Regeneracja glowic(y), szlif cylindrow - warszat Slaskie/Opo

Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.
Sebovich
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 21.11.2019, 09:01
Mój motocykl: XL600V

Regeneracja glowic(y), szlif cylindrow - warszat Slaskie/Opo

Post autor: Sebovich »

Witam,

Pierwszy post!
Probowałem poszukać informacji na forum, ale bez dużych sukcesów.

Mój brat, podczas małego wypadu, prawdopodobnie zatarł silnik w Trampku ( XL600V) - 91.

Był problem z prawa chłodnica ( nieszczelna u góry) I po przejechaniu około 15km, stanął w korku. Po chwili, temperature podskoczyła do max(?) I silnik zgasł. Brat jest przekonany ze silnik jest zatarty.. w sumie to nie jestem pewny…
Diagnoza będzie wykonana podczas świąt przy dokładnych oględzinach.

Poszukuje jakiegoś warsztatu w promieniu około 100km od Raciborza ktory moglibyście poleciec ( Śląsk, Opolskie, Czechy):

Do wykonania(wstępnie):
- Regeneracja głowicy
- Szlif cylindrów [/b]

Długoterminowo jest więcej do zrobienia ( ale o tym później).

Dzięki za pomoc,
Seba
Awatar użytkownika
Draco Fisher
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 251
Rejestracja: 24.06.2008, 07:56
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Regeneracja glowic(y), szlif cylindrow - warszat Slaskie

Post autor: Draco Fisher »

REDO w Żorach.

Ogarną i głowicę i cylindry.
Jeżdżę do Nich "od wieków" i robota zrobiona zawsze na Tip Top :thumbsup:

Sebovich pisze:Witam,

Pierwszy post!
Probowałem poszukać informacji na forum, ale bez dużych sukcesów.

Mój brat, podczas małego wypadu, prawdopodobnie zatarł silnik w Trampku ( XL600V) - 91.

Był problem z prawa chłodnica ( nieszczelna u góry) I po przejechaniu około 15km, stanął w korku. Po chwili, temperature podskoczyła do max(?) I silnik zgasł. Brat jest przekonany ze silnik jest zatarty.. w sumie to nie jestem pewny…
Diagnoza będzie wykonana podczas świąt przy dokładnych oględzinach.

Poszukuje jakiegoś warsztatu w promieniu około 100km od Raciborza ktory moglibyście poleciec ( Śląsk, Opolskie, Czechy):

Do wykonania(wstępnie):
- Regeneracja głowicy
- Szlif cylindrów [/b]

Długoterminowo jest więcej do zrobienia ( ale o tym później).

Dzięki za pomoc,
Seba
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące. Zaś ceną za zrealizowane marzenia jest zaprzedanie duszy diabłu.
Smoki trzeba akceptować takimi, jakie są, gdyż inne nie będą.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5559
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Regeneracja glowic(y), szlif cylindrow - warszat Slaskie

Post autor: wojtekk »

Napisz do ArturS z riderparts. Forumowicz
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Sebovich
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 21.11.2019, 09:01
Mój motocykl: XL600V

Re: Regeneracja glowic(y), szlif cylindrow - warszat Slaskie

Post autor: Sebovich »

Dzięki za pomoc!
Napisze do REDO i ArturaS.

Jeżeli polecacie też jakieś warsztaty (ogólne) motocyklowe na Śląsku, to jestem bardzo chętny.

Później chce robić wymianę oleju/sprężyn w przednim zawieszeniu, i może nowa sprężynę w tylnym ( sam się tego raczej nie będę podejmował) - plus ustawianie całego zawieszenia...
Byłoby super mieć namiary na kogoś, kto się na tych rzeczach zna i jest godny polecenia.

Pozdrawiam,
Seba
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5559
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Regeneracja glowic(y), szlif cylindrow - warszat Slaskie

Post autor: wojtekk »

ArturS to forumowy człowiek. Ma swój sklep więc i części lepiej kupisz. Doradzi na czym mozna zaoszczędzić, a gdzie.lepiej w oryginale. Mechanicznie trampki zna jak własną kieszeń więc masz trzy w jednym: mechanika , części , poradę.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Piter!!!
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 360
Rejestracja: 24.10.2015, 16:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Regeneracja glowic(y), szlif cylindrow - warszat Slaskie

Post autor: Piter!!! »

Oszczędzać to raczej nie ma na czym. Albo ma być dobrze, albo na sprzedaż :wink: Tłoki, pierścienie, sworznie, uszczelki to tylko oryginał. Na głowicy robisz frezowanie gniazd plus szlif zaworów, jak dobre są trzonki zaworów to uszczelniacze mogą być gorsze. Pasowanie tłoków na 3 setne, a frezowanie gniazd zaworów na przylgnie 1mm. Nie daj sobie zrobić większych wartości.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość