Donosy na policję

motocyklowo
Awatar użytkownika
pawlus
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 196
Rejestracja: 18.09.2015, 09:23
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Mikołów ( SMI )

Donosy na policję

Post autor: pawlus »

Szkoda słów. W Katowicach jest najwięcej zgłoszeń na policję filmów i zdjęć z wykroczeń drogowych kierowców i pieszych. Załapałem się w tym sezonie na taką "przyjemność" z finałem: 200 zł mandat. /Należało mi się bo pyknołem Pani/i (?) lusterko handbarem. Pisze bo wczoraj na dojeździe do roboty rano na Brynowie wbiłem się puszką /imho bez hamstwa z lewego pasa na prawy / przed Pana w fokusie, który coś majstrował w navi i jak mnie zobaczył przed sobą pokazał kciuk w górę szczęśliwy jak dziecko. Nie wiem czy mam się spodziewać wizyty dzielnicowego (tak było w pierwszym przypadku). Napiszę jeśli sytuacja się rozwinie. Z tym lusterkiem od zdażenia do czasu wezwania na policję minął ponad miesiąc. Teraz znowu k..a będę sie stresował. Miało być łapanie piratów a skończyło się na udupianiu ludzi za byle co ku uciesze miłośników wideofilmowania.
Szerokiej drogi i LwG
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Donosy na policję

Post autor: KrzysieG »

Tylko współczuć tym idiotom, którym się chcę na policję latać z byle czym. Muszą być nieźle sfrustrowani i zestresowani. Ja, takiego gościa który by przyszedł z takim filmikiem do mnie ( gdybym był policjantem ) to bym profilaktycznie na 48h zamknął żeby sie uspokoił i nie stwarzał zagrożenia dla siebie i innych. I skończyło by się zawracanie :dupa: Gorzej jak za biurkiem siedzi taki sam frustrat, oooooj, to zabawa murowana.
Awatar użytkownika
qbi2
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 444
Rejestracja: 17.01.2009, 18:14
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Torun

Re: Donosy na policję

Post autor: qbi2 »

Hmm, temat raczej trudny i delikatny. Sam kilka razy, jak bym miał wideorejestrator, to bym zgłosił na Policję. Są sytuacje kiedy człowieka aż krew zalewa, jak patrzy na to co inni wyrabiają. Niestety, jeżeli popełniło się wykroczenie, to trzeba się liczyć z konsekwencjami (sam kilka lusterek poskładałem, ale jakoś nikt na mnie nie napisał "skargi" :) ). A odnośnie fokusa, to jeżeli w trakcie manewru nie przejechałeś linii ciągłej i gościu nie musiał wykonać gwałtownego hamowania, to raczej nic Ci nie grozi :)
był XL 700
jest BMW K 1300 S
LUDOJA
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 235
Rejestracja: 26.09.2015, 19:24
Mój motocykl: XL600V

Re: Donosy na policję

Post autor: LUDOJA »

No raczej gdyby ktoś mi filmik przyniósł że coś odwaliłem to bym powiedział że pożyczyłem motocykl i nie wiem kto nim jechał i z głowy.......niech się psiarnia weźmie za spółdzielnie mieszkaniowe i banki i siebie samych(państwa w państwie)......a rzeczywiście temat delikatny w osądach kto co odwala na drodze.......
plebi
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 213
Rejestracja: 02.10.2010, 16:07
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Donosy na policję

Post autor: plebi »

Chamstwa i piractwa na drodze jest tyle, ze..... szkoda ze tak malo ludzi zglasza piratow na policje.
Jeszcze malo ma rejestratory, ale bedzie wiecej. Nawet jak wpadke sam z czyms - to trudno. Jestem przekonany ze piraci czesciej beda aktorami na filmach.

Bo niestety prawda teraz jest taka ze mandat sie dostaje np. w Gdansku na Armii Krajowej gdy przekroczy sie na pustej drodze 100km/h (jeszcze 2 lata temu tam bylo ograniczenie do 70!!!). Bo takiego latwo zlapac. Niebezpieczenstwa nie robilem (czysta droga, sucha, niedziela godz. 8.00 - pusto) tam bezpiecznie w takich warunkach mozna i 180km/h. A ja dostalem za 120km 200 setki. Pewnie ze slusznie - tylko chodzi mi o to czym policja sie zajmuje a raczej czym nie zajmuje.
Takiego pirata co np. na 7 (Gdansk - Warszawa) skacze na podwojnej co chwile po kilka aut (jak to swego czasu Kurski robil zreszta) to nie ma szans aby zlapali.
Policja nie lapie piratow wcale - jedyna szansa na poskromienie takich to prywatne nagrania.
Awatar użytkownika
pawlus
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 196
Rejestracja: 18.09.2015, 09:23
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Mikołów ( SMI )

Re: Donosy na policję

Post autor: pawlus »

Fokusa lyknolem prawdopodobnie przez ciągłą. Dupa. A w tym mercu to było tylko " pyk" Lusterko sie nawet nie złożyło. Zahaczyłem Max 2 cm. A ta łajza klakson przez parę sekund. Stałem na czerwonym parę aut dalej i c..l mnie nagrał.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5562
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Donosy na policję

Post autor: wojtekk »

Ja chyba nie rozumiem. W czym jest problem ?

1. Ze policja ściga? Jak ma zgłoszenie to przecież musi.
2. Ze ludzie nagrywają? To nie łam przepisów a jeżeli lamiesz to płać i płacz. A nie ludzi od łajz wyzywaj.
3. Że Katowice dużo nagrywają? To co z tego.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3404
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Donosy na policję

Post autor: Qter »

Wojtekk,

Tu chyba nie o to chodzi. Popełniłem wykroczenie i Pan policjant mnie ściga ok - po to oni są. Wydaje mi się że problem jest że teraz każdy chce być SZERYFEM i przy pomocy wideorejestratora pokazać kto rządzi na drodze. Wiadomo że Policja ma sprawy ważne i ważniejsze i rozumiem tych co na nią narzekają ale to ich praca i tyle. Sam jeżdżę jak ciota a jak przychodzi mandat to płacę. W pl mandaty są jeszcze dość niskie. Mam nadzieje że naszym politykom nie przyjdzie za chwilę do głowy ratować 500+ z kasy z wyższych mandatów.

Pzdr

Qter
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Donosy na policję

Post autor: mirkoslawski »

Też mnie wqrw łapie...na takie tematy. Jak jesteś "czysty" - to się nie masz czym martwić a jak odwalasz numery na drodze, to nie rycz tylko z honorem ponoś konsekwencje.

A cwaniactwo - na drodze jest dużo gorsze niż np. w barze bo na drodze niestety są tuż obok niewinni, a "cwaniak" ma ponad tonową broń do dyspozycji.



Życie oddziela chłopców od mężczyzn :wink:

Aaa - jeszcze na nikogo nie "doniosłem" a i pewnie nie nastąpi takowe zdarzenie, choć w uzasadnionych przypadkach popieram taką postawę - powtarzam, w uzasadnionych.
Awatar użytkownika
trud
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 611
Rejestracja: 09.02.2014, 19:35
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Donosy na policję

Post autor: trud »

Aleksander pisze:...to bym powiedział że pożyczyłem motocykl i nie wiem kto nim jechał i z głowy...
Za niewskazanie się płaci i to dużo. Wiem, bo zapłaciłem by mieć z głowy i nie podbijać już stawki :)
LUDOJA
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 235
Rejestracja: 26.09.2015, 19:24
Mój motocykl: XL600V

Re: Donosy na policję

Post autor: LUDOJA »

to psy muszą udowodnić że to ja jechałem a nie ja że to nie ja......
Awatar użytkownika
Gaber
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 23.03.2015, 13:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Siedlce

Re: Donosy na policję

Post autor: Gaber »

Dwa razy udało mi się uniknąć czołówki uciekając na pobocze, raz na zakręcie drugi raz na wzniesieniu. Za drugim razem niewiele brakowało żebym wylądował w rowie. W obu przypadkach gdybym posiadał nagranie to poszedł bym na policję. To nie kierowcy tylko mordercy za kierownicą. Moim zdaniem takie zdarzenia powinno się zgłaszać bo policja zamiast patrolować trasy krajowe, gdzie ginie chyba najwięcej ludzi to suszy pośród niczego, niby w terenie zabudowanym, bo to jest najprostrze.

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawlus
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 196
Rejestracja: 18.09.2015, 09:23
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Mikołów ( SMI )

Re: Donosy na policję

Post autor: pawlus »

wojtekk pisze:Ja chyba nie rozumiem. W czym jest problem ?

1. Ze policja ściga? Jak ma zgłoszenie to przecież musi.
2. Ze ludzie nagrywają? To nie łam przepisów a jeżeli lamiesz to płać i płacz. A nie ludzi od łajz wyzywaj.
3. Że Katowice dużo nagrywają? To co z tego.
1. Nic nie mam do policji.
2. Płacze i płacę.
3. Kupuję kamerkę. :)
LwG

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5562
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Donosy na policję

Post autor: wojtekk »

Aleksander pisze:to psy muszą udowodnić że to ja jechałem a nie ja że to nie ja......
Weź się kolego puknij w cymbał zanim zaczniesz obrażać ludzi tylko za zawód który wykonują. Policja drogi panie. Policjanci.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
LUDOJA
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 235
Rejestracja: 26.09.2015, 19:24
Mój motocykl: XL600V

Re: Donosy na policję

Post autor: LUDOJA »

Mam inne zdanie...... :smile:
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Donosy na policję

Post autor: mirkoslawski »

wojtekk pisze:
Aleksander pisze:to psy muszą udowodnić że to ja jechałem a nie ja że to nie ja......
Weź się kolego puknij w cymbał zanim zaczniesz obrażać ludzi tylko za zawód który wykonują. Policja drogi panie. Policjanci.

Wojtek - szkoda prundu :wink:

Ciekaw jestem, gdzie taki jegomość zwróci się w razie napadu/kradzieży/kolizji/wypadku/rozboju itp.. Ech - tak sobie myślę, że ludzie są dobrzy z natury, psuje ich życie... - idzie zima i to wszystko :pob:
Awatar użytkownika
pawlus
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 196
Rejestracja: 18.09.2015, 09:23
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Mikołów ( SMI )

Re: Donosy na policję

Post autor: pawlus »

trud pisze:
Aleksander pisze:...to bym powiedział że pożyczyłem motocykl i nie wiem kto nim jechał i z głowy...
Za niewskazanie się płaci i to dużo. Wiem, bo zapłaciłem by mieć z głowy i nie podbijać już stawki :)
Konkretnie 200 zl
Awatar użytkownika
qbi2
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 444
Rejestracja: 17.01.2009, 18:14
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Torun

Re: Donosy na policję

Post autor: qbi2 »

Aleksander, obowiązkiem właściciela pojazdu (obojętnie jakiego) jest wskazanie, kto użytkował pojazd w danym czasie. Niewskazanie (czytaj: a to był jakiś gość, bo chciał kupić i se nim trochę pojeździł - na przykład) stanowi wykroczenie i grozi za to mandat :)
był XL 700
jest BMW K 1300 S
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3404
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Donosy na policję

Post autor: Qter »

Czołem,

Wątek jest o donosach przez innych użytkowników dróg na Policję a nie o tym w jaki sposób Policja działa. Nawiązując więc do tematu uważam że "rozsądek" przede wszystkim - można trafić na donosiciela który będzie domagał się "ukarania" nas albo policjanta który zdrowego rozsądku nie posiada - sam spotkałem się i z jednym i z drugim jak również wielokrotnie podejście zdroworozsądkowe wygrywało (np. 3 pasy w Wawie o 2AM i zamiast przepisowej prędkości mam trochę więcej - pouczenie... , z drugiej strony mandat za przekroczenie prędkości o 7km/h za ponad 200 PLN (Francja))... Co do donoszenia - wolę zadzwonić z auta że jedzie ktoś niebezpiecznie i podejrzewam że jest pijany - policja w przy takich zgłoszeniach działa błyskawicznie - wideorejestratora nie mam...

PZDR

Qter
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Donosy na policję

Post autor: wilczek »

Aleksander, nie chwal się , że jesteś z Łodzi . Taka prośba .ps. W każdej grupie są różne typy- uje. I w policji i na forum naszym też. Na szczęście , na forum i w policji , są Ludzie , za których w ogień bym wskoczył . Nie obrażajcie mundurowych , przez pryzmat kilku debili na służbie . Na motocyklach i w samochodach , znacznie więcej jest.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości