Spalanie Trampka

Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, airboxa, tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki ssania/ gazu, pompy paliwa elektryczne i podciśnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Spalanie Trampka

Post autor: miroslaw123 »

Lukasv00 pisze:A mój palił 4,6 przed synchro.
Po synchro zaczął słusznie żłopać 5,5, nie ważne czy popierdzielam 130 po autostradzie, czy 90 szosami.
I szlag mnie trafia jak o tym myślę.
mam to samo :egh:
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Spalanie Trampka

Post autor: grad74 »

miroslaw123 pisze:
Lukasv00 pisze:A mój palił 4,6 przed synchro.
Po synchro zaczął słusznie żłopać 5,5, nie ważne czy popierdzielam 130 po autostradzie, czy 90 szosami.
I szlag mnie trafia jak o tym myślę.
mam to samo :egh:
No to witam obu panów w "klubie". A ktoś tu gdzieś na forum napisał, że jak coś działa to "nie ruszaj bo spier...." Ehhh.... :sad:
EDYTA: ale właśnie sobie przypomniałem ,że też gdzieś na FTA ktoś pisał że któryś z naszych forumowych "mechaniorów" regulował składy mieszanki i po regulacji moto też zaczęło ciut więcej palić , ale wcześniej jeździło "na samo powietrze" a to też niedobrze. A jednym z objawów jest chyba strzelanie w tłumiku. A z tłumika Ady napier... :mouthshut: jak z dział Nawarony :lol: .
Ostatnio zmieniony 26.10.2014, 17:11 przez grad74, łącznie zmieniany 1 raz.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Spalanie Trampka

Post autor: Adampio »

U mnie synchronizacja gaźników obniżyła drgania silniku, a spalanie jest takie jak poprzednio czyli takie jakie raportujecie po Waszych synchronizacjach
Awatar użytkownika
ada
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 10.03.2014, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spalanie Trampka

Post autor: ada »

No to już teraz wiem o co bangla. Skoro mój strzela z tłumika i mało pali, a u Zaczekaj też tak strzelało i diabelnie mało palił, to znaczy, że faktycznie żyje powietrzem :ok: . Tylko czy to aby nie zaszkodzi na coś innego?? Bo to, że mało pali mi zupełnie nie przeszkadza w przeciwieństwie do strzelania, które na początku doprowadzało mnie do szału (teraz się trochę przyzwyczaiłam :tongue: ) Jeśli chodzi o tankowanie to zawsze tankuję powolutku, aż po sam korek do momentu aż przestanie "wsiąkać". Tak mnie grad nauczył i tej wersji będę się trzymać :smile6:
Samotność jest trudna, tak jak życie z niewłaściwą osobą. Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Odp: Spalanie Trampka

Post autor: zaczekaj »

ada pisze:No to już teraz wiem o co bangla. Skoro mój strzela z tłumika i mało pali, a u Zaczekaj też tak strzelało i diabelnie mało palił
Mój nie atakował motocyklistów przed czy za mną jak Twój Ada :-D
Czasem sobie pyrknął i zdarzało się to raczej po synchronizacji i czyszczeniu gazników.
No i paliwo tankuje jak Grad uczył. Znaczy Adę uczył :-D
Wyklikano z Tapatalk
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
bienias
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 183
Rejestracja: 22.08.2014, 08:24
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spalanie Trampka

Post autor: bienias »

Za male spalanie to za uboga mieszanka. W efekcie prowadzi do wypalenia gniazd zaworowych. Dlatego ja zostane przy swoich 5l w trasie i 5.5 po miescie ;)

---
Wysłane z terenu
Awatar użytkownika
ada
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 10.03.2014, 21:20
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spalanie Trampka

Post autor: ada »

bienias pisze:Za male spalanie to za uboga mieszanka. W efekcie prowadzi do wypalenia gniazd zaworowych. Dlatego ja zostane przy swoich 5l w trasie i 5.5 po miescie ;)

---
Wysłane z terenu
No i nareszcie konkretny powód, by nie cieszyć się ze zbyt małego spalania i zabrać moto do "doktorka" :roll: Dzięki bienias :thanks:
Samotność jest trudna, tak jak życie z niewłaściwą osobą. Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Spalanie Trampka

Post autor: Adampio »

bienias pisze:Za male spalanie to za uboga mieszanka. W efekcie prowadzi do wypalenia gniazd zaworowych.
Było kiedyś takie powiedzonko: samochód musi coś palić, jak nie pali benzyny to pali zawory :grin:
Awatar użytkownika
urabus
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 88
Rejestracja: 07.10.2014, 09:05
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rybnik

Re: Spalanie Trampka

Post autor: urabus »

Trampka posiadam od miesiąca.
Najniższe spalanie jakie zanotowałem to 4,4l/100km - jazda tzw. emerycka.
Najwyższe to 6,8l/100km - jazda po autostradzie z prędkością ok. 130km/h.
Awatar użytkownika
uosiu
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 349
Rejestracja: 16.06.2014, 17:03
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odp: Spalanie Trampka

Post autor: uosiu »

ada pisze:No to ja się muszę pochwalić, że mój trampek na trasie (Wrocław-Polanica Zdrój) przy średniej prędkości 90-100km/h spałił..... tadam!!!! 3,71l/100km!!!!
A przy jeździe w górach (Polska-Czechy) 4,6l/100km!!! Dodam, że jest to stary poczciwy trampi z 88r. a na dowód mam paragony z tankowania :ok:

Grada trampek już nie jest taki fajny jak mój :tongue: , bo spalił odpowiednio na trasie 4,36l/100km, a w górach 5,06l/100km. Cały czas jechaliśmy koło w koło razem i tankowaliśmy razem :crossy:
To u mnie wyszło 6.2 i 5.6 w 650, podobno mam zawieszone zaworki, które blokują dopływ paliwa przy hamowaniu silnikiem.

--
Tapatalk
Awatar użytkownika
grzesio99
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 03.01.2015, 22:04
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: prawie KRK

Re: Spalanie Trampka

Post autor: grzesio99 »

Witam

A ja dzisiaj zatankowałem - przeliczyłem i wyszło 5,8 l/100 km, ostatnie tankowanie było coś ok 5,6.
Trampka (XL600V, 98 rok) mam os stycznia - raczej nie szaleję, ale to spalanie mnie przeraża.

Poradzicie coś - czy mam go oddać do jakiejś regulacji, czy coś podobnego :(
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Spalanie Trampka

Post autor: Adampio »

grzesio99 pisze:wyszło 5,8 l/100 km, ostatnie tankowanie było coś ok 5,6.
Trampka (XL600V, 98 rok) mam os stycznia - raczej nie szaleję, ale to spalanie mnie przeraża.

Poradzicie coś - czy mam go oddać do jakiejś regulacji, czy coś podobnego :(
Polubić albo zmienić motór :grin:
Moj co prawda starszy i mocno doświadczony życiem ale pali podobnie. Pocieszam się, że moja Jawka 50 paliła 3,5 a Trampek pali i tak mniej niż osobówka a dodatkowo mam wiekszą frajde jak jadę Trampkiem :grin:
Awatar użytkownika
Bugi
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3271
Rejestracja: 27.06.2009, 09:23
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Spalanie Trampka

Post autor: Bugi »

grad74 pisze: No to witam obu panów w "klubie". A ktoś tu gdzieś na forum napisał, że jak coś działa to "nie ruszaj bo spier...." Ehhh.... :sad:
.

patrz moj podpis :lol: :grin:
Pozdrawiam
Bugi
jak cos działa, nie ruszaj bo spier...
był.. Pomarańczowy dzik :)
http://www.youtube.com/user/bugi275
cezeters
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 07.01.2015, 00:12
Mój motocykl: XL600V

Re: Spalanie Trampka

Post autor: cezeters »

jak komus spala "czwóreczkę" to jak wezmiemy pod uwage ze stacje i dystrybutory kroją nas na ok 10% i to wyjdzie ze 3,6l/100km to po co kupowac GSa 800 :tongue:
Polak z angielskim prawkiem na japońskim motocyklu wyprodukowanym we Włoszech i na francuskich tablicach ... Swiat jest za mały ... :-)
Awatar użytkownika
grzesio99
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 03.01.2015, 22:04
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: prawie KRK

Re: Spalanie Trampka

Post autor: grzesio99 »

W sumie to auto pali mi mniej bo ok 5l/100km diesla - ale przyjemność z jazdy Trampkiem - macie rację jest o wiele przyjemniejsza :witch: .
Może zaryzykuje małą regulację w zaufanym warsztacie:)

p.s. wyczytałem na forum że daje coś zmiana przedniej zębatki z 15 na 16 zębów - a jak Waszym zdaniem - daje to faktycznie coś?
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Spalanie Trampka

Post autor: Adampio »

Próbowałem 16-tki i może jest mniej o jakieś 0,5 litra ale dla mnie w korkach kiszka.
Awatar użytkownika
mikah
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 116
Rejestracja: 29.03.2014, 19:50
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Nysa

Re: Spalanie Trampka

Post autor: mikah »

Moja FJ1200 przy spokojnej jezdzie do 140 bierze poniżej 6l...
pozdr.
MirekH
------------------------------------------------------------------------------------------
TA600V, NX250, FJ1200ABS -ten ostatni oddam w dobre ręce
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Spalanie Trampka

Post autor: grad74 »

grzesio99 pisze:Witam

A ja dzisiaj zatankowałem - przeliczyłem i wyszło 5,8 l/100 km, ostatnie tankowanie było coś ok 5,6.
Trampka (XL600V, 98 rok) mam os stycznia - raczej nie szaleję, ale to spalanie mnie przeraża.

Poradzicie coś - czy mam go oddać do jakiejś regulacji, czy coś podobnego :(
Normalka, też tak mam (99r) weź pod uwagę że moto jednak cięższe. A ciekawe co zrobisz jak Ci we 2 osoby z bambetlami w górach wyjdzie ponad 8 l/ ? Bo mi z raz czy dwa wyszło :)
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Hoffi
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 37
Rejestracja: 03.10.2014, 12:15
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Poznań

Re: Spalanie Trampka

Post autor: Hoffi »

Wczoraj zrobiłem mały test - zatankowałem pod korek, i ponad 110 km w trasie drogami wojewódzkimi. Prędkości emeryckie, czyli takie jak lubię (70-90 km/h).
Następnie znów pod korek.

Mile zaskoczony jestem - wyszło 4,56 litra/100 km.

Czyli można na spokojnie zejść 650-tką poniżej 5 litrów i można przy tym jechać normalnie. Oczywiście był silny wiatr, ale jechałem połowę z wiatrem i połowę pod wiatr, więc myślę, że wynik dość uczciwy. Z pewnością w mieście będzie mi brał więcej, ale jestem ciekawy, jak duża to będzie różnica.

Pozdrawiam!
Savage
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 11.08.2013, 12:46
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Spalanie Trampka

Post autor: Savage »

Mi w mieście Trampek 650 pali ok. 6l. Ale mnie to trzeba liczyć za 1,5 osoby więc nie jest źle. W trasie jak się jedzie spokojnie to ok. 5,5l weźmie...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości