[Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Moderatorzy: Skorpionka, Baran

argod
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 116
Rejestracja: 06.10.2015, 11:09
Mój motocykl: XL650V

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: argod »

cze
dekaruję wsparcie finansowe
i pomoc w pakowaniu
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5559
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: wojtekk »

Podbijam. Może ktoś jeszcze nie widział tego wątku, a chce dołączyć? Zapraszamy!

Propozycja dla chętnych. Może popytajcie znajomych w pracy, rodziny (pewnie w domach) czy ktoś chce się dorzucić do paczki. Formalnie idzie od TCP, ale przecież nieformalnie to bardzo szeroka formuła.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Buffalo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 12.07.2008, 00:01
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Buffalo »

Wchodzę w to, myślę że razem z Jerzyną zabezpieczymy kawałek przestrzeni magazynowej, a i przy innych sprawach w miarę mozliwości pomogę.

1. wojtekk
2. Qter
3. Nadol
4. Leo
5. tomekpe
6. kewis
7. ostry
8. pilot - ja mam dość spory garaż dlatego zgłaszam się jako magazynier :grin:
9. poss'ter
10. marcin
11. argod
12. Buffalo
FLHRC 2005
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5559
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: wojtekk »

Podbijam. Ktoś dołącza? 13 dni i wybieramy rodzinę! :)

Stan osobowy na obecną chwilę:

1. wojtekk
2. Qter
3. Nadol
4. Leo [Szperacz(ka)]
5. tomekpe
6. kewis
7. ostry
8. pilot [Magazynier]
9. poss'ter
10. dr.marcin
11. argod
12. Buffalo [Magazynier]


Czy mamy skarbnika? Bo ja chyba się pogubiłem :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Leo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1815
Rejestracja: 27.09.2011, 16:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Leo »

Wojtuś :)
Nieco ulepszam listę ;)
Na skarbnika zgłosił się Pilot, u siebie dodaję też funkcję zakupową i dostarczeniową :D

wojtekk pisze:Podbijam. Ktoś dołącza? 13 dni i wybieramy rodzinę! :)

Stan osobowy na obecną chwilę:

1. wojtekk
2. Qter
3. Nadol
4. Leo [Szperacz(ka), zakupoholiczka i obowiązkowo dostarczycielka prezentów! :D]
5. tomekpe
6. kewis
7. ostry
8. pilot [Magazynier, skarbnik]
9. poss'ter
10. dr.marcin
11. argod
12. Buffalo [Magazynier]


Czy mamy skarbnika? Bo ja chyba się pogubiłem :)
Serwus... Jestem nerwus :D

http://www.onetemuwinne.wordpress.com

Był Trampek 600 i KTM LC4 640 ADV, jest Afryka RD07a
sky
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 734
Rejestracja: 14.06.2008, 08:39
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: sky »

Mnie też proszę dopisać do listy ;)
Marcin 'sky' Przybylski
--
Czterdzieści lat na karku, często zachowuję się jak nastolatek, jeżdżę motocyklem... Czy to w końcu kryzys wieku średniego?
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5559
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: wojtekk »

1. wojtekk
2. Qter
3. Nadol
4. Leo [Szperacz(ka), zakupoholiczka i obowiązkowo dostarczycielka prezentów! :D]
5. tomekpe
6. kewis
7. ostry
8. pilot [Magazynier, skarbnik]
9. poss'ter
10. dr.marcin
11. argod
12. Buffalo [Magazynier]
13. sky

Witaj Marcinie!!!

P.S. popytajcie znajomych, rodzinę, ludzi w pracy (czasem to 3 w 1) czy może dołączą? To jest wspólna paka. Liczy się włączenie, a nie to skąd ona formalnie wychodzi, kto ile dał itp.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 842
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: magneto »

1. wojtekk
2. Qter
3. Nadol
4. Leo [Szperacz(ka), zakupoholiczka i obowiązkowo dostarczycielka prezentów! :D]
5. tomekpe
6. kewis
7. ostry
8. pilot [Magazynier, skarbnik]
9. poss'ter
10. dr.marcin
11. argod
12. Buffalo [Magazynier]
13. sky
14. magneto (jak rok temu, trochę grosza, bo daleko mam, a u nas chyba nic nie wyszło...).
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
Leopold
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 22.03.2013, 21:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Leopold »

To i ja się dopisze. Wspomoge podajcie nr konta na wpłatę.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5559
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: wojtekk »

Super, że dołączyliście!

1. wojtekk
2. Qter
3. Nadol
4. Leo [Szperacz(ka), zakupoholiczka i obowiązkowo dostarczycielka prezentów! :D]
5. tomekpe
6. kewis
7. ostry
8. pilot [Magazynier, skarbnik]
9. poss'ter
10. dr.marcin
11. argod
12. Buffalo [Magazynier]
13. sky
14. magneto
15. Leopold


Słuchajta - ważne ogłoszenie. Warto się policzyć. W sensie takim, że Szperaczka przedstawi nam do wyboru kilka rodzin (i wtedy ultra szybkie głosowanie). Ale by mogła wybrać rodziny musi wiedzieć na co nas stać.

A więc:
- z racji, że klega Skarbnik zawalony pracą to na razie ja go wyręczę i poproszę o kolejny krok:
- poproszę o deklaracje na pw w której napiszcie proszę ile planujecie wpłacić. Każdy wpłaca ile może i chce. Nie ma tu za małych kwot.
- potrzebne jest to po to byśmy wybrali rodzinę, której potrzeby możemy zrealizować. Aby nie okazało się, że wybraliśmy taką, na realizację potrzeb nas zwyczajnie nie stać. Albo - o co trzymam kciuki - mamy tyle kasy, że stać nas na dwie rodziny :)

Zapytajcie może ludzi w pracy, w domach czy gdzie tam chcecie. Może ktoś się dorzuci - wtedy podajcie proszę już finalną kwotę do mnie (tę zsumowaną).

Jeżeli możecie to do niedzieli wieczór poproszę o deklaracje na PW.
Leopold pisze:To i ja się dopisze. Wspomoge podajcie nr konta na wpłatę.
Oczywiście podamy - ale to chwilkę później. Jeszcze kasy nie zbieramy.

Generalnie wszystkie rozliczenia będą do wglądu.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Leo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1815
Rejestracja: 27.09.2011, 16:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Leo »

Kochani,
baza rodzin została otwarta. Przeszukuję ją pod kontem osoby samotnej i w podeszłym wieku.
Pierwszą osobą, którą chciałabym Wam zaproponować (bo najbardziej jak dotąd ujęła mnie za serce) jest Pan Zbyszek - lat 88.
Pan Zbyszek już został przez kogoś wybrany (nie wiem czy się cieszyć czy smucić, bo był moim faworytem)


Ogromna prośba do Was - dawajcie jak najszybciej znaka, którą osobę chcielibyście wybrać. Sytuacja zmienia się mega dynamicznie i osoby starsze - samotne znikają w oczach. Obawiam się, że jak dłużej poczekamy to nie będziemy mieli szansy wyboru
Ostatnio zmieniony 21.11.2015, 15:31 przez Leo, łącznie zmieniany 3 razy.
Serwus... Jestem nerwus :D

http://www.onetemuwinne.wordpress.com

Był Trampek 600 i KTM LC4 640 ADV, jest Afryka RD07a
Awatar użytkownika
Leo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1815
Rejestracja: 27.09.2011, 16:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Leo »

Pani Ewa - 65 lat

Pani Ewa (65 lat) od 7 lat mieszka samotnie od śmierci męża.
Największą bolączką pani Ewy jest problem z poruszaniem się, ma miażdżyce kończyn. Przez ostatnie 25 lat stara się walczyć z postępującą chorobą. Nie jest w stanie samodzielnie wyjść na spacer, na zakupy czy do lekarza Korzysta z pomocy opiekunki, która spędza z nią 2 godziny dziennie. Przez resztę czasu pani Ewa przebywa sama w domu. Czasem zdarzy się, że odwiedzi ją syn, niestety ze względu na schizofrenię, na którą cierpi pani Ewa, synowa nie chce utrzymywać z nią stałych kontaktów, jak mówi "chroni swoje kilkumiesięczne dziecko". Pani Ewa pogodziła się z sytuacją, kocha syna i jego rodzinę, jest dumna z tego co osiągnęli. Trudną sytuacje pani Ewy, która utrzymuję się jedynie z niskiej emerytury, pogarsza fakt, że w wyniku oszustwa musi spłacać kredyt zaciągnięty dla jednej ze swoich opiekunek. Dzięki pomocy fundacji rachunki za mieszkanie zostały znacznie obniżone, jednak na wydatki miesięczne pozostaje 440 zł. Pani Ewie często nie starcza na podstawowe potrzeby, jak sama mówi "kawa na koniec miesiąca to rarytas".
Nie narzeka, nie mówi, że jest źle wierzy, że będzie lepiej. Pani Ewa cały czas się uśmiecha, pomimo codziennego trudu, cieszy się każdym dniem. Marzy o tym, aby zamieszkać wspólnie z synem i jego rodziną. Rzadko widuje swoją największą dumę, jaką jest wnuk. Pani Ewa jest niezwykle skromną osobą, chce mieć tylko kontakt z drugim człowiekiem, bardzo boi się samotności. Potrzebuje wsparcia, aby poczuć, że jest ważna i warta uwagi innych.
Zapytana o to czego potrzebuje odpowiada "a to ja mogę o coś prosić?". Jako najważniejszą potrzebę pani Ewa, skromnie wymienia pralkę. Aktualnie nie ma żadnej i pierze w ręku, co sprawia jej wiele trudności. Przydałyby się też garnki, bo te obecne niedługo będą nadawać się tylko do śmieci. Ważna jest też żywność, nie zawsze starcza na wszystko.


Potrzeby rodziny:
I Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Dżem, Warzywa w puszkach
II Środki czystości i artykuły higieniczne
Potrzebne środki czystości: Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów
III ODZIEŻ I OBUWIE
ODZIEŻ
Lp Imię Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi
1 Ewa zimowe kurtka XL jabłko
OBUWIE
Lp Imię Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.) Rozmiar Uwagi
1 Ewa zimowe buty 6/39
V Wyposażenie mieszkania:
Ręczniki, Pościel
Inne: pościel wymiar 200x150, garnki: 2 szt. mały i duży

VI Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego:
pralka - mało miejsca w łazience, wymiar pralki szer. 45 cm dł. 67 cm. Obecnie pierze ręcznie.
lodówka z zamrażalką
VIII Szczególne upominki:
Pani Ewa marzy o wisiorku, o czymś co byłoby tylko jej.
Najważniejsze potrzeby:
Pralka obecnie konieczne jest pranie ręczne, na które nie ma już siły
Garnki te, które są teraz nie nadają się do gotowania
Żywność czasem brakuje pieniędzy na podstawowe potrzeby
Serwus... Jestem nerwus :D

http://www.onetemuwinne.wordpress.com

Był Trampek 600 i KTM LC4 640 ADV, jest Afryka RD07a
Awatar użytkownika
Leo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1815
Rejestracja: 27.09.2011, 16:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Leo »

Pan Waldemar (osoba o większych potrzebach niż poprzednie)
Pan Waldemar jest samotny, ma 59 lat.
Nie tak łatwo jest złamać człowieka. Pan Waldemar w życiu podejmował się różnych fachów, które wykonywał sumiennie i pracowicie - za tych czasów zawsze starczało pieniędzy. Kilka lat temu uległ wypadkowi, w którym doznał urazu kręgosłupa. Świat staje na głowie, gdy człowiek chce pracować lecz ciało odmawia posłuszeństwa. Pan Waldemar mimo tego nie poddał się. Cały czas walczy o to by zachować jak największą mobilność i samodzielność. Ma rower stacjonarny, z którego korzysta jak tylko pozwala na to stan zdrowia. Żyje z bólem - czasem nie wykupuje leków przeciwbólowych by zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na inne naglące sprawy. Po odliczeniu kosztów utrzymania jego dochód wynosi 264 zł. Pan Waldemar mieszka w małym mieszkaniu z jednym pokojem i aneksem kuchennym. O swoje cztery kąty bardzo dba - jak mówi bardzo lubi mieć wszystko na swoim miejscu.
Dystans i uśmiech pomagają przetrwać nawet największe życiowe zawieruchy. Pan Waldemar to człowiek o złotym sercu. Nie wypuści żadnego gościa bez filiżanki herbaty albo kawy. Pośród czterech ścian czas wolno płynie, dlatego ceni sobie każdą osobę, która go odwiedza. Nie ma rzeczy zepsutych - mówi - każdą da rade naprawić. I naprawia co tylko może, by zaoszczędzić. Pan Waldemar lubi proste przyjemności - wypić herbatę, czasem zjeść coś słodkiego lub obejrzeć film przyrodniczy. Czasem wstydzi prosić się o pomoc jednak za każdą pomocną dłoń obdaruje serdecznym i szczerym uśmiechem.
Pan Waldemar ma sporo potrzeb jednak najważniejszymi z nich są pralka, która bardzo ułatwiłaby codzienne funkcjonowanie oraz pościel, gdyż pan Waldemar bardzo chciałby położyć się wieczorem w nowej świeżej pościeli. Pan Waldemar mimo niepełnosprawności stara się bardzo o siebie dbać - bardzo chciałby mieć nową elektryczną maszynkę do golenia.

Potrzeby rodziny:
I Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
Inne: Kawa rozpuszczalna, rybki w puszkach, świeże owoce.
II Środki czystości i artykuły higieniczne
Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów
III ODZIEŻ I OBUWIE
ODZIEŻ
Lp Imię Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi
1 Waldemar przejściowe spodnie dresowe na wysokość 176cm. średnia spodnie z gumką, jednokolorowe, kolor ztonowany
2 Waldemar bluzka, T-shirt L średnia jednolity kolor, ztonowany męski.
3 Waldemar bielizna L średnia
OBUWIE
Lp Imię Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.) Rozmiar Uwagi
1 Waldemar obuwie domowe kapcie 43 ciepłe. Ważne by kapcie były pełne. Nie zsuwały się z nogi.
2 Waldemar buty zimowe buty zimowe -trapery 43-44 ciepłe
3 Waldemar kalosze ocieplane kalosze męskie 43 kalosze
IV Materiały szkolne:
Przybory do pisania
Inne: Pan Waldemar chciałby otrzymać zeszyt A4 z dużą ilością kartek i kilka długopisów.
V Wyposażenie mieszkania:
Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel, Poduszka
Inne: poduszki "jaśki" kołdra standardowe wymiary dla jednej osoby. 2x małe chodniczki dywan o wymiarach 240x290

VI Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego:
Pralka automatyczna (może być używana ale sprawna).
Garnki do gotowania i patelnia.
Sztućce, talerze, czajnik klasyczny na gaz.
Kuchenka mikrofalowa.
Radio i ciśnieniomierz.
Maszynka do golenia.
VII. INNE POTRZEBY:
Odtwarzacz płyt dvd -Pan Waldemar lubi oglądać filmy przyrodnicze. Ma stary zepsuty odtwarzacz VHS.
VIII Szczególne upominki:
Pan Waldemar lubi zjeść czasem coś słodkiego. Ucieszył by się z czekoladek, ciastek. Lubi mieć zawsze jakiś poczęstunek dla niespodziewanego gościa.
Najważniejsze potrzeby:
Wyposażenie domu Bardzo istotne są koce i pościel. Pan Waldemar ma ma je bardzo stare. Chciałby zasypiać w nowej świeżej pościeli.
Pralka Pan Waldemar miał pralkę lecz niestety uległa zepsuciu. W tej chwili pierze ręcznie jednak mimo choroby sprawia to duży problem
Maszynka do golenia Pan Waldemar bardzo chciałby mieć maszynkę do golenia.
Serwus... Jestem nerwus :D

http://www.onetemuwinne.wordpress.com

Był Trampek 600 i KTM LC4 640 ADV, jest Afryka RD07a
Awatar użytkownika
Leo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1815
Rejestracja: 27.09.2011, 16:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Leo »

Pani Janina jest 63 letnią samotną kobietą.
Kiedyś pani Janina była szczęśliwą i samodzielną osobą. Niestety udar przerwał jej dotychczasowe życie. Jest sparaliżowana i ma trudności z mówieniem. Porusza się jedynie przy pomocy drugiej osoby. Potrzebuje więc stałej opieki. Być może długotrwała rehabilitacja pomoże przywrócić jej normalną mowę i poruszanie się o własnych siłach. Pani Janina ma tylko 680 zł. emerytury z tego wydaje 250 zł na leki. Częściowo pomaga jej OPS, ale na zakup pościeli, którą często należy prać czy też innych rzeczy do domu, nie wystarcza środków.
Pani Janina jest w bardzo trudnej sytuacji, ale nie poddaje się.
Wśród najważniejszych potrzeb pani Janiny jest materac na łóżko, ponieważ ten, który ma obecnie nie nadaje się do spania. To samo dotyczy pościeli i prześcieradła. Wszystko jest bardzo stare i zniszczone. Bardzo ważna też jest odzież. Pani Janina będzie wdzięczna za każdą okazana pomoc.

Potrzeby rodziny:
I Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Dżem, Warzywa w puszkach
Inne: kisiel-gorący kubek
II Środki czystości i artykuły higieniczne
Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów
Inne: pieluchy jednorazowe rozm. M - dla osoby dorosłej, chusteczki nawilżające, podkłady na łóżko
III ODZIEŻ I OBUWIE
ODZIEŻ
Lp Imię Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi
1 Janina przejściowe bluza dres. L szczupła ,granat ,szary,bawełna
2 Janina -"- spodnie dres. L -"- -"-
3 Janina -"- T-shirt L -"- ciemniejsze
4 Janina -"- sweter rozpinany L ciemniejszy
5 Janina koszula nocna l bawełniana
6 Janina skarpety frotte 39 ciemne
OBUWIE
Lp Imię Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.) Rozmiar Uwagi
1 kapcie wkładane 39 ciepłe
V Wyposażenie mieszkania:
Kołdra, Pościel, Poduszka
Inne: Materac na łóżko - zwykły 140x200, prześcieradła

VI Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Pralka, ponieważ jest codziennie robione pranie ta, która jest cieknie
VIII Szczególne upominki:
Krem do twarzy i perfumy
Najważniejsze potrzeby:
materac obecny jest bardzo zużyty,brudny i niemiło pachnie
pościel jest stara
odzież pani Janinie bardzo się przydała do domu opieki
Serwus... Jestem nerwus :D

http://www.onetemuwinne.wordpress.com

Był Trampek 600 i KTM LC4 640 ADV, jest Afryka RD07a
Awatar użytkownika
Leo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1815
Rejestracja: 27.09.2011, 16:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Leo »

Mój obecny faworyt:

Pan Wojciech (62 l.) mieszka samotnie.

Pan Wojciech pracował przez ponad 30 lat swojego życia w Elektrociepłowni. Miał żonę, ale rozwiódł się z nią 15 lat temu. Choć ma trójkę synów, nie ma z nimi praktycznie kontaktu - mieszkają daleko, mają własne rodziny i nie mają czasu dla schorowanego ojca. Pan Wojciech od kilkunastu lat choruje na serce (ma wszczepiony kardiowerter), co uniemożliwia mu podjęcie pracy i samodzielne poruszanie się. Nawet wyjście "żeby coś załatwić" jest dla Pana Wojtka nie lada wyzwaniem i stanowi poważne zagrożenia dla zdrowia. Pomimo trudnej sytuacji i samotności z jaką się zmaga, nie poddaje się. Zachowuje pozytywne spojrzenie na świat i pomimo tego że żyje w bardzo skromnych warunkach jest starszym, wesołym panem który cieszy się z tego co ma. Twierdzi, że jak wstaje rano, czuje się dobrze i nie musi używać kul to samo w sobie napawa go szczęściem. Żyje w bardzo skromnych warunkach, nie ma nawet łazienki. Utrzymuje się jedynie z zasiłku z Opieki Społecznej, okazało się bowiem że zabrakło mu kilku miesięcy opłacania składek do otrzymania renty). Po odjęciu wszystkich kosztów miesięcznie do dyspozycji pana Wojciecha pozostaje niewiele ponad 80 zł. Każdy dzień jest walką, każdy dzień jest również darem.
Pan Wojtek jest typem człowieka który nie narzeka, nie użala się nad sobą, nie jest zrzędliwy. Pomimo trudności z jakimi się zmaga dużo się uśmiecha i lubi pożartować. Swoim nastawieniem do życia uczy, że warto się cieszyć małymi rzeczami i doceniać to co się ma. Uwielbia opiekować się gołębiami brata oraz chodzić na ryby. Marzy o własnym rowerze, żeby móc na nim poruszać się po okolicy.
Do najważniejszych potrzeb pana Wojtka należy żywność. Każdego dnia pan Wojtek musi tak kalkulować, żeby mieć co włożyć do garnka. Przydałyby mu się również rzeczy pościelowe. Te które posiada obecnie są stare i pozdzierane. Pralka byłaby dla pana Wojtka luksusem. Obecnie owej nie posiada i musi robić pranie w misce, co przy jego problemach z sercem wymaga od niego sporo wysiłku.

Potrzeby rodziny:
I Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
Inne: Bakalie, ryby morskie(pan Wojtek żartuje, że kazano mu jeść ryby morskie, niestety nie może sobie na taki luksus pozwolić)
II Środki czystości i artykuły higieniczne
Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów
III ODZIEŻ I OBUWIE
ODZIEŻ
Lp Imię Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi
1 Wojciech Ciepłe rzeczy na zimę spodnie(102 cm w pasie, 105 cm długości), podkoszulki XL na zime cieplejsze, koszule flanelowe XL(ciepłe w zimie), kalesony( 102 cm w pasie, 105 cm długość) Pan jest dobrze zbudowany, pan Wojtek żartuje że od leków mu troche urósł brzuch
OBUWIE
Lp Imię Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.) Rozmiar Uwagi
1 Wojciech zimowe buty zimowe 42
V Wyposażenie mieszkania:
Kołdra, Koc, Poduszka
Inne: Te które posiada obecnie są pozdzierane, stare i rozlatują się.

VI Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Telewizor, panu Wojtkowi zależy na tym żeby był jakikolwiek "żeby tylko grał", ten który obecnie posiada cały czas się zacina i uniemożliwia oglądanie - a to jedyna rozrywka Pana Wojciecha (ma słaby wzrok i nie może czytać). Pralka, pan Wojtek nie ma pralki więc musi robić pranie ręcznie w misce. Pralka byłaby dla niego nie lada luksusem.
VII. INNE POTRZEBY:
Największym marzeniem pana jest rower, jakikolwiek żeby tylko w miarę "ładnie jeździł". Pozwoli mu to na szybsze przemieszczanie się w okolicy. Z obecnymi środkami wydaję się to marzenie niemal nieosiągalne. Skromnie jednak dalej o rowerze marzy.
VIII Szczególne upominki:
Woda kolońska - czasami jak gdzieś wychodzi coś załatwić chciałby przyjemnie pachnieć. Lubi to uczucie ładnego zapachu, gdy musi gdzieś wyjść "na miasto", czuje się wtedy wyjątkowo.
Najważniejsze potrzeby:
Żywność Odciążenie portfela pana Wojciecha.
Rzeczy pościelowe Te które obecnie posiada są stare, pozdzierane i rozpadają się.
Pralka Pan Wojtek nie posiada pralki, musi robić pranie w misce, co przy jego kondycji fizycznej wymaga dużo wysiłku i z czasem może stać się jeszcze bardziej kłopotliwe.
Serwus... Jestem nerwus :D

http://www.onetemuwinne.wordpress.com

Był Trampek 600 i KTM LC4 640 ADV, jest Afryka RD07a
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2477
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: tomekpe »

Z mojej strony:

1. P.Wojtek
alt. 2. P. Janina

Śpieszmy się! Jeśli będziemy się długo zastanawiać, najbardziej potrzebujący zostaną wybrani przez inne osoby. Proponuję wyznaczyć termin głosowania np. do poniedziałku o 15.00 i wybrać w poniedziałek wieczorem.
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3404
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Qter »

1. P. Wojtek
2. P. Janina

Pzdr

Qter
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
Leo
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1815
Rejestracja: 27.09.2011, 16:15
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Leo »

tomekpe pisze:Z mojej strony:

1. P.Wojtek
alt. 2. P. Janina

Śpieszmy się! Jeśli będziemy się długo zastanawiać, najbardziej potrzebujący zostaną wybrani przez inne osoby. Proponuję wyznaczyć termin głosowania np. do poniedziałku o 15.00 i wybrać w poniedziałek wieczorem.

Tomek :) Do poniedziałku to my nie będziemy mieli zupełnie wyboru. W czasie moich poszukiwań osoby samotne mi znikały z minuty na minutę ;)

Myślę, że jest to po prostu najbardziej przystępna dla większości osób paczka do wykonania. A w dodatku w Warszawie i okolicach jest dużo rodzin, a mało starszych i samotnych osób do wyboru.
Serwus... Jestem nerwus :D

http://www.onetemuwinne.wordpress.com

Był Trampek 600 i KTM LC4 640 ADV, jest Afryka RD07a
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3404
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Qter »

Leo!

Dobrze prawisz. Wybieraj i tyle. Na pewno pomoc nie pójdzie na darmo .

Qter
Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: [Akcja Charytatywna] Szlachetna Paczka

Post autor: Nadol »

P. Wojtek
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości