Gasnacy silnik w czasie biegu jałowego.

Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.
Spadochron
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 40
Rejestracja: 02.06.2015, 11:25
Mój motocykl: XL650V

Gasnacy silnik w czasie biegu jałowego.

Post autor: Spadochron »

witam
Mam problem z przerywajaca i gasnacya praca silnika transalp 650 rok 2000
sytuacja wyglada tak; przed synchronizacja gaznikow i czyszceniem motocykl po odpaleniu na ssaniu mial okolo 2000 ob/min, po wylaczeniu ssania po jakims czasie mial 1100 ob/min ipracowal ruwno ale w czasie pracy na biegu jalowym tak jak by przygasal na chwile silnik i pracowal dalej.
dalem do synchronizacji gaznikow i pojawil sie problem motocykl pali na ssaniu ale nie wchodzi od razu na obroty jakie przewidziane sa do ssania tylko tak jak by go cos dusilo ma jakies 1000 ob/min , po okolo 1 min wchodzi na obroty okolo 2000 ob/min i pracuje ruwno , gdy sie zagrzeje ssanie wylaczam i pracuje na biegu jalowymokolo 1100ob/min i wczasie tej pracy nastepuje ta sama sytuacja jak przed synchronizacja silnik pracuje i przerywa na chwile a nastepnie znowu pracuje.
jesli ktos by wiedzial prosze o pomoc bo mnie to denerwuje jak pracuje ten silnik w motocyklu.
Spadochron
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 40
Rejestracja: 02.06.2015, 11:25
Mój motocykl: XL650V

Re: Gasnacy silnik w czasie biegu jałowego.

Post autor: Spadochron »

morze ktos doradzic w tym temacie morze ktos mial taki problem ??????
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Gasnacy silnik w czasie biegu jałowego.

Post autor: tomekpe »

Nie jest to fachowa podpowiedź, ale te 1100 to chyba minimalnie za niskie obroty. U mnie obroty jałowe falują i podobno w 650 to normalne, może u Ciebie falują na tyle, że silnik się minimalnie przydławia? Co do objawu po synchro, to raczej nie jest OK.

Jeśli podczas jazdy nic dodatkowego się nie dzieje, po prostu zmieniłbym mechanika :) lub spróbuj dogadać się na forum lokalnym z kimś z lubelskiego. Najprościej będzie, gdy ktoś to zobaczy na żywo.
Awatar użytkownika
wojtasmazi
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 22.06.2015, 21:47
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Poznań

Re: Gasnacy silnik w czasie biegu jałowego.

Post autor: wojtasmazi »

Oddaj do innego mechanika tak jak wspomniał "tomekpe" Niech najpierw wyreguluje gaźniki a potem przeprowadzi synchronizacje.
Jak wyglądają świece ???
Spadochron
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 40
Rejestracja: 02.06.2015, 11:25
Mój motocykl: XL650V

Re: Gasnacy silnik w czasie biegu jałowego.

Post autor: Spadochron »

tak tez zrobie podpytam sie o iinego mechanika a co do swiec to zostaly wymienione na nowe zrobilem na nich 2000 km
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Gasnacy silnik w czasie biegu jałowego.

Post autor: Nadol »

Wygląd starych świec opowie o ustawieniu gaźników.
Obroty jałowe 1200-1300 (Haynes podaje 1200 dla TA650).
Zacząć trzeba od czyszczenia gaźników, potem regulacje i synchro.
Możesz sprawdzić jeszcze przewód podciśnienia do "kranika" - lubi przetrzeć się przy króćcu od strony gaźnika.
Może być też problem ze ssaniem (zawieszanie się - głównie problem z linkami) ale to powinno wyjść przy serwisie gaźników.
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Spadochron
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 40
Rejestracja: 02.06.2015, 11:25
Mój motocykl: XL650V

Re: Gasnacy silnik w czasie biegu jałowego.

Post autor: Spadochron »

dzieki za rady musze przyznac ze przydadza sie poniewaz jestem w tym temacie zielony moto mam od tego roku a czuje ze jeszcze dluga droga jest prze demna
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości