Szyba turystyczna

Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki.
Awatar użytkownika
TAXL600V
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 259
Rejestracja: 08.06.2012, 22:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Śląsk

Re: Szyba turystyczna

Post autor: TAXL600V »

Artur pisze:tyle że szkielet nie moze być tak delikatny. Wówczas lekkie stukniece ptaszka w locie mogłoby ją uszkodzić. Ponadto nie słychać by stelaż nie wytrzymywał. A niezwykle sporadyczne przypadki - jeśli już są wykluczyłbym jako główną przyczynę podwyższoną szybę. Zbyt dużo zmiennych i zbyt mała liczba awarii by winna była szyba.
Może, nie może... odkręciłem ostatnio czaszę razem z szybą oraz deflektorem, sam się zdziwiłem jak mocno oddziałuje na owiewkę. Przy samym przenoszeniu czuć było duży nacisk, absolutnie nieporównywalny do jazdy z prędkością ok 100 km/h. Tak czy siak czasza jak do tej pory nie uległa uszkodzeniu, co nie zmienia faktu, że dostaje "trochę" przeciążeń i w dalszej eksploatacji mogą się pojawić jakieś usterki, niekoniecznie zdrowej czaszy, ale jakiejś po przygodach.
pozdr :smile:
Artur
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 17.01.2012, 08:06
Mój motocykl: XL600V

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Artur »

tego że naprężenia się zwiększają nikt nie neguje. Ale czasza po przygodach - sorry, ale to każdy element po przygodach jest osłabiony. Czasza moze sama popękać od temp czy drgań w miejscach łączenia, wysoka szyba tylko pomoże.
Jest to szyba turystyczna więc należy ją tak użytkować a nie ścigac się z prędkościami autostradowymi. Fizyka mówi że opór rośnie kwadratowo a nie liniowo do zadanej prędkości. Sami to czujemy jak jedzimy wystawieni z klatą na wiatr - do 100 spoko a potem to chce nas ściągnąć z fotela. Wysoka szyba ma to samo wiec szanujmy ją a Ona zadba o moto i kierownika. Użytkowane w granicach rozsądku są bezpieczne.

tfu, co za czasy czy o godności, honorze, umiarze czy rozsądku trza rozmawiać bo nie każdy wie co to jest :drinking:
wichur
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 265
Rejestracja: 13.04.2009, 22:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: śrem

Re: Szyba turystyczna

Post autor: wichur »

Witam kupiłem szybę turystyczna givi D205S do 600tki ale jeszcze nie przysłali ma ktoś taką zamontowaną , jestem ciekaw jak wygląda na motocyklu i jak się spisuje .
tomba
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 316
Rejestracja: 07.10.2012, 08:35
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: chełm

szyba turystyczna do 650-tki

Post autor: tomba »

Witam kolegów. Czas na wymianę szybki w trampoline 650-tce. :crossy:
Poszukuję szybki turystycznej. Już kiedyś na forum coś było poruszane? Nie wiem, czy decydować się na looster, MGG, czy MRA.
Dostawca MRA nie zna wysokości tej szybki, a nie chcę ryzykować. Stara org. ma ok. 35, ile cm ma wygodna turystyczna?
MRA proponuje szybkę vario turing /wysokość org. + deflektor/. Wolę wyższą turystyczną + deflektor Darkojak.
Poradźcie jakiej wysokości jest touring i gdzie kupić?
Podrzućcie link do sklepu!
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Nadol »

Skoro masz dokupować deflektor, to weź jeszcze pod uwagę szybę turystyczną Givi/Kappa, powinna być tańsza od MRA.

Obrazek

MGG bym nie kupował. Po połamaniu Givi (moto przewrócone na dystrybutor na stacji) założyłem MGG - strasznie wiotka, niby daje rade ale nie czuje się zbyt komfortowo podczas jazdy. Givi była zdecydowanie lepsza i inaczej też wyprofilowana, dawałem rade bez deflektora ale do MGG musiałem już założyć.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
tomba
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 316
Rejestracja: 07.10.2012, 08:35
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: chełm

Re: Szyba turystyczna

Post autor: tomba »

Wziąłem szybę MRA niemiecką. Właśnie doszła i jest super. Myślę, że jest sztywniejsza nawet od oryginalnej niskiej.
Doszedł też deflektor Darkojak'a niski 12cm. Myślę, że taki zestaw zagwarantuje komfort jazdy. :crossy:

Mam pytanko, mianowicie jak przebiega wymiana szyby? Czy napotkam trudności? Czy są tam jakieś nakrętki? ... :ysz:
Może ktoś z Kolegów zmieniał i ma doświadczenie. :thumbsup:
Awatar użytkownika
haku
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 681
Rejestracja: 25.03.2010, 23:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Smolec

Re: Szyba turystyczna

Post autor: haku »

Są nakrętki zatopione w gumie, podczas wkręcania śruby rozszerzają się i szyba się trzyma. Zresztą jak rozkręcisz to zobaczysz, prosta sprawa, 10 minut roboty.
Awatar użytkownika
Trol
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 965
Rejestracja: 12.09.2012, 20:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Poland

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Trol »

Kołnierz gumki przechodzi przez owiewkę i szybę .Odkręcić śruby i unieść szybę do góry i do przodu jednocześnie .
Jestem Trolem poprawnym .Staram się .Nierzadko .
tomba
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 316
Rejestracja: 07.10.2012, 08:35
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: chełm

Re: Szyba turystyczna

Post autor: tomba »

Dzięki. Wolałem się zapytać zanim coś :dupa:
Przy poszukiwaniu szyby, widziałem gdzieś dodatkowy komplet śrub.
Myślałem, że skoro dodają nowe, to stare plastyki mogą być jednorazowe.
Zatem lecę kręcić....
Jeszcze raz dzięki. :thanks:
Awatar użytkownika
skarp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 220
Rejestracja: 18.07.2012, 06:54
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Parczew

Re: Szyba turystyczna

Post autor: skarp »

Rolo pisze::help: Po uważnym przestudiowaniu tego i innych wątków i iluś tam rozmów z Trampiarzami wczoraj nabyłem drogą kupna MRA Vario Touring do 650-tki za jedyne 390, :swieczki: I byłbym się kurna pewnie dziś podzielił wrażeniami ale wyskoczył klops... Po pierwsze to ta cholera ma mniejsze otwory niż oryginał, po drugie jak wyciągnąłem te gumowe nity z gwintem w środku, w które wkręca się śrubki to nie ma szans włożyć tego tak, żeby ten gumowy kołnierz nita wylazł na zewnątrz. W jakiejś tam szczątkowej instrukcji od szybki po angielskiemu przeczytałem, że mniej więcej "w niektórych motongach te nity po wyciągnięciu nie nadają się do ponownego użycia, dlatego my giermańska fyrma MRA dajemy do tych typów motongów nowe nity" a w samym woreczku oprócz naklejek i gumy na krawędź szyby nic nie ma, czyli że niby Trampolina do tych typów nie należy co nie zmienia faktu, że moje nity jakoś nie chcą być "re-used". Pytanie do kogoś kto zakładał MRA, mam jakiegoś wybraka bez nitów? Jakieś inne pomysły, patenty jak sobie poradzić z tymi nitami? :help:
chcę kupić szybę MRA Variotouring http://www.defender.net.pl/product-pol- ... 0-07-.html
Jakie są Twoje spostrzeżenia?
Suzuki DR 650 SE 1997r. -> Honda XL 650 V 2000r. -> Suzuki DL 650 K7 - > BMW R 1200 GS K25 2005r. Desert Yellow.
Włóczykij
romeciarz
romeciarz
Posty: 34
Rejestracja: 16.04.2013, 09:49
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Włóczykij »

Temat rozlegly się zrobił :smile:
Naczytałem się i wybór padł na MRA. Zastanawiam się tylko co wybrać:
- vario touring - bez deflektora znalazłem że ma 385 mm
- touring - znalazłem że ma 430 mm

Ja mam 179 cm wzrostu. Która polecacie?
Awatar użytkownika
jaekq
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 52
Rejestracja: 01.06.2013, 08:39
Mój motocykl: XL650V

Re: Szyba turystyczna

Post autor: jaekq »

Ja kupiłem MGG i deflektor od darkojaka. Jak mi dzis z pod bloku nie wezmą to będę jutro dalej testował. Miałem niska hondy, było wietrznie... Założyłem mgg i było mega głośno, teraz mam deflektor i sam nie wiem...mam wersje z z możliwością ustawienia kata i wysokości deflektora, przyszalalem bo 259zl za deflektor to sporo, ponadto była na nim rysa i w ogole plexi nie robiła szału, troszkę drogo chyba, ale zobaczymy, muszę kilka ustawień przecwiczyc.

Wzrost 183
TA XL650V rocznik 2000

Będę opisywał czy coś sie zmieniło i jutro może jakaś fotkę wrzuce.
Włóczykij
romeciarz
romeciarz
Posty: 34
Rejestracja: 16.04.2013, 09:49
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Włóczykij »

Kupilem MRA touring bez deflektora.
Na poczatku bylem bardzo niezadowolony bo strasznie mi glowa trzepalo na boki, jako ze powietrze uderzalo w gorna czesc kasku lekko powyzej linii oczu.

Jednak okazalo sie ze to w glownej mierze byla wina kasku. Od momentu gdy kupilem caberg duke jak reka odjal.
W koncu cicho i bez trzepania glowa na boki. Jest git :-)
Awatar użytkownika
skarp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 220
Rejestracja: 18.07.2012, 06:54
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Parczew

Re: Szyba turystyczna

Post autor: skarp »

Drobne spostrzeżenia po 2500 km po Ukrainie i Rumunii. Prawie do wyjazdu jeździłem z orydżinałem. Wiało na szyję i kask, wydawało się głośno, ale za to wentylacja kurteczki wyśmienita. Na szybie kasku ciągle jakieś muchy, itp. Wkurzało :sad: . Powyżej 120 km/g przeszadzało. Więc, zapodałem deflektor od Scooterlanda za 159 zeta. Nie było lepiej, raczej głośniej, wentylacji nie zdążyłem sprawdzić. Nie podobało mi się :ysz: . Aż tu naraz pewien forumowicz chciał się pozbyć szyby turystycznej GIVI i to ze dwa dni przed wyjazdem. Poprosiłem, spiął się niesamowicie i dokonał niemożliwego - szyba trafiła do mnie, dzięki i pozdrawiam Cię gumbas. Założyłem turystyczną szybę i tu zonk. Czy to z deflektorem czy bez to wiało, bez deflektora - centralnie w czoło. Z deflektorem jakoś dziwnie telepało kaskiem, nie mogłem zlokalizować kierunku wiatru. Do Rumunii poleciałem bez deflektora, na samej turystycznej szybie. Wniosek. Źle wybrałem. Za granicą prędkości były rzędu: w mieście 60-70, za miastem 100-110 km. Więc orydżinalna szyba sprawdziła by się wyśmienicie. Mam 180 cm wzrostu i TA 650. Na kolejny dalszy wypad biorę niską szybę.Sprawdzę jeszcze szybe turystyczna z niskim deflektorem.
Suzuki DR 650 SE 1997r. -> Honda XL 650 V 2000r. -> Suzuki DL 650 K7 - > BMW R 1200 GS K25 2005r. Desert Yellow.
Awatar użytkownika
voycor
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 62
Rejestracja: 02.11.2012, 11:37
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Mława

Nowa szyba - prośba o opinie

Post autor: voycor »

Potrzebuje info czy niżej podana szyba nie będzie zakupem na "chwilę".
http://allegro.pl/nowa-szyba-honda-tran ... 76593.html
chodzi mi o podatność na zarysowania, matowienie itp. Jak zawsze zastrzeżenia budzi niska cena :smile: muszę sobie wyjaśnić czy jest niska bo szyba jest kiepska, czy jest niska bo np. od producenta jak z resztą jest napisane.

Może ktoś kupił, użytkuje od roku i jest mega zadowolony ? :smile:
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Nowa szyba - prośba o opinie

Post autor: Adampio »

cena jak na polska szybe (np. Loster-a) normalna.
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Nowa szyba - prośba o opinie

Post autor: evoluzione »

Adampio pisze:cena jak na polska szybe (np. Loster-a) normalna.
Dokładnie, a Loster jak na swoją cenę jest całkiem w porządku, więc i tu można mieć nadzieję.
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Pingwin »

Mam, uzywam i wszystko jest OK :thumbsup:
Proponuje kupic przezroczysta bo kolorowe ograniczaja widocznosc o zmroku :smile:
Dawniej gdziala
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Adampio »

Pingwin pisze:Proponuje kupic przezroczysta bo kolorowe ograniczaja widocznosc o zmroku :smile:
Ja tam w każdych warunkach patrzę nad szybą wiec kupiłem barwioną :smile:
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Pingwin »

Niech Ci służy jak najlepiej :thumbsup: ale niekiedy trzeba patrzeć pod koła i wtedy docenia się bezbarwną :wink:
Dawniej gdziala
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości