Szukam uniwersalnej opony

Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska kół.
Awatar użytkownika
Monia
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 93
Rejestracja: 14.10.2013, 22:11
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: Monia »

bo dojeżdżam Maxxisy Trakery

A jak się sprawują u Ciebie Maxxisy, bo ja się zastanawiam nad taką (puściłam link do strony w innym poście), lecz firma mi mało znana ?, warto czy nie ?
"Nie piję jak prowadzę... za dużo się rozlewa"
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: Nadol »

Ja bym wybrał taki kompromis: K60 Scout albo T63
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: tomekpe »

Hmm, ale Metzeler Tourance nie jest oponą 50/50, prawda? Mówimy o przesunięciu Twoich zainteresowań w stronę terenu, tak?

Jeździłem trochę na zestawie TKC + E09 - to jest moim zdaniem takie 50/50 albo nawet 40/60 na korzyść terenu. I nie za bardzo polecam je na asfalt. Nie czułem komfortu na mokrym, było głośno, za to w terenie (lekkim) rzeczywiście świetnie. Jak zazwyczaj jeździsz na asfalcie - kup coś takiego, jak miałaś, 80/20. Ja przyzwyczaiłem się do kostek, dało się jeżdzić po asfalcie, ale po powrocie na "normalne" opony czuję duży komfort :)

Jest sporo opon 80/20, aktualnie mam właśnie Metzelera Tourance i po przesiadce z Anakee 2 to jest to kiepska opona. Jeździłem też na Mitas e07 i niewiele to mi pomagało w terenie - tj. różnica do Anakee była zauważalna, ale to i tak za mało.
Wspomniany Heidenau Scout wydaje się być lekko terenowy, a z nowości jest (na oko fajny) Metzeler Karoo 3... a w ogóle to najlepiej pojechać do Huberta do motogum i tam porozmawiać z fachowcem :ok:
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: Adampio »

Monia pisze:A jak się sprawują u Ciebie Maxxisy, bo ja się zastanawiam nad taką (puściłam link do strony w innym poście), lecz firma mi mało znana ?, warto czy nie ?
W głębokim piachu i błocie z zasady nie jeżdżę ale konstrukcyjne same oponki OK. Nie buntuję sie przy 1,8 atm. co bardzo poprawia przyczepność na leśnych ścieżkach. Podczas deszczu na asfalcie nie narzekam.
Firma ponoć Tajwańska. Ja w automobilu staram sie zawsze trzymać zasady żeby mieć NOWE opony i tego się mam zamiar trzymać także w motocyklu :smile:
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 807
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: mirekm71 »

E09 swietnie daje rade na tyle. Tylko sluchawki do uszow trzeba zakladac bo dzwiek jakby quadem jechal :-) Bardzo dobry na lekki teren i suche asfalty ale SUCHE.
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: Jaro-Ino »

Zacząć trzeba od tego co i w jakiej ilości chce się motocyklem przejeżdżać. Każdy rzuci tu przykłady opon, które już zjeździł tu i tam i nigdy nie będzie to obiektywna ocena. Jeśli większość jest asfaltu to lepiej w sezonie przemęczyć się na 100km błota na slickach jak na paru tysiącach asfaltu na kostkach.
Awatar użytkownika
Monia
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 93
Rejestracja: 14.10.2013, 22:11
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: Monia »

i dlatego szukam czegoś takiego co sprawdzi się tu i tu, nie chciałabym stawać przed dylematem czy wjeżdżać w teren, czy sobie darować, a nie mam zamiaru wyciągać Trampka z błota bo bidak się zakopał.

Zastanawiam się jeszcze nad dwoma: TKC 80 twinduro lub Maxxis M6006.
"Nie piję jak prowadzę... za dużo się rozlewa"
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: Jaro-Ino »

To zawsze jest kompromis. Dużo zależy od umiejętności kierownika. Kup sobie zestaw kostek, wyczuj jak to jeździ i albo sprzedasz po sezonie i kupisz coś innego, albo zostaną na dłużej. TKC są dobre, bo trzymają dość sensownie na mokrym, choć jeśli o mokre idzie to żadna opona nie będzie myśleć za kierowcę. Co do terenu to E09 radzi sobie lepiej na tyle od TKC. Dlatego uniwersalny zestaw dający rade w terenie to TKC i E09.
Awatar użytkownika
Monia
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 93
Rejestracja: 14.10.2013, 22:11
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: Monia »

E09 mam z przodu i bardzo je sobie chwalę, co do tyłu to chyba wybór padnie na TKC, ale trzeba się z tym przespać.
"Nie piję jak prowadzę... za dużo się rozlewa"
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: Jaro-Ino »

To jak masz z przodu E09 to załóż na tył E09, a nie TKC, bo to bez sensu.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: zimny »

Bardzo dobre i mega trwałe gumy to Michelin Sirac. Lepsze na szutry od anakee a niewiele od nich gorsze na asfalcie.
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
ant6
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 849
Rejestracja: 17.03.2013, 20:10
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Wrocław

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: ant6 »

dużo powiedziano i napisano, poczytaj, a będziesz miała jeszcze większy dylemat :P
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 07&t=14157
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 07&t=13876
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 07&t=11355
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=107&t=1844
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=107&t=4780
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 07&t=13159
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 07&t=12804

a poza tym to jak się komu jeździ na danych oponach to odczucie typowo subiektywne, dla jednych dane opony będą zajebiste, a drugi będzie klął, że w ogóle je kupił. Do każdej trzeba się przyzwyczaić, ja jak przesiadałem się z 07 na kostki to miałem wrażenie jakby tył mi pływał ...może i pływa ale nie zwracam już na to uwagi, może jestem wyjątkowo czuły :whip: . Mi zestaw TKC + 09 pasi, choć głośno jest, ale mam czopki do uszu i jest super, kwestia przyzwyczajenia. A w teren to jedna kostka dobra w piachu a w błocie już nie i na odwrót. Uniwersalnej nie ma po prostu i tyle. A jak już jakaś jest zajebista to nie ma homologacji na asfalt :P
If nobody hates you, you're doing something wrong
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: Jaro-Ino »

ant6 pisze:A jak już jakaś jest zajebista to nie ma homologacji na asfalt :P
C02 :grin: :cool:
Awatar użytkownika
ant6
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 849
Rejestracja: 17.03.2013, 20:10
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Wrocław

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: ant6 »

Jaro-Ino pisze:
ant6 pisze:A jak już jakaś jest zajebista to nie ma homologacji na asfalt :P
C02 :grin: :cool:
no właśnie :grin: - nie mam ale kiedyś pewnie nabędę :P
If nobody hates you, you're doing something wrong
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 807
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: mirekm71 »

Uwazam, ze na asfalt e09 tez jest swietna. Zamyka sie jak jest cieplo, idzie na kolo na kostce brukowej i w terenie daje rade :-) Oczywiscie nie da sie doradzic komus opony bo to jakby doradzic co ma jesc na sniadanie. Kazdy ma Swoj typ i to nie jeden :-)
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: wilq.bb »

Adampio pisze:Tez stoje przed podobnym dylematem bo dojeżdżam Maxxisy Trakery :niewiem:

E09 (mam w piwnicy) jest dla mnie za głośna i przymierzam sie do E07 byleby tegorocznej

Ktoś coś wie o Mitas-ie E08
Nie idź tą drogą....o 07 piszę bo 08 to praktycznie bardziej ancfalt - bosi'ego się pytaj zeszły sezon 08 zajeżdzał.
Ja przesiadłem się z TKC+09 w maju na komplet 07 (nowe z konica 2012) i powiem Ci tak - jest ciszej (nawet dużo ciszej), ale jak chcesz wjechać w coś co nie jest asfaltem i twardym szutem to rzuca....
Zajadę 07ki albo wymienię na zestaw powyższy (jak masz w bardzo dobrym stanie tkc+09 jestem skłonny do dealu) - ale na pewno nowych nie kupię - po prostu nie leżą mnie.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: Jaro-Ino »

Mitas 08 to syf. Nie dość, że się przód ząbkuje to jeszcze nie trzyma się w ogóle mokrego i to typowa asfaltówka bez możliwości terenowych poza ubitym szutrem. Miałem przód i tył i szybko wyleciały w głąb garażu na rzecz kostek.
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1199
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: zaczekaj »

Marudzicie, że e09 głośne. Mi akurat nic nie przeszkadzało w nich. Miałam komplet e09 i całkiem całkiem dawały radę.
Teraz wrzuciłam Motoza na przód, jestem zachwycona na tym jak motór na tej oponie potrafi się dobrze prowadzić. Jedzie tam gdzie ja chcę.
Niebawem wrzucę na tył c02 to zobaczymy o ile to lepsze od e09 :grin:
W Trampku mam Mitaski e07. Do jazdy po szutrach bardzo dobry. Jednak odrobina błota, gliny i Trampek żyje swoim życiem :)
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: tomekpe »

I dyskusja podryfowała w kierunku prowadzenia w terenie :smile: . A większość wymienionych opon na asfalcie będzie jedynie wystarczająca. Trzeba pamiętać, że znaczny przyrost możliwości w terenie będzie okupiony utratą przyczepności na asfalcie. To jest kwestia mocno indywidualna.
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: jakie opony do Trampka

Post autor: Remi »

Kiedys w jakims temacie szeroko rozwodzilem sie na temat opon. Nie chce zgrywac tutaj madrali ale jakby nie bylo pare kilometrow przejechalem na roznych glownie nisko budzetowych oponach. Jesli ma byc w miare komfotowo i bezpiecznie na asfalcie i w terenie to po prostu tkc. Mitasow e09 zajezdzam drugi zestaw i wiem ze na pewno sa bardzo glosne i bardzo slabo trzymaja na mokrym. W miescie na skrzyzowaniach gdzie sa minimalne plamki oleju z puszek (a sa zawsze) jezdzi sie na nich jak na lodzie w czasie deszczu. Tak samo wszelkie znaki poziome. Da sie na nich jezdzic na suchym i swietnie daja rade w terenie a do tego wytrzymuja duze przebiegi ale... na mokrym jest dramat i tyle. W terenie kiedys robilismy porownanie z Neno na torze motocrossowym. Ja na e09 on na tkc. Wybralismy stromy dlugi podjazd i rura. Ja wjechalem bez problemu a Neno ledwo ledwo ale... wjechal. Za to na tych samych oponach w Wawie w czasie deszczu on startowal na swiatlach normalnie a ja przy kazdym dodaniu gazu mialem takie drifty ze masakra. Musialem go prosic zeby odpuscil troche bo albo sie zgubie albo rozwale. Nie wiem jak jest z innymi kostkami ale z tych dwoch wybralbym jednak do trampka tkc. XTRa kupilem na E09 (poprzedni wlasciciel zaliczyl na nich szlifa i polamal obojczyk :) ) jak je zajezdze to kupie conti tkc.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość