Uchwyt na telefon

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Awatar użytkownika
Luk4s7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 31.07.2023, 22:38
Mój motocykl: XL750

Re: Uchwyt na telefon

Post autor: Luk4s7 »

Cenna uwaga. Nie myślałem o tym. Zawsze bezpieczniej jest nie jechać samemu. Jak już sam jesteś w takich miejscach może nie być zasięgu. Dlatego chyba taki Garmin InReach przypięty gdzieś z przodu do kurtki czy plecaka to najpewniejsze rozwiązanie awaryjne.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5562
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Uchwyt na telefon

Post autor: wojtekk »

Szanuje przygotowania, ale czy nie strzelacie za mocno?

Jeździmy w Polsce. Cywilizacja jest blisko. Znam jeden przypadek wypadku, gdzie człowiek był sam. Czy ja bym się zbroił na ten jeden? I tak i nie. Nie: nie myślałem o tym szykując się (kask plus komunikacja), telefon na sobie a nie w.uchwycie (ale to przypadek, bo nie podobają mi się uchwyty). Tak: jestem gotowy na wypadek. Ale czy coś więcej? Nie
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Luk4s7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 31.07.2023, 22:38
Mój motocykl: XL750

Re: Uchwyt na telefon

Post autor: Luk4s7 »

wojtekk pisze:Szanuje przygotowania, ale czy nie strzelacie za mocno?
Nie wiem. Może tak, może nie. Każdy musi rozważyć we własnym sumieniu Obrazek

Póki co używam QuadLocka z damperem i jestem zadowolony. Zastanawiam się jak będzie w pełnym słońcu latem gdyż mam ładowarkę indukcyjną która generuje ciepło, telefon wysoko nad zegarami oraz czarne etui. W trakcie nawigacji może się to grzać a wiadomo że baterie nie lubią takiego traktowania. Miałem już pewien przedsmak sytuacji podczas nagłego ataku lata parę tygodni temu. Myślę więc nad alternatywnym miejscu mocowania z lepszym chłodzeniem i/lub odłączaniem ładowarki indukcyjnej i podłączenie po prostu kablem do USB.
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 847
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Uchwyt na telefon

Post autor: Hawk1985 »


Luk4s7 pisze:A może QuadLock? Xgrip nie ma amortyzacji wstrząsów co powoduje uszkodzenie stabilizacji aparatu w nowszych smartfonach.
O amortyzacji w QuadLock słyszałem, i o uszkadzaniu stabilizacji też, ale wydawało mi się nie do pomyślenia żeby czołowy producent uchwytów jakim jest RAM nie zrobił amortyzacji - kiedy konkurencja je na.

Ram oczywiście ma amortyzatory w ofercie, dodatkowo płatne, ale tak samo jest w przypadku QuadLocka

Właśnie wertuję internet pod tym kątem, majfrendzi mają coś takiego
https://pl.aliexpress.com/item/1005005810456559.html

Wytapatalkowano


Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 847
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Uchwyt na telefon

Post autor: Hawk1985 »

Dziś testowałem ten amortyzator
https://pl.aliexpress.com/item/1005005810456559.html
Telefon dużo mniej się telepie, widać że amortyzacja działa

Dokupiłem do niego zabezpieczenia antykradzieżowe uchwytu
https://pl.aliexpress.com/item/4000474759075.html

Obrazek

Zarówno jedno jak i drugie myślę że mogę polecić

Wytapatalkowano

Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
PawelD
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 116
Rejestracja: 21.04.2021, 22:15
Mój motocykl: XL600V

Re: Uchwyt na telefon

Post autor: PawelD »

Hawk1985 pisze: 14.05.2024, 23:05 Dziś testowałem ten amortyzator
(…)
Zarówno jedno jak i drugie myślę że mogę polecić
Jak będziesz miał czas, to przejedź ten sam odcinek drogi z tym mocowaniem, jak i bez niego ale z apką zapisującą wstrząsy (z czujnika w telefonie). Tu przykładowa na androida, na iOS też są takie za darmo: https://play.google.com/store/apps/deta ... r&hl=en_US

To da szansę na w miarę obiektywny test.
od 2012:Junak 123 w ciągłym, bezawaryjnym użyciu, od 2019:Honda XL600V też na razie bez awarii :)
marcopolo1
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 19.12.2023, 08:01
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Uchwyt na telefon

Post autor: marcopolo1 »

Ja mam uchwyt typu GUB. Prosty, mały, nie rzucający się w oczy i trzyma w każdym terenie. Jedyna wada to, że trzeba ściągać telefon w razie deszczu. W transalpie miałem zamontowany nad zegarami, osłonięty przez owiewkę więc lekki deszcz nie przeszkadzał specjalnie. Nigdy telefon mi nie padł od wstrząsów ale dobrym rozwiązaniem jest mieć jakiś stary aparat dedykowany tylko do nawigacji, a ten właściwy trzymać przy sobie.
Teraz w T7 mam dodatkowo nad zegarami zamontowany stary tablet sony z dedykowanym do niego uchwytem. To jest diametralna odmiana jeśli chodzi o nawigację w offroadzie. Mam go przed sobą, a nie na kierownicy więc nie muszę odrywać wzroku od drogi. Duży ekran też robi swoje.

Reasumując: wszelkie rammounty i quadlocki to rozwiązania zbyt drogie w stosunku do takiej samej jakości GUB. Inne budżetowe rozwiązania mają zbyt długie ramię, a zbyt duża dźwignia powoduje jeszcze większe drgania i nie ma pewności że cała ta konstrukcja nie wytrzyma w którymś momencie. Przy odrobinie zdolności manualnych zawsze można wyrzeźbić jakieś mocowanie, tak aby telefon mieć przed oczami, a nie na kierownicy. Jeżeli jeszcze tak nie macie to uwierzcie, że jest to kolosalna różnica w wygodzie i bezpieczeństwie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości