Mocowanie nawigacji nad licznikiem.

Opisy sprzętu, odbiorników, porady dotyczące wyboru GPS-a
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Mocowanie nawigacji nad licznikiem.

Post autor: KrzysieG »

Witam. Widziałem gdzieś trampka z nawigacją umieszczoną nad licznikiem na takim pałąku metalowym, przymocowanym gdzieś tam...
No właśnie, gdzie to przymocować, czy ktuś ma taki patent i mógłby się podzielić wiadomościami. Bardzo mi pasuję nawigacja w tym miejscu, ponieważ praktycnie wcale nie muszę przekręcać glowy a i miejsce niewykorzystane tam jest.
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2515
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Mocowanie nawigacji nad licznikiem.

Post autor: Artek »

Wyobraź sobie czołowego dzwona: ciało podąża siłą bezwładności ku przedniej lampie wzdłuż zbiornika a genitalia wprost podążają z siedzenia poprzez ten pałąk metalowy... :mouthshut: :ohmy: :omg: :swieczki: :drinking: :smile6:
Dominator.
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Mocowanie nawigacji nad licznikiem.

Post autor: KrzysieG »

No to co mają powiedzieć właściciele GS-ów w których takie mocowanie jest dostępne w sprzedaży i to tak wysokie, że właściciel przeleciał by chyba pod tym pałąkiem. Przecie to nie musi btć stalowe, nierdzewne, może wystarczy delikatna rurka aluminiowa którą wygną każde jajka bez większego uszczerbku. Już, dzwon, czołowo, ech jeździć się odechciewa przez takich jak ty :lanie:

Obrazek

Tu się jakoś jajkami nie przejmują, poza tym po drodze jest jeszcze bak, ewentualny tankbak, nie wspomnę o podwyższanej kierownicy :)
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Mocowanie nawigacji nad licznikiem.

Post autor: Next22 »

Mam w jednym motku taką blaszke co wchodzi pod śrubki od szyby.
Blaszka trzyma się pomiędzy szyną a czaszą i jest wyprofilowana w góre wzdłuż szyby żeby lark był nad zegarami.
Kolega z forum miał z kolei kawałek blaszki mocowany pod śruby zegarów .
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Mocowanie nawigacji nad licznikiem.

Post autor: KrzysieG »

Ooo, o tym patencie z mocowaniem pod szybę nie pomyślałem. Pod zegary też można, ale można urwać te gwinty w środku, a pod szybą są nakrętki w gumie. Dzięki za pomysł :thumbsup:
Awatar użytkownika
markom13
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 198
Rejestracja: 04.10.2015, 00:17
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Mazury -> UK

Re: Mocowanie nawigacji nad licznikiem.

Post autor: markom13 »

Troche odgrzewam kotleta ,ale moze spotkal sie ktos, gdzies ..... z takim czyms wlasnie jak koledzy wyzej pisali ,ale do XL700 .

Tutaj link do Varadero.

http://www.migsel.com/store/index.php?_ ... oductId=52

Juz wiem jak zrobie. Znalazlem w necie sklep ,gdzie mozna kupic blache alu na wymiar. Sprobuje swoich sil :grin:
Dam znac jak poszlo.
Awatar użytkownika
delfin697
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 180
Rejestracja: 19.09.2011, 18:43
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mocowanie nawigacji nad licznikiem.

Post autor: delfin697 »

Hejka . Ja w swoim trampku montowałem Larka centralnie . Zdejmujesz wypełnienie lub jak kto woli maskownicę , wcześniej czarnym flamastrem zaznaczając środek . W szpargałach szukasz kawałka blaszki metalowej która szerokością ogarnie wszystkie cztery śrubki mocujące , wiercisz cztery otworki pod uchwyt nawigacji , zaginasz ją pod kontem 90 stopni , przykładasz do wypełnienia i wystający nadmiar obcinasz . W odcinku styku z wypełnieniem trasujesz i wiercisz dwa otworki , ja nitowałem zrywalnymi nitami średnicy 3mm łby od środka , żeby jak najmniej odstawało . Następnie iglaczek i napiłowałem rowek na kabel .
Nie mocójąc przez podstawkę tylko bezpośrednio do blaszki musisz skrócić cztery śrubki uchwytu bo są za długie . Ot i cała filozofia , na koniec jakiś spraj żeby nie rdzewiało . Niestety zdjęć nie ma bo mój Trampeczek jest już ujeżdżany przez kogoś innego .
WSK 125 kros , WSK 175 kros, M-75, Junak M-10,CB450N klasyk, transalp PD-6 BMW R 1100 GS " MILCZENIE JEST MOWĄ BOGÓW "
Awatar użytkownika
roberthd79
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 26.03.2016, 21:02
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Mocowanie nawigacji nad licznikiem.

Post autor: roberthd79 »

Ja zdemontowalem ruchomy przegub i wykorzystałem dziurkę w nim. Jeden wkręt i zamocowałem to do wypełnienia nad zegarami. Problemu nie widzę bo moto stary to raz, po drugie kropelka poxipolu zrobi robotę ze śladu nie będzie. Gniazdo mam po prawejObrazek
Awatar użytkownika
dawidr
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 200
Rejestracja: 03.10.2012, 22:02
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mocowanie nawigacji nad licznikiem.

Post autor: dawidr »

Wygląda ciekawie. Brak jest chyba możliwości kąta pochylenia navi. Czy pomyślałeś przed przymocowaniem o tym?
Możesz jakieś zdjęcia z innych ujęć zamieścić?
„Świat to księga, kto nie podróżuje czyta tylko jedną jej stronę”
NO 8330
Awatar użytkownika
roberthd79
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 26.03.2016, 21:02
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Mocowanie nawigacji nad licznikiem.

Post autor: roberthd79 »

Tak, brak jakichkolwiek regulacji, ale navi jest niemalże w pionie i do mojego wzrostu (176cm) idealnie.

Wysłane z mojego GT-I8200 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
qbi2
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 444
Rejestracja: 17.01.2009, 18:14
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Torun

Re: Mocowanie nawigacji nad licznikiem.

Post autor: qbi2 »

Jak miałem jeszcze Trampka to zamontowałem sobie takie cuś:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a62d0ce3ed5dee8f

ogólnie temat wałkowany na:

http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 560#p15306
był XL 700
jest BMW K 1300 S
Awatar użytkownika
wojtasmazi
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 22.06.2015, 21:47
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Poznań

Re: Mocowanie nawigacji nad licznikiem.

Post autor: wojtasmazi »

Od jakiegoś czasu nęka mnie myśl jak zamontować poktowiec z gps-em tak by nie przeszkadzało w czasie jazdy, nie zasłąniało zgarów ani nie odwracało uwagi na tyle bym musiał patrzeć na kierownice zamiast na drogę.
Znalazłem coś takiego: http://online4-biker.com/pl/p/Etui-do-N ... ce-giete/5 i zastanawiam się czy ktoś z was miał coś takiego a jeśli tak to jakie macie opinie. A może nie mieliście a macie jakieś zastrzeżenia ??
Awatar użytkownika
qbi2
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 444
Rejestracja: 17.01.2009, 18:14
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Torun

Re: Mocowanie nawigacji nad licznikiem.

Post autor: qbi2 »

Ja miałem i nie narzekałem. Tanie, dobre, spore możliwości regulacji. Stosunek jakości, ergonomii do ceny 9/10 :)
był XL 700
jest BMW K 1300 S
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 847
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Mocowanie nawigacji nad licznikiem.

Post autor: Hawk1985 »

I jak wojtasmazi kupiłeś może ten uchwyt do gps? Sam kombinuje jak dać nawigację nad zegary (aktualnie telefon mocuje na kierownicy), myślałem żeby sobie zmotać jakiś stelaż do którego przymocuje uchwyt na telefon (standardowy montowany na kierownice) łapiąc się...
Obrazek
... albo do śrub mocujących licznik, albo do śrub mocujących przednią owiewkę/lampę, albo do zewnętrznych śrub trzymających szybę (dałem nakrętkę i gumową podkładkę, bo te gumowe kolki do owiewek nie spisywały się jak należy)
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
wojtasmazi
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 22.06.2015, 21:47
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Poznań

Re: Mocowanie nawigacji nad licznikiem.

Post autor: wojtasmazi »

Kupiłem uchwyt oraz pokrowiec. Wstępnie przymierzałem i chyba przykręcę do śruby od podwyższenia zegarów. Ale do tego potrzebuje wymienić na ciut dłuższa a kupie najwcześniej w poniedziałek. To jest plan wstępny. Może jutro będę miał czas się do tego przymierzyć i plan może ulec zmienię. Zestaw jaki poskładałem wygląda mniej więcej tak. Kosztował mnie 90 zł.

http://allegro.pl/shad-uchwyt-pokrowiec ... 57200.html
Awatar użytkownika
wojtasmazi
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 22.06.2015, 21:47
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Poznań

Re: Mocowanie nawigacji nad licznikiem.

Post autor: wojtasmazi »

Wstępnie zamontowane.
Ramie Przykręciłem do śruby podwyższenia kierownicy. Prezentuję się jak na foto
Pierwsze wrażenia są takie iż nie trzeba zbytnio odwracać wzroku od jazdy. (wiadomo, iż nie jest to tak jak bym chciał czyli nad zegarami ale też nie jest tak złe jak wsadzona do tanbag-a)
Kluczyk wsadza się bez większego problemu tzn nie zasłania jakoś upierdliwie stacyjki. Troszkę przysłania wskaźnik temperatury ale jak wychyle głowę w prawo na kilka centymetrów widzę ją bez problemu.
Zrobiłem dziś z tym pokrowcem na próbę ok 50 km i na razie nie ma tragedii.
Kopia 20160612_121315.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości