Kierunkowskazy świecą światłem ciągłym

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
spear21
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 08.12.2014, 09:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zaścianki k Białegostoku

Kierunkowskazy świecą światłem ciągłym

Post autor: spear21 »

Jeżeli temat już był, to przepraszam, ale nie mogłem się dokopać. Kierunki w Trampku świecą światłem ciągłym, nie słychać "cykania", nie widać migania. Lewa żarówa w tylnym kierunku nie świeci wogóle. Czy przepalona żarówka może powodować taki objaw, czy może to być wina przerywacza?
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Kierunkowskazy świecą światłem ciągłym

Post autor: evoluzione »

Przepalona żarówka "przyspiesza" miganie, ale nie powinna powodować świecenia ciągłego, zresztą druga strona ma obie żarówki działające i tez świeci. Zacznij od przerywacza (sprawdz czy jest :grin: ), popukaj go, jak jest rozbieralny to zajrzyj do niego, a jak nie pomoże to podmień od kogoś na chwilę.
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
pawelt33
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 22.07.2014, 22:32
Mój motocykl: XL600V

Re: Kierunkowskazy świecą światłem ciągłym

Post autor: pawelt33 »

Na moje oko-uszkodzony przerywacz-sklejone styki w środku powodują świecenie ciągłe. Przerywacze raczej są nierozbieralne (chyba że w grę wchodzi brzeszczot czy jakaś inna piła :roll:). Przerywacz do wymiany.
spear21
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 08.12.2014, 09:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zaścianki k Białegostoku

Re: Kierunkowskazy świecą światłem ciągłym

Post autor: spear21 »

pawelt33 pisze:Na moje oko-uszkodzony przerywacz-sklejone styki w środku powodują świecenie ciągłe. Przerywacze raczej są nierozbieralne (chyba że w grę wchodzi brzeszczot czy jakaś inna piła :roll:). Przerywacz do wymiany.
Dzięki za wskazówki. Idąc za radą evoluzione sprawdzę na początku, czy przerywacz wogóle jest :) Motek jadąc wczoraj na lawecie i w mrozie dojechał cały oblodzony. Może wilgoć spowodowała zwarcie styków? Spróbuję go wyciągnąć i konkretnie przesuszyć - może to coś da. Ewentualnie spróbuję podmienić. Czytałem, że przerywacz od Cinquecento może zdać egzamin.
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Kierunkowskazy świecą światłem ciągłym

Post autor: evoluzione »

Kupowane sklepach niektóre są rozbieralne i idzie zreanimować, ale jaki jest u ciebie to nie wiadomo. A pytałem czy w ogóle jest, bo już widziałem patent w moto na sprzedaż gdzie ktoś połączył kabelki bez przerywacza :smile:
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
spear21
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 08.12.2014, 09:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zaścianki k Białegostoku

Re: Kierunkowskazy świecą światłem ciągłym

Post autor: spear21 »

evoluzione pisze:Kupowane sklepach niektóre są rozbieralne i idzie zreanimować, ale jaki jest u ciebie to nie wiadomo. A pytałem czy w ogóle jest, bo już widziałem patent w moto na sprzedaż gdzie ktoś połączył kabelki bez przerywacza :smile:
Jeszcze się do niego nie dokopałem (z tego co zdążyłem wyczytać jest gdzieś chyba pod obudową zegarów)
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2689
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Kierunkowskazy świecą światłem ciągłym

Post autor: grad74 »

A to opyla się rozbierać? Przerywacze kosztują grosze. Ja wolę tradycyjny zamiast elektronicznego bo lubię jak "cyka" :) Ot takie zboczenie :wink:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
spear21
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 08.12.2014, 09:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zaścianki k Białegostoku

Re: Kierunkowskazy świecą światłem ciągłym

Post autor: spear21 »

grad74 pisze:A to opyla się rozbierać? Przerywacze kosztują grosze. Ja wolę tradycyjny zamiast elektronicznego bo lubię jak "cyka" :) Ot takie zboczenie :wink:

Zwykły od osobówki będzie pasował?
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Kierunkowskazy świecą światłem ciągłym

Post autor: evoluzione »

spear21 pisze:
evoluzione pisze:Kupowane sklepach niektóre są rozbieralne i idzie zreanimować, ale jaki jest u ciebie to nie wiadomo. A pytałem czy w ogóle jest, bo już widziałem patent w moto na sprzedaż gdzie ktoś połączył kabelki bez przerywacza :smile:
Jeszcze się do niego nie dokopałem (z tego co zdążyłem wyczytać jest gdzieś chyba pod obudową zegarów)
Siedząc na moto masz go po prawej stronie, powieszony na stelażu zegarów - jeden jedyny, więcej w 600 pod czachą nie ma :wink:
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
spear21
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 08.12.2014, 09:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zaścianki k Białegostoku

Re: Kierunkowskazy świecą światłem ciągłym

Post autor: spear21 »

evoluzione pisze:
spear21 pisze:
evoluzione pisze:Kupowane sklepach niektóre są rozbieralne i idzie zreanimować, ale jaki jest u ciebie to nie wiadomo. A pytałem czy w ogóle jest, bo już widziałem patent w moto na sprzedaż gdzie ktoś połączył kabelki bez przerywacza :smile:
Jeszcze się do niego nie dokopałem (z tego co zdążyłem wyczytać jest gdzieś chyba pod obudową zegarów)
Siedząc na moto masz go po prawej stronie, powieszony na stelażu zegarów - jeden jedyny, więcej w 600 pod czachą nie ma :wink:
Thx, dzisiaj sprawdzę co tam jest (lub nie ma) :) i ewentualnie podmienię na jakiś samochodowy.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2689
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Kierunkowskazy świecą światłem ciągłym

Post autor: grad74 »

spear21 pisze:
grad74 pisze:A to opyla się rozbierać? Przerywacze kosztują grosze. Ja wolę tradycyjny zamiast elektronicznego bo lubię jak "cyka" :) Ot takie zboczenie :wink:

Zwykły od osobówki będzie pasował?
Tak, w TA masz dokładnie tyle samo żarówek co w przeciętnej osobówce. W moim TA jest zwykły przekaźnikowy a u mojej bimetaliczny (nie podłącza się masowego trzeciego przewodu) i działa , tyle że nie "cyka". :)
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
spear21
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 08.12.2014, 09:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zaścianki k Białegostoku

Re: Kierunkowskazy świecą światłem ciągłym

Post autor: spear21 »

Właśnie dokopałem się do przerywacza a w zasadzie do jego resztek. Ktoś już przy nim konkretnie dłubał (plastikowe szczątki poklejona taśmą izolacyjną). Zakupiony nowy - uniwersalny (20 pln). Za chwilę zamontuję i zobaczymy. Dzięki wszystkim za celne uwagi :thanks:
spear21
romeciarz
romeciarz
Posty: 31
Rejestracja: 08.12.2014, 09:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zaścianki k Białegostoku

Re: Kierunkowskazy świecą światłem ciągłym

Post autor: spear21 »

Kierunki w końcu migają jak trzeba. Trochę było z tym zabawy, bo przerywacz poza dwoma złączami do kierunków, miał jeszcze złącze "+" i masę, ale po podłączeniu do prądu i masy zaczęło działać.
LUDOJA
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 235
Rejestracja: 26.09.2015, 19:24
Mój motocykl: XL600V

Re: Kierunkowskazy świecą światłem ciągłym

Post autor: LUDOJA »

Odgrzeję temat mam problem z kierunkami w mojej pd06 600ccm, działają tak:
- od razu się załączają i migają jak należy ale czasem się "zatrzymują" i świecą ciągle, Przeładowanie powoduje cykl od nowa.
Dzieje się tak wybiórczo.
Żarówki i oprawki sprawdzone, przerywacz podmieniony na nowy, nowy działa z 5-6 sekundowym opóźnieniem i nijak nie chce działać inaczej:( .Przełączniki czyszczone i smarowane(z umiarem oczywiście w zeszłym roku i działają pięknie).
Czemu nowy przerywacz działa z opóżnieniem? wygląda tak samo jak oryginał, jest motocyklowy 2-upinowy.
Nie wiem już gdzie grzebać, nie jestem w elektryce jakimś specem......

PLS HELP.....
Awatar użytkownika
bartekk
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1451
Rejestracja: 28.10.2011, 07:54
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: wrocław - radwanice

Re: Kierunkowskazy świecą światłem ciągłym

Post autor: bartekk »

LUDOJA pisze:Odgrzeję temat mam problem z kierunkami w mojej pd06 600ccm, działają tak:
- od razu się załączają i migają jak należy ale czasem się "zatrzymują" i świecą ciągle, Przeładowanie powoduje cykl od nowa.
Dzieje się tak wybiórczo.
Żarówki i oprawki sprawdzone, przerywacz podmieniony na nowy, nowy działa z 5-6 sekundowym opóźnieniem i nijak nie chce działać inaczej:( .Przełączniki czyszczone i smarowane(z umiarem oczywiście w zeszłym roku i działają pięknie).
Czemu nowy przerywacz działa z opóżnieniem? wygląda tak samo jak oryginał, jest motocyklowy 2-upinowy.
Nie wiem już gdzie grzebać, nie jestem w elektryce jakimś specem......

PLS HELP.....
Wymień przerywacz. Jest pod czachą z przodu,zdaje się z prawej strony. Kup nawet chinola do skutera, byle do żarówek tradycyjnych, nie do ledów. Kosztuje max 20zł.
I z tego co pamiętam trzy-pinowy.
W życiu są rzeczy ważne i .... ważniejsze.
LUDOJA
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 235
Rejestracja: 26.09.2015, 19:24
Mój motocykl: XL600V

Re: Kierunkowskazy świecą światłem ciągłym

Post autor: LUDOJA »

oki:) akurat się do niego dogrzebałem.w poniedziałek kupię taki bimetaliczny mam nadzieję że to pomoże(wielkiej filozofii tu nie ma).


Dzięki wielkie ,jak cosik to napiszę.....
LUDOJA
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 235
Rejestracja: 26.09.2015, 19:24
Mój motocykl: XL600V

Re: Kierunkowskazy świecą światłem ciągłym

Post autor: LUDOJA »

OKi. Przerywacz wymieniony , kierunkowskazy wróciły do pracy prawidłowej.
U mnie jest dwu pinowy , kupiłem bitermiczny nie elektroniczny.
Dzięki!
Bartas
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 28.07.2017, 07:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Kierunkowskazy świecą światłem ciągłym

Post autor: Bartas »

Witam. U mnie ostatnio pojawił sie problem z kierunkami, a mianowicie w ogóle się nie włączają. Sprawdzilem bezpiecznik, jest ok. Na zegarach nie zapala sie kontrolka od kierunków, sprawdzilem też przełącznik kierunków i tam nie ma w ogóle napiecia. Czy jest coś innego co mogło paść co odpowiada za przesyl napięcia? Gdzie może być przyczyna ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości