Kto ze Śląska zrobi przegląd i regulacje gaźników

Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.
spiders
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 25.06.2013, 23:10
Mój motocykl: XL600V

Kto ze Śląska zrobi przegląd i regulacje gaźników

Post autor: spiders »

Witam, kto ze śląska weźmie na stół mojego trampka 92 i sumiennie zajmie się gaźnikami i zaworami ??
Chodzi mi o klasyczne regulacje i wyczyszczenie gaźników oraz kontrolę i ew. korektę luzu zaworowego.
Przy okazji jakie to koszta ??
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Kto ze Śląska zrobi przegląd i regulacje gaźników

Post autor: ArturS »

Jak masz w miarę niedaleko do Zabrza, to ugaduj się z Thorgalem - trampka zna na wylot.
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
spiders
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 25.06.2013, 23:10
Mój motocykl: XL600V

Re: Kto ze Śląska zrobi przegląd i regulacje gaźników

Post autor: spiders »

Akurat z Jego usług nie jestem zadowolony, bo jak oddawałem mu motka właśnie na gaźniki to z obiecywanych myjek ultra, zdjęć nie było nic a dodatkowo gdy powiedziałem że brak efektu po usłudze to się dowiedziałem że to nie on czyści gaźniki tylko kolega. Więc za takie podejście mówimy papapa
Awatar użytkownika
gwardia
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2858
Rejestracja: 01.11.2010, 17:24
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Kto ze Śląska zrobi przegląd i regulacje gaźników

Post autor: gwardia »

Pozwolę sobie skomentować post poprzednika, co znaczy brak efektu? motocykl źle jechał czy gaźniki nie błyszczały się jak psu jajca? Sam czyszczę różne rzeczy w myjce ultradźwiękowej i uważam, że efekt myjki jest nieco przereklamowany. Nie oczekujmy, że po wyjęciu z myjki gaźniki będą jak nowe i motocyklowi odejmiemy 50k z przebiegu. Czasami efekt rzeczywiście jest porażający, ale zależy w jakim stanie oddaliśmy gaźniki.
"Jutro zawsze będzie jutro więc jutro jutra już nie będzie"
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: Kto ze Śląska zrobi przegląd i regulacje gaźników

Post autor: Nadol »

Może pytanie warto przenieść na forum lokalne?
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 847
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Kto ze Śląska zrobi przegląd i regulacje gaźników

Post autor: Marcin-BB »

Wirek z Goczałkowic- dawny warsztat Olek-Motocykle, przy samej DK1 w Goczałkowicach. Zna się chłop na gaźnikach jak mało kto. Ale nie oczekuj teraz- w środku sezonu- że zrobi Ci na drugi dzień, terminy są kilkutygodniowe.
Awatar użytkownika
Thorgal77
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1342
Rejestracja: 20.06.2008, 22:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Hindenburg (Zabrze)

Re: Kto ze Śląska zrobi przegląd i regulacje gaźników

Post autor: Thorgal77 »

sprawa już myślałem że jest załatwiona i wytłumaczona... podobno ktoś ci czyścił po mnie gaźniki i był ponoć "po mnie" syf niemiłosierny i po oddaniu do cudo twórcy trampek ożył ... no spoko .... widze że źle wyczyścił bo dalej szukasz kogoś kto się tym zajmie. - Może problem nie jest w gaźnikach a w niewłaściwej obsłudze sprzęta?
- Świata nie naprawie, ludzi nie zmienię - swoich klientów zadowolonych mam.
spiders pisze:Akurat z Jego usług nie jestem zadowolony, bo jak oddawałem mu motka właśnie na gaźniki to z obiecywanych myjek ultra, zdjęć nie było nic a dodatkowo gdy powiedziałem że brak efektu po usłudze to się dowiedziałem że to nie on czyści gaźniki tylko kolega. Więc za takie podejście mówimy papapa
Wymiana uszkodzonych membran gaźnikowych XL600V, XL650, XRV750 RD04, XRV650 RD03 i inne

pancerne mocowania ścienne lub podłogowe do motocykla
viewtopic.php?f=169&t=10135
Częsci motocyklowe
Awatar użytkownika
ArturS
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1267
Rejestracja: 03.08.2010, 22:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Kto ze Śląska zrobi przegląd i regulacje gaźników

Post autor: ArturS »

Wiecie, różne cuda się zdarzają. Czasami bywa i tak jak poniżej... i niema siły, syf będzie co chwilę
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Części trampkowe www.transalp.riderparts.pl
Yamaha XT600Z Ténéré / Husqvarna TE610ie
Awatar użytkownika
Thorgal77
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1342
Rejestracja: 20.06.2008, 22:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Hindenburg (Zabrze)

Re: Kto ze Śląska zrobi przegląd i regulacje gaźników

Post autor: Thorgal77 »

ehh teraz nie wyglądam już profi w tej rozdartej rękawicy :P - wszyscy się dowiedzieli....
Wymiana uszkodzonych membran gaźnikowych XL600V, XL650, XRV750 RD04, XRV650 RD03 i inne

pancerne mocowania ścienne lub podłogowe do motocykla
viewtopic.php?f=169&t=10135
Częsci motocyklowe
spiders
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 25.06.2013, 23:10
Mój motocykl: XL600V

Re: Kto ze Śląska zrobi przegląd i regulacje gaźników

Post autor: spiders »

kumpel szuka kogoś sprawdzonego do przeserwisowania nowego nabytku wiec twoje insynuacje są nie na miejscu i jesli byś to zrobił u mnie w porządku to byś miał robote, a tak to kto inny zarobi.
szymoniasty456
romeciarz
romeciarz
Posty: 26
Rejestracja: 10.03.2015, 14:00
Mój motocykl: XL600V

Re: Kto ze Śląska zrobi przegląd i regulacje gaźników

Post autor: szymoniasty456 »

witam mam taki problem z moim trampkiem troche go porozbierałem w celu poklejenia owiewek bo sie rozpadły poskładałem do kupy . Ale po posdkładaniu wzrosły obroty czy jest jakas regulacja obrotów (czy tylko na gaźnikach mozna to wyregulowac ) naciagnołem łancuch ale nie wiem czy dobrze ?I wydaje mi się że coś nie tak jest ze sprzegłem slizga sie na wysokich obrotach przez chwile a chciał bym się wybrać w dłuższa trase i sie boje ze to sie rozpadnie . Czy ktos jest z okolic Siemianowic Śląskich kto przejechał by sie na tym moim sprzęcie i powiedział co i jak ?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości