Błędne wskazania obrotomierza przy wysokich obrotach

Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.
jah
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 08.10.2010, 11:59
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Błędne wskazania obrotomierza przy wysokich obrotach

Post autor: jah »

Witam, mam pytanie w związku z pływaniem wskazań obrotomierza powyżej ok. 5000. Po przekroczeniu tejże granicy obrotomierz wariuje w górę wykazując nagłe skoki nawet do 7500. Jest to stan niemalże permanentny po przekroczeniu tej granicy. Wedle moich odczuć pływanie wskazań obrotomierza nie jest związane z zachowaniem silnika. Nie czuję żadnych gwałtownych przyśpieszeń, zmiany odgłosu pracy silnika związanej ze zwiększaniem obrotów. Nic z tych rzeczy. Co może być przyczyną? Elektronika obrotomierza?
lj77
romeciarz
romeciarz
Posty: 27
Rejestracja: 22.06.2008, 13:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Błędne wskazania obrotomierza przy wysokich obrotach

Post autor: lj77 »

padł któryś z kondensatorów elektrolitycznych na płytce obrotomierza - przestrzeliwuje go impulsowo, zafałszowując zliczanie impulsów i stąd skoki wskazówki...
jak go przestrzeli do końca będziesz miał spokój z obrotomierzem :grin:

firmowo wstawione kondensatory są na 12 voltów, jak będziesz zmieniał - wymień wszystkie na nowe i wstaw z zapasem na 16, 20, 25 voltów

ja miałem podobnie - z tym, że u mnie wskazówka skakała jak chciała na wolnych obrotach (silnik oczywiście pracował równo),
aż pewnego dnia obrotomierz padł podczas stania na światłach przed skrzyżowaniem :egh:
wymieniłem kondensator - niestety tylko ten przestrzelony, do tego wstawiłem ponownie taki na 12 voltów z odzysku...
i :dupa: , pochodziło pół sezonu i bal zaczął się od nowa, jak będę miał trochę czasu to znowu wygrzebię obrotomierz i zmienię wszystkie kondensatory na nówki z zapasem
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Błędne wskazania obrotomierza przy wysokich obrotach

Post autor: Driverd2 »

jah masz odpowiedź od kolegi wyżej a teraz zapraszamy do działu "Powitalnia" przedstaw się jak wszyscy. Pozdrawiam
jah
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 08.10.2010, 11:59
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Błędne wskazania obrotomierza przy wysokich obrotach

Post autor: jah »

Wielkie dzięki za podpowiedź. Dzięki takiej informacji, będę w stanie sam sobie z problemem poradzić.
No i oczywiście przepraszam, że nie dopełniłem formalności. Swego trampka mam od niedawna, więc i do klubu zapisałem się niedawno. A że problem ponaglił, to i formalności pominąłem.
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Błędne wskazania obrotomierza przy wysokich obrotach

Post autor: Driverd2 »

Zrehabilitowany :) nie tylko ty tak robisz więc spoko.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości