Szutrowanie w Borach Tucholskich - lipiec i sierpień

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
motoman
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 25.05.2013, 16:13
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: CSW

Szutrowanie w Borach Tucholskich - lipiec i sierpień

Post autor: motoman »

Zapraszam wszystkich amatorów latania po miękkim do udziału w moich szutrowych eskapadach.
Gdzie
Mieszkam w Gródku nad Wdą, na południowo wschodniej rubieży Borów Tucholskich, prawdopodobnie największego szutrowego eldorado w Polsce. Setki kilometrów nieutwardzonych dróg udostępnionych dla ruchu kołowego. :ok: Nierzadko stanowią jedyny dojazd do małych wiosek i osad. Roboczo szutrem nazywam wszystko co nie jest asfaltem albo czystym offroadem czyli całkowitym bezdrożem.
Znajdziecie tu wszystkie rodzaje podłoża ale króluje piasek. Teren jest bardzo urozmaicony.
Górki za moim domem mają ze trzydzieści, czterdzieści metrów...
Opcje noclegowe:
- do dyspozycji są dwa pokoje:
wersja komfort (2 łóżka + 1 łóżko)
wersja na ścisk (2 łóżka/2 gleby+1 łóżko/1 gleba)
W każdym wariancie konieczne psiewory :grin:
- miejsca pod namioty mam duużo ale na razie wąskim gardłem jest węzeł sanitarny - prysznic i toaleta (rozbudowa w toku) Zanieczyszczanie okolicznych krzaków nie wchodzi w rachubę :stop: to MOJE krzaki :tongue:
Łączny koszt dwóch noclegów to 10zł od osoby na pokrycie moich kosztów - mediów
Kiedy
Od 24 lipca do 04 sierpnia będę jeździł praktycznie codziennie.
Dla tych, którym najbardziej pasowała by jazda z przewodnikiem dobrze znającym swój teren, bez konieczności medytowania nad mapą i stresującej niepewności czy droga jest legalna, czy może zaraz dopadnie nas patrol straży leśnej, zarezerwowałem trzy weekendowe wypady sprawdzonymi trasami.
Stopień trudności tras, tempo i czas przejazdów mogę dopasować według życzenia i możliwości.
Możemy kulać się spacerkiem (czasem tak lubię :smile: :crossy: ) albo możemy poganiać (jednak w granicach zdrowego rozsądku - to są drogi publiczne, rzadko bo rzadko ale uczęszczane - żadnych trzycyfrówek :stop: :lanie: )
Soboty tych weekendów to odpowiednio 27.07 , 03.08 i 31.08
Co i jak:
Piątek po południu:
-przyjazd i zajęcie kwatery, relaks
-krótszy lub dłuższy szuterek rekonesansowy
-kolacja podczas wypadu (bar lub restauracja) albo na miejscu (restauracja)
-ognisko lub grill
Sobota:
-śniadanie na miejscu lub już na trasie
-szutry, szutry i więcej szutrów :crossy: :crossy: :crossy: , aż :dupa: rozboli :bija: :thanks: :grin:
-obiadek po drodze i latamy dalej albo wracamy, co sobie ciocia życzy :yaho:
-wieczorne ognisko albo grill :impreza: :zabawa:
Niedziela:
-odsypiamy, a jak jeszcze mamy siły i ochotę to
-ostatnia krótka jazda, max. do obiadu
-po południu wyjeżdżamy
Pytać tu albo na priva
***
Ci co przynajmniej w miarę jeżdżą po piasku i lubią spontan/adwenczer mogą mi towarzyszyć w pozostałe dni tygodnia kiedy będe objeżdżał/odkrywał nowe drogi i często dopiero w trakcie ustalał stopień ich legalności :grin: Ale każdy jeździ na własne ryzyko i odpowiedzialność.
Nadmienię, że przez 17 lat czesania Borów jeszcze ani razu nie miałem tej nieprzyjemności ale to żadna gwarancja :niewiem:
I na tych wypadach nie więcej niż 3-4 motocykle łącznie ze mną.
Zapytania najlepiej na priva.
Adres podam potwierdzając wasz przyjazd telefonicznie.
***
Niedawno gościłem dwóch forumowiczow /zlotowiczów z Kalu. Byli zadowoleni...


Zamiatanie piasku - silnik Transalpa daje radę w każdej skorupie - w końcu silnik to serce, a serce jest przecież najważniejsze...


Można rzucić okiem na przykładowy szuterek, tędy przeszło prawdziwe tornado!
Push Your Limits - Live Your Dreams !
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Szutrowanie w Borach Tucholskich - lipiec i sierpień

Post autor: piotreklodz »

A sam czym latasz?

Chętnie bym wyskoczył na weekend, (niestety moje weekendy zaczynają się zwykle w sobotę po 10-11)ale na XR, jeśli znalazłoby się jakieś towarzystwo na trochę mocniejszy off.
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
motoman
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 25.05.2013, 16:13
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: CSW

Re: Szutrowanie w Borach Tucholskich - lipiec i sierpień

Post autor: motoman »

Chwilowo tylko NTV-ką. Medytuję nad kolejnym endurakiem. Mam dwie miejscówki na "mocniejszego" offa przy chałupie. XR da radę, TA był by męką :bija:
O dwa rzuty beretem jest trzecia miejscówka używana przez Rajd Kociewski jako sztandarowa próba specjalna. TA daje radę.
W tym sezonie ustawiłem się wybitnie na szutry ale na offa w wersji hardcore nie trzeba mnie długo namawiać :lol:
Jak na któryś weekend nie będzie chętnych na szutry to coś wymyślimy w kwestii offa ,zostaw jaki namiar na priv to pogadamy.
Push Your Limits - Live Your Dreams !
zielony67
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 243
Rejestracja: 01.06.2011, 09:37
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Wierzowicw Małe 28

Re: Szutrowanie w Borach Tucholskich - lipiec i sierpień

Post autor: zielony67 »

MOTOMAN nie zachwalaj tych naszych Borów bo się naprawdę zlecą i nam je rozjeżdża - mówię nam gdyż ( rodzonym w Tucholi ) cały czas mam tam rodzinę i przez kilkanaście lat rozjeżdżałem polne I leśne drogi, gdy jeszcze nikt nie ganiał Cię za to z bloczkiem mandatowym. :thumbsup:
Awatar użytkownika
vertus72
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 528
Rejestracja: 16.07.2010, 17:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Litzmanstad

Re: Szutrowanie w Borach Tucholskich - lipiec i sierpień

Post autor: vertus72 »

piotreklodz pisze:..........jeśli znalazłoby się jakieś towarzystwo na trochę mocniejszy off.
Piotrze, gdybys jechał na przyczepie, chętnie bym się podłączył i polatał w tak pięknych okolicznosciach przyrody......
Prędkość nie zabija, tylko nagłe zatrzymanie.
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: Szutrowanie w Borach Tucholskich - lipiec i sierpień

Post autor: piotreklodz »

Warte zastanowienia, na tą chwilę mam jednak problem ze zorganizowaniem auta z hakiem i czasem...
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
vertus72
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 528
Rejestracja: 16.07.2010, 17:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Litzmanstad

Re: Szutrowanie w Borach Tucholskich - lipiec i sierpień

Post autor: vertus72 »

Ale warto pamiętać....... :smile: , skoro kolega tak ładnie zareklamował :grin:
Prędkość nie zabija, tylko nagłe zatrzymanie.
marek79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 464
Rejestracja: 29.06.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Szutrowanie w Borach Tucholskich - lipiec i sierpień

Post autor: marek79 »

Plan był taki przyjechać pogadać i pojechać dalej w Bory.
Kolega rozwalił mi cały plan.
Okazało się że MOTOMAN jest rewelacyjnym motocyklistą który wymiata na swojej HONDZIE NTV.
Polataliśmy po szutrach, pogadaliśmy przy piwko do późnej nocy.
Jacku wielkie dzięki za spędzony czas na twoim ranczo.

Gdy wracałem od tego mostu wyburzonego przez Niemców nad rzeką Wdą przed Osiem złapała mnie ulewa.
Później jeszcze pojechałem do Brzezin tam już przeczekałem ulewę.
Dopiero przed Bydgoszczą dogoniłem kolejną chmurę i znowu ulewa.

Wrzuć foty na forum.
Awatar użytkownika
Borys
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 04.10.2010, 00:35
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: pod Wrocławiem

Re: Szutrowanie w Borach Tucholskich - lipiec i sierpień

Post autor: Borys »

Jacku, dopiero teraz dotarłem do Twojego tematu... Szkoda że nie dałeś znać na naszym Forum NTV, wygospodarowałbym chyba czas i namówił kolegów na przyjazd do Ciebie.. Bory Tucholskie odwiedzałem kiedyś za dzieciaka razem z dziadkiem, który to organizował wczasy dla aktorów Teatru Jeleniogórskiego na jeziorem Charzykowskim... Ech, dawne czasy. Piękne tam macie tereny..

A poza tym możesz być dumny ze swojej NTV-ki, bo raz że super wygląda ze tym zmienionym zadupkiem, a dwa że z tego co widzę, potrafisz na niej doskonale wymiatać na luźnej nawierzchni, co mi się za cholerę nie udawało...
Pozdrawiam ciepło!
Awatar użytkownika
motoman
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 25.05.2013, 16:13
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: CSW

Re: Szutrowanie w Borach Tucholskich - lipiec i sierpień

Post autor: motoman »

marek79 pisze: Jacku wielkie dzięki za spędzony czas na twoim ranczo.
Marku to ja dziękuję za miłe towarzystwo, wspólne wypady, a zwłaszcza za pokazanie mi tej bajecznej plaży nad Piasecznem :thumbsup:
marek79 pisze:Gdy wracałem od tego mostu wyburzonego przez Niemców nad rzeką Wdą przed Osiem złapała mnie ulewa.
Ja tę ulewę przeczekałem w Suchobrzeźnicy ale drogi tak rozmiękły, że już nie parłem dalej na północ jak było w planie lecz zawróciłem na południe w stronę domu.
marek79 pisze:Wrzuć foty na forum.
Walczę z tym tematem już trzeci dzień ale coś idzie nie tak...nie potrafię wkleić zdjęć bezpośrednio do posta :sad:
http://imageshack.com/i/1xkmssj
http://imageshack.com/i/0rpl7yj
Ostatnio zmieniony 03.08.2013, 23:24 przez motoman, łącznie zmieniany 1 raz.
Push Your Limits - Live Your Dreams !
Awatar użytkownika
motoman
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 56
Rejestracja: 25.05.2013, 16:13
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: CSW

Re: Szutrowanie w Borach Tucholskich - lipiec i sierpień

Post autor: motoman »

Borys pisze:Szkoda że nie dałeś znać na naszym Forum NTV, wygospodarowałbym chyba czas i namówił kolegów na przyjazd do Ciebie.(...) Piękne tam macie tereny..
Nie spodziewałem się szczególnego zainteresowania szutrowaniem na Forum NTV ale może się myliłem, oczywiście zapodam posta i chętnie was u siebie zobaczę.
A po wizycie na Mazurach wiem, że moje tereny są co najmniej tak samo piękne, za to szutry są bezkonkurencyjne i jest ich mnóstwo :smile:
Dzisiaj znowu cisnąłem ponad trzy godziny po piachu i tylko może ze dwa kilometry asfaltem :crossy: :grin: :crossy:
Upał po południu był spory ale w cieniu lasu całkiem znośny. W przerwie orzeźwiająca kąpiel w krystalicznie czystym Piasecznie, lody w Tleniu i ostatni odcinek jazdy prosto w zachodzące słońce, a dzisiejszy zachód był odjazdowy :ohmy: :roll:
Słowem life is good :smile: :smile: :smile:
Push Your Limits - Live Your Dreams !
zielony67
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 243
Rejestracja: 01.06.2011, 09:37
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Wierzowicw Małe 28

Re: Szutrowanie w Borach Tucholskich - lipiec i sierpień

Post autor: zielony67 »

Motoman -Zaczynam po Twym opisie tęsknić za Borami . Lody w Tleniu fakt pyszne :ok: .

Borys J. Charzykowskie to miejsce pracy mego brata jest tam,, Panem na włościach" :smile: Zna każdy skrawek nie tylko jeziora jak i terenów je otaczających.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości