MISIEK , masz konkurencję ;)

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: MISIEK , masz konkurencję ;)

Post autor: Thorin »

MISIEK pisze:Nigdy jednak nie zmieniana jest istota tekstu, wrażenia autora, jego uwagi i oceny.
Bywa, że nad takim tekstem trzeba się bardziej zmęczyć niż przy pisanym od zera.
To mnie właśnie ciekawiło najbardziej, co do drugiej kwestii, to wierz mi, wiem o czym piszesz! :smile:
Dzięki za wszystkie wyjaśnienia, moja ciekawość została w pełni zaspokojona. :wink:
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: MISIEK , masz konkurencję ;)

Post autor: miroslaw123 »

a mi się nowe wydawnictwo podoba! W obecnych tytułach "rozwalają" mnie drukowane ogłoszenia a przedruki z ototmoto to w ogóle zgroza...A obiektywność autorów tekstów w jakiejkolwiek gazecie to mrzonka, choć zwykle to wcale nie wynika ze złych intencji, po prostu ludzie nigdy nie będą obiektywni! Zobaczymy jak się będzie rozwijać konkurencja na trudnym rynku gazet...
Ps. co do przedruków z zachodu to przecież prędzej czy później motocykle stamtąd do nas trafią... :haha:
Awatar użytkownika
MISIEK
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 554
Rejestracja: 15.06.2008, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: MISIEK , masz konkurencję ;)

Post autor: MISIEK »

Ja najchętniej wywaliłbym całkiem ogłoszenia drobne z gazety a miejsce poświęcił testom lub turystyce, ale nie każdy biker ma dostęp do internetu więc darmowe ogłoszenia na papierze to ukłon w stronę tych właśnie ludzi. Poza tym nikt nie zabrania ogłaszania się jednocześnie na ototmoto i w gazecie.

Co zaś do obiektywizmu - zgoda, nikt nie jest absolutnie obiektywny bo ma swe gusta i doświadczenia ( ja na przykład nie czuję się dobrze na ścigaczach bo mi na nich po prostu nie wygodnie, zaś z silników najbardziej lubię widlaki za ich mocny dół i środek obrotów) – jednak w ten właśnie naturalny sposób nie będąc obiektywnym można być rzetelnym. Rzetelność owa przejawia się w tym, że zamiast opinii typu: „motór jest zajebisty” lub „sprzęcior jest do dupy” stwierdza się fakty i pisze co konkretnie jest nie tak: „maszynka ma mocne, łatwo dozowalne hamulce, ale silnikowi w dole obrotów brakuje mocy i trzeba mieszać biegami”. Oceniając motocykle bierzemy się też pod uwagę fakt, że to co dla jednego jest cierniem w zadku dla kogoś innego jest drobiazgiem nad którym może przejść do porządku dziennego wobec innych ważniejszych jego zdaniem cech motocykla (dlatego też mimo że test ma zazwyczaj jednego autora – sprzęty objeżdżamy w kilka osób i rozmawiamy później o wrażeniach i wymieniamy uwagi co komu pasuje a co nie). Poza tym nie da się przykładać identycznych kryteriów do często różnych maszyn. To że np.: cruiser i choppery kiepsko spisują się na krętych drogach jest bardziej wynikiem koncepcji całego gatunku niż błędu konstrukcyjnego konkretnego modelu. Gdy kiepskość na winklach pojawi się ścigaczu lub supermoto – znaczy to że ewidentnie jest coś nie tak. A na koniec przykład z naszego własnego podwórka: Yamaha FJR 1300, BMW R 1200 GS jak i najnowszy Transalp są to maszyny turystyczne i jako takie można by je porównywać, ale konia z rzędem temu kto je sprawiedliwie oceni i nie narazi się przy tym na oskarżenie o stronniczość czy co gorsza o to że mu za taki a nie inny wynik zapłacił importer – a takie tekst słyszę ostatnio aż za często,
Nie mam już Transalpa, Supertenery ani nawet Afryki...
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: MISIEK , masz konkurencję ;)

Post autor: miroslaw123 »

MISIEK pisze:w ten właśnie naturalny sposób nie będąc obiektywnym można być rzetelnym
i oto chodzi :resp:
Jabłuszenko
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 191
Rejestracja: 12.12.2009, 23:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław od 7 - 16

Re: MISIEK , masz konkurencję ;)

Post autor: Jabłuszenko »

Mądrze Misiek piszesz. :cool:
Co do płacenia za teksty przez importera, to niestety tak jest w motoryzacji i nie tylko (kosmetyki, leki itd itd) . Kiedyś pisano" tekst sponsorowany", teraz tego zaniechano a przynajmniej bardzo rzadko sie stosuje.
Taka rzeczywistość, każdy chce żyć i zarabiać.
Pozostaje kwestia uczciwości wobec swoich czytelników ale .......................to już raczej temat na "Oleńkę" :impreza:
Pewnie ilu nas tutaj tyle byłoby zdań (jak to w Polsce) :grin:
Zresztą, jak to ma któryś z kolegów w swoim podpisie: prawda jest jak :dupa: , każdy ma swoją!
TA XL650V
- Nikt Wam nie da tego, co My obiecamy........
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3967
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: MISIEK , masz konkurencję ;)

Post autor: ostry »

Jak to miło poczytać merytorycznych i tak ładnie zapisanych wypowiedzi :grin: .Od razu widać,że MISIEK nie minął się z powołaniem , a bajerant jak ta lala :lol: oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu :thumbsup: .
Wszystko prawda co piszecie ale najbardziej zgadzam się z tym ,że :
Jabłuszenko pisze:prawda jest jak :dupa: , każdy ma swoją!

:haha:
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: MISIEK , masz konkurencję ;)

Post autor: Bolek »

A ja tam lubię te nasze gazetki,mam na myśli Motocykl i Świat Motocykli kupuje systematycznie i czytając, nie zastanawiam się nad obiektywizmem piszących, służą mi do zdobywania wiedzy na temat innych niż mój motocykli :smile:
MISIEK pisze:Yamaha FJR 1300, BMW R 1200 GS jak i najnowszy Transalp są to maszyny turystyczne i jako takie można by je porównywać,
Wiadomo,że Bm-ka jest najlepsza,jak ktoś jeździł to wie :mouthshut:
Jeśli natomiast chodzi o strony internetowe to Motocykl wymiata :resp:
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: MISIEK , masz konkurencję ;)

Post autor: Thorin »

Bolek pisze:A ja tam lubię te nasze gazetki,mam na myśli Motocykl i Świat Motocykli kupuje systematycznie
To tak jak ja, ale jak widzę w ostatnim Świecie 3 artykuły na temat Buella (strony 84 do 96) do dochodzę do wniosku, że pewnie już niedługo. 12 stron o firmie, której już nie ma... O so chodzi?? :niewiem: Brak tematów? Kryzys?
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: MISIEK , masz konkurencję ;)

Post autor: Andrzej77 »

Tylko my, Polacy, możemy testować obiektywnie, bo nie produkujemy motocykli :cool: . A to że dla Niemców najlepsze jest BMW? Może wkurzać, ale nie powinno dziwić. Widzieliście kiedyś, żeby w testach z Top Gear zwyciężyła inna marka niż jaguar czy aston martin?
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: MISIEK , masz konkurencję ;)

Post autor: Driverd2 »

W top gear Jeremy chyba wręcz drwił z niemców z tego co pamiętam ale nie jestem pewien bo od bardzo dawna nie ma tego na tvn turbo a w mojej kablówce nie ma tego na innych kanałach :(
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: MISIEK , masz konkurencję ;)

Post autor: Andrzej77 »

Driverd2 pisze:W top gear Jeremy chyba wręcz drwił z niemców z tego co pamiętam ale nie jestem pewien bo od bardzo dawna nie ma tego na tvn turbo a w mojej kablówce nie ma tego na innych kanałach :(
Kiedyś słyszałem z jego ust, że 911 jest super sprzętem, ale aston martin... itd.
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
Awatar użytkownika
jeszua
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 255
Rejestracja: 11.12.2009, 11:22
Lokalizacja: ck krakoff
Kontakt:

Re: MISIEK , masz konkurencję ;)

Post autor: jeszua »

Thorin pisze:To tak jak ja, ale jak widzę w ostatnim Świecie 3 artykuły na temat Buella (strony 84 do 96) do dochodzę do wniosku, że pewnie już niedługo. 12 stron o firmie, której już nie ma... O so chodzi?? :niewiem: Brak tematów? Kryzys?
a ile wcześniej przez kilka lat było artykułów o tej marce? ostatnio było o buellu głośno, bo hd najpierw go kupił, a po paru latach zamknął. można tą serię potraktować jako hołd dla gościa, który zrobił coś rzadko spotykanego w zdominowanym przez cztery skośnookie firmy świecie
BTW któryś z numerów poświęcony był w znacznej części olejakom suzuki, jakoś nie nastąpił po nim upadek pisma. podobnie kiedy jubileuszowe wydanie zawierało tylko przedruki artykułów z ostatnich kilku lat...

z zakresu testów, to mnie brakuje tylko spisu treści wszystkich roczników. żeby znaleźć jakieś/ wszystkie artykuły o danej maszynie muszę przegrzebywać się przez metr gazecisk :grin:

z resztą, Panowie, co by nie napisać nt. testów czy innych artykułów zarówno w śm jak i "u Miśka", to niosą mnóstwo pożytecznych informacji w porównaniu z pseudokozackim stylem Pejsera

@Misiek: jeszcze pytanie - czy są jakieś szanse na większą ilość tekstów związanych z motocyklami enduro? nie chodzi mi o sporadycznie pojawiające się "dirt zone", z krosówkami i quadami, ale właśnie takich dla trampków, tenerek, itp. coś o tym którędy można jeździć, a którędy nie, jak sprawują się sprzęty, może coś o technice jazdy?
jsz
kanapa, kibelek i paskud
relacje publikuję na motogen.pl
Awatar użytkownika
MISIEK
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 554
Rejestracja: 15.06.2008, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: MISIEK , masz konkurencję ;)

Post autor: MISIEK »

Z maszyn: tym roku na długi dystans trafi do nas KTM 690 Enduro więc będzie coś na bieżąco :grin: jesli zaś chodzi o miejsca do jazdy... hmmm pisałem w lutowycm numerze w newsach o przewodniku "Motocyklem na Jurę" (Krakowsko Częstochowską) jest tam rozdział poświęcony miejscówkom: miejscowość, namiary GPS i info o dostępności i ewentualnych opłatach. Możesz tę knigę zobaczyć i zamówić na www.moto-navigator.pl
Co zaś do innych miejsówek, cóż jak ktoś da cynk to może coś popiszemy
Nie mam już Transalpa, Supertenery ani nawet Afryki...
Awatar użytkownika
jeszua
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 255
Rejestracja: 11.12.2009, 11:22
Lokalizacja: ck krakoff
Kontakt:

Re: MISIEK , masz konkurencję ;)

Post autor: jeszua »

MISIEK pisze:pisałem w lutowycm numerze w newsach o przewodniku "Motocyklem na Jurę" (Krakowsko Częstochowską) (...)
Co zaś do innych miejsówek, cóż jak ktoś da cynk to może coś popiszemy
dziękuję za odpowiedź i podpowiedź. nawigatora już mam ;)

a co do miejscówek: akurat jak to pisałem, miałem w pamięci sprzeczkę z advrider co do jazdy w bieszczadach, gdzie facet pisał o omijaniu szlabanów do lasu. mam wrażenie, że ludzie u nas nie mają tak naprawdę pojęcia gdzie mogą legalnie pojechać - asfalt ok, jest dla pojazdów, ale już czy polną drogą wolno jechać, albo przez las, to nie bardzo. i to tak myślałem w kategoriach: dla nowych, dla odświeżenia informacji - co jakiś czas publikujecie artykuły typu "szkoła jazdy" (swoją drogą fajny cykl, biorąc pod uwagę jakość szkolenia motocyklowego w tym kraju...), może coś podobnego dla tych dróg bez czarnego?
jsz
kanapa, kibelek i paskud
relacje publikuję na motogen.pl
Awatar użytkownika
NEWMAN
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 124
Rejestracja: 24.10.2009, 17:38

Re: MISIEK , masz konkurencję ;)

Post autor: NEWMAN »

Też jestem za tym aby w prasie motocyklowej pojawił się typu szkoła jazdy off bo wg. mnie ciągle jest on traktowany po macoszemu.Spójrzmy na taki ''Świat Motocykli'' czy w którejś z płyt dvd dodawanych jako gratis do gazetki zobaczymy jazde na sprzętach enduro :dupa: NIE zobaczymy natomiast kolesi na szlifierkach którzy do znudzenia katują nas trikami typu jazda na gumie,stójka na przednim kole,drift siedząc na baku itd.Pokazują swoje blizny po upadkach zachowując się przy tym jakby chcieli nam wmówić że to jest cool.Po dłuższym oglądaniu tego typu rzeczy człowiekowi zaczyna się wydawać że tego typu sztuczki są dziecinnie proste,a moto waży kilkadziesiąt kg.Nie ma się co dziwić że niejeden małolat za swoje pierwsze zarobione pieniądze kupuje ścigacza poczym rozbija się nim próbując naśladować kolesi z filmu,prubując zgłebić tajniki stuntu i zamiast stać się cool kończą swoją karierę motocyklową(oby tylko) :stop:
Awatar użytkownika
kamikazemario
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 609
Rejestracja: 18.09.2008, 20:10
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: MISIEK , masz konkurencję ;)

Post autor: kamikazemario »

Świat motocykli ostatnio dodał kilka płytek z jazdą off-road. Np "Motocyklowe piekło" oraz obie częście "MX Chaos". Zresztą dodają te stuntowe płytki, bo mają na nie licencje za małe pieniądze. Była też kiedyś seria artykułów instruktażowych odnośnie jazdy w terenie. Jeździli tam Yamahą WR 250 jak dobrze pamiętam, a intruktorem był Czachor :thumbsup: Ogólnie nie ma co narzekać na ta redakcje, są naprawde kompetentni, a techniczne artykuły Pana Dobosza są wspaniale zrozumiałe i veryyy ciekawe :ok:
CBR 600 F3
Odważni nie żyją wiecznie, lecz zbyt ostrożni nie żyją wcale..
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: MISIEK , masz konkurencję ;)

Post autor: Bolek »

Andrzej77 pisze:Widzieliście kiedyś, żeby w testach z Top Gear zwyciężyła inna marka niż jaguar czy aston martin?
Jeremy bodajże rok temu uznał Audi TT za najlepsze i bezkonkurencyjne w swojej klasie :wink: a więc faktem jest,że i on musiał uznać jakość niemieckiego produktu.
Dziennikarze motocyklowi w ogóle nie powinni brać BMW pod uwagę w testach :grin: ,tylko na końcu każdego porównawczego testu napisać,że Bma i tak jest najlepsza i już :lol:
A tak na poważnie to może dobierać maszyny do testów z podobnych półek cenowych,wtedy BMW nie spasuje nigdzie,bo grubo odbiega od konkurencji :grin:
MISIEK pisze:Z maszyn: tym roku na długi dystans trafi do nas KTM 690 Enduro więc będzie coś na bieżąco :grin:
No to czekam z utęsknieniem :smile:
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: MISIEK , masz konkurencję ;)

Post autor: Bolek »

kamikazemario pisze:Świat motocykli ostatnio dodał kilka płytek z jazdą off-road.
Do którego numeru,bo w styczniowym nic nie było :niewiem:
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Awatar użytkownika
kamikazemario
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 609
Rejestracja: 18.09.2008, 20:10
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: MISIEK , masz konkurencję ;)

Post autor: kamikazemario »

Z tym "ostatnio" to może nieco przesadziłem. Ale fakt faktem kilka nr temu była taka płytka. Wiem bo trzymam je wszystkie w szufladzie odkąd zacząłem zbierać wszystkie wydania tego czasopisma(będzie już z 5 lat) :grin:
CBR 600 F3
Odważni nie żyją wiecznie, lecz zbyt ostrożni nie żyją wcale..
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości