Odpalanie od drugiego aku i problem

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
oleum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 14.03.2017, 13:52
Mój motocykl: XL650V

Odpalanie od drugiego aku i problem

Post autor: oleum »

Dzień dobry, jakiś czas temu zakupiłem trampka 650 sprzedawca poinformował mnie że aku będzie do wymiany ładowanie było ok nie pamiętam dokładnie wartości ale coś w granicy 14.
Dzisiaj chciałem sobie potrampkować i oczywiście nie zapalił podłączyłem kable do innego aku zapaliłem maszynę i wyskoczył mi kabel i dotknął czegoś poszła iskra wszystko działa ale ładowania raczej brak niby reaguje na obroty bo wartość się zwiększa trochę ale jest w granicy 12 na tym starym aku światła przygasają i przy włączeniu obroty na liczniku spadają czasami do 0 (dodam że wcześniej wszystko było ok nawet na tym kiepskim aku) ale silnik zdaje się pracować normalnienie słyszę żadnego spadku obrotów po pół sekundy licznik pokazuję dalej obroty prawidłowo i moje pytanie co mogło się popsuć stawiam na regulator z tego co czytam na forum ale wolę zapytać dlatego że z elektroniką to u mnie tak sobie :( Jakieś rady co sprawdzić i ewentualnie jak ?
oleum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 14.03.2017, 13:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Odpalanie od drugiego aku i problem

Post autor: oleum »

Jednak wkradł się błąd nie ma ładowania wcale a napięcie spada po dodaniu gazu a nie rośnie jak to napisałem!
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Odpalanie od drugiego aku i problem

Post autor: ArturS »

Sprawdź regulator żarówką, zmierz napięcie międzyfazowe wychodzące ze statora (czyli to co wchodzi do reglera) i będzie wsio wiadomo.
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
oleum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 14.03.2017, 13:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Odpalanie od drugiego aku i problem

Post autor: oleum »

Rozumiem, że wyciągam wtyczkę z regulatora odpalam i multimetr przytykam do masy i do 5 pinów we wtyczce tak? Ile powinno być? Gdzieś na forum ktoś pisał, że angole mają mocniejsze ładowanie ale ile w tym prawdy to nie wiem. Nie wiem jak sprawdzić regulator żarówka, do radiatora jest przykręcony kabel to plus ? I dotknąć tego i masy ? Bo innego rozwiązania nie widzę
Awatar użytkownika
Fihu
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 329
Rejestracja: 21.02.2013, 20:13
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Odpalanie od drugiego aku i problem

Post autor: Fihu »

Nie odpinaj żadnych kostek i pomierz wpinajac sie w przewody, przed regulatorem jest prąd zmienny, po - staly
RD03 + XL 250 S
Lecz ja na moim kutrze sam sobie sterem wędkarzem i rybą
oleum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 14.03.2017, 13:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Odpalanie od drugiego aku i problem

Post autor: oleum »

Właśnie sprawdziłem kable wychodzące ze statora brzęczykiem na multimetrze i na wszystkich połączeniach brzęczy.
oleum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 14.03.2017, 13:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Odpalanie od drugiego aku i problem

Post autor: oleum »

Przydałaby się opcja edycji postów :D
Dokonałem pomiaru napięcia pomiędzy kablami ze statora i przy 1000 obrotów pokazuje 14 rosnących wraz z obrotami na wszystkich połączeniach na danych obrotach wskaźnik pokazuje tyle samo
Awatar użytkownika
Robert 1975
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 140
Rejestracja: 29.05.2016, 07:15
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Odpalanie od drugiego aku i problem

Post autor: Robert 1975 »

Jak nastawiłeś multimetr ?
Tam jest prąd zmienny .
Sprawdź jeszcze nastawienie multimetra , ustaw poprawnie na prąd zmienny i zrób pomiar , pomiędzy tymi trzema przewodami na wejściu do regulatora.
oleum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 14.03.2017, 13:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Odpalanie od drugiego aku i problem

Post autor: oleum »

Tak był ustawiony prąd zmienny
Awatar użytkownika
Robert 1975
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 140
Rejestracja: 29.05.2016, 07:15
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Odpalanie od drugiego aku i problem

Post autor: Robert 1975 »

viewtopic.php?f=105&t=22499&hilit=probl ... m&start=40

Poczytaj , tu masz podobny przypadek .

Ja obstawiam ,że regler się skończył ( poszukaj sobie używkę od 650 - tki ).
Awatar użytkownika
Robert 1975
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 140
Rejestracja: 29.05.2016, 07:15
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Odpalanie od drugiego aku i problem

Post autor: Robert 1975 »

Jak poradziłeś sobie z tym ładowaniem ?
oleum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 14.03.2017, 13:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Odpalanie od drugiego aku i problem

Post autor: oleum »

Problem rozwiązany, dzisiaj miałem troche czasu i ogarniałem Trampa. Dla potomnych dodam,że problemem musiały być zaśniedziałe styki, powinienem to sprawdzić zanim napisałem na forum ale jak zobaczyłem, że brak ładowania to zrobiło mi się smutno i sami rozumiecie... Dziękuję wszystkim za chęć pomocy !
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości