważam, że odesłanie z tym do wyszukiwarki to akurat mu się słusznie należało. Z tym nie polemizuję.

EDIT: poprawiam stylistykę, przekaz pozostaje ten sam ;)
Ostatnio zmieniony 09.09.2014, 15:34 przez Baran, łącznie zmieniany 4 razy.
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Da_
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 761
Rejestracja: 06.09.2011, 13:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: Da_ »

To co tu widać to problem postępu cywilizacyjnego, który zaczyna coraz bardziej doskwierać w sieci. Internet przestał wymagać specjalistycznej wiedzy aby z niego korzystać, stał się przyjazny dla użytkowników, został niejako obudowany w intuicyjne smartfony, tablety i telewizory. Duże serwisy kombinują jak mogą aby wszystko było łatwe, proste i przyjemne. Właściwie przestał być Internetem w starym rozumieniu, teraz jest kolejną płaszczyzną codzienności - oderwaną od kwestii informatycznych. W związku z tym w sieci pojawiają się ludzie, którzy jeszcze 10 lat temu nie mieliby nawet stałego łącza w domu. Dla wielu z nas, którzy mają wieloletnie doświadczenie i pamiętają (czy wręcz mają wkład w) udamawianie internetu zachowania "nowych" są niemalże infantylne, postrzegane jako brak elementarnych zasad znanych przecież wszystkim. Chcemy czy nie internet trafił do wszystkich, a więc codzienne nawyki wszystkich trafiają do internetu. Pytać takich ludzi o netykietę to jak pytać czy czytali poradnik chodzenia po ulicy - nie uważają tego za potrzebne (poniekąd słusznie). Niesie to, niestety, spadek ogólnego poziomu i (znów niestety) nic na to nie poradzimy krzycząc i powołując się nieustępliwie na regulamin. Trzeba to przyjąć jako naturalną ewolucję i delikatnie nakierowywać. Zwrócić uwagę na szukajkę, ale przy okazji podrzucić kilka linków, itd. Jak się im nie spodoba, bo nie będzie dostatecznie łatwo i przyjemnie, to sobie sami dadzą spokój i wrócą na fejsika, bez osobistej urazy do nikogo.
Niech będzie odpalony!
Awatar użytkownika
ada
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 10.03.2014, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: ada »

Rany-Julek, chłopaki, dobrze, że nie macie okresu, bo wtedy strach byłoby się tu logować. Wy bez "tego" robicie jazdę, a nam się dziwicie jak mamy "gorsze" dni. Wrzućcie na luz, cieszcie się słońcem :grin: Niedługo przyjdzie wstrętna zima i i guzik będzie z przyjemnej :crossy:
Samotność jest trudna, tak jak życie z niewłaściwą osobą. Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: zaczekaj »

Masz Ada rację :)
Się chłopaki spinają niepotrzebnie. Ale co sie dziwić. Jesień idzie, chandra łapie . :grin:
Jest parę osób co się bardzo zraziło do naszego trampkowego forum, przez takowe ataki i uciekło do bratniego. A czasem rzeczywiście wystarczy jedna podpowiedź o użyciu szukajki. I fajnie by było gdyby dwie strony zakumały :)

Kurcze dobrze, że taty na forum nie odsyłam. Nakrzyczą, natupią i tylko dlatego, że świeży i nie kuma co i jak.
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: Nadol »

Ja bym tak nie generalizował, że jest źle i tragedia. Wszystko jednak zależy od osoby. Ten wątek trochę pompuje całą sprawę bo ostatnio mało się dzieje się na forum więc to dobry temat do pisania.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: tomekpe »

Nadol, nie jest źle i nie jest tragedia, ale atmosfera jest mniej przyjazna niż kiedyś, co potwierdzają osoby, które z forum uciekły lub piszą mniej.

Forum się zmienia i może to dobry moment, aby to zauważyć, zanim zrobi się na serio niemiło. :zabawa:
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: Nadol »

Tomek, masz rację tylko trzeba się zastanowić czy totalnie olewamy wszystkie zasady (zapisane i nie) po to aby każdy mógł się dołączyć.
Pisanie nie na temat, tworzenie nowych niczemu i nikomu nie służących wątków, "dziwne" zachowanie jako gość Tego forum - chyba nie o to chodzi. Nie jestem też za banowaniem na dzień dobry (trzeba się jednak zasłużyć) ale jeżeli ktoś robi źle, nie widzę problemu aby to przynajmniej wskazać, napisać. Ja jak tylko mogę to pomagam i nie robi mi to różnicy czy to nowy czy też "stary" użytkownik forum, zielony, czarny czy też różowy.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: tomekpe »

Nadol, no dokładnie o to chodzi. Problem robi się w momencie, gdy bardziej skupiamy się na zasadach ( jednak umownych) niż dyskusji, a chyba trochę powstało tu skrzywienie w tym kierunku. Brak wielkich liter czy powtórzenie tematu to zadanie dla moderatora, nie każdy jest prof. Miodkiem, takie coś razi, ale nie zabija... :cool:

Generalnie trudno będzie zrealizować w praktyce dyskusję z tego wątku. Moim zdaniem ważne jest, by jak najwięcej osób ją przeczytało i zastanowiło chociaż moment się przy swoim następnym poście :) Trudno tu coś merytorycznego napisać. Ot, spostrzeżenia.

Proponuję korzystać z pogody - kto może. A takie smutne tematy zostawmy na długą zimę :drinking:
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: Baran »

tomekpe pisze:Problem robi się w momencie, gdy bardziej skupiamy się na zasadach ( jednak umownych) niż dyskusji, a chyba trochę powstało tu skrzywienie w tym kierunku. Brak wielkich liter czy powtórzenie tematu to zadanie dla moderatora, nie każdy jest prof. Miodkiem, takie coś razi, ale nie zabija... :cool:
Zgadzam się w 100%.
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: falco »

tomekpe pisze:Proponuję korzystać z pogody - kto może.
Polecam! Za dnia :crossy: + wieczorem :drinking: = całokształt :punk:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
czupakabra
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 683
Rejestracja: 29.09.2011, 11:24
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Co to się tu porobiło ?

Post autor: czupakabra »

Nie wiem o co tu chodzi ale widzę , że jest grupa ludzi , która zawsze znajdzie powody by kogoś zjeb... czy skrytykować itp.
Czemu to ma służyć ?
Ma to poprawić jakość forum ?
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: Nadol »

czupakabra pisze: jest grupa ludzi , która zawsze znajdzie powody by kogoś zjeb...
Chyba teraz przesadziłeś. Zostawmy teorie spiskowe politykom bo się smutno robi. Dawaj do 2oo integrować się.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
czupakabra
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 683
Rejestracja: 29.09.2011, 11:24
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Co to się tu porobiło ?

Post autor: czupakabra »

To nie są teorie spiskowe dziejów , a fakty :lol: czasem można to porównać do " fali " , młodych trzeba gonić :twisted:
Z chęcią, ale godziny spotkań są takie , które wykluczają moją obecność :roll: a druga sprawa , to jeżdżę obecnie " skuterkiem" :lol:
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3966
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: ostry »

Nie uogólniajcie patrząc tylko na krótką metę i poszczególne posty wyrwane z ogółu, bo to źle świadczy o Waszym postrzeganiu forum jako całości. Podoba mi się że umiecie rozluźnić atmosferę ale atakowanie się nawzajem nie jest w porządku.
Bez wdawania się w dyskusje które nic nie dają bo każdy ma swoje zdanie i z reguły zwykł nie odpuszczać, proponuję zgłaszać się chętnym na stanowisko moderatora :grin: . Zobaczymy jak będzie wtedy postrzegał pewne "zachowania" i kiedy uzna czy warto reagować już, czy poczekać jeszcze...
"Tamta" sytuacja nie była klasycznym "huzia na Józia" , tylko człowiek zamiast posłuchać rad , zaczął się unosić. Do fali nijak to się ma, jeśli ktoś to przeżył na własnej skórze...
A bana dostał nie dlatego że lecą one na lewo i prawo ale dlatego że sam o niego poprosił, gdyż jak zauważył nie ma zamiaru się dostosowywać do jako takiego poziomu stosowania polskiej pisowni i ogólnie to ma na to wy.ebane. Nie on pierwszy i nie ostatni...
To że na innych forach można pisać jaksiehce , nie znaczy że i tutaj. Czy to aż tak wiele wysiłku wymaga? Jeśli tak, to tak jak wspomnieliście są miejsca gdzie morznabylejakpisaćbylemerytolycnie.
Róbta co chceta w lokalnych ale na ogólnym jako taki ład być powinien. Gdybyście czytali więcej niż "aktywne tematy", które to zazwyczaj są bardzo emocjonujące :smile: , to wiedzieliście że nikt z kontrolujących nadgorliwy w ściganiu za ort. nie jest i na masę rzeczy przymyka się oko lub po prostu poprawia i nawet o tym nie wiecie (za wyjątkiem osób które same coś przechwytują i zgłaszają do poprawki :thanks: ). Każdy z Was stara się pilnować i za to szacun. Gdyby było inaczej, to przy tak dużym i aktywnym forum 1,5 moderatora nie podołałoby.
Tyle ode mnie. Możecie się nie zgadzać i zwalać winę na kogo tam uważacie, jeśli jest taka potrzeba (?). Bo moim zdaniem forum po prostu żyje swoim życiem. Ludzie się przewijają i chyba na tym to polega, a przynajmniej polegać powinno, wtedy nie grozi nam genetyczne upośledzenie.
Nic to, forum to forum, a gadanie na żywo to gadanie na żywo. Do zobaczenia na zlocie lub w innym , realnym miejscu :thumbsup: .
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
kylo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 31.12.2013, 10:23
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: kylo »

Zgadzam się z tym co napisał autor tematu, dokładnie tak to wygląda jak ktoś tu zawita i ma swoje zdanie.

ps. może ktoś z szacownego grona modów przychyli się do mojej prośby, którą napisałem kilka miesięcy wstecz:

"Likwidacja konta/profilu

Wysłane: 17.06.2014, 21:15
Od: kylo
Do: maju
Witam
Z uwagi na to, że moja obecność (posty) na Forum TA są dla części Forumowiczów nie do przyjęcia.
Proszę o usunięcie moich dotychczasowych postów (zostało 10) oraz konta/profilu.
To rozwiązanie powinno zadowolić wszystkich i zapobiec napiętej polemice, która miała miejsce."

Kylo
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości