Co to się tu porobiło ?

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Co to się tu porobiło ?

Post autor: grad74 »

Tak sobie śledziłem jeden z ostatnich tematów założony przez nowego użytkownika Forum tj:http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 92&t=16982 , i w miarę czytania kolejnych postów robiłem coraz większe :omg: . O co tu chodzi?. Chłopak założył temat napisał że jest nowy na FTA, chciałby się cieszyć się z poznawania nowego motocykla, zapytał o jakieś tam istotne dla Niego kwestie do wyjaśnienia, a tu takie dziwne teksty ze strony Waszego szanownego grona. I tak się zastanawiam czy to faktyczie jest forum kółka polonistycznego,że czepiacie się by pisać po polsku, czy nigdy żadnemu z Was nie zdarzyło się popełnić błędu w pisowni ? Czy żaden z Was nie pogonił dla sprawdzenia swojego sprzęta na maxa tylko po to żeby go sprawdzić? Po co takie "mądre" wywody nad prostymi zadawanymi przez Jacku76 pytaniami? Wystarczyło udzielić zwykłej prostej odpowiedzi jakiej udzielali co poniektórzy zamiast się produkować? I nikt tu nie zamierzał wprowadzać swoich porządków, a już nie można tak nazwać udzielania odpowiedzi na takie atakujące prawie posty! Naprawdę "najmilszych ludzi można spotkać na Hondzie?" Wariactwo jakieś to było :wacko: . Ostatnio przeczytałem niezły tekst - porównanie Idaho w "luźnych gadkach" , i do tego tematu :http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 92&t=16982 pasuje jak ulał. Mimo, że temat był bzdurny i każdy mógł coś tam ciekawego od siebie napisać ( jak w dziesiątkach innych tego typu śmietników) , to rozmowa z Wami faktycznie była jak gra z gołębiem w szachy... A teraz przeznaczon jest dla mnie "banan sprawiedliwości".
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: Nadol »

Czuję się wywołany do tablicy. Mnie (ale nie tylko) przeszkadza "bylejakość" w każdej materii. Jeżeli coś można zrobić lepiej to nawet trzeba. Kolega dostał wskazówki a co zrobił - okazał brak szacunku i ignorancję. Jest nowy a nawet nie uszanował zdań kolegów, którzy jakiś czas tu są i współtworzą forum.
Czy widząc, że ktoś robi źle - odpuszczacie i udajecie, że nic się nie stało?
Pozostaje jeszcze ważna kwestia śmietnika na forum i wałkowania cały czas tych samych tematów w różnych wątkach. Po co? Bo "młodzieży" nie chce się?
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1450
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: bartekk »

Grad, to bardzo proste. Są obowiązujące zasady na forum, których należy przestrzegać.
Powitalnia, szukajka, kultura słowa, języka, ograniczanie do minimum OT ( choć każdemu się zdarza pier...lić nie na temat, mnie również).
Jeżeli ktoś wchodzi na forum i nie próbuje przyswoić tych zasad pomimo uwag innych forumowiczów.... I w dodatku prosi o zbanowanie....

. .............. . SORRY TAKI MAMY KLIMAT.............................

Komu nie pasuje, temu trampek.
Zacytuję dawny podpis Ostrego ze stopki "niech Wam nie będzie obojętne, jak coś jest napisane"


ps: Ktoś kiedyś użył nazwy "automoderacja" - to potężna siła naszego forum.
falco pisze:
bartekk pisze:...ograniczanie do maksimum OT ( choć każdemu się zdarza pier...lić nie na temat, mnie również).
Chyba miałeś na myśli, że do minimum... ;)

Sorki za ot.
poprawione :tongue:
Ostatnio zmieniony 09.09.2014, 17:41 przez bartekk, łącznie zmieniany 2 razy.
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: wilczek »

Popieram zdanie Obydwu Szanownych Kolegów, którzy trafnie wyrazili powody, które spowodowały nasze reakcje. Ps. Grad74. Zapytam populistyczne - bo to lubisz- zagramy w szachy? Bo mi się chce....
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: grad74 »

No wszystko się zgadza i automoderacja to dobra rzecz, ale jak się jest gdzieś nowym to nie zawsze się wszystko wie "know-how" od początku. No, nie wiem. Może na pewne rzeczy jestem ślepy, a może taki mam charakter, ale jakoś nie wyczytałem tam nigdzie braku szacunku. Co do nie tworzenia "smietnikowych tematów" to się zgadza, ale po to jest "kosz" i sam temat w końcu by za sprawą Modów tam wylądował. Wilczek - oki , ja białymi, skoczek na F6 :grin:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Biedron
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 815
Rejestracja: 20.05.2010, 11:56
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Pruszków

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: Biedron »

grad74 pisze: skoczek na F6 :grin:
Pomyliłeś się ...
Skoczek w F-16
Obrazek
Biedron
Awatar użytkownika
pat13
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1211
Rejestracja: 15.04.2009, 17:09
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa i okolice

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: pat13 »

Grad, jak to nie doszukałeś się braku szacunku??! :omg:
Wszak użyszkodnik ten, którego nick'a wspominać się nie godzi, śmiał podnieść nie tylko wzrok ale i głos na MEMBERA! A właściwie na kilku! Sam rozumiesz, że takie zachowanie u PROSPECTA jest nie do przyjęcia w naszym Transalp MC.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: falco »

bartekk pisze:...ograniczanie do maksimum OT ( choć każdemu się zdarza pier...lić nie na temat, mnie również).
Chyba miałeś na myśli, że do minimum... ;)

Sorki za ot.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: Adampio »

facet na J zadziałał jak alergen to i reakcja była adekwatna :lol:
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: miroslaw123 »

ojejjakonfajniepisałzadawałmądrepytaniaiwogólebyłfajnyszkodażegojużniema
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: Adampio »

jakniemajakjest? Wczoraj wieczorem się logował
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: Reindeer »

Adampio pisze:jakniemajakjest? Wczoraj wieczorem się logował
Dostał bana na 7 dni. A przynajmniej tak wynikało z teksu Ostrego.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: tomekpe »

Czy kolega był irytujący, czy też nie, to jednak faktycznie jakby ostatnio atmosfera na forum .. zgęstniała.

Za sprawą różnych czynników i to nie jest zaproszenie do ich analizowania. Ale można by to zmienić :)
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: miroslaw123 »

Ale w powitalni się pożegnał, zakładam, że dotrzyma słowa :wink:
Oczywiście żartuję, bo nie ma co się obrażać, każdy zaczyna, ale warto zacząć od czytania a nie zadawania pytań na które odpowiedź była już wielokrotnie wałkowana, a potem strzelać focha jak dziecko w piaskownicy...
Ps. zauważcie, że w tym temacie wszyscy piszą poprawnie (o tyle ile ale jednak się staramy) dlaczego więc nowy może pisać jak mu się napisze, dlaczego ma zadać po raz kolejny to samo pytanie? Bo jest nowy i mu wolno? Z mojej strony nie będzie takiego przyzwolenia, choć sam popełniam wiele błędów (nie mówię o tych piszących z telefonu), a jak zadam pytanie i ktoś mnie odeśle do innego tematu to mu podziękuje!
Ps2. zima dopiero przed nami :pob:
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: Wolo »

grad, o ile w wymienionym przez Ciebie przypadku rzeczywiście podzielam zdanie nadola i Bartka, to zupełnie nie jestem w stanie zrozumieć takiego traktowania "nowo przybyłych":
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 68&t=16957

zarzucanie kłamstwa, sugerowanie, że sprzedawany motocykl jest ściemą, obrażanie na wejściu, jakaś chora demonstracja poczucia wyższości i wszechwiedzy... nie tak witamy tu nowych członków, jest to żenujące.

Abstrahując, sam w owym wątku też okazałeś się nieco małostkowy wytykając użycie słowa "motor", no proszę Cię, przecież co drugi motocyklista tak określa swoją maszynę, nawet Paweł Kukiz i Ty również :wink:
Wyszukiwarka na naszym forum zwraca ponad półtora tysiąca wyników terminu "motor", wytykanie tego zakrawa na złośliwość.

Zatem owszem- porządek jak najbardziej i chwała Wam, że o niego dbacie, taki wątek powinien trafić do kosza, natomiast odrębną sprawą są wycieczki personalne, niegodziwe sugestie czy bezpodstawna agresja- tego nie rozumiem. Wszak łączy nas piękne hobby, trochę wyrozumiałości i uśmiechu nie zaszkodzi :smile:

Pozdro


Wolo
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: wilczek »

Co to się tu porobiło?... Przyleciał wreszcie gołąb ( pokoju :niewiem: ) pograć w szachy .... :wink: :lol:
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: tomekpe »

W tym roku będzie najwyraźniej bardzo ciężka zima.
Awatar użytkownika
Baran
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 12.01.2010, 19:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: Baran »

Mi również nie podoba się takie traktowanie nowego człowieka.
Pierwszy post Ostrego z prośbą o przestrzeganie ortografii i używanie szukajki uważam za fajny i wyważony.
Ale - sorry Nadol - uważam, że ten, z rozpoczynaniem zdania od wielkiej litery brzmi jak 'Krzysiu, umyj rączki' i moim zdaniem, był przesadzony i zbędny.
Nie powiem, sam lubię, jak coś jest napisane ładnie, ale - bez przesady. To jest forum motocyklowe a nie polonistyczne.
Ciekawe, czy gdyby na Wasze posty pt. 'pomocy, zepsuło mi się' odpowiadał w takim niezbyt ortograficznie poprawnym stylu mechanik znający rozwiązanie,
to też byście po nim tak cisnęli, że nie zaczyna zdania od wielkiej litery? Akurat :lol:

Gość, mimo, że powielił znane tematy, był dużo bardziej merytoryczny w swoim wątku niż (kolejni po pierwszym poście Ostrego) 'ortograficzni faszyści'. Ew. zwrócenie uwagi powinien dostać za brak korzystania z wyszukiwarki, a nie brak wielkiej litery w zdaniu. Z mojego punktu widzenia - było to grupowe 'huzia na Józia'. Pokazaliśmy gnojkowi, gdzie jego miejsce. Lepiej Wam teraz? Nie przesadzacie czasami?

BTW Szkoda, że ów temat trafił do kosza, bo chętnie bym odpisał też na tego posta, jak to inne niż Transalp motocykle są droższe w utrzymaniu, psują się, ważą tyle samo i jeżdżą tak samo. I rzekomo autor twierdzi, że na nich 'jeździł'. Chyba po grzybkach halucynkach. Wypowiedź przeszła bez echa, a była merytorycznie jeszcze mniej warta (w sumie, może właśnie dlatego?).

Może zaczynajmy oceniać od siebie, zamiast gnoić świeżaków?
Czy przeoczyłem ten moment (czasami mam takie wrażenie), w którym otwarte forum motocyklowe stało się zamkniętym towarzystwem wzajemnej adoracji?
__
... >> Transalp XL650V >> Triumph Tiger 955i + bzyk-smrodziuch (Honda Pantheon 150 2T)
Startujemy z polskim forum Triumph Tiger - http://www.tigerforum.pl/
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: Nadol »

Baran, ja nikogo nie zbanowałem a nikogo też nie obraziłem. Przeczytaj proszę jeszcze raz dokładnie odpowiedź Jacka i to w jaki sposób on się w stosunku do mnie zachował. Ja prosiłem o poszanowanie dla języka polskiego. Mógł to zignorować, nie odpowiadać i pisać dalej.
Teraz kwestia samej merytoryki, jeszcze raz napiszę - temat spalania jest wałkowany tyle razy, że już więcej nic sensownego raczej nie da się napisać. To nawet jest mało logiczne pytanie bo każdy ma inny styl jazdy, inaczej ustawiony motocykl, inne wyposażenie, inne opony itd. Różnice będą duże a wskaźniki są do znalezienia na forum.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Co to się tu porobiło ?

Post autor: mr bulwa »

Baran pisze:Czy przeoczyłem ten moment (czasami mam takie wrażenie), w którym otwarte forum motocyklowe stało się zamkniętym towarzystwem wzajemnej adoracji?
Ja też to przeoczyłem. Kolega stary_99 nieumyślnie zamieszał w cuchnącym bajorku i rozszedł się po forum nieładny zapach... Mam nadzieję, że będzie tu jeszcze zaglądał, bo podobały mi się jego celne riposty :)
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości