Gruzja 2013 - czyżby mało popularny kierunek?

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
skklub
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 79
Rejestracja: 25.06.2008, 22:28
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Gruzja 2013 - czyżby mało popularny kierunek?

Post autor: skklub »

Witam,

W tym roku wybieramy się wokół Morza Czarnego (ja TA, i 2 XJ 600) poszukuję map do nawigacji jeżeli, jeżeli ktoś ma jakieś praktyczne info to będę bardzo wdzięczny.
Trasa do Gruzji: Ukraina (Słowacja), Rumunia, Bułgaria, Turcja i Gruzja. Droga powrotna to Rosja i Ukraina.
Wyjazd nie jest niskokoszowy, noclegi tylko pod dachem (hotel, motel) wyjątkowo namiot.
Jeżeli ktoś jest chętny to zapraszam, termin wyjazdu bez możliwości zmian 27.07.2013 r., powrót bardziej elastyczny ok. 15.08.2013 r.

Pozdrawiam
Darek
Litwa
romeciarz
romeciarz
Posty: 22
Rejestracja: 04.04.2012, 14:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Gruzja 2013 - czyżby mało popularny kierunek?

Post autor: Litwa »

Wybieram się tą samą trasą do Gruzji. Niestety puszką w 8 osób i wyjeżdżamy w dniu kiedy Wy wracacie. Co nie zmienia faktu że chętnie skorzystam z map, porad, ciekawych informacji :)
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Gruzja 2013 - czyżby mało popularny kierunek?

Post autor: tomekpe »

cześć,

Zdecydowanie warto użyć free navigatora. Świetne mapy, bez żadnego problemu nawigowaliśmy się po Gruzji. Jest na forum temat o tym programie. Działa bezproblemowo na Larku, mimo że kiepsko wygląda, to jest OK.

Mapy papierowe są różne, ale najlepiej jest na miejscu pytać, czy dana droga jest, i w jakim stanie (podpowiedź - na początku zawsze powiedzą, że jest dobra :) )

Co do noclegu pod dachem, to będziecie musieli dobrze zaplanować trasę - w Gruzji poza dużymi miastami nie ma zbyt dużo hotelu. Kwatery są różnej jakości. W okolicach atrakcji turystycznych noclegi da się znaleźć raczej bez problemu.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1430
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Gruzja 2013 - czyżby mało popularny kierunek?

Post autor: herni74 »

skklub pisze:Witam,

W tym roku wybieramy się wokół Morza Czarnego (ja TA, i 2 XJ 600) poszukuję map do nawigacji jeżeli, jeżeli ktoś ma jakieś praktyczne info to będę bardzo wdzięczny.
Trasa do Gruzji: Ukraina (Słowacja), Rumunia, Bułgaria, Turcja i Gruzja. Droga powrotna to Rosja i Ukraina.
Wyjazd nie jest niskokoszowy, noclegi tylko pod dachem (hotel, motel) wyjątkowo namiot.
Jeżeli ktoś jest chętny to zapraszam, termin wyjazdu bez możliwości zmian 27.07.2013 r., powrót bardziej elastyczny ok. 15.08.2013 r.

Pozdrawiam
Darek



Szkoda kasiory na spanie w pościelach. Polecam noclegi w GEO , UA i RUS pod gwiazdami . Ty na TA z z tymi Xjtami będziesz miał ciężko zobaczyć prawdziwą Gruzję . :sad:
Awatar użytkownika
bathory
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 635
Rejestracja: 20.12.2011, 15:48
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gruzja 2013 - czyżby mało popularny kierunek?

Post autor: bathory »

Mało popularny kierunek? TO chyba prowokacja :) Mam wrażenie, że w tym roku w Gruzji będą korki spowodowane przez motocyklistów z Polski :D
mkor
romeciarz
romeciarz
Posty: 25
Rejestracja: 08.11.2011, 11:46
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gruzja 2013 - czyżby mało popularny kierunek?

Post autor: mkor »

My jedziemy 26 maja, 4 tygodnie...
Cyryl
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 190
Rejestracja: 12.07.2009, 09:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wlkp.

Re: Gruzja 2013 - czyżby mało popularny kierunek?

Post autor: Cyryl »

a kto jedzie końcem sierpnia?
NTV Deauville->V-strom 1000->Transalp zmota->Bandit 1200->Transalp 600->Bandit 1200->Tdm->Africa Zmota->1100GS->1150GS->1100GS->CB1300S->CRF1000 i MT01
daro70
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 30.01.2013, 19:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bytom

Re: Gruzja 2013 - czyżby mało popularny kierunek?

Post autor: daro70 »

Witam. Pierwsza polowa czerwca wyjezdza ktos w strone Kaukazu? Pozdr
skklub
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 79
Rejestracja: 25.06.2008, 22:28
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Re: Gruzja 2013 - czyżby mało popularny kierunek?

Post autor: skklub »

Witam,

Tomekpe a powiedz mi jak te mapy sprawdzają się w miastach np.Tbilisi.
Z XJ może być różnie jedzie ze mną kumpel, który swoją XJ jeździ wszędzie, nie straszne są mu szutry ani kamienie jedynie trochę wolniej po dziurawych drogach.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Gruzja 2013 - czyżby mało popularny kierunek?

Post autor: tomekpe »

W Tbilisi zaliczyliśmy jedynie przelot przez sciśle centrum. Prowadziła bezbłędnie, jak normalna płatna nawigacja. Nie wiem jak z wyszukiwaniem adresów i POI, ale same drogi są super. Podobnie w Kutaisi, z centrum dowiozła nas do Gelati bez żadnej skuchy, a dojazd tam jest mało oczywisty. Nawet w Uszguli była dostępna mapa tej wsi. W trakcie całej trasy nie mieliśmy problemu z dojazdem, nigdy nie wyprowadziła nas w pole, a pokrycie map był bliskie wzorowemu. Oczywiście lecieliśmy po popularnych turystycznie trasach - ale i skróty wychodziły OK.

Jako, że nie było żadnej alternatywy, to oceniam nawigację na 5+ :) Moim zdaniem nie ma powodu, aby szukać innej, chociaż może uda się znaleźć (w popularnych komercyjnych nawigacjach map Gruzji nie było nigdzie). Free navigator zupełnie wystarczał, warto potrenować używanie na sucho, bo jak włączyłem pierwszy raz dopiero w Batumi, to poczułem się mocno zagubiony. Interfejs nie jest cukierkowy, a do tego na początku nawigacja nie umie znaleźć GPS (chyba trzeba wymusić ręcznie, w każdym razie łatwe do przeskoczenia). W gratisie jest dobre pokrycie Turcji i Rosji, które też nie zawsze są w komplecie.
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1430
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Gruzja 2013 - czyżby mało popularny kierunek?

Post autor: herni74 »

Ogólnie w GEO jak popatrzysz na mapę , to nie ma się gdzie zgubić i jest dosłownie kilka dróg na krzyż i nie ma sensu używać nawigacji na asfaltach bo i tak się często gubi i głupoty pokazuje jak np. Automapa. Najlepiej papierowa mapa lub "koniec języka za przewodnika'
Np. jak się można zgubić jadąc do Uszguli czy Omalo jak tam prowadzi tylko jedna jedyna droga :lol: :lol: :lol: :lol:
skklub
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 79
Rejestracja: 25.06.2008, 22:28
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Re: Gruzja 2013 - czyżby mało popularny kierunek?

Post autor: skklub »

Witam,

Za miastem pewnie masz rację, że trudno się zgubić jednak w dużych miastach, te mapy będą pomocne.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1430
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Gruzja 2013 - czyżby mało popularny kierunek?

Post autor: herni74 »

Jedyne duże miasto to Tbilisi , które i tak lepiej zwiedzać na pieszo albo taxi :yaho:
daro70
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 30.01.2013, 19:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bytom

Re: Gruzja 2013 - czyżby mało popularny kierunek?

Post autor: daro70 »

Witam. Takie pytanie mam co do kierunku Gruzja-Kaukaz. Jechal ktoś z forum przez Inguszetie Dagestan tzn na Grozny Machaczkale i np potem przez Eliste rep.Kałmucji ? Pozdr.
daro70
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 30.01.2013, 19:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bytom

Re: Gruzja 2013 - czyżby mało popularny kierunek?

Post autor: daro70 »

Witam. Chcialem ponowic pytanie co do rep. rosyjskiej Dagestanu i Kalmucji -przemierzal ktos moze tamte strony? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Gruzja 2013 - czyżby mało popularny kierunek?

Post autor: tomekpe »

Spróbuj na forum afrykańskim. Wedle mojej rozmowy z osobami, które pojechały na krótką wycieczkę do Groznego - tam dalej na wschód nie jest fajnie i wszystko kontroluje wojsko. Strefa wojny.
Awatar użytkownika
Fihu
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 329
Rejestracja: 21.02.2013, 20:13
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Gruzja 2013 - czyżby mało popularny kierunek?

Post autor: Fihu »

Pytanie, bo chyba nikt nie poruszał tego tematu: Czy istnieje prom z Ukrainy/Rumunii do Gruzji? Jak często on kursuje? Jakie są to koszty? Ile czasu płynie?
Posiada ktoś aktualne informacje na ten temat?
dzięki !
RD03 + XL 250 S
Lecz ja na moim kutrze sam sobie sterem wędkarzem i rybą
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1430
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: Gruzja 2013 - czyżby mało popularny kierunek?

Post autor: herni74 »

Podobno coś pływa z UA do GEO ale, podobno koszta astronomiczne i nie regularne kursy .
TROJAN
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3276
Rejestracja: 28.10.2008, 23:26
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: KRAKóW

Re: Gruzja 2013 - czyżby mało popularny kierunek?

Post autor: TROJAN »

Kto mi kupi Kaukazkie skarpetki na Drodze Wojennej ?

:haha:

Pytam całkiem serio :smile:
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Gruzja 2013 - czyżby mało popularny kierunek?

Post autor: tomekpe »

Fihu pisze:Pytanie, bo chyba nikt nie poruszał tego tematu: Czy istnieje prom z Ukrainy/Rumunii do Gruzji? Jak często on kursuje? Jakie są to koszty? Ile czasu płynie?
Posiada ktoś aktualne informacje na ten temat?
dzięki !
W ubiegłym roku wcale się to nie opłacało. Sporo czasu, podobno warunki koszmarne (3 dni w tłoku), a do tego nie wiadomo jak i kiedy prom kursuje. Daliśmy sobie spokój.

Spokojnie znajdziesz na google informacje, jest strona firmy obsługującej te rejsy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości